Автор Тема: Няма невъзможни неща, когато човек иска  (Прочетена 21288 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #15 -: Октомври 16, 2012, 07:19:14 am »
Ма аджеба каква е  файдата от този скок?............Не знам колко ви е акЪла да се кефите на такива простотии...........Просто не го разбирам.
Ако имаше в актива си поне един парашутен скок щеше да разбереш за какво иде реч.

Направи ми впечатление, че на капсулата освен Редбул имаше и един друг надпис - Zenit, което за мен означава, че има и руско участие.
Другото, което ми направи впечатление-температурата. На 20км. извън капсулата беше -25, а на 39км.  -5град. Винаги съм мислел, че колкото по-високо-толкова по-студено, но явно не е така. 
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2012, 09:46:29 am »
За температурните разлики пишеше, че това е нормално, заради озоновия слой, който реално "задържа" слънчевите лъчи и така се образува някакъв слой над атмосферата, който е сравнително по-топъл. Но така или иначе преминаването, макар и с екипировка, през такава голяма температурна разлика с такава амплитуда, отделно и скоростта, която развива, като падащо тяло ...  за мен е невероятно човешко постижение.

Съгласна съм за маркетингово-меркантилната страна на нещата и рекламата... но един милиардер може да си реши как да си харчи парите и за какво. Четох и някакви други коментари из нета, как ако било открито лекарство против рака щяло да е по-разбираема еуфорията, но лично на мен подобна смелост е достатъчна, за да повярвам, че хората могат и невъзможни неща  :hi:

Ще помоля спамерите, които дрънкат и досаждат с едни и същи изречения малко да се спрат, защото не говори добре за тяхната ерудиция, култура и образование. Ако имат нещо против евреите да си отворят тема. Ако се разтреперват при всяко земетресение да ходят на психиатър. Тук си пишем за по-интересни неща, неразбираеми за пъзльовци и комплексари!
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2012, 21:21:10 pm »
Ако имаше в актива си поне един парашутен скок щеше да разбереш за какво иде реч.

Направи ми впечатление, че на капсулата освен Редбул имаше и един друг надпис - Zenit, което за мен означава, че има и руско участие.
Другото, което ми направи впечатление-температурата. На 20км. извън капсулата беше -25, а на 39км.  -5град. Винаги съм мислел, че колкото по-високо-толкова по-студено, но явно не е така. 
За температурните разлики пишеше, че това е нормално, заради озоновия слой, който реално "задържа" слънчевите лъчи и така се образува някакъв слой над атмосферата, който е сравнително по-топъл. Но така или иначе преминаването, макар и с екипировка, през такава голяма температурна разлика с такава амплитуда, отделно и скоростта, която развива, като падащо тяло ...  за мен е невероятно човешко постижение.

Съгласна съм за маркетингово-меркантилната страна на нещата и рекламата... но един милиардер може да си реши как да си харчи парите и за какво. Четох и някакви други коментари из нета, как ако било открито лекарство против рака щяло да е по-разбираема еуфорията, но лично на мен подобна смелост е достатъчна, за да повярвам, че хората могат и невъзможни неща  :hi:

Ще помоля спамерите, които дрънкат и досаждат с едни и същи изречения малко да се спрат, защото не говори добре за тяхната ерудиция, култура и образование. Ако имат нещо против евреите да си отворят тема. Ако се разтреперват при всяко земетресение да ходят на психиатър. Тук си пишем за по-интересни неща, неразбираеми за пъзльовци и комплексари!
Да, бе ясно, "да преминеш лимита на човешките възможности" и цял свят ахка и охка от възхита докато го .... зрелища трябват, това е и глупаци които да благоговеят пред "човешкият дух". Това ли е човешкият дух...

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2012, 22:02:58 pm »
Да, бе ясно, "да преминеш лимита на човешките възможности" и цял свят ахка и охка от възхита докато го .... зрелища трябват, това е и глупаци които да благоговеят пред "човешкият дух". Това ли е човешкият дух...
А бе какво недоволстваш бе ................................., няма ли да мирясаш?, ама явно на крива ракета като тебе космосът и пречи. Хората малко да се порадват на човека че е направил такъв забележителен подвиг а той почва с обвиненията, колко пари е похарчил, че бил евреин, че нямало полза че незнам си какво трето пето все негативизми които не водят до нищо добро както за тебе така и за всички дето са около тебе, само си напрягаш излишно нервите с съответните негативи на принципа каквото повикало такова се обадило, за всичко е така в този живот.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2012, 22:03:56 pm »
Това ли е човешкият дух...

НЕ, човешкият дух е да влезеш в някой форум и да го напълниш с глупости.
Евала и на теб и на bogoizbrania и на сродните ви душици.  Вие направо сте нечовеци.
Бих ви пуснал от 36 км. ама без парашут, само и само да докажете божията сила, чрез божията скорост и божийте ви празни кратуни заврени в богоугодните ви задници за по-голяма аеродинамичност.

Та както е казала авторката озаглавявайки темата " Няма невъзможни неща, когато човек иска"... да осере нещо.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2012, 22:09:20 pm »
Еми затова ни смятат за гои, защото докато ни шибат по задниците, ни пускат нещо подобно и в този час забравяте всичко и пеете възхвала.
Подобно е и като гледаме някой зрелищен филм, ау иу, хахо хихи малеее. И аз попадам в такива моменти, но е отчайващо колко елементарно могат да ни контролират с някакво зрелище. И след това се сърдите на някои който ви посочва реалността, защото ви пречи да си изживеете заблудата докрай, нали така. И искате да го пускате без парашут от 39 километра :)
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 22:13:21 pm от Ashaman »

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2012, 22:12:55 pm »
Еми затова ни смятат за гои, защото докато ни шибат по задниците,
Ако обичаш, говори само за собственият си задник, не намесвай моя в твоите оргии.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #22 -: Октомври 17, 2012, 08:48:19 am »
Здравейте.
Извинявайте Юрий Гагарин вече го направи този скок с парашут.Само дето скафандъра му беше по  различен.М? :blush:
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #23 -: Октомври 17, 2012, 10:41:44 am »
Дай интифа за Юрий Гагарин, кога е скачал от толкова високо, че май съм го пропуснал това упражнение.   :unknown:
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #24 -: Октомври 17, 2012, 10:57:43 am »
Здравей.
Каква е разликата между връщането на Гагарин и тоя дето го хвалите.В големината на оборудването.Иначе е едно и също.И накрая има парашут.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #25 -: Октомври 17, 2012, 15:23:10 pm »
Българинът  Иван Трифонов : Феликс открадна проекта ми за скока от ръба на Космоса

Преди 12 г. той разказа за проекта си в интервю за в. "Стандарт", озаглавено "Българин ще лети в Космоса с балон" (04.09.2000 г.).  "Аз нямах финансовата подкрепа на Red Bull, за да изпълня мечтата си. Затова трябваше да видя как Феликс представя моя проект като свой", допълва той.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5213751

Феликс вече е признавал българската връзка в идеята за скока

Само в "Часът на Милен Цветков" днес от 16:00 ч. по Нова ТВ - Иван Трифонов
 


Неактивен Хела

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #26 -: Октомври 17, 2012, 15:28:37 pm »

 :drinks:

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #27 -: Октомври 17, 2012, 15:33:30 pm »


Феликс вече е признавал българската връзка в идеята за скока



Цитат
Преди три дни, на 14.10.2012, Феликс Баумгартнер осъществи мисията и мечтата на множество авантюристи и мечтатели, сред които и Иван Трифонов, за когото в крайна сметка Баумгартнер не отрича, че е бил в основата на идеята за скока.

Като прочетох това, се сетих за другият "гениален" евреин, крадец на идеи/патенти/ Айнщайн.
 

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #28 -: Октомври 17, 2012, 16:53:02 pm »
Здравей.
Каква е разликата между връщането на Гагарин и тоя дето го хвалите.В големината на оборудването.Иначе е едно и също.И накрая има парашут.
Живи и здрави. :hi:

И аз мисля, че няма абсолютно никаква разлика! Единственият проблем от тогава е, че телевизията и телекомуникациите не са били развити, за да заснемат този толкова еднакъв ... "полет" на човешко тяло, за да можем да открием приликите и разликите ... пък било и в парашутите, мани го голямото оборудване!
Дори може да стигнем и в по-различни висоти на човешките прозрения. Освен Юри Гагарин, аз мисля, че един ... Нео от "Матрицата", също яко хвърка нагоре- надолу, даже без парашут и може да бъде пример за всеки, който иска да опита, ако си намери спонсор!  :yes:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Няма невъзможни неща, когато човек иска
« Отговор #29 -: Октомври 17, 2012, 20:52:43 pm »
Важното е да имаш чичо, или да си евреин.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27