Автор Тема: Дясното око  (Прочетена 11157 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Дясното око
« -: Ноември 01, 2012, 21:11:23 pm »
Какво може да каже езотериката, окултизма или митология по тоя въпрос?
Сет изважда лявото око на Хор, илюминатите използват дясното око на Хор, като своя емблема. Дясното било слънцето лявото - луната. Някъде прочетох, че според окултизма дясното око се отнасяло до земното?
Преди години бях чел нещо от рода на херметически трактат, където едното око се свързва с водата, а другото със огън, и едното беше добро, а другото - лошо.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Дясното око
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2012, 16:44:01 pm »
Дясното око е добро, лявото е лошо. Дясното е Слънцето, лявото е Луната. Дясното е огън, лявото е вода.

Илюминатите използват лявото око:

« Последна редакция: Ноември 02, 2012, 17:02:21 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Дясното око
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2012, 16:57:04 pm »
а защо, когато някой е с различен цвят очи- едното е синьо или зелено, другото кафяво се смятат за ... "нечисти"? Аз имам една приятелка с такива очи, но от притеснение носи цветна леща, за да се уеднаквяват... иначе си е съвсем обикновена с невероятно чувство за хумор, но с такава странна генетична аномалия.

А знаете ли каква е разликата между циклоп и трептоклоп?  :lol: (ако не са яките детски филмчета, които измислят вече невежа щях да си остана при скорошни близки срещи от трети вид)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Дясното око
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2012, 18:33:41 pm »
Абе да ви кажа, че и аз по някога се улавям, че гледам с лявото око мноогоо злобно.  :D
Виж дясното е много добричко.


Джейн Сиймур има такива очи. И не смятам, че е грозно. Ако не бях го прочела нямаше и да забележа. И сега като знам нямам по различно мнение.
http://www.manager.bg/sites/default/files/news_photos/MV5BMTY0NzU3NDY3NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNTcwNTQ0NA@@._V1._SX640_SY877_.jpg

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Дясното око
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2012, 19:07:13 pm »
Дясното око е добро, лявото е лошо. Дясното е Слънцето, лявото е Луната. Дясното е огън, лявото е вода.

Илюминатите използват лявото око:


Има ли доказателства, че илюминатите изобразяват лявото око?
Като, че на банкнотата е изобразено лявото око ?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1d/United_States_one_dollar_bill%2C_reverse.jpg

Ти този трактат, който споменах за лявото и дясното око, огън и вода знаеш ли го кой е?

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Дясното око
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2012, 20:41:23 pm »
Има ли доказателства, че илюминатите изобразяват лявото око?
Като, че на банкнотата е изобразено лявото око?

Ти този трактат, който споменах за лявото и дясното око, огън и вода знаеш ли го кой е?

Нарочно дадох оригинала на пирамидата, за да видите ясно, че става въпрос за лявото око. Освен това всички илюминатски певци и артисти също наблягат на лявото око.

Не знам за кой трактат говориш, аз споделям само основните факти, които са известни почти на всички.
Бъди Слънце!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Дясното око
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2012, 21:27:38 pm »
Хор, едноокия бог, и неговото дясно око като символ?
И тая картинка, която сигурно си я виждал;


Basal Ganglia, част от мозъка която била отговорна за репродуцирането;


Цитат
Матей 5
29 Ако дясното ти око те съблазнява, извади го и хвърли го; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да бъде хвърлено в пъкъла.    
30 И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и хвърли я; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да отиде в пъкъла.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Дясното око
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2012, 23:10:49 pm »
Да, знам я тази картинка. Таламусът, който цензурира информацията, която идва от тялото в мозъка и е една от причините за душевната ни слепота.

А ти знаеш ли тази картинка - Ключа на Хор:



Това за дясната ръка и дясното око от цитата от библията не ме учудва, при положение, че новият завет е бил пренаписан от Тъмните, а старият завет е бил изцяло тяхно творение.
« Последна редакция: Ноември 02, 2012, 23:18:09 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Дясното око
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2012, 23:39:50 pm »
Ашаман..Матей се объркал нещо...Нали ужким душата отива у пъкала..Аре ся па тялото...  ::)

А окото на пирамидата е рептилско..Не нам дясно ляво или трето,ма е с рептилска зеница :blum1:
А звездата...Сириус.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Дясното око
« Отговор #9 -: Ноември 03, 2012, 00:56:07 am »
Монолит, ето ти цитат за дясното око от старият завет;
Цитат
17 Горко на безполезния пастир, Който оставя стадото! Меч ще удари върху мишцата му И върху дясното му око, Мишцата му съвсем ще изсъхне, И дясното му око съвсем ще се помрачи.
Има само два цитата за дясното око в Библията по един за всеки Завет, за ляво няма :)
Като разнищиш казаното тук за дясното око, то не излиза ли малко така, че тук дясното око е нещо което не е хубаво да се помрачава.

Сега ти казваш, че целият СЗ бил написан от тъмни сили, а НЗ само преправян. А пък този цитат излиза в унисон с твоето мнение за дясното око.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Дясното око
« Отговор #10 -: Ноември 03, 2012, 12:36:37 pm »
Фактът, че заплашват да поразят дясната ръка и дясното око, само потвърждава, че са тъмни.

Естествено, че тези две части от тялото са важни - все пак 90% от хората са десничари, а за значението на дясното око вече говорих.
Бъди Слънце!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Дясното око
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2012, 13:01:13 pm »
Преди време постнах една картинка, която е нарисувана от една моя позната, видяна от нея по време на сън.



Явно е видяла послание, илюстриращо хипоталамуса.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Дясното око
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2012, 13:09:19 pm »
Монолит, много е лесно да се смесят нещата при прибързани заключения. Цитата от НЗ се отнася до дясна и лява ръка в тоя смисъл, че явно те са свързани със съблазънта. За което може би има физиологично обяснение.
За това кой е писал библите, ако успееш да докажеш нещо стабилно, ще бъде предполагам световен бестселър. И аз, ще съм един от тия дето ще си го купи.

За окото на пирамидата, след като го разгледах на високата резолюция вече съм убеден, че е ляво човешко око. Не е змийско, както толкова пъти съм срещал, и това пак говори, че хората обичаме да подемаме една чужда теза, без да сме проверили, ако е възможно.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Дясното око
« Отговор #13 -: Ноември 03, 2012, 18:02:07 pm »
Окото е символ на визуалното, на това което привлича погледа, докато ръката е символ за действията на човека.

С една дума се казва - не се заглеждай много много и не прави лоши работи, иначе ще отидеш в пъклото. :D
Бъди Слънце!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Дясното око
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2012, 18:17:26 pm »
Окото е символ на визуалното, на това което привлича погледа, докато ръката е символ за действията на човека.

С една дума се казва - не се заглеждай много много и не прави лоши работи, иначе ще отидеш в пъклото. :D
Незнам, то са купчини от схващания и вярвания. Колкото повече научаваш толкова по-объркващо става, ако не си затварящ очите само към едно.
И за дясната ръка колко може да се изпише... Хитлер, древен поздрав към слънцето, има го и в български приказки...римски статуи и изображения на бафомет с вдигната дясна ръка.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27