Автор Тема: Резонанса на Шуман  (Прочетена 9800 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Резонанса на Шуман
« -: Декември 17, 2006, 21:59:02 pm »
Моля ви дайте ми спешно връзка към сайт, който показва "сърдечния ритъм на Земята" - резонанса на Шуман!

IYI

  • Гост
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #1 -: Декември 18, 2006, 00:23:32 am »
За това сме тук, за да не платим:)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #2 -: Декември 18, 2006, 04:23:07 am »
Моля ви дайте ми спешно връзка към сайт, който показва "сърдечния ритъм на Земята" - резонанса на Шуман!
Чувал съм, че военните до скоро са ползвали "резонанса на Шуман" за да настройват различни уреди. Но от известно (за тях, не и за мен) време този метод се оказва неточен поради промените му.
Ако има добронамерен спрямо нас военен може и да сподели. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

stiver

  • Гост
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #3 -: Декември 18, 2006, 07:56:51 am »
Моля ви дайте ми спешно връзка към сайт, който показва "сърдечния ритъм на Земята" - резонанса на Шуман!

Виж това:http://www.geomag.bgs.ac.uk/pulsations.html
Кликни на induction coil в страницата по-долу. Данните са по дати и казват, че се ъпдейтват всеки 15 мин.
Надявам се, че е това, което търсиш  :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #4 -: Декември 18, 2006, 13:10:02 pm »
Благодаря Stiver.....това търсех.....

И Господ да ни пази! Дано не съм права в теорията си, но се оказах права в предположенията си! :o  :(  :o

Това което преживяваме според мен са електро-кардио-шокове на Слънцето към Земята. Всичките данни показват Ресонанс на Шуман под 1Hz, при положение, че трябва да е средно 7.8. И всичките Слънчеви изригвания се случват когато и резонанса и магнитното поле на Земята паднат под критично ниво.

Ето измерване преди изригването на 13-ти (гледайте тъмно-червената ивица най-вляво):



А ето след изригването:



Това което ню ейджърите пишат за ускоряване на пулса са пълни глупости - това са изкуствените честоти направени от хората, които влияят отрицателно на земята. Като имаме впредвид, че те са около 50-60 Hz - телевизори, компютри и електроника то не е чудно, че откачаме.

Оптималните честоти за Земята са 5.8 - 11.7Hz, а за човека - до 50 Hz. Само колко хора си заминаха от сърдечни удари след последните изригвания - включително Ген. Пиночет...

Ако преведем тези честоти в цветове, цвета на Земята би трябвало да се изменя от инфра-червено до виолетово в зависимост от геомагнитните и космически условия.

Измерване под 1Hz значи, че цвета на Земята е.....черен.....МЪРТВА!  :( 

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #5 -: Декември 18, 2006, 17:32:04 pm »
Искаш да кажеш, че на Земята и пада кръвното ли?   :o
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #6 -: Декември 18, 2006, 19:03:59 pm »
Искаш да кажеш, че на Земята и пада кръвното ли?   :o

Ами - ДА!

ЗАЩО почти всичките измервания които видях са между 0 и 2 херца??? Трябва да е най-малко 5? И защо си повечето връзки в нета които намерих за това не работят или имат данни от 90-те години?

ОСВЕН ТОВА: Земята, ние и почти всички животни можем само да функционираме правилно в херцовия диапазон - например мозъчните вълни:

Нормално будно състояние - 7-12Hz, интензивна мозъчна дейност - 12-20Hz, спящо състояние - 5-7Hz, транс - 2-5Hz (има и малко по-различни варианти в нета, но най-важното е че нормалното ни състояние е перфектно синхронизирано със средната вибрация на Земята)

....а вижте следните таблички:

Audio20    20,000 Hz
Ultrasonic    20,000 Hz - 100-kHz - 10 MHz
Radiofrequency    150KHz-1.5 MHz
High Radio Frequency RF    1.5MHz-40 MHz
Very High Radio Frequency VHF    40MHz-100MHz
Ultrahigh Radio Frequency UH    over 100MHz

и кой издържа на КИЛО и МЕГА-херци?

Плесен, вируси, бактерии, червеи.... - 77 KHz to 900KHz

От другите познати животни:

Мравки    1000 to 1200KHz
Златна рибка    900 to 1500Khz
Хамелеони    1000 to 6000KHz
Котки    1500 to 8000Khz

Земята ТРЯБВА ДА ВИБРИРА ВЪВ ВИДИМИЯ СПЕКТЪР !

В най-лошия случай и само в някои области - в инфра-червената зона - прикачвам схемата най-накрая.

Понеже резонанса на Шуман зависи от алтитуда и геомагнитната атмосфера, то той ще е различен в различните части на планетата, но Земята ТРЯБВА да изглежда долу-горе като на следната картина, за да може живота да е нормален:



А според изследванията и проложената схема ние сме далеч вляво под инфрачервената зона.

В каква скапана виртуална реалност живеем!?  :( :( :(

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #7 -: Декември 18, 2006, 19:28:19 pm »
На кого са тези данни е ключовия въпрос ?  :P Щото ако  съдим например какви данни НАСА ми дава за космоса и планетите от слънчевата система ще бъда с едни впечатления и т.н . Щото данни и цифри лесно се манипулират.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #8 -: Декември 18, 2006, 19:49:16 pm »
На кого са тези данни е ключовия въпрос ?  :P Щото ако  съдим например какви данни НАСА ми дава за космоса и планетите от слънчевата система ще бъда с едни впечатления и т.н . Щото данни и цифри лесно се манипулират.

От връзката на Stiver - Британския Институт по геологически проучвания, но го има и в сайтове на аматьори - аз просто не повярвах на очите си когато видях някои резултати. :(

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #9 -: Декември 18, 2006, 20:14:28 pm »
http://sosrff.tsu.ru/index.phtml?sel=2&when=new
Това пък е един мониторинг на резонанса на Шуман в г. Томск, обновяването е през 2 часа. Тина, ще трябва ти да го разтълкуваш, щото аз нищо не схванах от диаграмата.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #10 -: Декември 18, 2006, 22:19:49 pm »
Ей - добре, че го намери това Миротворец. Оня сайт е давал само апмплитудата!  laugh

На 18-ти в 16:00ч българско време е имало слабо слънчево облъчване, което пак е накарало "сърцето" на Земята да подскочи.

Аз обаче се радвам на това което намерих покрай тази амплитуда - защо се развъждат толкова вируси и бактерии“  ;D

Ние си ги развъждаме - с електрониката, радиото, телевизията и мобилните телефони!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #11 -: Декември 19, 2006, 17:49:26 pm »
Предстоящото скоро преминаване към 4D предполага сериозно покачване на честотния резонанс... Мисля, че излизането от "видимия" от триизмерна гледна точка спектър, предстои...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #12 -: Декември 19, 2006, 17:57:07 pm »
Мдаа, и аз така си мисля... Малцина ще устоят на "покачването", особено в моментите на необходима, бърза пренагласа...

А всичко е въпрос на чувстване...

 :) :) :)
musica universalis

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #13 -: Декември 19, 2006, 18:46:59 pm »
По-долу прилагам извадка от един покъртителен текст, част от която е публикувана в "Бунтът на роботите" на Дейвид Айк и аз преснимам за вас. По-голямата част на същия този текст може да се види тук. Това може и да "не е по темата", но представя много от болестите, предизвикващи "лудостта" на Слънцето и на Земята.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Резонанса на Шуман
« Отговор #14 -: Декември 19, 2006, 22:50:55 pm »
Ами да - ние хората предизвикваме страшна регресия на Земята.....

Аз съм се обкръжила с интересни материали които намерих вследствие на "грешката" с амплитудата и на честотата и ги прехвърлям с възхищение... Ей - няма нищо случайно на този свят!

Особено единия материал ми даде отговор на въпрос, за които си пиша с хора от Щатите, Европа и Африка и никой не можа да ми помогне....А тук - черно на бяло всичко за което загубих толкова дни търсене СВЪРЗАНО С РЕЗОНАНСА НА ШУМАН! Ама, че история!  :) Сега трябва да го систематизирам....

Другото, което открих е закона за живота на Никола Тесла:

"Прогреса на живота зависи от масата и скоростта. Масата е физическата маса на хората, а скоростта се изразява с духовната енергия, която колкото е по-качествена дава по-голямо ускорение. Формулата е (не мога да я напиша с математически символи  :()) 1/2 МV на квадрат = 1/2 МV х V където М е масата на човека, а V e душевната и интелектуална сила. V с други думи е измеряемата енергия на хората, която има много нива, но се включва във видимия и невидимия енергиен спектър на енергийните вълни (светлината).

За съжаление съвременната наука знае само, че движението на масата предизвиква обратно-пропорционално движение. Аз ще нарека това движение - деградиращо. И така - колкото повече се увеличава масата на хората (населението на планетата) толкова повече се увеличава деградиращата противоположна сила. Единствения начин за напредък на човечеството е да се увеличи неговата духовна и интелектуална енергия. Ако това не стане, или се намали, човечесвото ще деградира, но ще се увеличава за да противостои на първичната противопоставяща се деградираща сила...."

Или с други думи: Ако човечеството е увеличило енергията си неимоверно през ренесанса при население 2 билиона и е нараснало до 6.5 билиона без да увеличава или дори е намалило духовната си енергия, то човечеството е в процес на деградация. :D (Това разбира се е видимо и при планетните измервания, защото ние сме едно.) По-нататък Тесла говори за повдигане енергията на увеличаващото се човечество чрез вегетарианство, свестни училища, чиста вода и финансиране на научни проекти, защото колкото повече се увеличаваме, но нашата бройка се попълва с неуки и душевни изроди, толкова по забавяме прогреса си както и на планетата с която сме ЕДНА СИСТЕМА. В останалата част от материалите Тесла доказва, че Земята откликва на нашата енергия и специално на "инжекции" от енергия, която неговите уреди могат безжично да изпратят в атмосферата на Земята.

И тук забележете какво става вероятно с откраднатите разработки на Тесла: Той съветва да се транслира безжично слънчева енергия, както и високо-спектърните енергийни енергии в атмосферата като виолетова, синя, жълта и зелена (каквато би трябвало да е планетата), но какво излиза? - Някой някъде изпраща в атмосферата ниско-честотни сигнали и вибрации, които само увеличават масата на планетата (населението), както и вирусите и микробите, но подтискат духовната и интелектуална енергия на човечеството.

Не е ли така, драги съ-форумци?

Поклон пред Тесла и малките разлики между честота и амплитуда!   ;)
 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27