Автор Тема: Падналият ангел  (Прочетена 9742 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Падналият ангел
« -: Август 02, 2013, 02:02:26 am »
Днес случайно се загледах в този филм, който даваха по БТВ - "Падналият ангел" - трилър, драма, криминален, САЩ, 1998 г.; режисьор: Грегъри Хоблит, в ролите: Елиас Котеас, Дензъл Уошингтън, Ембет Дейвиц, Джеймс Гандолфини, Джон Гудман, Доналд Съдърланд и др. и докато го гледах, филма прекъсна на 5 места, като на всяко прекъсване се повтори отново същият кадър. Прекъсванията съвпадаха точно докато героят на "Падналият ангел" говореше. Незнам дали това прекъсване беше от БТВ или само на моя телевизор , но 5 пъти да забие филма и то по бтв ... признавам си хвана си ме шубето накрая :) Слагам торент ако някой иска да го гледа http://arenabg.com/torrents/fallen-1998-dvdrip/286113/ , филма е направен много добре как действат тези невидими същества с нас. Пример от реалния живот, не ви ли е падало пердето при дадени ситуации и после да не помните какво сте напаравили, а ?!  :yes:

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Падналият ангел
« Отговор #1 -: Август 02, 2013, 08:22:27 am »
когато четох за тъмните от линк, посочен тук във форума, преди време странно ми заби компа 2 пъти, 8) не съм суеверно, но...енергиите си ги има...и знаците...
дали,ако друг гледа филма, ще има същите прекъсвания на същите места?

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Re: Падналият ангел
« Отговор #2 -: Август 02, 2013, 11:09:11 am »
Този филм определено е въздействащ  ::) гледал съм го отдавна и чувството което оставя накрая е неприятно ...

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Падналият ангел
« Отговор #3 -: Август 02, 2013, 12:37:21 pm »
Когато гледам този филм, песента "Time is on my side" не ми излиза от главата поне следващите два дни. Направо тръпки ме побиват. Филма ми действа подтискащо, защото излиза, че злото винаги ще намери начин да се всели в човека и няма отърване от него.

Неактивен Panta Rei

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Падналият ангел
« Отговор #4 -: Август 04, 2013, 17:05:34 pm »
Цитат
Не ви ли е падало пердето при дадени ситуации и после да не помните какво сте напаравили, а ?!
Случвало ми се е - след много здраво напиване.  :yes:
А що се отнася до филма, става за гледане. Идеята не ме впечатлява, но пък е представена добре.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Падналият ангел
« Отговор #5 -: Август 13, 2013, 22:27:42 pm »
Когато гледам този филм, песента "Time is on my side" не ми излиза от главата поне следващите два дни. Направо тръпки ме побиват. Филма ми действа подтискащо, защото излиза, че злото винаги ще намери начин да се всели в човека и няма отърване от него.
Ми добрутро..
Човекът Е и "добро"и"зло".

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Падналият ангел
« Отговор #6 -: Август 14, 2013, 13:04:05 pm »
Ми добрутро..
Човекът Е и "добро"и"зло".
Ми добър вечер, нищо ново не ми казваш  :blum2:

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Падналият ангел
« Отговор #7 -: Август 26, 2013, 09:59:15 am »
Да филма те кара да се страхуваш, защото материализира злото. И ти показва как да бориш злото със ....зло. Защо никой не взе да направи един филм как да победиш злото с добро - чрез себеотрицание, чрез саможертва. Да покаже, че това че се жертваш в името на нещо не е страшно, че има начало след края, че душата е вечна, че няма смърт. Че не трябва да се страхуваме ... Ще ви ги въртят тея филми по БТВ-то - "точно" та пушек ще се вдига, а ние ще се страхуваме... 

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re: Падналият ангел
« Отговор #8 -: Август 26, 2013, 10:47:13 am »
Как тоЧно се материализира вапросното зло?
И ти показва как да бориш злото със ....зло.
Пък и щом се самоотричаш от нещо защо го искаш после?
...Infernal Works...

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Падналият ангел
« Отговор #9 -: Август 27, 2013, 17:15:45 pm »
Да филма те кара да се страхуваш, защото материализира злото. И ти показва как да бориш злото със ....зло. Защо никой не взе да направи един филм как да победиш злото с добро - чрез себеотрицание, чрез саможертва. Да покаже, че това че се жертваш в името на нещо не е страшно, че има начало след края, че душата е вечна, че няма смърт. Че не трябва да се страхуваме ... Ще ви ги въртят тея филми по БТВ-то - "точно" та пушек ще се вдига, а ние ще се страхуваме... 
Точно!
Първо е мисленето, всичко започва в главата, ако не се чете и се гледа само кино,тв, а те-ясно е кои манипулира съзнанието зад тях, та-ето ти нужната някому еволюция в главата на нечетящите, напр. млади хора
да не говорим, че каквото мислиш и вярваш-това става, а каква огромна маса хора консумират само това, за което говориш
Ами така битката на тъмните лесно би била спечелена още "в главите на хората"
Затова понякога си мисля,че не е наивно да се пише, да се обединим в името на доброто, да има инициативи, конкретни неща...
Пасивността и равнодушието е равно на "да", мълчанието значи съгласие.
Сега тука да не ми задрънкате за прекаляване със светлата полярност

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re: Падналият ангел
« Отговор #10 -: Ноември 18, 2023, 20:26:22 pm »

 Детектив Джон Хобс (Дензъл Уошингтън) е убеден, че след като убиецът Едгар Рийс (Елиас Котеас) е екзекутиран, всичките му неприятности са приключили. Но когато неговите познати и хората по улицата започват да пеят същата мелодия, която пее Рийс в газовата камера и същите тези хора му се присмиват, той се досеща, че може би падналият ангел Азазел стои зад всичко това. Азазел е проклет да броди по Земята без форма и да може да се вмъква в телата на хората, което прави трудно откриването му. Когато Хобс е принуден да убие човек притежаван от Азазел, той трябва да изчисти името му, докато защитава семейството си и другите от дявола, отмъстителният Азазел...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27