Автор Тема: Сивите и измирането на пчелите  (Прочетена 14085 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #15 -: Юли 29, 2013, 11:11:23 am »
Ето тук някой си е направил труда да провери http://membracid.wordpress.com/2007/05/04/did-einstein-really-talk-about-bees/
и се оказва че наистина Айнщайн е говорил за пчелите
както и Ванга  8) http://www.auracamera.bg/izdaniq/87-vanga-se-okaza-prava-za-pchelite.html

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #16 -: Юли 29, 2013, 12:41:25 pm »
aismak благодаря за коментара.

Вижте, тук явно е по-важно да се даде еднозначен и достоверен източник на информацията, отколкото да се осмисли съдържанието. И все пак излиза така, че Айнщайн наистина е говорил за пчелите.

Гледайте филма "More than honey". След като го изгледате ще уважавате пчелите много повече, без значение дали Айнщайн или някой прост селянин е казал, че няма ли пчели, няма и храна за човечеството.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #17 -: Юли 29, 2013, 21:43:32 pm »
В романа на Николай Райнов - "Кръвожадни" /ако не се лъжа/ има един интересен момент, в който пише, как едни "момци кацнали от другаде и донесли житото, пчелите и други блага на хората" - цитирам по памет, смислово.
Ако се вземе предвид кой е /и в какво превъплъщение е бил преди 1000 години/ Николай Райнов аз лично му вярвам..
6285174923344176257

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #18 -: Юли 29, 2013, 22:27:34 pm »
Ето тук някой си е направил труда да провери http://membracid.wordpress.com/2007/05/04/did-einstein-really-talk-about-bees/
и се оказва че наистина Айнщайн е говорил за пчелите
както и Ванга  8) http://www.auracamera.bg/izdaniq/87-vanga-se-okaza-prava-za-pchelite.html
Не ги обичам американците, но в твоя случай имат перфектната фраза
Цитат
Man, that's bulshit.
И не в нарушение на собствените си правила, няма да Ви я преведа.

В романа на Николай Райнов - "Кръвожадни" /ако не се лъжа/ има един интересен момент, в който пише, как едни "момци кацнали от другаде и донесли житото, пчелите и други блага на хората" - цитирам по памет, смислово.
Ако се вземе предвид кой е /и в какво превъплъщение е бил преди 1000 години/ Николай Райнов аз лично му вярвам..
Ако не се лъжа, романа можеше да го прочетеш и да цитираш точно.
Ако не се лъжа (а просто няма как да се самоизлъжа) ВИ помолих, да споделяте ФАКТИ, а не какво бил бил казал някой някога, как мислел за пчелите. И аз мисля много работи, ама мислите си ги пазя за мен, а споделям с вас само доказаните неща.

Моля ви, не прекалявайте с алкохола и леките наркотици преди да пишете във форума, виждате, че не ви понасят.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #19 -: Юли 30, 2013, 05:00:22 am »
..Ако не се лъжа, романа можеше да го прочетеш и да цитираш точно..
Да нямам нищо против цитатите, които показват точно, но за тази цел трябваше да ида до обществената библиотека, да взема книгата, да я прочета отново и да отделя конкретната информация. Понеже доста от книгите на Николай Райнов просто ги няма дигитализирани. Конкретно за "Кръвожадни" никога не съм срещал този роман в интернет.
Но благодаря за уточнението, естествено, ще се вземе предвид. :)
6285174923344176257

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #20 -: Юли 30, 2013, 23:20:27 pm »
и други блага на хората" - цитирам по памет, смислово.

Учителката по история изпитва Иванчо, който цитира по памет:
- Те се таковаха в таковата!
- Простак, ДВОЙКА!!!! Утре с баща ти тук!!!
- Чакате малко госпожо, аз за по-кратко исках да кажа, че опълченците са се сражавали в руско-турската война?!?

Ииии, общо взето взе да ми писва от недоизказали се хора, недочели ама писали.
МОЛЯ ПРОЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА на форума !!!!!!!!!!!
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27