Автор Тема: Нова тъканна банка за стволови клетки у нас  (Прочетена 4905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IYI

  • Гост
Стволови клетки на 160 български бебета се съхраняват в представителството за България на белгийската компания „Крио – Сейв” “Шейново 2005”. Това съобщи един от собствениците на българската фирма д-р Димитър Георгиев.
Георгиев допълни, че до края на годината у нас ще бъде регистрирана нова тъканна банка за стволови клетки, което става възможно благодарение на промените в Закона за трансплантациите. В банката ще се съхраняват замразени стволови клетки за 10 или за 20 години, предаде БГНЕС. Очаква се скоро българското представителство да осигури съхраняването на стволови клетки от възрастни хора между 18 и 40 години. Това ще стане чрез вземане на костен мозък. Пункцията ще се прави от хирург с местна или обща анестезия. Клетките ще се съхраняват 10 години. Цената за вземане на стволови клетки от пъпна връв е 3 000 лева. От тях предварително се плащат 400 лева. След като се установи, че извличането на клетките е успешно, донорът избира дали да се продължи съхранението им и да доплати. Ако не желае това, клетките му се унищожават. Цената на вземане на стволови клетки за възрастни ще бъде 4500 лева. Стволовите клетки се използват за лечение на рак, диабет и други тежки заболявания.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Нова тъканна банка за стволови клетки у нас
« Отговор #1 -: Септември 11, 2006, 09:47:39 am »
Цитат
Цената на вземане на стволови клетки за възрастни ще бъде 4500 лева.
Това какво означава, че ако се съглася да дам стволови клетки ще ми платят 4 500лв.?   :o
Не мисли като човек!-Крион

IYI

  • Гост
Отг: Нова тъканна банка за стволови клетки у нас
« Отговор #2 -: Септември 12, 2006, 15:12:15 pm »
Мда, ама те хубаво ще лекуват, но не могат да ми лекуват физическото без да излекуват психическото, защото ефекта ще бъде временен.За политици и бизнесолигофрени е идеалният  вариант!

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Нова тъканна банка за стволови клетки у нас
« Отговор #3 -: Септември 13, 2006, 12:34:57 pm »
Това ми звучи като финансова банка - давам си парите "за съхранение", само дето после, за да ги изтегля трябва да платя вместо да получа лихва. Ахахаха нема такива лалугери.
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Нова тъканна банка за стволови клетки у нас
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2006, 00:44:03 am »
Май ще лъснат кирливите ризи и на тази банка за стволови клетки, говореха за нея тази вечер по Нова телевизия.
Това всъщност е частна фирма, която работи на територията на ...не разбрах коя болница, а тя пък е като представител у нас на холандска фирма. Освен че взимат пъпната връв, прибират и кръвта, която е в нея и така в комплект ги изпращат уж на съхранение в Белгия и Холандия. Сезирана е вече прокуратурата от хора, ползвали се от услугата. Недоумение буди фактът, че при плащането на 3 000лв. и оставянето на съхранение на пъпната връв и кръвта хората получават само фактура за парите и питат защо няма някакъв договор с клаузи между тях и фирмата.
Казаха още, че едно такова присаждане на стволови клетки в Европа струва от 100 000евро и нагоре, а в Америка-300 000$.
И какво излиза? Хем си донор, хем си плащаш 3 000лв., хем после не знаеш дали твоят материал не го използват.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27