Автор Тема: Историята на звездния старейшина  (Прочетена 8652 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Историята на звездния старейшина
« -: Октомври 06, 2012, 18:00:10 pm »
Искам да питам нещо за  Историята на звездния старейшина.

Не става дума за основните факти, а за това "как" говорят  индианците.
Те  употребяват думите реанимация, хибридизация /стр.114/. А това много ме озадачи:  „Да направиш едно същество от друго се нарича „клониране”, това е нещо, което учените смятат, че ще можем да направим някой ден” .
 Как през 1947г. индианец от резерват /а и който и да е друг/ би могъл да каже това?
Защо авторът слага тези думи в устата на индианците, не разбирам.   
 Продължавам да чета книгата с огромен интерес, но тези неща ме смущават. 
Въпроса ми не е заяждане - дано не  прозвучи така. Имам доверие за всичко, което се дава тук като информация на хората.
С най-чисто сърце  питам.
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 18:04:47 pm от karina »

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2012, 20:20:10 pm »
най-вероятно копират речника на своите извънземни учители :hi:

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2012, 20:21:49 pm »
Вече има такава тема:

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14258.0.html
Бъди Слънце!

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2012, 20:57:52 pm »
Темата е заключена, а и за това  доколкото я прегледах не е писано, за това зададох така въпроса.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2012, 21:08:56 pm »
Аз мисля, че така е написано, защото книгата е писана през 90-те години и Робърт е ползвал модерен език.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2012, 21:15:06 pm »
Темата е заключена, а и за това  доколкото я прегледах не е писано, за това зададох така въпроса.
Да ме прощаваш, но Темата НЕ Е заключена. Не знам защо твърдиш подобни неща. Да. не е писано в нея от близо година, но тя и книгата излезе доста отдавна.
По-странно е и друго, имаш книгата (която предполагаемо си купила през техният сайт), но не питаш авторите а питаш нас? Нима нищо на нищо не те научи тази книга?
Как би искала да говорят индианците? Така както ги представят в книгите от началото на века - малограмотни, незнаещи Английски и говорещи неправилно? Нали не мислиш, че са говорили на Английски помежду си?
Замисли се, тази книга с това започва, че се опитва да ни научи да мислим.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2012, 21:18:43 pm »
Ти на живо виждал ли си индианец, че да знаеш колко са грамотни, как пишат и как говорят?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2012, 21:24:20 pm »
Като видях червения текст се заблудих че е заключена, грешката е моя, дано я преместят където и мястото. И GaBOSS, ако щеш вярвай, написах си първо въпроса към
parallelreality [email protected] , но не се справих с формата за писма не можах да изпратя мейла, това е положението.
 Сега отново погледнах в увода - определена е като полу-романизирана версия на нещата.
Все пак този изказ на нещата от индианците мен лично ме обърква.
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 21:36:55 pm от karina »

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2012, 21:35:42 pm »
Ти на живо виждал ли си индианец, че да знаеш колко са грамотни, как пишат и как говорят?
Баба ми по бащина линия е братът на Седящият бик, от нея съм чувал, че индианците не можели да говорят, не можели да пишат и даже изобщо не са съществували, измислили са ги Великите Американци и Канадци за да има на кого да плащат в момента репарации, сега доволен ли си? Или в Твоята Америка индианците в Резервата им е забранено да говорят, пишат и четат? Сигурно щото си мноого напред с матряла знаеш и колко наречия са имали и колко вида племена са били? Нее, според Цяла Америка, индианците се научават да говорят и пишат именно когато идват Белите престъпници в техният свят и почват да ги поят с долнопробното си Whisky  :bad:

Заключена е темата, не може да се пише в нея, GaBOSS.
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14258.new.html#new
Я виж пак дали не може да се пише?  :drinks: Аз как писах?
А защо ти е Форма за писма, след като можеш да отидеш в пощата си,  и да напише писмо директно от там, на е-майл [email protected] ?

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2012, 21:42:38 pm »
GaBOSS, грешката е моя, като видях червения текст се заблудих, дано я преместят.
И ако щеш вярвай, написах си въпроса първо към paralleireality [email protected], но не можах да пратя мейла от формата за писма, това е положението.
Сега отново прочетох  в увода, пише че е полу-романизирана версия на нещата, но все пак мен това ме смущава.

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2012, 21:49:16 pm »
А защо ти е Форма за писма, след като можеш да отидеш в пощата си,  и да напише писмо директно от там, на е-майл [email protected] ?
Защото съм зле с компютрите, не разбра ли вече, от всичко което сътворих?
И защо се заяждаш, не е реално индианците да говорят по този начин, и преди това изказванията им са като на хора от 21 век, не е автентично, и се чудя защо автора го е написал така ?

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2012, 21:51:03 pm »
Това според мен значи, че са ни представили една леко префасонирана версия, за да ни подтикнат към размисъл и търсене на истината ;) Ето ти си я прочела и започна да си задаваш въпроси. Това са търсели и Автора и преводачите според мен.
Не да поемаме готовите истини, а да търсим и да се съмняваме във всичко казано.
Затова автора /ли преводачите/ са използвали изрази като Клонирам, реанимирам, холограма и пр. Индианците навремето не са имали подобни думи (те и белите не са имали), но по-важно е да се предаде смисъла, а не точно буква по буква какво са си казали, нали?  :)
(а ако бях решил да се заяжда, ИЗОБЩО нямаше да пиша толкова добросъвесно, нали? Все пак тук сме да търсим истината и да си помагаме, или аз поне така мисля )

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2012, 21:57:19 pm »
Не знам, малко е объркващо.
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 22:02:47 pm от karina »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #13 -: Октомври 06, 2012, 21:58:13 pm »
Баба ми по бащина линия е братът на Седящият бик, от нея съм чувал, че индианците не можели да говорят, не можели да пишат и даже изобщо не са съществували, измислили са ги Великите Американци и Канадци за да има на кого да плащат в момента репарации, сега доволен ли си? Или в Твоята Америка индианците в Резервата им е забранено да говорят, пишат и четат? Сигурно щото си мноого напред с матряла знаеш и колко наречия са имали и колко вида племена са били? Нее, според Цяла Америка, индианците се научават да говорят и пишат именно когато идват Белите престъпници в техният свят и почват да ги поят с долнопробното си Whisky  :bad:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14258.new.html#new
Я виж пак дали не може да се пише?  :drinks: Аз как писах?
А защо ти е Форма за писма, след като можеш да отидеш в пощата си,  и да напише писмо директно от там, на е-майл [email protected] ?
Така и предполагах. На безобидно зададен въпрос, негативен и раздразнен отговор.
Фактът е, че не си виждал индианци на живо и съдиш за тях по писано от хора. Може и да не са тия книги "от началото на миналия век", които порицаваш, но са си пак други книги. А дали те говорят абсолютната и обективна истина няма как да знаеш със сигурност.
До тук просто ти разширявам гледните точки. Не съм изказал дори собствено мнение. Не съм казал "аджеба, много са неграмотни тия индианци".
Един духовно напреднал човек няма да се оставя на страстите си и да се въргаля денонощно поеики се обилно с уиски. Дори и да не е духовно напреднал, ако е достатъчно грамотен пак няма да го прави.

Множеството наречия и диалекти не говори за образованост, и грамотност, а точно обратното.
Можеш да си преосмислиш тоя аргумент.
Грамотен индианец все още ми предстои да видя. Може би някой ден.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Историята на звездния старейшина
« Отговор #14 -: Октомври 06, 2012, 22:30:19 pm »
Нали не си мислиш, че АЗ съм превеждал книгата :) В грешна градина мяташ паветата драги.
/между другото, аз и жив римлянин не съм виждал :)/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27