Автор Тема: Какъв е смисълът на Живота  (Прочетена 29471 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен c1tss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Какъв е смисълът на Живота
« -: Септември 17, 2012, 21:28:47 pm »
Първо ще попитам какво знаете за Фридрих Ницше , защо във въпроса на заглавието се обосновавам на негови мисли . Не знам много за него за това и питам ,нооо..... да мина към обосноваването .
Той е казал : "Войната и смелостта са извършили повече велики неща, отколкото обичта към ближния. Не вашето състрадание, а вашата храброст е спасявала досега сполетените от нещастие"
"Аз ви уча за Свръхчовека: Човек е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато"
"Аз не съм човек, а динамит" .


Meне ме интересува вашето мнение, моля ви само добре да помислите над 3-те мисли на този човек.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #1 -: Септември 17, 2012, 21:44:58 pm »
Втората мисъл доближава истината за смисъла на живота. А тя е извисяване до този момент, когато ще започнем да създаваме от хаоса - ред. Т.е. както е казано в библията - по свой образ и подобие/ но не сегашното, а след като се осъзнаем и издигнем духовно, а защо не и физически/. Какво ще кажете, направо избих рибата, а?:hi:

Неактивен c1tss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #2 -: Септември 17, 2012, 21:51:55 pm »
 :--- определено, но мисълта ми е нямаше ли да е по-лесно да живеем в хаос "война" за да намерим ред, днешният начин на живот е опит за ред , опит за контрол  на хаос , а хаоса е всичко . Той е основата за реда.   :writer:  :unknown:

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #3 -: Септември 17, 2012, 21:59:52 pm »
Човек е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато Някой, ще се сети ли за какво иде реч, давам жокер - Fringe

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #4 -: Септември 17, 2012, 22:09:29 pm »
Тук се опитваш да формулираш филосовския дуализъм според човешките философи няма добро без зло ,светлина без мрак,хаос без ред ,тези неща са неразривно свързани и взаимно се определят,и използваш една дума по-лесно,но аз смятам че трябва да напишеш на търсачката "ентропия" и "енталпия" и прочети  каквото излезе  може би ще намериш някой отговори или още въпроси ха-ха-ха :hi:

Неактивен c1tss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #5 -: Септември 17, 2012, 22:13:55 pm »
Отговор на  Отговор #3 :d Мисля , че не си мислел много над 3те мисли  ;) , но няма значение ще направя жалък опит да ти обясня така... Как предпочиташ да умреш ? Стар , лекарства пред 20 минути ,ако нямаш късмет най-вероятно сам . Ще имаш безброй часове да прекараш , размишлявайки какъв ти е бил живота и какъв е бил смисъла от всичко това? Или предпочиташ да знаеш , че ще умреш за нещо ?! Тука става много  широка темата ....

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #6 -: Септември 17, 2012, 22:16:33 pm »
 Ashaman готово човек  или хомо сапиенс  след превъзмогването му идва ред на хомо космикус  напоследък доста чета за следващия етап в човешката еволюция и там се споменават децата" индиго" и "диамантените деца" те се раждат точно в края на 20-тия век или както аз го наричам "втория тъмен век" може би наистина се намираме в повратен момент от човешката еволюция и история

Неактивен c1tss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #7 -: Септември 17, 2012, 22:17:51 pm »
Alexxx искрено ти благодаря , ако търсиш отговори никога няма да ги намериш обосновавам се на следната ситуация изпускаш пръстен в река , започнеш ли панически да търсиш ще се вдигне облак от пясъка и няма да го намериш лесно , а ако изчакаш облака да изчезне и да проблесне ще си готов  :yes: : )

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #8 -: Септември 17, 2012, 22:24:05 pm »
не е важна целта  а пътя към постигането и ,нали така казват китайците ,защо ли

Неактивен c1tss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #9 -: Септември 17, 2012, 22:26:38 pm »
Ницше е казал имаш ли в живота си своето "как" никога няма да намериш проблем при "защо"

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #10 -: Септември 17, 2012, 22:28:19 pm »
   c1tss  значи казваш да не търся отговори ,може би те сами ще ме намерят

Неактивен c1tss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #11 -: Септември 17, 2012, 22:45:18 pm »
може би това е идеята на , живота . Не цял живот да търсиш отговори на въпроси който всички винаги са си задавали , а просто да чакаме отговорите сами да ни намерят така , само ще се сетим за въпроса и ще се усмихнеш. Аз лично сам намирал така отговори на въпроси който никога не съм търсел и не можах да се контролирам и се смях . Никога няма да забравя тези 2 дена от моят живот .

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #12 -: Септември 17, 2012, 22:51:19 pm »
не е важна целта  а пътя към постигането и ,нали така казват китайците ,защо ли
     Зашото  постигането  на  една  цел,  е  просто  едно  стъпало  към  друга  цел  и  не  ни  е  позволено  да  знаем  крайната!
Ницше е казал имаш ли в живота си своето "как" никога няма да намериш проблем при "защо"
      Не  е  вярно,  защото  как   винаги  трябва  да  следва  защо  обратното  е  коня  след  каруцата
      Смисъла  на  живота  е  да оставим  хубави  и  трайни  спомени  след  себе  си!!

може би това е идеята на , живота . Не цял живот да търсиш отговори на въпроси който всички винаги са си задавали ,
       Лягаш  под  дървото  и  чакаш  с  отворена  уста  да  падне  плод  в  нея  -  умно!  Такива  хора  са  изключително  удобни  за  манипулиране.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 22:57:57 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен c1tss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #13 -: Септември 17, 2012, 23:26:33 pm »
не е важна целта  а пътя към постигането и ,нали така казват китайците ,защо ли
     Зашото  постигането  на  една  цел,  е  просто  едно  стъпало  към  друга  цел  и  не  ни  е  позволено  да  знаем  крайната!
Ницше е казал имаш ли в живота си своето "как" никога няма да намериш проблем при "защо"
      Не  е  вярно,  защото  как   винаги  трябва  да  следва  защо  обратното  е  коня  след  каруцата
      Смисъла  на  живота  е  да оставим  хубави  и  трайни  спомени  след  себе  си!!

може би това е идеята на , живота . Не цял живот да търсиш отговори на въпроси който всички винаги са си задавали ,
       Лягаш  под  дървото  и  чакаш  с  отворена  уста  да  падне  плод  в  нея  -  умно!  Такива  хора  са  изключително  удобни  за  манипулиране.
Лесно се манипулират хора който стоя и смучкът от своите манипулатори и интересното е , че за да си манипулиран ти трябва зависимост не зависимо каква??? Аз зависимост  нямам  от отдавна се освободих от оковите на    потребителят :) интересно ми как ще намериш нещо , при полужение че не знаеш как  да търсиш ? и дали ако търсиш си задаваш правилният въпрос ?

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #14 -: Септември 18, 2012, 00:09:24 am »
Ницше е младежкият псевдоним на Рудолф Щайнер, познава се по антигерманските настроения сред поляците, които възникват едва след войната, а не през 19-ти век. Както и по единственният източник на биграфични данни какъвто е Щайнер.
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27