Автор Тема: Масло от марихуана с медицинска цел  (Прочетена 36423 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #15 -: Август 21, 2014, 00:17:15 am »
Откъде да го прочета този доклад, дай линк де. Вярно е, че не знам. Нарочно отделих време да търся и сложа материал с нещо, надявах се различно, да е полезно.
Гледах един доктор по телевизията, който упорито си повтаряше като мантра колко е велико това растение и  ОТКАЗА да поясни, или да даде разбираем кратък извод. Тогава си помислих, че е "поставено лице", което обслужва ясно чии интереси.
А все пак и Айнщайн казва, че ако не можеш да обясниш на едно 6-годишно дете и най-сложната теория, тя не струва.
Нямам цял ден да търся, ако знаеш-постави линк.

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #16 -: Август 21, 2014, 13:44:45 pm »

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #17 -: Август 21, 2014, 15:08:08 pm »
Хайде, мерси :D

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #18 -: Август 21, 2014, 19:47:41 pm »
А аз сам о да попитам, тъй като темата е за маслото: а други извлеци и/или/от части на растението помагат ли? И какво повече съдържа екстрактът (маслото в сл.) , което да има такова лечебно свойство?
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #19 -: Август 21, 2014, 23:05:58 pm »
А аз сам о да попитам, тъй като темата е за маслото: а други извлеци и/или/от части на растението помагат ли? И какво повече съдържа екстрактът (маслото в сл.) , което да има такова лечебно свойство?
ПрочетИ линка, поставен от GARVAN, макар и без посочен източник. Доклад от медици, за съжаление успехът е спорен. Май трябват алхимици.

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #20 -: Август 22, 2014, 16:11:46 pm »
Въпреки, че списание "Българска наука" е безплатно, към момента е едно от малкото наистина издържани в строг научен стил списания у нас, така че да се твърди, че няма посочен източник е само проява на елементарност и откровена лъжа!
Това, че ти не си погледнала(а) статията изобщо, за щастие не означава нищо!

Подканям всички заинтересувани да прочетат внимателно статията и да не се влияят от агресивно демонстриращите нисък интелект мнения.


Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #21 -: Август 22, 2014, 22:00:37 pm »
Въпреки, че списание "Българска наука" е безплатно, към момента е едно от малкото наистина издържани в строг научен стил списания у нас, така че да се твърди, че няма посочен източник е само проява на елементарност и откровена лъжа!
Това, че ти не си погледнала(а) статията изобщо, за щастие не означава нищо!

Подканям всички заинтересувани да прочетат внимателно статията и да не се влияят от агресивно демонстриращите нисък интелект мнения.


Даже я прочетох цялата статия, а  ти? Чета и всички здравни конспирации, ама да не си мерим кое магаре е по-мъжко, ничие его не ме дразни, почти всичко във форума съм прочела от 2007 насам. Което не ме прави всезнаеща, а информирана.
И анализирах казаното там в посочения ти линк ВНИМАТЕЛНО и в др. здравни теми СЪЩО чета и мисля, та  разбрах,  че за всяка ваксина, ново лекарство, панацея и др. трябват едно пет-шестдесетина години изпитателен срок, за да има претенции за представителна извадка и статистика.
За "посочен източник" под постинга-това е изискване на форума, просто ти услужвам, за да не ти правят забележки,.
Ама и ти не си прочел другите какво са линкнали, личи си.
Нека марихуната да лекува, стига да се разбере точно как, аз нямам проблем с това, да е точно тя, а вие защо имате?



http://www.nauka.bg
« Последна редакция: Август 23, 2014, 10:34:32 am от Eon »

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #22 -: Август 23, 2014, 21:41:15 pm »
Извервенка ли си ми нещо, муцка?
Ами, да ти кажа ли какво най-много помага в твоята ситуация? А...

Хайде сега сериозно! Ако имаш какво да кажеш по темата, ама да е стойностно, давай! Понеже до момента само празни приказки от теб, а темата е сериозна! А ако нямаш... Да, сещаш се!

Поздрави и всичко добро!

Неактивен liika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #23 -: Август 28, 2014, 12:09:53 pm »
Eто нещичко и за скептиците,които са прочели няколко статии и всичко им е ''ясно''.
Аз не твърдя ,че ми е ясно,а се опитвам да си го изясня,позовавайки се на статистиката.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3551920/
''Cannabinoids have been shown to produce a potent anticancer action in different types of tumour xenografts including some of the ones that exhibit a higher resistance to standard chemotherapies such as gliomas [8]–[10], pancreatic adenocarcinomas [31] and hepatocellular carcinomas [32], three tumour types that are susceptible of being treated with drug-loaded MPs [33]–[41]. This anticancer action of cannabinois is based on the ability of these compounds to enhance apoptosis, inhibit proliferation of cancer cells and inhibit tumour angiogenesis. Data presented here confirm that these mechanisms of action are activated in glioma xenografts upon administration of MPs loaded with THC, CBD or the combination of the two types of MPs''

Как ТХЦ и ЦБД помагат при колит:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2931570/

Ето 600 страници научни изследвания и други разследвания
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/?term=THC+CBD + http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/?term=medicinal+marijuana

Една простичка схема на какво помага марихуаната
[ Гостите нямат право да разглеждат прикачените файлове ]
/сори ако съм хотлинкнала/

Какво разбрах дотук: Основните съставки на канабиса THC i CBD -всяка от тях и подсъставките им помагат при най различни заболявания-от гадене до множествена склероза и епилепсия-доказано!

Изгледайте филма,за пет годишното детенце,страдащо от тежка форма на епилепсия,и как е била жив труп и нищо не и е помогнало освен канабис с висока концентрация на CBD, и ниска на THC/психоактивната съставка/.

Всеки сам да си прави изводите.Когато всички други лечения отказват,ако това не помогне-то поне няма да навреди,пише си го в докладите!
« Последна редакция: Януари 06, 2017, 10:07:28 am от Black Adder »

Неактивен liika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #24 -: Август 28, 2014, 12:25:53 pm »
А аз сам о да попитам, тъй като темата е за маслото: а други извлеци и/или/от части на растението помагат ли? И какво повече съдържа екстрактът (маслото в сл.) , което да има такова лечебно свойство?

Maсло или смола,без значение,едно и също е,и се извлича чрез алкохол,за да е в силна концетрацията на CBD i THC,за да действа по добре,в малки количества.Прави се от главите на растението.Най използвания сорт е Индика,защото е най висок на съдържание на THC,въпреки че е психоактивен,има данни че лекува рак.И двете съставки са важни,всяка има своето предназначение,но е добре да бъдат балансирани,така се избягват кофти ефектите от психоактивната съставка на THC-то.А за целта се правят кръстоски на сортове с високо THC и сортове с високо CBD.
Ето как се прави,за съжаление почти всички интигуващи материали са на английски>
погледни и снимката в предния ми пост,там ще разбереш коя съставка в канабиса на какво помага :)

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #25 -: Август 28, 2014, 14:44:04 pm »
Благодаря за труда, който си направил/а/ да ни ограмотиш. :)

Неактивен liika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #26 -: Август 28, 2014, 16:09:24 pm »
Това е и целта на темата-да се ограмотим взаимно,чрез доказателства.Не друго.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #27 -: Септември 01, 2014, 23:05:29 pm »
Доказателства колкото искаш, просто някои хора ги мързи да се ровят, да четат.

Искаше ми се да постна протокола, който е специално разработен за 10те%, на които маслото от канабис не помага, когато се приема в чист вид.
Качих го в:
http://dox.bg/files/dw?a=22b348dd7e

Напоследък много се говори за Cellect. Този продукт също е прибавен.
Още един, който не е за подценяване:
http://clar8ty.com/calibr8/

Онези, които са запознати с Будвиг, са наясно с ефективността на млечно - маслената смес. До такава степен се пристрастих към "закуска", че от няколко години е неизменна част от дневното ми меню. Намирам я за иключително вкусна!
Може да се приема от всеки профилактично, като предпазна мярка. Из нета има достатъчно информация как действат двата основни компонента:

- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #28 -: Септември 03, 2014, 09:55:37 am »
От днес започват да излъчват още една онлайн конференция, за която можете да се регистрирате на адрес: http://thecuretocancersummit.com
Надявам се да отделят нужното внимание и на терапията с ММ.
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен liika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Масло от марихуана с медицинска цел
« Отговор #29 -: Септември 14, 2014, 20:15:06 pm »
Натъкнах се на книгата на Рик Симпсън,''откривателят'' на маслото,преведена на Български.
http://vaksinite.hit.bg/natures-answer-for-cancer.pdf

Също така,отговора на въпроса ''защо'' канабиноидите помагат при доста заболявания,е доста прост-на човека му е заложена ендоканабиноидна система в мозъка,която отговаря за много,много процеси в тялото..Информация из нета-колкото искаш.
 В началото на филма е обяснено как канабиноидите помагат на ендоканабиноидната система
« Последна редакция: Септември 14, 2014, 20:24:32 pm от liika »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27