Автор Тема: Сивите и измирането на пчелите  (Прочетена 14084 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен barovi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Сивите и измирането на пчелите
« -: Юли 25, 2013, 23:22:37 pm »
Ще Ви се стори много смешна моята теория, но тя не е случайна и плод на много изследвания и проучвания.
Има подробна статистика за всяко едно странно/паранормално явление и близки срещи от трети вид.
След внимателно проучване на цялата информация се оказва един явен и сходен признак или по-точно липсата му.
Тук се наместват пчелите и търтеите. Оказва се, че в района на "горещата точка" няма пчели/стършели или ако има, срещите са ставали извън летния период, когато тези насекоми не са активни извън своя кошер.

Много рядко след инцидентите са открити мъртви търтеи на място, където се предполага, че е имало сиви. Оказва се, че сивите са извънредно чувствителни към тези насекоми. Нещо повече, търтеите се дразнят и по-някакъв начин успяват да видят сивите дори и когато ползват специален камуфлаж, който ги прави абсолютно невидими за хората но не и за пчели.

Знам, че ще ми се смеете много, но има и неща, които премълчавам и не мога да Ви споделя. И все пак не забравяйте това е просто теория. Във всяка лъжа има известна доза истина. Мога да го докажа, но няма как да стане, защо сив трудно ще уловите и затворите в лаборатория с търтеи ;)

Ако моята теория се окаже вярна, то земните пчели и търтеи имат способности, които могат да ни помогнат в борбата, която предстои  :o


Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #1 -: Юли 25, 2013, 23:39:10 pm »
Затова ли пчелите измират масово. Сивите са им намерили цаката и искат да се отърват от тях. :D

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #2 -: Юли 26, 2013, 09:33:35 am »
Широко застъпеното мнение е, че пчелите измират заради някаква нова болест, тръгнала от САЩ. Но лично за мен това не е задоволително обяснение, поради факта, че измирането отдавна е в широк мащаб по целия свят, включително и в България. И не мога да си обясня каква ще да е тая болест, че да достигне и до най-затънтения край на Странджа и покоси пчелите в най-безлюдните земи, щом идва от Америка! ::) Но щом говорим за сивите, те са чести посетители на нашата страна и това вече е малко по-убедително от гледна точка на разпространението на феномена.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен barovi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #3 -: Юли 26, 2013, 19:06:33 pm »
как се доказва едно престъпление - чрез мотив.
  :bad:

По този повод...

Трима се срещат в рая и си разказват как са умрели.

 - Аз - казва първият - се прибирам вкъщи и гледам жена си гола в леглото,
 и почвам да търся любовника. Не мога да го намеря, хващам хладилника и през прозореца.
 Стъклото се чупи и едно стъкло попада в окото ми, и умрях...

 - А пък аз си ходя най спокойно - продължава вторият - и по едно време
 един хладилник пада върху мен и ме смачква.

 Третият започва:

 - Аз както си седях в хладилника...
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 19:17:00 pm от barovi »

Неактивен theeagle88

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #4 -: Юли 26, 2013, 21:58:33 pm »
Според мен за измирането на пчелите може да се търси връзка в пръскането с chemtrails, това е ефективен начин да се постигне такава масовост. Чел бях някъде, че пчелите имат балансираща функция като част от Планетарния дух, но какви са мотивите да бъдат унищожавани не знам точно. Неслучайно пчелата е свещена в много от земните култури.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #5 -: Юли 26, 2013, 22:33:21 pm »
Мотивът:

Айнщайн: "Когато изчезнат пчелите, на човечеството ще му останат само четири години живот"

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #6 -: Юли 26, 2013, 23:45:24 pm »
Всеизвестен съм с това, че винаги проверявам фактите преди да пиша, а още повече обичам да проверявам фактите на другите пишещи /мнозина намират това за заяждане, но "Amicus Plato, sed magis amica veritas. - Платон ми е приятел, но истината ми е по-скъпа."/
Та първо @sidewinder никъде не намерих потвърждение кога, къде и по какъв повод уж Алберт Айнщайн е казал цитираното от теб,

Второ - широко разпространено заблуждение е, че видите ли, само и единствено пчелите са хвъркатите животни които опрашват растенията и без тях тяхното възпроизводство /на растенията/ е невъзможно.
Има хиляди насекоми които се завират в цветовете на растенията, отделно пък има доста растения които или се самоопрашват или това става дори от лек полъх или вятър.

Трето - нееднократно съм правил забележка на автора на темата /а и не само на него/ да споделя с нас ако има аргументи, различно от :
- Една жена каза
- С братчеда кат ударихме по една рикия и решихме ...
- Аз така мисля.

Във форума влизат хора, за да научат нещо, не да четат свободните съчинения на всеки който е решил, че е велик.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен barovi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #7 -: Юли 26, 2013, 23:45:47 pm »
Мотивът:

Айнщайн: "Когато изчезнат пчелите, на човечеството ще му останат само четири години живот"

Стига си чел журналята. Това са пълни глупости. Започни да правиш разлика между войник и наемник за пари, между журналист и журналя.



Отговора на тази загадка се крие в "Betz sphere".
Сега веднага ще кажете, какво общо има сферата с пчелите. Еми има и то това са доста важни неща, от които зависят и ще последват много неща.

Уж изглеждат за нас хората като нещо, което принципно няма голямо значение, но пък и двете неща карат хората да се запитат и да любопитстват. От всичко това следва да заключим, че всичко се прави целенасочено. Предоставя ни се задача и ние трябва да я решим. Така ще разберат, до къде е достигнало нашето ниво на познание. Така както в нашите учебници, доста често се пише за странни експерименти и после се обясняват научно и резултатите. Чак накрая разбираш че всичко е логично. Така и това сега са два експеримента. И двата експеримента са описани в две определени "книги", но тези книги не са земни.

Явно е че и преди и сега "някой" упорито търси нещо или по точно някой из между хората. Този, който успее да разреши тяхната загадка ще бъде достатъчно умен, за да може да продължи започнатото от тях.

И друго става ясно. Явно са открили голяма грешка в ДНК на човека и са разбрали, че това е станало поради пчелния мед. Знаете ли, че се използват канцерогенни материали за опушване.
Но и това не е проблема. Явно пчелната мед вреди, но не директно и не веднага... Възможно е да са разбрали, че в пчелния мед има вещество/а, които неутрализират нещо, в нашия организъм.

Главния въпрос остава? Положителни или отрицателни са последствията от всичко това. Аз съм за отрицателни и то твърдо заставам зад теоретичната си теза. Особено от самия факт, че върху "сферата на Бетц" има малък триъгълник.
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 23:49:58 pm от barovi »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #8 -: Юли 27, 2013, 11:19:58 am »
Не цялата храна на човек зависи от пчелите, но само се замислете какво ще стане, ако 1/3 от нея изчезне и 1/3 от растенията, опрашвани от насекоми изчезнат и животните, които зависят от тях. Който не е учил екология, само той няма да си представи какви ще са глобалните щети от подобна катастрофа.

@Adder

http://www.thedailygreen.com/environmental-news/latest/einstein-bees
« Последна редакция: Юли 27, 2013, 11:27:10 am от sidewinder »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #9 -: Юли 27, 2013, 11:52:01 am »
Sidewinder,

извинявайте, че така се намесвам в спора ви, но като прочетох линка, там пише (цитирам):

Цитат
"Айнщайн е бил умен пич, може би най-умния изобщо. Така, че когато той е казал, че изчезването на пчелите би довело до изчезването на хората в рамките на години - хората забеляза ли това.

    "Ако пчелата изчезне от земята, човек би имал не повече от няколко години живот."

Проблема е, че известният физик никога не е казвал такова нещо."

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #10 -: Юли 27, 2013, 12:02:17 pm »
Защо е нужно да я е казал някой тази сентенция. То е повече от очевидно. Всичко в природата е взаимозависимо. Ако отстраните едно звено от системата, тя ще претърпи сътресение. Може да не се разруши напълно, но ще има сътресение, докато се намери заместник на изчезналото звено и се адаптира към новите условия.

Дали го е казал Айнщайн или не, това мен не ме интересува силно. По важното е, че този който го е констатирал е бил прав.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #11 -: Юли 27, 2013, 12:27:45 pm »
Защо е нужно да я е казал някой тази сентенция. То е повече от очевидно. Всичко в природата е взаимозависимо. Ако отстраните едно звено от системата, тя ще претърпи сътресение. Може да не се разруши напълно, но ще има сътресение, докато се намери заместник на изчезналото звено и се адаптира към новите условия.

Дали го е казал Айнщайн или не, това мен не ме интересува силно. По важното е, че този който го е констатирал е бил прав.

Това е така, за тези неща и аз не споря.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #12 -: Юли 27, 2013, 12:57:02 pm »
Бих искал да внеса една поправка:

"If the bee disappears from the surface of the earth, man would have no more than four years to live."

"Ако пчелата изчезне от лицето на Земята, човек би имал не повече от ЧЕТИРИ години живот."

Не е "няколко", а са 4! Иначе наистина остава съмнително дали Алберт Айнщайн е произнесъл точно тези думи. Преди около година гледах филм на National Geographic, в който се говореше именно за изчезването на пчелите, и по-точно за тяхното значение като опрашители в селското стопанство. Отлично си спомням няколкото интервюта със селски стопани в Китай, които се оплакваха от липсата на големите рояци пчели, които вече са напуснали тези места. На хората им се налагаше дори да наемат допълнителни работници-хора, които да извършват работата на пчелите. Ако намеря линк случайно към този филм, ще го публикувам.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #13 -: Юли 27, 2013, 15:33:23 pm »
... Оказва се, че сивите са извънредно чувствителни към тези насекоми. Нещо повече, търтеите се дразнят и по-някакъв начин успяват да видят сивите дори и когато ползват специален камуфлаж... сив трудно ще уловите и затворите в лаборатория с търтеи...

Я обясни по-подробно ситуацията около търтеите, че нещо ме хвърли в ... Какво могат да направят търтеите на сивите?!?! Пчелите ясно - жилят... ами търтеите какво... ще ги еб... тоест ще ги оплождат ли? Търтея вместо жило има пишка!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Сивите и измирането на пчелите
« Отговор #14 -: Юли 28, 2013, 23:10:12 pm »
Дали го е казал Айнщайн или не, това мен не ме интересува силно. По важното е, че този който го е констатирал е бил прав.
Цитата който си дал започва така "Една градска легенда за Айнщайн и пчелите ..." и както го каза ₪ Eon ₪
Проблема е, че известният физик никога не е казвал такова нещо."
(Problem is, the famed physicist never said it.) - в оригинала.

Та проблема, драги sidewinder  е точно там. След като хората нямат никакви други аргументи (както автора на темата, така и ти) то се позовават на някакъв Авторитет с което да докажат тезата си.
В случая твърдиш, че теб не те интересува, кой го е казал, но не написа: Бай Грую от Долно Камарци е казал  "Когато изчезнат пчелите, на човечеството ще му останат само четири години живот", нали?

Нека ви помоля за пореден път - когато спорите, проверявайте си източниците за да не ставате за смях, а и да не подлъгвате и други хора, не толкова напред с материала.

Шапка ти свалям за темите за оргонитите, но просто тук леко се изложи и вместо да си признаеш, продължи да мажеш.
Здраве да е, но все пак добре е хората да знаят, че 90% от приписваните  'мъдри' цитати с които си служат като аргумент нямат реално покритие.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27