Автор Тема: Слендър мен  (Прочетена 10088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Слендър мен
« -: Юни 10, 2013, 22:18:51 pm »
 Преди време един познат ми показа едно клипче - подобно на . Това ме поуплаши, но след няколко месеца попаднах на информация, която казва, че "слендер" е една мистификация или по-точно тотално измислена твар (макар и често пъти въображението да е повлияно от реални събития).  Според тази информация създанието е измислено преди десетина години в някякъв форум за плашещи снимки. ОБАЧЕ... Как ще обясните графиките на Фрекенберг от 16! век? Как ще обясните изчезванията на хора (включително и на самия Фрекенберг) след среща с "Високия"? Между другото, в бг уикипедия вижте страницата "списък с криптидите". За "Човека в черно" !!! има два реда инфо и то е, че е "извънземно, което живее в ареала на три щата в Америка".
За мене отговора беше ясен обаче и преди това - въпросната твар е "влечугоподобен", който си е сменил формата. Дългото лице и високият ръст са характерни за зловещия им род, нали? Костюмът е отличителна черта на "рептилската" бюрокрация, превръщаща хората в роби на "подписа и печата".
Да грабиш деца и изобщо хора за експерименти не беше ли още едно редовно действие от страна на "симпатягите"?
Мисля още, че пипалата са просто част от някаква екипировка.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: Слендър мен
« Отговор #1 -: Юни 10, 2013, 22:39:10 pm »
Интересно,но това по скоро ме навява за един друг случай http://pisatelkata.blog.bg/novini/2010/12/06/2005-god-se-rajda-dete-paiak-v-indiia.646119   Разбира се, въображението на хората е огромно и могат да се сътворят най различни истории,митове и легенди. Що се отнася за изчезванията, то причините може да са много и съвсем не свързани със случая.Представете си ,ако това дете не беше оперирано и растеше в това състояние,какви истории биха се родили?!

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: Слендър мен
« Отговор #2 -: Юни 10, 2013, 22:46:33 pm »
На братята Американци,много им работи фантазията,то не бяха всякакви мен-ове...Спайдър МЕН,Супер МЕН, Бат МЕН.и сега кулминацията Буги МЕН и къв беше новия?Ааа, Слендър МЕЕЕЕЕЕЕН   

Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Слендър мен
« Отговор #3 -: Юни 12, 2013, 23:47:38 pm »
Друго нещо е, че Слендърмен е изобразяван без лице. За него научих от играта Slender и Slender: The Arrival (голямо изживяване си е тая на пръв поглед семпла игричка)  :D  Не мисля, че това е нещо повече от американски мит, макар че историята наистина е добра и плашеща. Самото описание, че е зад теб повечето пъти, а не пред теб, в нощта, си е притеснително. Така и се бях наплашил да излизам около една седмица...


Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Слендър мен
« Отговор #4 -: Юни 13, 2013, 15:39:38 pm »
http://dox.abv.bg/wfs/AbvWfs.html#1

снимката a0f.png

Интересно... Но все пак е по-вероятно това да е корен или част от плетеницата.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Слендър мен
« Отговор #5 -: Юни 13, 2013, 15:56:03 pm »
На братята Американци,много им работи фантазията,то не бяха всякакви мен-ове...Спайдър МЕН,Супер МЕН, Бат МЕН.и сега кулминацията Буги МЕН и къв беше новия?Ааа, Слендър МЕЕЕЕЕЕЕН

Фантазията им, като гледам, е леко шаблонна. От немногото филми на "свещеното дърво", които съм гледал, и повечето, чиито резюмета съм чел, откривам, че сюжетът е един и същ (преди всичко фантастичните) - начало на конфликта и представяне на героя - завръзка - трудности - бой - победа - хепиенд, а отрицателните герои са все самовлюбени, но способни.
А иначе тоя слендър, нашумял отскоро, със сигурност е средство за изкарване на пари с оня странен образ от снимките. То не бяха игри, клипчета, снимки с фотошоп...
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Слендър мен
« Отговор #6 -: Юни 15, 2013, 12:41:25 pm »
 Да прощавате, но съм се заблудил в едно нещо.
Гравюрите на Фрекенберг най-вероятно са фалшификат.

1. И двете имат аналог в творчеството на Х. Холбайн-младши - в цикъла "Танц на смъртта".
2. За "Рицарят" - оригинално противникът е смъртта, която го промушва с копие
- Ръка с три члена не би трябвало да има, дори и да е мутант гадината. Би трябвало острието да е продължение на лакътната кост, а не да сключва с нея ъгъл от 90 гр. и то БЕЗ СТАВА!
- Уж "ръката" е гладка, но резките на копието в оригинала се виждат ясно в частта между ръката и тялото на рицаря
- Един от краката на зловещия противник при Фрекенберг мистериозно свършва при коляното, следвайки контурите на камък в задния план, а "предните два" имат нещо като естествени начала в оригинала - торбички или кании, освен това са в неестествено положение
3. Гравюрата с отвличането на детето - при "Фрекенберг" от някаква безформена фигура с много ръце
- Гръдният кош на зловещата твар и от двете гравюри е един и същ, само завъртян на 180 гр.
- Ръката и единия крак на "слендър" са еднакви, кракът е неестествено обърнат и двата двата крайника СЪВПАДАТ с крака на Смъртта на Холбайн

И все пак в главата ми се завъртяха няколко  други хипотези
1. Единият автор е крал от другия
Напр. Фрекенберг(или този, който се крие зад неговото име) от Холбайн, за да нарисува впечатленията си от някоя среща, но тъй като не умее да рисува добре, прерисува някои членове дословно и пропуска някои неща, защото не се води съвсем от свои мисли
2. Холбайн (под друго име) експериментира със своите гравюри, вероятно също под впечатление от среща със съществото
3.Слендър и Смъртта са един и същи влечугоподобен или прочее извънземен изрод - бяло лице с неясни черти, черни дрехи!!! И двете същества предизвикват страх, и двете са обгърнати от ореол на тайнственост и непобедимост, и двете ОТВЛИЧАТ ХОРА!!!
Освен това съм си мислел отделно дали Смъртта също не е влечугоподобен демон - бялото озъбено лице не е сигурно дали е точно череп, може да е покрито с тънка кожа или просто да имитира череп по някакъв друг начин.
Според някои тук чумата е изтекла от чуждопланетен кораб, а Холбайн е починал именно от чума. Някой тук казваше, че
по онова време около заразените места са се навъртали сенки. Възможно ли е Холбайн да е срещнал такава сянка и под впечатленията си, подобно на други автори, да е нарисувал цикъла "Танц на смъртта"?
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 12:53:56 pm от Schicklgruber »
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Слендър мен
« Отговор #7 -: Юни 15, 2013, 13:20:02 pm »
Вижте папка "Зелтзам" (странен) в DOX. Адреса го дадох.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27