Автор Тема: За мисленето в хнет  (Прочетена 9135 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
За мисленето в хнет
« -: Юни 01, 2013, 18:49:31 pm »
 Сайтът хнет има за цел да развие мисленето на хората и да им даде възможност да видят света от друга гледна точка. Обаче съм видял, че някои потребители се придържат не към верността на дадена теория, а към отношението си към нея и делят потребителите на "свои" и "чужди".
 Скептиците са ясни, но онези от вас, които приемат теориите, защо не ги докажат за пред широката публика (аз лично съм съгласен с поне 90 % от написаното тук)? Със сляпото придържане към една теория, без доказателства, вие постигате точно обратния ефект - мислят ви за манипулатори и отвличащи вниманието.
  Във форума дори мисленето и изразяването са станали еднакви за немалко потребители. Ако същите някой ден основат партия и управляват, те ще наложат този начин на мислене като шаблон и по нищо няма да се различават от тези, срещу които са се борили.
  Също така повечето не търпят критика и в случай на такава се държат като змии (именно рептилии) - хапят и си отстояват териториалното право.
  Ако не съм прав, кажете. Целта ми не е да ви провокирам.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен dhdido

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #1 -: Юни 02, 2013, 10:39:26 am »
Сайтът хнет има за цел да развие мисленето на хората и да им даде възможност да видят света от друга гледна точка. Обаче съм видял, че някои потребители се придържат не към верността на дадена теория, а към отношението си към нея и делят потребителите на "свои" и "чужди".
 Скептиците са ясни, но онези от вас, които приемат теориите, защо не ги докажат за пред широката публика (аз лично съм съгласен с поне 90 % от написаното тук)? Със сляпото придържане към една теория, без доказателства, вие постигате точно обратния ефект - мислят ви за манипулатори и отвличащи вниманието.
  Във форума дори мисленето и изразяването са станали еднакви за немалко потребители. Ако същите някой ден основат партия и управляват, те ще наложат този начин на мислене като шаблон и по нищо няма да се различават от тези, срещу които са се борили.
  Също така повечето не търпят критика и в случай на такава се държат като змии (именно рептилии) - хапят и си отстояват териториалното право.
  Ако не съм прав, кажете. Целта ми не е да ви провокирам.
Аз смятам, че целта на форума е своеобразен информационен център. Информация, събирана парче по парче през годините от мислещи хора, тук може да се намери в "компресиран" вид.
Всеки реагира на информацията както намери за добре и реакцията съответства на нивото на развитие на всеки конкретен индивид в момента. С оглед на това, че конкретно потребителите на този сайт са в постоянно развитие, то и реакциите им се изменят с времето.
Най-ценната за мен информация не са конкретните факти,които при желание и владеене на английски могат да бъдат намерени и другаде, а процеса на развитие на т.н. "много писали".
Можеш и сам да забележиш как със времето толерантността им към мисленето на другите се увеличава и процеса обикновенно, но не винаги, завършва със спиране на участието им във форуми и директно преживяване на нещата които са научили. Появява се разбирането, че писането във форуми не променя възгледите на хората, а самото действие може да промени живота, И ТО САМО ТВОЯТ собствен живот.
 А що се отнася до "широката публика", то тя не се интересува от фактите в този форум. Ако те са наясно с тях, това ще ги спре да изживеят преживяванията, за които са дошли на тази планета, и натрапването им пречи на тяхното развитие. Ако всички са нясно с фактите, самото развитие на планетата ще се промени, а по дизайн на случването на събитията на Земята, това не трябва да се случва.
Доказателства за дадена теория ВИНАГИ могат да бъдат предоставени. Важни са предварителните условия за една теория, с които всички се СЪГЛАСЯВАТ. За пример едно от предварителните условия за "теорията на относителността" е, че скоростта на светлината е константа ВЪВ ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА. Ако това не е вярно, цялата теория рухва, а това не е проверено на практика.  Оттук разбираш, че доказателства за каквато и да е теория имат стойност само ако са били правилно зададени аксиомите, на които тя почива. За да бъдат зададени правилно, те трябва да са били лично преживени и изпитани и т.н. "мисловни експерименти", четене на книги и логика нямат никаква стойност. Значи ако искам например да докажа на някого, че има рептилии-шеййпшифтъри, то аз трябва да го срещна с такава (то после няма да можем да разкажем на никого, ама нейсе  :blum2:).
Така, че ако искаш да разбереш нещо - иди го преживей.

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #2 -: Юни 03, 2013, 00:38:06 am »
Сайтът хнет има за цел да развие мисленето на хората и да им даде възможност да видят света от друга гледна точка. Обаче съм видял, че някои потребители се придържат не към верността на дадена теория, а към отношението си към нея и делят потребителите на "свои" и "чужди".
 Скептиците са ясни, но онези от вас, които приемат теориите, защо не ги докажат за пред широката публика (аз лично съм съгласен с поне 90 % от написаното тук)? Със сляпото придържане към една теория, без доказателства, вие постигате точно обратния ефект - мислят ви за манипулатори и отвличащи вниманието.
  Във форума дори мисленето и изразяването са станали еднакви за немалко потребители. Ако същите някой ден основат партия и управляват, те ще наложат този начин на мислене като шаблон и по нищо няма да се различават от тези, срещу които са се борили.
  Също така повечето не търпят критика и в случай на такава се държат като змии (именно рептилии) - хапят и си отстояват териториалното право.
  Ако не съм прав, кажете. Целта ми не е да ви провокирам.
Браво, прав си,човече!!!
ОТ 5-6 години съм потребител, често имам какво да кажа, рядко пиша. Не ме спира това,че не вадя нови статии на английски, щот сайтът не е за преводачи, а не е и моя работа-зная италиански, ама-няма тук...иначе пък съм благодарна на хора,които са загубили време и енергия, да направят преводи заради такива като мен....Та-по същите прични и аз се въздържам, има много агресивни стари пушки, които според мен имат егопроблеми и са развили някакава форма на /псевдо/интелектуален фашизъм.Това,което съм спестила-гледам, че като събитие се реализира между такива люде, и хора, имащи независимо мнение и свое мислене.Смятам, че ремисията тук във форума донякъде е именно заради това, което казваш.
Благодаря за поста ти! Тук Не липсват дори и сексистки определения по отношение на ментални способности. Тези, които са най-ултра с малки изключения нямат и опитности по темите, обаче ако споделиш ти сам-не съвет и умна идея ще видиш, а отдръпване и напъни да се нарекат фантазни такива преживявания. Тогава защо да се пише от първа ръка за реално преживени неща, след като излиза,че говорим за нещо дето теоретици тук са осведомени, могат да те ограмотят до последния детайл, а не са виждали въпросното нещо.
За доказването -не съм съгласна с теб, ти пък-докажи,че ги няма тези неща....Щом си съгласен с 90 процента, значи-нужно ли е да се доказва, на това ниво на развитие дали е възможно...Развитието е индивидуално...
На мен егрегорът на лаещите и хапещите тук не миимпонира, затова се дистанцирам, не могат да бъдат променени...
« Последна редакция: Юни 03, 2013, 00:42:09 am от ranilota »

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #3 -: Юни 03, 2013, 22:06:19 pm »
dhdido!
Така е. И аз открих едностранчивост в тезата си. Не може всичко да бъде плод на обективни обстоятелства и да се доказва съвсем с обективни доказателства (то каква обективност, нали всеко нещо има своя душа и Съзнание и възприема света по какъвто и да било начин). Именно тези души са свързани в Общата цел за постигане на Съвършенство и си помагат една на друга, независимо от степента си на развитие. Въпроса е как ще стане, за да може всяка от тези души, на които им е помогнато, да развие онова, което е дадено от Бога, а не да се осланя само на чужда помощ.
В този свят, който е под властта на княза "на този свят", правилата обаче са малко по-други. Тук като че ли влиянието между душите е съвсем непосредствено и, за да се играе по правилата, е редно малко да се поработи с остена. Това наистина не помага кой знае колко за мисленето, но е ефективно срещу дрямката на някои... И аз в началния си пост имах предвид именно помощ до събуждането на по-из (или про-) падналите в "земна летаргия" хора и съпровождането им до определен момент, откъдето да продължат сами. Затова, да започнем промяната и развитието първо от това ниво, на което сме сега, но и да подготвим участниците за целта.
Колкото до изпитването на нещата "на свой гръб", аз винаги съм бил обзет от желанието да откривам всичко сам.

Май малко се поотклоних от темата.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен dr.bishop

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #4 -: Юни 04, 2013, 09:37:35 am »
Форума си е отражение на общество разглеждащо и разсъждаващо по определени теми. В началото всички започват с огромно желание и работят за общото благо, следват известно количество спорове и караници, оформят се отбори, някой си тръгва сърдит, друг спира да взима мнение и само чете и накрая старите членове на обществото се държат с младите все едно са 1000 пъти по-умни. Имат обществото за тяхно, знаят всичко и не искат да споделят, дори си позволяват да обиждат. Може да си направите паралел с много общества. Драги, стари форумджии, чета от скоро тук и смея да твърдя ,че с нищо не помагате за развитието на форума. Отбягвате дискусии, защото имате 1563 мнение, а този който ви заговаря има 18, някой публикува тема и първия коментар отдолу е " хахах, тва е най-голямата глупост , която съм чел" , правите се ,че знаете нещо повече от новите във форума, а сте на същото положение, на каквото сте били и преди 8 години! Не може да казваш " това не е така", ако не дадеш отговор как е; не може да казваш " това не е вярно", ако не кажеш кое е вярното! Ако пазите носталгия по миналите дни, когато форума е цъфтял, ще ви кажа само ,че участниците сте същите, а форума не цъфти , т.е. и преди не е цъфтял заради вас! Така, че поддържате  йерархия на база брой празни мнения и се чувствате специални. Ако можете да се видите отстрани, ще видите, че всъщност сте за съжаление!

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #5 -: Юни 04, 2013, 15:33:20 pm »
"Докторът" най-ясно оформи цялостната критика на част от потребителите във форума - т. нар. "форумни герои", които само с цел задоволяване на егото си и желание да се докажат пишат и "оборват", без да дадат нищо в замяна. Има ги на много места и в много форуми, за съжаление.
Моля, не влизайте в дискусии и спорове заради самия спор или заради егото си! Ако не сте съгласни с нещо на някого, кажете защо. Дори самият усет за "нещо нередно" се провокира от сравнително конкретни неща. А с безсмислени  реплики не помагате никому, най-малко на себе си! Нали целта не е взаимно да си пречим, а взаимно да си помагаме по Пътя?
Конфликтът играе градивна роля само когато и двете страни имат ясно изразена крайна цел.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #6 -: Юни 09, 2013, 11:58:09 am »
Не знам каква е целта на форума.Няма и как да го знам.
Аз виждам едно..Купища информация.А информацията е оръжие..

Точно като ножа..С него можеш да убиеш,може и хляб да нарежеш..А може и да стане сакатлък и да си резнеш някой пръст..
Но това зависи от индивидуалните възможности на субекта.
А ножа си е просто нож.

А пък на тези дето се"притесняват"да пишат заради егото на"старите пушки",искам да кажа следно..
Вие как намирате собственото си его,щом се"притеснявате"от егото на другите?М?И всъщност..Тези ваши "притеснения",не са ли производни на егото ви?
И каква е разликата тогава?Срещу какво точно роптаете?Срещу вашия личен дискомфорт,или срещу чуждата простотия?Щот,ако е второто...Срам за самите вас,че още не сте проумели и оценили значението на поляритета и контрастите,доминиращи в тази планета..

Когато някой е надрасъл себе си,той просто споделя онова което има да сподели..Разпръсква инфото като светлина и последното което го е грижа,е кой как ще реагира и как ще се отнесе..Тези неща си зависят от субектите. 

Та не виждам ното драма,нито дилема тук..


Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #7 -: Юни 09, 2013, 12:21:07 pm »
Мисля, че писах за остена... исках да отправя малко критика към някои определени образи, с цел да ги "посъбудя", а който както иска да го възприема. Аз лично нямам проблем нито със себе си, за да се доказвам, нито с другите, за да ги "черня". Постъпвам напълно безкористно, просто желая да накарам останалите да си видят една конкретна страна от характера (които я имат) и да се опитат да я преодолеят.

Освен това не съм писал за положителните страни на онези, които пишат тук. Леко критичното мислене (не онова, дето отрича всичко отвъд видимото) е присъщо на немалко членове на форума. Именно така се върви напред (или поне аз мисля, че е така) - "Всичко може да е възможно, но кое наистина е вярно, ще разберем сами със собствените си методи".

П. П. Моят пост не е пряк отговор на Вашия, konstantin2007.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #8 -: Юни 09, 2013, 12:55:53 pm »
Мисля, че писах за остена... исках да отправя малко критика към някои определени образи, с цел да ги "посъбудя", а който както иска да го възприема. Аз лично нямам проблем нито със себе си, за да се доказвам, нито с другите, за да ги "черня". Постъпвам напълно безкористно, просто желая да накарам останалите да си видят една конкретна страна от характера (които я имат) и да се опитат да я преодолеят.

Освен това не съм писал за положителните страни на онези, които пишат тук. Леко критичното мислене (не онова, дето отрича всичко отвъд видимото) е присъщо на немалко членове на форума. Именно така се върви напред (или поне аз мисля, че е така) - "Всичко може да е възможно, но кое наистина е вярно, ще разберем сами със собствените си методи".

П. П. Моят пост не е пряк отговор на Вашия, konstantin2007.
Kakто искаш така го наричай,но твоят настоящ пост бе провокиран именно от по-горния.

А и да те питам..Ти специално,каква смислена и градивна информация си споделил тук?В този форум?
И изобщо?С 20 поста всичко на всичко,ми дай пример..Кога и какво сподели тук,как и кой те захапа..
И изобщо..Дали си написал и два смислени реда,които да останат като"ценни"за този форум,че вече си тръгнал и тема да правиш?Щото ти прочетох всички постове..Е така..Любопитно ми стана..Викам си..Човека сигурно е написал нещо,което не се е приело добре..И кво да видя..Само постове в стила"Ох и ах"..
Някак..Малко като с мангала..Га стана мангал,га му почерне дирнико?

И още един въпрос?Като как точно виждаш своя принос за общото благо пускайки тази тема?Много ми е люпобитно.

Неактивен dr.bishop

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #9 -: Юни 10, 2013, 09:01:52 am »
Schicklgruber, отговорите на "старите пушки" само доказаха написаното по-горе. Кonstantin2007, стана ми интересно как ти си проходила във форума и реших да ти прочета първите 20-30 мнения! Малко, скромно, плахо момиче, опипва почвата, пише по 3-4 реда с 3-4 емотиконки, повечето, от които  "наздраве", "сваляне на шапка", "поклон" , след това ти прочетох последните 20!!! Все осмиваш някой, подиграваш се и всичко това на база 2000 отговора! Я кажи сега ти, защо не подхождаш към "новите", както са подходили към теб? Или просто това си е естествения ред, йерархията - старите войници гърчат младите, големите бият малките, професорите унижават асистентите, тия с повече постове могат да си пишат тъпотиите, тия с малкото постове няма как!!! Да сравняваш информацията с нож, само показва какви са ти примитивни разбиранията! Това, може би, е форума с най-много информация, в който съм попадал! За какво ти е още? Всичката тази си я анализирала и вече я използваш? Или си на същото ниво, като преди 4г, ама си с 2000 мнения!!! Типична черта на народа ни е задържи ли се на едно място повече време и решава , че мястото му принадлежи! Аз тук пиша от 2000 мнения - живия пример! Следваме стриктно схемата, която не дава резултати на всяко едно ниво! Оценя се човека на база измислени критерии! В университетите от години доцентите не дават на тези под тях да растат, защото са по-стари в бранша! В армията, да не би най-умните , или най-смелите да са на по-високи позиции? Тази измамна йерархия съществува на всяко ниво от обществото ни! Съвсем "логично" е да се приеме и тук, ей така , по подразбиране, а иначе се опитваме да мислим, да анализираме, да разсъждаваме! И как точно парадираме ,че сме мислещи, след като е приета йерархията на некадърните! Изградена на база престой на определено място! И защо ни е още информация във форума? След като за 8г всеки е израснал в мисленето си, защо не опитаме да анализираме цялата тази информация на ново? Изводите ще са коренно различни, или пак се приема измамната теза, че нещо ти липсва, трябва ти още, не е достатъчно! Модел наслагван от телевизията с години! Т.е. ние мислим различно, но приемаме старата йерархия и фалшивите мисловни модели!!! И не целя да се заяждам, konstantin2007, просто от време на време е добре да се погледнем от разстояние и да видим, дали не сме тръгнали по инерция и не сме се превърнали точно в нещата , в които най-малко искаме!

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #10 -: Юни 10, 2013, 15:29:57 pm »
Радвам се, че най-сетне някой се реши да сътвори такава тема, където всеки искрено да сподели своето мнение за процесите, развиващи се в "съзнанието" на форума xnet. За зрелостта на дадена мисъл никога не е от значение колко пъти тя е приемала физическа реализация, тоест е била изричана в случая като пост, а само доколко мислителят е надраснал своята материална същност и е натрупал опит, но говорим за опит като мъдрост.
Мнението ми за форума е, че неговите администратори и модератори се стараят да съхранят тук почти всичката възможна информация в областта на конспиративното и уфологичното (най-общо казано), но това е един вечен процес на надграждане и не бива да се заблуждаваме, че в скоро време този форум ще придобие завършения си вид. За жалост всичкото това съществува в реалността, същата като тази, в която живеем, а тя е повече от несъвършена и съответно и самият форум има много несъвършенства, които трябва да се изгладят. Тази отговорност е на всички нас и не бива да си позволяваме подобни дребнави нападки помежду си, само за да затвърдим позицията си на "много писал". Защото едно е да напишеш поредното гениално хрумване, така че всеки да го види и оцени, но друго е да запазиш голяма част от идеите и констатациите си за себе си, използвайки ги само и единствено ти като уникално оръжие на мисълта!
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #11 -: Юни 10, 2013, 17:48:22 pm »
Schicklgruber, отговорите на "старите пушки" само доказаха написаното по-горе. Кonstantin2007, стана ми интересно как ти си проходила във форума и реших да ти прочета първите 20-30 мнения! Малко, скромно, плахо момиче, опипва почвата, пише по 3-4 реда с 3-4 емотиконки, повечето, от които  "наздраве", "сваляне на шапка", "поклон" , след това ти прочетох последните 20!!! Все осмиваш някой, подиграваш се и всичко това на база 2000 отговора! Я кажи сега ти, защо не подхождаш към "новите", както са подходили към теб?
Хм..Ми знам ли,защо"старите"са подходили толерантно към плахото човече..Може би защото имах уважение и респект към тях.Достатъчно уважение, да не питам за неща,за които има тонове инфо във форума..Може би защото,не съм си позволила нито една безсмислена и глупава тема..Може би защото въпросите които съм задавала,са били адекватни..Може би,може би..
Може би,не съм осмивала никого от"старите",просто защото нямаше какво да се осмива.
За разлика от последните две години.
Всъщност,чета форума от 2006.Регнах се едва през 2009,когато вече го бях изчела целия.Когато дойдоха въпросите,на които сама не намерих отговори.

Не е като да влетиш с шут,и да цинкаш за внимание.
Не е като нахълташ с тема"Бог ми проговори",или пък"Видях извънземно,как мислите,възможно ли е?..
Не е и като да се изтъпанчиш насред тълпата и да ги питаш"Ама кон боб яде ли?"
Айде със здраве.

т.
Мнението ми за форума е, че неговите администратори и модератори се стараят да съхранят тук почти всичката възможна информация в областта на конспиративното и уфологичното
Форума не е нищо повече,от една книга.И всеки я чете кой както може.
Разбира се,има и аудитория,която едва стигнала до трета глава,се впуска в  разбор на авторската психология,но пък..Свободна воля.Информацията както вече казах,е мощно оръжие,но неговата ефенктивност зависи от индивидуалността на субекта.

Неактивен nveneta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #12 -: Юни 10, 2013, 22:08:29 pm »
Хора, защо се занимавате с глупости- стари и нови пушки и тем подобни.... Инфото е много, всеки си чете това което му е интересно и си го асимилира по своему.... Ако има конкретен въпрос може да го зададе. Не може да има никаква йерархия, освен от модераторите. Всичко друго е избиване на комплекси. Приятна вечер и приятно четене

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: За мисленето в хнет
« Отговор #13 -: Юни 11, 2013, 09:50:35 am »
Хора, защо се занимавате с глупости- стари и нови пушки и тем подобни.... Инфото е много, всеки си чете това което му е интересно и си го асимилира по своему.... Ако има конкретен въпрос може да го зададе. Не може да има никаква йерархия, освен от модераторите. Всичко друго е избиване на комплекси. Приятна вечер и приятно четене

Абсолютно вярно що се отнася до йерархията! Тук всички сме равноправни, изключение правят само администраторите, така че трябва винаги да има междуличностно уважение. И последно - броят на постовете не дава право да съдим и да критикуваме жестоко останалите!
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27