Автор Тема: Introducing Google Nose  (Прочетена 7266 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Introducing Google Nose
« -: Април 01, 2013, 18:55:57 pm »
Знам, че може би е нищо, но в главата ми на конспиратор веднага иззвъня камбанката на алармата. Вижте това видео: http://www.google.bg/intl/bg/landing/nose/

Какво ли (могат да) вкарват в нас, тайно, чрез миризмите? Прилича ми на някакъв вид (допълнително) зомбиране, а на вас? Как ви се струва?
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #1 -: Април 01, 2013, 22:02:29 pm »
Наречете ме старомоден, но съм много скептичен към тези устройства. И към Google Glasses, ли какво беше... Концепцията е добра, идеята е добре, вече и започнаха реализация, но лично на мен ми се вижда точно както ти го каза, като зомбиране и още един метод за контролиране над масите. Да, кажеш ли го в прав текст, всеки ще се бунтува, но в крайна сметка какво... Ще имаш информация за човека пред теб?! Що за глупост, отиваш при него и се запознавате. Унищожава се естествения начин на комуникация. Или пък ще знаеш какво е времето... ми честно казано, не ме касае особено. Гледам от време на време Емил Чолаков с клишираните шегички (който казва почти всичко друго, но не и прогнозата) и съм наясно що-годе за времето до една седмица. :)

А това относно миризмите... "аромабайта" ROFL. Гениалност. Видиш ли, след 10 години, всички ще са като CSI-кучета, душещи телефоните си и с изкривено зрение.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #2 -: Април 02, 2013, 00:04:16 am »
Знам, че може би е нищо, но в главата ми на конспиратор веднага иззвъня камбанката на алармата. Вижте това видео: http://www.google.bg/intl/bg/landing/nose/

Какво ли (могат да) вкарват в нас, тайно, чрез миризмите? Прилича ми на някакъв вид (допълнително) зомбиране, а на вас? Как ви се струва?
Случайно да си забелязал, че ДНЕС Е 1 /ПЪРВИ/ април?  :lol:
На печелившите шарани - честито  :D
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #3 -: Април 02, 2013, 00:11:15 am »
Байо, как може да се хванеш на т'ва.  :D Има го в 200 форума днеска. Това трябва да е тест за супер-зомбирани, които да си мислят, че миришат нещо. Днеска писаха, че и ЮТюб затварял за 10 години и даже бяха направили от шефовете на ЮТюб клипче. 8)

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #4 -: Април 02, 2013, 00:26:17 am »
Аз го казах на моята приятелка, ма тя вика, че първо са дали новината за тубата, която я видях нея, ама не мислех, че ше направят и друго. Аххх мизерници такивааа hihihihihi :P
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #5 -: Април 02, 2013, 11:57:49 am »
Колко удобно е да пуснеш нещо толкова лесно постижимо точно на международния ден на шегата.

Сега сериозно. Сетивата ни получават информация за околония свят чрез химически молекули, светлина, звук, допир и т.н. Тези разнородни параметри на околното пространство се превръщат от рецепторите на съответния орган в електромагнитни импулси, достигащи до мозъка, който регистрира вида на дразнителя, колко е опасен и каква информация за адаптацията на тялото носи.

Сега какво пречи да се изобрети устройство, което направо да възпроизвежда тези електромагнитни сигнали и те да бъдат предадени на рецепторите и мозъка.

Спомнете си Матрицата! :D Точно 1-ви април е най-подходящия ден да се пусне нещо, за да се отчете каква ще е реакцията на хората и те да си кажат - Ама, то било 1-ви април днес бееее.... ???


Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #6 -: Април 02, 2013, 13:53:03 pm »
Сега като гледах това видео:


...се сетих, че въобще не ни трябват парфюми, омекотители и тем подобни! I mean, think about it... ще мога да потърся в Google - Lenor или STR8, залепвам се пред монитора или джингисема като муха и се омирисвам целия. Големите компании ще фалират... А киното ще претърпи сигурно революция, зрителите в киното кой-знае с какви миризми ще бъдат облъчвани по време на прожекцията. :D Дано филма не е само Jackass...

Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #7 -: Април 02, 2013, 20:47:39 pm »
Чувствам се глупаво, задето се хванах :D Но все пак, бъдещето е пред нас и все някой ще реализира подобна идея. Дано не е Apple, че ще се избият тогава с Google, rofl.

Неактивен PCKILLER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #8 -: Април 03, 2013, 01:18:59 am »
Гледам, че бая хора се вързаха на тая глупост, та имам един въпрос към тях. Как е възможно един пиксел (лампа) да си промени мириса? Да не говорим, че един образ съдържа стотици пиксели. (Всеки отговор печели бира.) Това малко ми звучи като на "по БТВ едни отидоха на една ливада и цялата стая замириса на рози". Ами някой от филма ако влезне в кенефа, какво се случва тогава?
Иначе от гугъл може и една демонстрация да ви спретнат, че е възможно това със специално подбран клип и съответните му ароматизатори.

П.П. Много се триумях дали да пусна коментара, но все пак...
П.П.П. Въпрос номер 2: Ако в единия край на екрана има куче а в другия котка, на какво ще мирише тогава....

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Introducing Google Nose
« Отговор #9 -: Април 03, 2013, 16:26:20 pm »
Да ви кажа под секрет че аз се вързах като първия идиот на тази измишльотина.Когато пуснах
Google Nose се появи една картинка на чесън и пишеше да си доближим носа до монитора и да усетим аромата.Е не знам но след като го направих усетих аромат на чесън.Това за пореден път показва колко силно е подсъзнанието.После извиках жената и тя да помирише но тя не усети нищо.Показах го на брат ми и той усети аромат на чесън.Това ме навежда на мисълта че жените
по успешно контролират подсъзнанието си.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
27 Отговора
14503 Прегледи
Последна публикация Ноември 08, 2006, 09:40:37 am
от Jean-Luc Picard
7 Отговора
7673 Прегледи
Последна публикация Октомври 08, 2007, 09:41:39 am
от Trandev
7 Отговора
4637 Прегледи
Последна публикация Януари 03, 2010, 20:02:23 pm
от Roswell
3 Отговора
4745 Прегледи
Последна публикация Септември 30, 2010, 22:21:58 pm
от sasho90
1 Отговора
3042 Прегледи
Последна публикация Януари 02, 2011, 02:26:07 am
от Just_kidding

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27