Автор Тема: Подвизи и геройства на лекари  (Прочетена 9502 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Подвизи и геройства на лекари
« -: Октомври 08, 2012, 13:17:58 pm »
Понеже в темата за лекарствата се изписа много за опасността от корумпирани, некомпетентни и злонамерени лекари. Предлагам да пренесем тук обсъждането на самите здравни работниици, а въпросът за фармацевтите и лекарствата да оставим в другата тема, ето и линк към нея.
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,10904.0.html

Откривам със сензационен случай от сково в Дупница.
http://www.novini.bg/news/91981-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BF%D0%B8%D1%8F%D0%BD.html

35-годишна жена от Перник е починала в болница "Св. Иван Рилски" в Дупница, предаде Дарик.
Тя е била настанена във Вътрешно отделение. Близки на починалата са се усъмнили, че дежурният доктор е пиян. При направения тест с дрегер от служители на РУП-Дупница е установено, че докторът е с 2, 47 промила алкохол в издишаният въздух. Взета му е и кръвна проба. По случая е образувано досъдебно производство за причиняване на смърт от неизвестен извършител, заради това, че не са положени достатъчно грижи за пациента, съобщиха от ОД на МВР- Кюстендил.
"Колегата д-р Дамов е с безупречна репутация. Той е специалист по вътрешни болести с 30-годишен стаж. Изключено е той да е причината за смъртта на жената", коментира пред Дарик директорът на МБАЛ "Св. Иван Рилски" д-р Любомир Таушански. Той допълни, че жената, която е от ромски произход, е приета преди 5 дни в състояние на кома, с чернодробна и бъбречна недостатъчност. Тя е била на гости в Дупница, където по неофициална информация живее брат й. Що се отнася до това дали дежурният доктор е бил пиян по време на работа д-р Таушански отказа коментар, докато не излезе резултатът от кръвната проба.
Soli Deo Gloria!

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2012, 20:17:24 pm »
Интересна новина. Даже много интересна.  И поучителна.
Никъде в нея не видях да се спомена малката подробност, че става дума за циганка. Ще кажете - какво, циганите не са ли хора? Хора са. Всички които си плащат данъците и осигуровките са хора.
Нормално  е един човек да отиде на лекар. Още по-нормално това да е личният му лекар. Но ... ако го нямаш, защото не плащаш?
Е въпросните ни по-мургави събратя са намерили цаката на системата - чакат последният момент и се обаждат в Бърза помощ, защото там нямат право да ги върнат, трябва да отидат в гетото и да вземат болния, а държавата плаща на приетите по спешност лечението.
Не знам дали този случай е точно такъв, но премълчаните факти са:
1. Че въпросната циганка е пиянствала няколко дни у брат си, докато накрая са ИЗВИКАЛИ Бърза помощ /ми да, то като такситата/
2. Че въпросната циганка освен всичкото пиене е пиела и лекарства за шизофрения!! Аааа, ама то било противопоказно да се приема и алкохол? Ха, дреме му на мангала, нали Държавата е длъжна да го лекува
3. Въпросната циганка е била 5 дни в КОМА-поради спрели функции на черния дроб и бъбреците, (виж т.2) преди да почине, ама лекаря е виновен, нали, що като един Христос не я е възкресил?
4. Не знам кой плаща на журналистите да пишат провокативни статии против лекарите, но се справят доста успешно.

По-забавното е, че доста успешно се връзват и хората на лъжите. Което пък радва тези дето дават парите, щото явно не отиват напразно.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2012, 20:24:21 pm »
Интересна новина. Даже много интересна.  И поучителна.
Никъде в нея не видях да се спомена малката подробност, че става дума за циганка. Ще кажете - какво, циганите не са ли хора? Хора са. Всички които си плащат данъците и осигуровките са хора.
Нормално  е един човек да отиде на лекар. Още по-нормално това да е личният му лекар. Но ... ако го нямаш, защото не плащаш?
Е въпросните ни по-мургави събратя са намерили цаката на системата - чакат последният момент и се обаждат в Бърза помощ, защото там нямат право да ги върнат, трябва да отидат в гетото и да вземат болния, а държавата плаща на приетите по спешност лечението.
Не знам дали този случай е точно такъв, но премълчаните факти са:
1. Че въпросната циганка е пиянствала няколко дни у брат си, докато накрая са ИЗВИКАЛИ Бърза помощ /ми да, то като такситата/
2. Че въпросната циганка освен всичкото пиене е пиела и лекарства за шизофрения!! Аааа, ама то било противопоказно да се приема и алкохол? Ха, дреме му на мангала, нали Държавата е длъжна да го лекува
3. Въпросната циганка е била 5 дни в КОМА-поради спрели функции на черния дроб и бъбреците, (виж т.2) преди да почине, ама лекаря е виновен, нали, що като един Христос не я е възкресил?
4. Не знам кой плаща на журналистите да пишат провокативни статии против лекарите, но се справят доста успешно.

По-забавното е, че доста успешно се връзват и хората на лъжите. Което пък радва тези дето дават парите, щото явно не отиват напразно.
То че лекарят вероятно не е отговорен за смъртта й - сугурно е така, но важното в случая са 2.5-те промила, а с тях несъмнено може да стане отговорен за много други смъртни случаи или  осакатявания.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2012, 20:59:11 pm »
Нека се включа със лични впечтления, познавах човек работещ в рехабилитационния център в Павел баня, преди време го уволниха.

1) Неговият шеф освен, както и половината колеги мъже са АЛКОХОЛИЦИ! и то пристрастени, жените колежки поне не са.
2) Освен пристрастеност кън спирта, шефът и други колеги ползват болничното обурудване и лаборатория за да варят спирт, като дори са открили някакъв технологичен метод наричан "тройна" дестилация, при която спират е с чистота над 90%. Целта на тази скотосмъртница е, когато дойдат колеги!!! от други болници в страната да не пият прекалено много, а още първата глътка да ги удари в главата и да спрат пиенето.
3) Жените не пият, но такива далавери със средства и лекарства включително опиати въртят, че си позволяват пазаруване в молове и почивка в Гърция, а заплатата беше тогава 400 лева.
4) Познатият ми бе уволнен дисиплинарно, защото шефат сложил план да се продават лекрства за минимум 3000 лева на месец, и който не успее значи не става за лекар!
Soli Deo Gloria!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2012, 22:02:44 pm »
Имам усещането, че все по-малко свестни лекари се намират в Бг. Явно всички способни млади лекари като завършат бягат в чужбина. Останали ни лекуват нас.
А тъжното е, че и с такива новини ще свикнем. Като за Добро утро ще е. Както е с проблема с уличните кучета.
Май притръпваме.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2012, 22:29:28 pm »
Еми то 70-80% от стандартната медицина в цял свят умъртвява повече хората, отколкото да ги лекува. И колкото по-бързо хората се начоват към алтернативните методи, толкова по-здрави ще бъдат. Според мен донякъде е добре, че няма свестни лекари. От тази сегашната медицина която познаваме единствено трябва да остане спешната помощ и новите микрохирургични операции - 'дето се водят с минимална инвазия. Всичко друго от стандартната медицина, май е за боклука.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2012, 22:34:48 pm »
То че лекарят вероятно не е отговорен за смъртта й - сугурно е така, но важното в случая са 2.5-те промила, а с тях несъмнено може да стане отговорен за много други смъртни случаи или  осакатявания.
Интересно. Значи КАТ (Контрол на Автомобилният Транспорт) /защото само те има дрегер/ отиват в болница по сигнал на цигани и правят изследване, чрез издишани пари на лекар? Той какво е управлявал в момента? Количката с трупа или нещо друго?
А по-забавно ми е, от къде Вие, Martin сте разбрали за промилите?
а) от медийте
б) бил сте там лично

Пак да се върнем на въпроса за манипулациите. Защо не се пише нищо лошо за ФАРМАЦЕФТИТЕ, дето и сега гушат милиони от измислени ваксини и скъпи прескъпи лекарства, дето карат поршета и мерцедеси, а с настървение са ядат лекарите? Дори Ц.Ц. ги яде публично от парламентарната трибуна. Това за нищо ли не ви кара да се замислите?


И за да не ме мислите за пристрастен, на лекар ходя 1 път годишно, заради задължителният преглед. Последно съм ходил поради здравословни причини преди 15 г., с жестока бъбречна криза  и то с личният си автомобил, щото нямали свободна кола за спешни случай. Та не мислете, че съм очарован от тях. Просто чета между редовете и се чудя кому е изгодно да пропуска факти с цел насъскване на хората срещу лекарите?

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2012, 23:18:55 pm »
Габос, а ти откъде разбра, че жената е била циганка (расата не е от значение толкова) и че е била пияна. Тя хубаво се е напила, но лекаря защо е бил пиян.
Иначе си прав за медиите. Те истината така могат да я изопачата, че накрая черното става бяло. Тук промениш смисъла на думичка, там някое малко фактче го пропуснеш и ето ти го буламача. Онзи ден се запознах с една журналистка. В общи линии - казват им какво да пишат и говорят. А и ми вика "Ако знаеш обаче какви са царе на извъртането"
Няма демокрация хора, а има дивокрация.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2012, 00:44:45 am »
Чети по-внимателно и мисли повече.
1. Казано си е в статията, че е "от ромски произход". Едва ли става въпрос за кубински ром.
2. Чернодробна и бъбречна недостатъчност се получава най-често от системно пиянство. Разбира се има и други вероятности.
Цитат от самата статия:
Цитат
Той допълни, че жената, която е от ромски произход, е приета преди 5 дни в състояние на кома, с чернодробна и бъбречна недостатъчност.

Преди 15-20 години циганите си имаха редовни номера. Дебнат край някоя оживена улица, и се хвърлят в последния момент пред някоя не много засилена кола. Счупят крак, ръка. И зад тях дебнат още 20 цигани и започват да врякат и да оплакват, че шофьора зорлен "убил" жената. И искат съответно няколко хиляди или няколко стотин на ръка, за да те пуснат.
Това сигурно е някаква нова разновидност на тоя номер. Очевидно има еволюция в тяхната изобретателост. Бият до дупка някоя жена от семейството, докато я вкарат в кома, и после я вкарват в болницата и съдят лекарите и болницата. Съответно чакат парична компенсация.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2012, 01:24:27 am »
Тангра тази новина я четох в друг сайт и там не пишеше, че е от ромски произход та затова питах. Да се чуди човек на кой сайт да вярва вече.
Колкото до номерата те и сега си ги правят. Преди месец една циганка си сложи крака под трамвая секунда преди да тръгне. Но нещо номера не и се получи.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2012, 06:55:22 am »
Интересно. Значи КАТ (Контрол на Автомобилният Транспорт) /защото само те има дрегер/ отиват в болница по сигнал на цигани и правят изследване, чрез издишани пари на лекар? Той какво е управлявал в момента? Количката с трупа или нещо друго?
А по-забавно ми е, от къде Вие, Martin сте разбрали за промилите?
а) от медийте
б) бил сте там лично

Пак да се върнем на въпроса за манипулациите. Защо не се пише нищо лошо за ФАРМАЦЕФТИТЕ, дето и сега гушат милиони от измислени ваксини и скъпи прескъпи лекарства, дето карат поршета и мерцедеси, а с настървение са ядат лекарите? Дори Ц.Ц. ги яде публично от парламентарната трибуна. Това за нищо ли не ви кара да се замислите?


И за да не ме мислите за пристрастен, на лекар ходя 1 път годишно, заради задължителният преглед. Последно съм ходил поради здравословни причини преди 15 г., с жестока бъбречна криза  и то с личният си автомобил, щото нямали свободна кола за спешни случай. Та не мислете, че съм очарован от тях. Просто чета между редовете и се чудя кому е изгодно да пропуска факти с цел насъскване на хората срещу лекарите?
Ами всъщност поне аз нямам идея кой има изгода от насъскване на хората срещу лекарите като се има предвид, че без ходене на лекар няма да се ползват и споменатите от теб ваксини/скъпи лекарства. Въобще фармафията и лекарите си вървят ръка за ръка, така че точно това на мен ми е доста странно.

Иначе си прав, че има вероятност това също да е изфабрикувано, но не е като да не се случват такива работи наистина; да не говорим, че е масов случай и трезвени да са здраво неадекватни от медицинска гледна точка.

« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 07:02:06 am от Martin »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2012, 23:59:32 pm »
Ето защо лекарите са по неприятни и нагли от фармацевтите.

http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/155271

ПЕРНИШКИЯТ ДОКТОР ТАНКОВ ПРИБИРА ПАРИ, НАДЕНИЦИ И КАЙМИ, ЗА ДА ПУСНЕ БОЛНИЧЕН коментари/3
От полицията го заковават след сигнал на жена
19 септември 2012, 17:19
София, България

        

Предаването “Господари на ефира” намери още една жена, жертва на д-р Танков. Госпожа Божикова е дала 100 лева подкуп, наденици, кайми и други хранителни стоки, за да получи болничен.
“При първото появяване при д-р Танков минах леко, защото не знаех, че нещо трябва да му се носи. Вторият път, когато отидох за болничния, той ми каза, че знае, че работя във верига магазини. Той знаел, че там имало промоция, ако мога нещо веднага да му донеса, защото му трябва за вилата. Отидох, отнесох му го, след това той ми изписа другите болнични. На следващите болнични той пак си дава заявката за кайми и наденици, коментира Божикова. - Когато трябваше да се явя за ТЕЛК, той каза, че положението е сериозно, но да отида при докторите да свърша нещата. Когато се върнах, той каза: “Госпожо, аз каквото ти казах да направиш, ти нищо не си направила, с тези документи не мога да ти дам никакво ТЕЛК-ово решение. Но въпреки всичко, защото си много симпатична, ще видя какво мога да направя. Аз ще ти помогна, но нали знаеш, че ще трябва и ти да помогнеш. Викам: “Вижте какво, аз нямам пари”. Той каза, че поне стотина лева трябва да намеря, за да видим какво можем да направим.

Понеже се ядосах, намерих си стотината лева и се обадих в полицията. Те бяха много адекватни, много бързо се задействаха. В събота от 9 часа се събра екип и в понеделник всичко беше подготвено, но в много тесен кръг хора от полицията. Знаеха само трима, или четирима човека. Те казаха, че един път е станала грешка и той не е взел парите, защото е бил предупреден.

Отидохме, дойдоха с мен едни млади полицаи, като пациенти, дадоха ми един отворен телефон, с отворена линия, аз влязох при него, разговарях една - две минути. След което му подадох парите. Казах му, че това са стоте лева, които иска. Той ги взе. Когато излязох, казах на момчетата къде са парите.”

Полицията в Перник води разследване. Видео ТУК.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #12 -: Октомври 15, 2012, 00:17:24 am »
Ето защо лекарите са по неприятни и нагли от фармацевтите.

Създаде нова тема, за да отделиш лекарствата от лекарите, а сега започна "чистиш" имиджа на фармацевтите?
Не смяташ ли, че улавяме "тънките" ти внушения, които се опитваш да прокараш? :nea:
Мисълта ми е, да не се подведеш, че като никой не ти отговаря, никой не улавя това, което се опитваш да внушаваш. ;)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #13 -: Октомври 15, 2012, 00:23:59 am »
Когато някой на държавна службичка те кара да му носиш кайма и наденички това е гадно и нагло. А когато фармацевта за някаква бърканица с латинско име иска милиарди това само кофти, поне не е нагло. Той не се възползва от властта на държавата, а само от глупстта на чиновници. Не чистая никакъв авторитет само искам да преразпределим проблема. Да с евъзползва чиновника от държавната машина за принудителен тормоз е мноого нагло!
Soli Deo Gloria!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2012, 01:40:47 am »
Хм? Интересна позиция, но ето ти моята.
Нека да степенуваме нещата - Какво е лобито на фармацевтите в парламента и министерски съвет, и какво е лобито на лекаря в същите институции? Кой изопачава повече системата - фармацевта който корумпира най-висшите институции, или лекаря на държавна службичка, който корумпира местното болнично заведение?
Все си мисля, че наглостта на фармацевтите е доста по-голяма. Това че е по-елегантна, не я прави по-малко нагла.
Да не ме разбереш погрешно - не съм защитник на лекарите. Просто начина по който поднесе нещата, ми се стори изкривен.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27