Автор Тема: Проект Google Earth  (Прочетена 7689 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен falcon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Проект Google Earth
« -: Октомври 26, 2012, 22:53:02 pm »
Здравейте колеги !

Преди всичко искам да помоля администраторите да ме извинят ако не съм уцелил категорията , в която да поместя темата .
Ако се наложи моля преместете я , но с оглед на това от каква тематика ще пиша тук сметнах , че това е най-подходящото място .

И така по същество:

Спонтанно реших да поставя началото на един малък проект , в който смятам да ангажирам всеки един от вас за да ни бъде най-малкото по-интересно !
Какво ще кажете а ... ?

За какво иде реч ?

Всеки един от вас предполагам е гледал клипове в http://www.youtube.com/ , където има поместени материали на теми примерно от рода на "Secret Places In GOOGLE EARTH".
Нали се сещате за какво става въпрос , да точно така за онази софтуерна програма на планетата земя , която можем да изтеглим от тук http://www.google.com/earth/index.html .

И така както вече споменах по-горе едва ли има някой от вас , който да не е разглеждал и проучвал програмата и такива , които не са гледали въпросните клипове .

Моята идея е да направя един такъв кратък филм , който ще кача в гореспоменатия сайт , но за целта искам да ви накарам всички да станете част от тази работа .

Какво имам в предвид ?

Ще го нарека Следи от чужди цивилизации !

Искам този клип да съдържа места от България !

За тази цел искам всеки от вас понеже сме събрани от всички краища на страната да даде информация за родното си място къде можем да намерим подобни места , които да поместим в клипа , разбира се тези места може да не са в БГ но следите им да водят към нашата история .

Аз лично се сещам за Мадара но този исторически паметник няма как да го покажа понеже неговото разположение не позволява да го сторя . Другото място за което се сещам е местността " Побити Камъни " край Варна , с нашата история няма начин да не намерим такива места моля споделете и ако е възможно още по-добре координати !

Всеки един от вас , който вземе участие ще го спомена в творбата , после ще решим и какво музикално оформление да сложим на клипа за да бъде всичко както трябва , за целта ще направим анкета , но това като му дойде времето.

Възможно е да съм пропуснал нещо , но дето се вика написах всичко на един дъх , моля коментирайте за да си направя сметка дали ще я бъде работата :)

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Проект Google Earth
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2012, 21:12:12 pm »
Бе пускай си темата и всеки, който има да сподели нещо ще пише или помества. Какво има да се коментира. Има подобни теми. Успехи.:hi:

Неактивен raponce55

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Проект Google Earth
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2012, 22:52:45 pm »
Привет falcon! Aз съм с теб.Давай да я мятаме щото има много интересни местенца по нашата страдална Родина.Успех и късмет на всички които ще се включат!

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Проект Google Earth
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2012, 10:22:50 am »
Тъкмо подходящо място, да кажа нещо, което ми дойде наум като го видях  "на живо".
Става дума за Окната или Божиите очи в пещера Проходна, където са снимани много филми, вкл. "Време разделно". Мисля си, че не е изключено и да не са естествено образувани, понеже формата им е много сходна, наистина приличат на очи и е супер въздействащо като си в пещерата и погледнеш нагоре.
Освен това, погледнати от повърхността, отгоре, се вижда че стените им са много гладки.
Търсила съм в нета за повече инфо, но не  намерих. 


Неактивен Slim313Shady

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проект Google Earth
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2012, 11:39:15 am »
42° 54' 3.43", 22° 59' 35.15"

42°54'0.35",  23° 0'3.97"
http://store.picbg.net/pubpic/C5/69/aa541e9e1790c569.jpg

Малко от мен.

Неактивен falcon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Проект Google Earth
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2012, 20:26:21 pm »
Привет банда !

Наистина се радвам че ви провокирах да съдействате , сега по същество както обичам :)

"karina" - Подскажи ни къде се намира мястото и ако може координати , благодаря за съдействието :)

"Slim313Shady" - Благодаря за координатите , браво за пръв път наблюдавам подобни неща от бг чрез програмата , ето защо искам да ви провокирам да съдействате защото все някой ще знае нещо за региона си и къде да търсим !
Иначе това което си поместил можем да го използваме ако примерно променим заглавието на проекта .... :)

И сега време е да ви поставя първата задача :

Внимавате ли :)

Искам координатите на Древния Български град - Аркаим !!!

Представете си , че сте изследователи и сега имате възможност да се докажете , разбира се това е задача , която не е задължително да бъде изпълнена .

Този град се намира на територията на днешна Русия и до колкото знам руснаците са го засекретили района и не дават пиле да прехвръкне , но не ни пречи да се пробваме !

Аз през това време се насочвам в друга насока за да работим паралелно .

Моята работа е свързана с много пътуване из страната.
Често пътувам по магистрала Хемус и преди да забележа каквото и да било аз имах вече познания за историята ни ... тази , която не се преподава в училище ... абе знаем си за какво иде реч нали ... :)

Та след много време съвсем несъзнателно започнах да обръщам внимание на природния ни релеф до като пътувам. Ето как забелязах следния обект , който можем да наречем Огромна Могила с размери на Пирамида !
Намира се в непосредствена близост до Каспичан.
Значи ако пътувате по магистрала Хемус от Варна към София , малко преди Кспичан и Нови Пазар в ляво от пътя погледнете и ще забележите ето това :

http://alfa.kachi-snimka.info/images/bfi1351447340m.png

За да придобиете още малко представа проследете следното видео , което намерих в последствие без да съм имал намерение да го търся специално него .... нали се сещате че няма случайни неща :)


Проследете от : 38:00 до 39:55 минита от видеото , което касае именно тази могила или може би нещо друго .... !

Е колеги за днес толкова дерзайте и помествайте материали !
Успех на всички !!!


Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Проект Google Earth
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2012, 20:27:29 pm »
От темата Откриха...

Една новина, която днес кой знае защо не се коментира в основните  медии: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5252991
       Вероятно да не обидим македонците или западняците. :(
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
30 Отговора
19437 Прегледи
Последна публикация Декември 05, 2009, 01:21:50 am
от Roswell
182 Отговора
111793 Прегледи
Последна публикация Юни 25, 2013, 19:24:41 pm
от Schicksal
9 Отговора
8220 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2008, 01:51:31 am
от reply
5 Отговора
5166 Прегледи
Последна публикация Юли 26, 2007, 00:30:26 am
от asdfghjkl
17 Отговора
10819 Прегледи
Последна публикация Юни 26, 2006, 11:46:01 am
от Oberon

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27