Автор Тема: Пътуване във времето  (Прочетена 26200 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Re: Пътуване във времето
« Отговор #45 -: Септември 21, 2007, 19:33:23 pm »
Тази теория напълно подхожда за сюжет на филм, така че наистина е интересна.    Иначе има един интересен установен факт. Два точни часовника се синхронизират и раздалечават един от друг. Еталонния е поставен далеч от човешка дейност а експерименталния е поставен в близост до човек по време на сън а също и по време на медитация в която забавя жизнените си процеси. След определено време двата часовника са сравнени и се установява че експерименталният часовник е изостанал в сравнение с еталонния.  Това което на мен лично ми се случва често е че при дълбока релаксация и отпускане на съзнанието , през което време си почивам и се възстановявам времето лично за мен тече много бавно. Например при 10 реални минути за мен минава около час , при което се възстановявам изключително добре след или сред тежка работа.  И другото което забелязвам е че колкото по бързо тича съзнанието ни към някаква цел - то и времето бързо тече и понякога нестига. Като най добър вариант за работа при определени случай намирам че е добре съзнанието ми да е отпуснато и спокойно без много мисли за работата - така я свършвам навреме пък и то бързо минава, ...
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Пътуване във времето
« Отговор #46 -: Септември 22, 2007, 18:49:25 pm »
   Искам да центрирам вниманието на всички върху един важен въпрос. Той е поставения от Еон поглед за това, че пътуването във времето представлява пътуване в паралелна вселена и винаги се връщаме в нашето настояще в собствената си вселена. Това е абсолютно погрешно схващане. Ако разглеждаме пътуването във времето по този начин то направо се обезсмисля. Като променяме паралелна вселена, а не нашата, къде и защо въобще сме тръгнали? Какъв е смисъла въобще да се пътува? Поставям този въпрос, защото в паралелна вселена даже не можем да извлечем истинна информация за нашата вселена, защото тя няма да съответства на информацията от нашата? С една дума даже информацията от направения туризъм няма да ни е от полза... Паралелните вселени са съвсем друга тема за обсъждане, въпреки, че имат досег с времето.
   Искам да заостря вниманието ви и върху друго още по-съществено нещо. Темата се нарича "Създават машина на времето". До момента инфото за създадените машини на времето в темата е много малко, като най-големият пропуск е експеримента "Филаделфия" и следващия го експеримент "Монтаук". За да обогатим темата нека всеки каже нещо ново за тези известни експерименти.А и има информация в пространството, че в момента се осъществява и трети експеримент на основата на описаните два, но не знам подробности. Знам само, че става дума за 2012 година.
   ТРЕТОТО ВАЖНО НЕЩО. До настоящия момент разсъжденията витаят основно върху това как се ОТНАСЯ СЪЗНАНИЕТО НА ЧОВЕКА КЪМ ПЪТУВАНЕТО ВЪВ ВРЕМЕТО. Но за да бъде построена машина на времето ТРЯБВА ДА СЕ ПОЗНАВА ФИЗИКАТА НА ВРЕМЕТО. А тъкмо по този въпрос не видях изнесени никакви истинни факти и даже разсъждения. Казвам това с увереността и ЗНАНИЕТО, че съвремената физика НЕ ПОЗНАВА СЪЩНОСТТА НА ВРЕМЕТО. За същноста на времето са писали съвсем малко хора. А още по-малко са тръгнали по правилния път, за да осъществят пътуване във времето. Така че капиталната грешка на всички мнения в тази тема е, че всички ИЗХОЖДАТ ЗА СЪЩНОСТТА НА ВРЕМЕТО ОТ ГЛЕДНА ТОЧКА НА ЧОВЕШКОТО СЪЗНАНИЕ. И никой не може да каже каква е истинската същност на времето, тъй като ВСЕ ОЩЕ ЧОВЕК НЯМА РАЗВИТ АПАРАТ (НЕ КАЗВАМ ИЗГРАДЕН, ТЪЙ КАТО ТАКЪВ ЧОВЕК ВСЕ ПАК ИМА) ЗА ВИЖДАНЕ НА  И В САМОТО ВРЕМЕ.
   За да обсъдим "Създаване на машина на времето" трябва приоритетно да обсъдим по-важното. А именно ИСТИНСКАТА СЪЩНОСТ НА ВРЕМЕТО, БЕЗ УЧАСТИЕ НА ЧОВЕШКОТО СЪЗНАНИЕ, ТЪЙ КАТО ЧОВЕКЪТ И СЪЗНАНИЕТО МУ СА ПРОДУКТИ НА ВСЕЛЕНАТА, А ВРЕМЕТО Е НЕЩО ДРУГО. По този въпрос сега не искам да говоря, по-интересни са ми вашите разсъждения. Ще говоря, когато му дойде времето, ако въобще се стигне до това.
   С една дума, за да говорим по-качествено по темата в първия етап трябва да изключим ЧОВЕКА И СЪЗНАНИЕТО МУ. И вече на втори план, когато се направи правдиво заключение ЗА ИСТИНСКАТА СЪЩНОСТ НА ВРЕМЕТО, можем да включим ЧОВЕКА И СЪЗНАНИЕТО МУ, и да правим догадки.

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Re: Пътуване във времето
« Отговор #47 -: Септември 23, 2007, 02:55:03 am »
Съгласен съм с теб SMSI-H  но все пак не е за пренебрегване и написаното до сега в темата. Какво имам в предвид. Ето малка връзка между идеята за паралелните вселени. Предполагам че никой тук няма да отрече съществуването на хора които виждат събития в бъдещето и ги предсказват. Нещо не по различно е и виждането в миналото. Без съмнение има и шарлатани но в случая си обръщаме вниманието към тези хора които наистина виждат бъдещи събития. Интересен е факта че определени предсказани събития се случват и има определен процент предсказани събития които не се случват , при това говорим за предсказани дати , дори. Съществува идеята че този вид предсказване е всъщност преместване на съзнанието във времето (и пространството). Или говорим за пътуване във времето със съзнанието. Имам определени основания да смятам че това наистина е така. Тогава има два възможни варианта като е вероятно и двата да са верни и да не са в противоречие. Единият е че предсказващия наистина премества съзнанието си във времето(бъдещето нопример) и то във собствената си Вселена. При този случай без изсключение това което види то непременно ще се сбъдне. Другият вариант е че предсказващия премества съзнанието си в друга паралелна Вселена и в нейното време , като в нея събитията са почти сходни с тези в нашата Вселена но в определени възлови моменти се развиват по различен начин. Това всъщност обяснява и защо определени неща не се случват при все че са предсказани. Те са се случили но в паралелна Вселена.  Предполага се и съществуването на трети вариант когато нещо е предсказано но не се случва- в случая отговора е че видението за бъдещето е вид предупреждение и възможност то да бъде променено. 
   Може да се каже че когато някой се съобразява с предсказания и въз основа на такива взема решения - то това си е чиста промяна на историята , все едно дали в частен или глобален мащаб. Ние си мислим дали е позволено или възможно промяна на историята при пътуване във времето, на някой пътешественик от бъдещето. Реално историята бива променяна когато човек от миналото пътува в бъдещето(със съзнанието си), така че не е голяма разликата.
   Без съмнение SMSI-H  има много теории за времето и неговата същност. На мен ми допадат голяма част от вижданията на руските иследователи :  Козирев, Черноборов и Вейник. Последния прави доста показателни експерименти в насока на изследване на Времето , без да подценявам и другите в това отношение. Може да говорим за различни теорий на различни учени в тази насока, но смятам че по отношение на времето - човешкото съзнание не може да бъде изсключено, а още по малко човешкото подсъзнание което лично аз смятам че при него времето е едно завършено цяло в което е включено познанието за минало, настояще и бъдеще. Човешкото съзнание когато има нужното познание и в съчетание с възможностите на подсъзнанието може  да влияе на времето и затова мисля че то е над времето ако и да съществува в него.  Може много да се каже за същноста на Времето  и всеки може да сподели това което знае от другаде и това което  е личното му убеждение. За мен времето в определено отношение е поредица от моментни кадри като всеки от тях е миг от реалноста а този миг за който казваме СЕГА - това е настоящето или настоящия кадър.Минало , настояще и бъдеще са взаимно свързани защото са елементи от едно цяло - Времето.  Разтеглянето и свиването на пространството съответно забавят или ускоряват времето , но това е въпрос на отправна точка на наблюдение. Времето може да се разглежда и като скорост на събитията или смяната на кадрите на историята но за целта е нужна отправна точка .  Можем да приемем че времето е четвърто измерение на реалноста и пространството. Ако добре познаваме какво са трите измерения , то четвъртото - Времето минава през тях  и обуславя промените и събитията в пространството. Нашето съзнание е ограничено да възприема предимно настоящето-настоящия миг, без да усеща че точно в този миг то съществува и в миналото и в бъдещето. Е ! Подсъзнанието ни няма този проблем защото възприема времето и пространството като едно неразделно цяло. Това е нещо което едва ли може да се обясни по разбираемо тъй като единственият начин да се разбере е да се преживее и усети, а разликата между да знаеш и разбираш не е никак малка. Често отхвърляме познанието защото не го разбираме , затова и често не го получаваме и не ни ползва. Ако знаем отговора на някой въпрос но не го разбираме , то продължаваме да търсим отговор...
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Eon

  • Гост
Re: Пътуване във времето
« Отговор #48 -: Септември 23, 2007, 11:11:16 am »
Life
Цитат
Лично на мен пътуване във времето му звучи невероятно,не казвам невъзможно :DЕвентуално такова назад във времето би предизвикало парадокс,дори ако ако се върнем без да правим нищо,и тъй като е невероятно случили се вече събирия да бъдат"поправяни"(всеки ше иска да поправя по нещо) то Вселената би търпяла константни корекциимкоето е почти невъзможно
Това не е проблем според мен. Не знам точно, но мисля, че по този начин се създават алтернативни реалности. Като човекът след това нанесъл корекциите попада в своята такава и не се връща в тази реалност от която е тръгнал.
Цитат
Напълно подкрепям твърдението,това за телата със огромна гравитация също,нека не забравяме че според доста теории масата на Вселената има така наречената тъмна страна,същото количество противо-маса,или антиматерия ако щете
Пътуванията във времето биха били възможни,да,но по скоро те ше се пътувания към нови пространствено времеви континууми,създадени при самото пътоване,точно заради това съществуват хипотезите че се исизква огромна гравитация,тоест;маса,или с други думи,енергия,такова количество,способно да изгради нова Вселена ако щете
не че "простото" пътуване във времето е невъзможно,пак казвам, взучи невероятно
Не бъркай в никакъв случай тъмната материя и енергия с антиматерията. Това според мен са напълно различни неща.

Статия
Цитат
При това с всяка нова обиколка в тази концентрична структура човек отива все по-дълбоко в масата на времето.

Ето това пък ме хвърли в тъч. ;D

Цитат
Точно според тази теория би могло да съществува антиматерия,стига тялото да се движи със скорост по голяма от скоростта на светлината
Няма нужда тялото да се движи със скорост по-голяма от светлината. Номера е да попадне в такъв тунел, който е изкривил пространство времето, в него да речем, то може да си пътува със 200 км, и да мине напряко до съседната галактика. Номера не е с пътуването със свръхсветлинна скорост, а в създаването на такъв тунел.

SMSI-H
Цитат
Можеш да ги видиш, но подробностите са свързани с поява на други реалностти... Така че ако се върнеш в миналото , узнаеш числата и пуснеш фиш вече в "твоя" отрязък от времето, "твоята лична реалност" ще се промени.
Да, и аз мисля, че ще е нещо подобно.

Цитат
Де факто ти с твоето действие в "другия" отрязък от времето се преместваш в паралелна реалност, което не значи, че твоята "истинска реалност от твоето време-памет" е престанало да съществува. Ти просто вече се движиш по друг клон на времето, става нещо като преместване в паралелна вселена, която малко се отличава от "оригинална твоя", откъдето си тръгнал.
Точно това искам да кажа.
Teogen
Цитат
Идеята ми е че при всяко пътуване , пътешественика отива във паралелна Вселена но връщайки се във своето време в мига след тръгването - той винаги ще се връща и в своята вселена и каквото и да е правил или променил в миналото на другите паралелни вселени - нищо няма да се е променило в историята на неговата собствена Вселена.
Това е също алтернатива.

SMSI-H
Цитат
Искам да центрирам вниманието на всички върху един важен въпрос. Той е поставения от Еон поглед за това, че пътуването във времето представлява пътуване в паралелна вселена и винаги се връщаме в нашето настояще в собствената си вселена. Това е абсолютно погрешно схващане.
Объркал си се, аз не казвам това, това го каза Теоген. Прочети пак постовете.  ;)

Цитат
Съществува идеята че този вид предсказване е всъщност преместване на съзнанието във времето (и пространството). Или говорим за пътуване във времето със съзнанието.
Тези хора, просто умеят да виждат алтернативните възможни варианти за развитието на настоящето в бъдещето.





Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Пътуване във времето
« Отговор #49 -: Септември 29, 2007, 05:10:34 am »
   Изключително интересни мнения. :)
   teogen, SMSI-H, респект.
   Ето тук се оказа, че съм нахвърлил нещо отнасящо се до някои аспекти преживявани като пътуване във времето. Реалните пътувания мисля са по-различни. Те се извършват от друга част от човека. Частта, която избегнах да назова, мисля е същата, която teogen визира.
   Кришнамурти казва, че "Мисълта е време".
   Ако е реалност въздействието върху материалния свят, примерно на медитиращ човек, то възниква един въпрос. При изграждането на машина на времето, кое действително извършва процеса, машината или съзнанието на човека оператор?
   И още един въпрос:
   По какво една корекция извършена в миналото би могла да се определи като успешна? Какъв ще е критерия за успех? Каква ще е опорната точка спрямо която ще се установи действителното следствие от корекцията? Ами ако самата корекция в миналото е присъщо необходима за реалното бъдещо събитие, различаващо се от въобразеното и очакваното от коректора? Дали се изразих разбираемо ....  :-\
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Пътуване във времето
« Отговор #50 -: Септември 29, 2007, 19:54:26 pm »
Цитат
Ами ако самата корекция в миналото е присъщо необходима за реалното бъдещо събитие, различаващо се от въобразеното и очакваното от коректора? Дали се изразих разбираемо .... 

Нещо от сорта на филма Дежа Ву имаш предвид, когато самото връщане в миналото се оказва необходимост за протичане на определени събития в бъдещето.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Пътуване във времето
« Отговор #51 -: Октомври 01, 2007, 14:42:07 pm »
Нещо от сорта на филма Дежа Ву имаш предвид, когато самото връщане в миналото се оказва необходимост за протичане на определени събития в бъдещето.
Точно това имах предвид. :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Пътуване във времето
« Отговор #52 -: Октомври 11, 2007, 20:42:15 pm »
   Във филма "Ефекта на пеперудата" 1 и 2 е напраен прекрасен опит да се покажат някои от същностите на пътуването във времето. Може би авторите на проекта не го осъзнават, но тяхната насока е правилна. Времето не е това, което си мислим, че е. Практически такова нещо няма! Когато говорим за време, нещата вече стават тъждествени с безкрайноста и едновременността. И едното и другото засега не могат да се осъзнаят от човешкото съзнание. Защото който ги постигне, вече не е човек, а нещо като адепт в пътуването на вселената през пространството. Тогава днешния човек губи днешния си облик, става нещо мноооооооого повече от човек. Разбирането на времето е едно от препятствията по този път. Да разберем времето, значи да разберем многомерността на цялата действителност. А това предстои в близкото историческо бъдеще! С една дума предстои шоу, предстои нов кръговрат и нов цикъл за всички нас, които доживеем... до тогава... Дано да сме всички взети заедно!!!!!!!
   Ако смятате, че съм написал малки безсмислици, простете, щото пих сто грама..............

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Пътуване във времето
« Отговор #53 -: Октомври 12, 2007, 17:13:11 pm »
Цитат
Във филма "Ефекта на пеперудата" 1 и 2 е напраен прекрасен опит да се покажат някои от същностите на пътуването във времето. Може би авторите на проекта не го осъзнават, но тяхната насока е правилна.

 Във филма The Jacket е заложена абсолютно същата концепция само метода на пътуване леко се различава.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Пътуване във времето
« Отговор #54 -: Октомври 13, 2007, 21:26:19 pm »
   Алиен, голямо мерси за филма The Jacket, който вчера препоръча!Не знаех нищо за такъв филм. Намерих го, изтеглих го, гледах го и вече мога да кажа, че сюжета е разтърсващ! Това е класическа научна фантастика! Отдавна не съм се наслаждавал така на филм! И отдавна търсех да гледам нещо толкова съдържателно!
   Съфорумци, гледайте го... Само ще спечелите. Пътуването във времето е страшно интересно, макар и понякога опасно за пътуващия...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Пътуване във времето
« Отговор #55 -: Октомври 13, 2007, 22:19:47 pm »
Цитат
Не знаех нищо за такъв филм.

 ;) Ами да той е малко известен филм въпреки че в него играе Кейра Найтли явно не е с много голям бюджет и са дали малко пари за реклама, но като идея е супер  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Пътуване във времето
« Отговор #56 -: Октомври 23, 2007, 17:10:21 pm »
Времето може да се върне

Времето е било най-сложният и малко изучаван научен проблем от древни времена.
Преди 12 години американски и британски учени, които провеждали изследвания в Антарктика  направили сензационно откритие. Американският физик Mariann McLein забелязал  въртяща се сива мъгла в небето  близо до полюса на 27 Януари, която учените в началото сметнали за обикновена буря. Въпреки това  сивата мъгла  не промяняла формата си и не се движела в интервала от време.Изследователите решили да разследват феномена  и изпратили метерологичен балон с апаратура способна да регистрира скоростта на вятъра , температурата на въздуха и влагата. Балонът обаче  се издигнал нагоре и внезапно изчезнал.

След известно време  изследователите  успели да върнат балона на земята с помощта на  въже, което било  закачено за него предварително.Те били невероятно изненадани  да видят че хронометърът, който бил нагласен  показвал датата 27 януари 1965г. – същият ден но 30 години по-рано. Експериментът бил повторен няколко пъти  след като изследователите се уверили  че оборудването е в отлично състояние. Но всеки път когато се връщал  часовникът на балона показвал  минало време. Феноменът бил наречен „времевата порта” и бил докладван на Белия Дом.

Днес феноменът продъжава да се изследва . Предполага се че  въртящият се кратер  над Южния Полюс  е тунел който  позволява да се проникне  в други времена.Нещо повече – стартирани са програми за пращане на хора  в други времена. ЦРУ и ФБР се борят за надмощие и контрол над проекта, който може да промени хода на историята.Не е ясно обаче дали властите ще одобрят експеримента.

Известният  руски учен Nikolay Kozyrev е провел експеримент, за да докаже че движението  от бъдещето към миналото е възможно.Той конкретизирал  своите  възгледи с хипотезите за внезапно информационно разпространение през физическите характеристики на  времето. Nikolay Kozyrev дори предположил че „ времето може да изпълнява работа  и да произвежда енергия”. Американски физик теорист  пък достигнал до  заключението, че  времето е съществувало преди  съществуването на света.

Знае се  че всеки от нас  чувства  различно времевия поток при различни обстоятелства. Веднъж светкавица  поразила алпинист – по-късно човекът разказъл как  светкавицата влязла в неговата ръка , бавно продължила  през нея , разделила кожата  от тъканите и овъглила неговите клетки.Той  се почувствал  сякаш има хиляди игли на таралеж под кожата си.

Руският изследовател  на аномални феномени, философ и автор на  много книги Gennady Belimov публикува своята статия  под заглавието: „ Машината на Времето: Първо Забързайте” във вестника „ На върха на невъзможното”.Той описва уникални експерименти извършени от група  ентусиасти и водени от  Vadim Chernobrov, човекът, който започнал да създава времеви машини – устройства  с електромагнитно изпомпване  през 1987г. Днес групата ентусиасти могат да забавят или да забързат хода на времето използвайки специално въздействие  на магнетичното поле. Най-голямото забавяне на времето било 1,5 секунди за 1 час работа на оборудването в лаборатория.

През август 2001г. нов модел машина на времето предназначена за хора  била изпробвана  във района на Волгоград  - Русия.Въпреки че  работела само на батерии за кола  и била с малък капацитет машината успяла да промени времето с 3% - промяната била  регистрирана  със симетрични кристални осцилатори.
Отначало изследователите прекарали 5,10 и 20 минути  в работещата машина, а най- продължителното стоене било 30 минути. Vadim Chernobrov споделил че хората  се почувствали сякаш са се придвижили към друг свят- те почувствали живота тук и „там”  едновременно като че ли пространството се разгъва.” Аз немога да дефинирам  невероятните  усещания  които преживяхме в тези моменти”.

Нито пък телевизонните или радио компании съобщили за този  невероятен факт. Gennady Belimov казва , че руският президент не е бил уведомен за експеримента. Въпреки това той споделя , че още при Сталин е имало Изследователски институт за Паралеления Свят.Резултати от експериментите  извършени от академиците Kurchatov и Ioffe сега могат да бъдат намерени в архивите.През 1952г. ръководителя на съветската тайна полиция Лаврентий Берия инициирал дело срещу изследователи участващи в експериментите и като резултат 18 професори били екзекутирани чрез разстрел а 59 кандидати за доктор или доктори по физични науки били пратени в лагери.Институтът подновил своята дейност при Хрусчов.Но експерименталните съоръжения заедно с 8  водещи изследователи изчезнали през 1961г. и всички сгради затворили с изключение на една в която се провеждат експерименти, когато вече те са били провалени.След това  политическото бюро на комунистическата партия и Съвета на министрите решават да прекратят изследванията на Института за неопределен период.

Програмата била подновена през 1987г. когато Института  вече   функционирал на територията на Съвесткият Съюз. На 30 август 1989г.  настъпила трагедия. Невероятно силна експлозия озвучила  клона  на института на островите Anjou. Експлозията унищожила не само експерименталния модул от 780 тона , но също и самия архипелаг, който покривал 2 квадратни километра  местност. Според една от версиите за трагедията модулът заедно с трима експериментатори  се сблъскали с огромен обект , вероятно астероид , в паралелен свят или по пътя за паралелния свят -  губейки своята двигателна система модула вероятно е останал в паралелния свят.

Последният запис от рамките на експеримента който се пази в архивите на Института  казва : „ Ние умираме  но продължаваме да  извършваме експеримента . Много е тъмно тук; ние виждаме всички предмети двойно, нашите ръце и крака са прозрачни , можем да видим вените и костите през нашата кожа. Запасите от кислород  ще стигнат за 43 часа, животоподдържащите системи са сериозно повредени. Поздрави  до нашите семейства и приятели!” После трансмисията  внезапно спряла.

Olga Zharina
Pravda.Ru

Превод: Alien

Неактивен _DeSiRe_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
  • Fallen Angel
Re: Пътуване във времето
« Отговор #57 -: Октомври 23, 2007, 18:36:15 pm »
Наистина много добра статия.Мерси Alien  :).Много ми беше интересно да я прочета и много от нещата ми се струват реални.Тази мъгла,която не се движи във времето е доста странна  :-\.Значи изобщо не се движи и си седи така?
The Truth Is Out There....Look at the Stars!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Пътуване във времето
« Отговор #58 -: Февруари 08, 2008, 18:34:39 pm »
Пътуването във времето може да се превърне в реалност до 3 месеца, заявяват руски математици.


Те смятат, че експеримент, който ядрени физици планират да извършат в подземни тунели през май в Женава, може да създаде пролука в пространството.


Европейската организация за ядрени изследвания се надява, че нейните "атомно-разбиващи" тестове - които целят да пресъздадат условията от първата милиардна част от секундата след "Големия взрив" - ще спомогнат неимоверно много за разбирането на произхода на Вселената.


Но Ирина аферева и Игор Волович от математическия институт Стеклов в Москва казват, че енергията, получена от предизвиканото сблъскване на фини частици със скорост, близка до тази на светлината, може да отвори проход към посетители от бъдещето.

според Теорията на относителността на Айнщайн, всяко голямо количество материя или енергия ще изкриви пространството и времето, които гo заобикалят.

Ако енергията на масата е достатъчно голяма, се твърди, че времето може дотолкова да се изкриви, че да се свие в себе си, създавайки тунел (Т.н. "wormhole") във времето между настоящето и бъдещето.

Но доктор Браян Кокс, член на Европейската организация за ядрени изследвания и един от водещите експерти в областта, е силно скептичен относно тези твърдения, наричайки ги "Нищо повече от добра научнофантастична история".


Според него: "Сблъскванията на космически лъчи в горната част на атмосферата са много по-енергетични от всичко, които ние създаваме".

"Те се случват от милиарди години и досега не са се появили пътешественици във времето"

Скептиците често посочват, че ако пътуването в миналото беше възможно, ние щяхме да бъдем посетени от хора от бъдещето.

Все пак, обаче, законите на Айнщайн предполагат, че пътуването в миналото е възможно само до точката, при която машината е била създадена.


Източник: http://www.dailymail.co.uk

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Пътуване във времето
« Отговор #59 -: Февруари 09, 2008, 15:31:11 pm »
Скоро може да пътуваме във времето

дата : 8 февруари 2008 г. 20:58 ч.
Теорията на руски учени за пътуване във времето предизвика сензация в научните среди

    

Истинска сензация в научните среди и в обществото предизвикаха руските учени Ирина Арефиева и Игор Волович, които създадоха теория за възможността да се пътува във времето, съобщи ИТАР-ТАСС.

Подробности за разработката на двамата учени е публикувана в сп. "Ню сайънтист".

Сътрудниците на Московския математически институт "Стеклов" Арефиева и Волович са на мнение, че изграденият в Европейския център за ядрени изследвания /ЦЕРН/ край Женева в Швейцария свръхмощен ядрен ускорител може да създаде пространствено-времеви тунел, в който ще може да се осъществява движение във времето. При това в две посоки - в бъдещето и в миналото.

Тази година в ЦЕРН започва работа дългоочакваният гигантски ускорител, известен като Голям адронен колайдер /LHC/.

В него се извършва насрещен сблъсък на елементарни частици с пределна скорост. Все още не е ясно какво именно може да стане в резултат на техния разпад или синтез. Руските учени не изключват, че едно от следствията е създаване на тунел във времето.

Теорията на относителността на Айнщайн не изключва възможността за пътуване във времето. В резултат "Ню сайънтист" провъзгласи тази година за "нулева" в историята на човечеството, след която ще започне ново летоброене в историята на земната цивилизация.

ЦEPH е европейска организация за ядрени изследвания, световен център за изследване на физиката на елементарните частици. Основан е през 1954 година и е пример за интернационално сътрудничество. В ЦEPH се изследват въпроси, свързани със структурата на материята и силите на взаимодействие.

За тази цел се използват ускорители, в които елементарните частици се ускоряват до скорост близка до тази на светлината и детектори, които правят тези частици видими. Експериментите, които се правят тук, нямат аналог в историята на науката. Те се организират и осъществяват от стотици учени, които идват от различни краища на света и работят тук за месец или година.

Около 6500 учени , половината от областта на физиката на елементарните частици, идват да правят своите изследвания в ЦEPH. Те представят 500 университета и около 80 националности. В ЦEPH работят около 3000 човека, от различни области - инженери, техници, администрация и др.

България е член на ЦЕРН от 1999 година. Общо 93-ма български учени работят в ЦЕРН в момента, включително и по LHC. Сред тях има физици, инженери и компютърни специалисти. 28 български учени участват в разработването и инсталирането на 480-те камери, които са инсталирани в детектора, каза Леандър Литов от Факултета по физика на Софийския университет за БТА.

Инсталирането на камерите е отнело 3 години 3 месеца и 3 седмици, посочи Литов. Общо 93-ма български учени работят в ЦЕРН в момента. Сред тях има физици, инженери и компютърни специалисти, добави физикът.

Чрез детектора CMS ще се засичат данните от ускорителя LHC, в който ще се възпроизведат условията на "Големият взрив", чрез сблъскването на два потока от частици, движещи се със скорост, близка до тази на светлината. Ускорителят е разположен в 27-километров тунел и се намира на почти 100 метра под земята.

Данните ще се записват и анализират от мрежата на ЦЕРН, която се състои от около 100 хиляди компютърни процесора, разположени по целия свят, каза още българският физик.

Владимир Генчев от Института за ядрени изследвания към БАН обясни, че ускорителят е изграден от около 2000 магнита, чрез които ще става насочването на частиците. Контейнерите, в които са разположени магнитите, са пълни с течен хелий, който е с температура, близка до абсолютната нула (минус 273 градуса по Целзий). БТА


http://curious.actualno.com/new_147674.html

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27