Автор Тема: Конфликтът между САЩ и Северна Корея  (Прочетена 10814 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
От известно време се разпалва конфликт между, "не знайно защо" и отново,(в конфликтът е замесен)познатият ни приятел САЩ и диктаторската Северна Корея. КНДР вече обяви, че са в готовност да изтрелят ядрените си ракети, но заплахи имаше и от САЩ.
Дали ако някой "стреля" този конфликт може да стане нещо много по-сериозно.

Аз лично само като чуя САЩ, усещам че има нещо гнило. Но интересното е, че когато САЩ привършваха с театрите си срещу Иран, за да си измислят причина да ги нападнат, в картинката се намеси и Северна Корея. Дали пък не сме на прага на Световна война или пък всичко отново е театър? На мен ми стана интересно как ще се развие ситуацията. Надявам се, че вие имате мнение по въпроса.  :unknown:

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #1 -: Март 30, 2013, 13:01:42 pm »
Северна Корея днес въведе военно положение в страната и влезе в състояние на война против южната си съседка, съобщи севернокорейската агенция КЦТА, цитирана от световните агенции!! Според РИА "Новости" обаче обявяване на война няма, а се е получило недоразумение заради "трудности в превода". За момента няма съобщение в други агенции, които да потвърждават езиковата грешка.Изображение "Всички действия на правителството, политическите партии и организации вече ще изхождат от това, че нашата страна се намира в състояние на война с Юга", пише обаче Ройтерс, като се позовава КЦТА, която цитирала официален правителствен указ. "Продължаващато от дълго време положение, при което корейският полуостров не нито във война, нито в мир, приключи", се казва още в изявлението, цитирано от Франс прес. Според РИА "Новости" обаче в оригиналния текст ставало дума, че Северна Корея ще действа "по законите във военно време" в случай на провокации срещу нея, които може да прераснат в "пълномащабна" и дори "ядрена" война ИзображениеВчера КЦТА съобщи, че севернокорейският лидер Ким-Чен ун в качеството си на върховен главнокомандващ е подписал "окончателния план за техническа подготовка на стратегическите ракетни войски за нанасяне на удар по военните бази на континенталната част на САЩ, островите Гуам и Хавай, както и Южна Корея, в случай на провокация от страна на противника". Изображение Междувременно командването на руските Източен военен окръг (ИВО) и Тихоокеанския флот отказват коментари относно степента на готовност на руските войски във връзка с положението на Корейския полуостров.


Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #2 -: Март 30, 2013, 22:01:33 pm »
Така е, обаче руският голям брат каза,че-някой по трасето е объркал съобщението ,не е така-грешен превод на журналисти. Дрънкане на оръжие,защо ли братът Иванушка каза така, как мислите вие? За дазинформацията е изипсано много,вкл. и в този форум. :D

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #3 -: Април 02, 2013, 01:34:52 am »
И ето веднага излезе филм "Код Олимп"
Но да се направи не става за два дена или  месец. Явно плана  е  бил от  доста дълго време...
http://www.cinefish.bg/Kod-Olimp-Treylar-trailer22384.html

И ето лошите Корейци терористи! Нещо като Араби терористи...преди 9 11 и след . Първо бяха набедени, а после утвърдени чрез медии и филми. Сценария може да се повтори на територията на Южна Корея.
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #4 -: Април 02, 2013, 13:41:42 pm »
И ето веднага излезе филм "Код Олимп"
Но да се направи не става за два дена или  месец. Явно плана  е  бил от  доста дълго време...
http://www.cinefish.bg/Kod-Olimp-Treylar-trailer22384.html

И ето лошите Корейци терористи! Нещо като Араби терористи...преди 9 11 и след . Първо бяха набедени, а после утвърдени чрез медии и филми. Сценария може да се повтори на територията на Южна Корея.
Най-добре сценарият да не се повтаря никъде, но имам предчувствието, че САЩ пак ще излезнат нападнати от "терористи" и всички промити мозъци ще ги гледат и ще се чудат как може такова нещо.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #5 -: Април 02, 2013, 21:47:18 pm »
Аз пък мисля, че Северна Корея, милата, няма нищо, ама от време на време вдигне пушилката, та да вземе някой да и обърне внимание. Нали никой от вас не мисли сериозно, че Сев.Корея би направила нещо, което да заплащи световния мир? Защо, с каква цел?
Всичко е подстрекаване и лигавщина, ония само си търсят врагове...омръзна ми, толкова е вече очевидно.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #6 -: Април 02, 2013, 23:20:39 pm »
Аз пък дочух, че са спретнали на КНДР състезание по въоръжаване с цел да се компрометира икономиката й. Известно е, че една страна, колкото повече дава за армията, толкова по-бедна става.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #7 -: Април 03, 2013, 00:50:12 am »
Аз пък дочух, че са спретнали на КНДР състезание по въоръжаване с цел да се компрометира икономиката й. Известно е, че една страна, колкото повече дава за армията, толкова по-бедна става.
С изключение на Щатите, които ограбиха природните ценности на много държави и продължават да си инвестират в армията.

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #8 -: Април 03, 2013, 01:21:26 am »
. Нали никой от вас не мисли сериозно, че Сев.Корея би направила нещо, което да заплащи световния мир? Защо, с каква цел?




Лесни са за манипулиране. Прави се учение на САЩ в Южна Корея, и веднага Северна вдига пушкалата и казва "внимавайте". Те това и чакат така да реагират. Следващата провокация на САЩ, Северна Корея реагират, и  пускат ракетите си към Хаваи. Но САЩ разполагат с технология която ще ги унищожи в зародиш. Така ще ги парират икономически и военно, и ще дадат тласък на Южна Корея. Корейците са си близки по култура,език,обичаи и ще се опитат да обединят двете, като Южна ще е доминираща.  Така ще е приемливо и няма да има въстания от страна на севера. САЩ ще изкупуват суровините от Корея, ще се преработват, и отново ще се вкарват в Корея на по-висока цена като краен продукт. Ще им  грабят ресурсите подмолно с помощта от Южно Корейските си  марионетки, а северно корейските лидери ще са обявени за терористи. Режима ще е паднал, ще имат интернет и куп други играчки внос, свобода, демокрация. Народа ще се чувства свободен...роб.
А дано не стане  така.
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #9 -: Април 06, 2013, 00:41:02 am »
. Нали никой от вас не мисли сериозно, че Сев.Корея би направила нещо, което да заплащи световния мир? Защо, с каква цел?




Лесни са за манипулиране. Прави се учение на САЩ в Южна Корея, и веднага Северна вдига пушкалата и казва "внимавайте". Те това и чакат така да реагират. Следващата провокация на САЩ, Северна Корея реагират, и  пускат ракетите си към Хаваи. Но САЩ разполагат с технология която ще ги унищожи в зародиш. Така ще ги парират икономически и военно, и ще дадат тласък на Южна Корея. Корейците са си близки по култура,език,обичаи и ще се опитат да обединят двете, като Южна ще е доминираща.  Така ще е приемливо и няма да има въстания от страна на севера. САЩ ще изкупуват суровините от Корея, ще се преработват, и отново ще се вкарват в Корея на по-висока цена като краен продукт. Ще им  грабят ресурсите подмолно с помощта от Южно Корейските си  марионетки, а северно корейските лидери ще са обявени за терористи. Режима ще е паднал, ще имат интернет и куп други играчки внос, свобода, демокрация. Народа ще се чувства свободен...роб.
А дано не стане  така.

http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/photo.php?fbid=10151879115773009&set=br.Abp0uQQ8Sha_wX8LW8g03PJxOSwajoPEJ1EG9k9bvYuwGwCDweRTBi4LmDTwCKgGGsjN1SdhKtBjTA-4j-W6_LGWAx3docsuowajyeRiv_sH6jwgP2a7HGces43U5SxOA7-e-kPUbKB59F59usxkrFcfO_tuC-NqMOUFDgtA1cU6kqBjB5RLWpE7xe1Hg2UkNuo&type=1&theater
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен sunpower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #10 -: Април 09, 2013, 20:45:53 pm »
Севернокорейците са толкова облъчени от комунистическия  диктат,много са зле според мене,като гледам каква мизерия има,как мислите.......пазаруват месото с купони ,всеки 5 е военен.Ето едно док.филмче,на немски е ,но можете да добиете представа от начина по който живеят...

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #11 -: Април 12, 2013, 12:08:16 pm »
Моето мнение е, че Китай и Русия си играят играта чрез Северна Корея за да видят какво ще направи САЩ. За никой не е тайна, че хамериканците имат огромни дългове към Китай и не само! Струва ми се, че вие много се вманиячихте в сценариите които се разиграха в близкия изток... САЩ никой път няма да се метнат толкова надалече да играят театри, щото там са Китай, които в една евентуална война ще ги смажат като мишки, колкото и страшно да звучи това от гледмна точка на всички потърпевши невинни човешки същества!

Неактивен elgin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #12 -: Април 15, 2013, 20:49:45 pm »
Аз мисля че САЩ провокираха КНДР като нарочно правеха някакви си военни обучения и то в близост до бреговете на Северна Корея. Ами питам се, кога Северна Корея е правела подобни около бреговете на САЩ..
И какво искат тогава, да не би северно корейците да мълчат и да не маркират нищо ли? Това е просто пореден театър от страна на САЩ и то не безцелно става всичкото това.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Конфликтът между САЩ и Северна Корея
« Отговор #13 -: Април 15, 2013, 22:08:50 pm »
Аз мисля че САЩ провокираха КНДР като нарочно правеха някакви си военни обучения и то в близост до бреговете на Северна Корея. Ами питам се, кога Северна Корея е правела подобни около бреговете на САЩ..
И какво искат тогава, да не би северно корейците да мълчат и да не маркират нищо ли? Това е просто пореден театър от страна на САЩ и то не безцелно става всичкото това.
До колкото си спомням до преди една или две години се разбра, че и Южна Корея си пробвала ядрените оръжия в океана (или морето).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27