Автор Тема: Ротационен безгоривен отоплител  (Прочетена 7945 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Ротационен безгоривен отоплител
« -: Септември 14, 2012, 17:58:03 pm »
Някой занимавал ли се е с направата на такава отоплителна машина?
http://beinsa.info/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=16&view=viewdownload&catid=16&cid=335



Имаме външен цилиндричен съд с дъно и капак, в който се поставя кух барабан със ос и съответно лагеруване в долния и горния край на дъното и капака. Разстоянието межу барабана и външния цилиндричен съд е няколко милиметра, в което се състои тънкия момент. При развъртането на барабана се случват реакции на атомно ниво, от което пък се отделя топлина. Освен с барабан, показан е и друг вариант с отделни дискове закрепени на оста. Цилиндричния съд се пълни с течност - вода, масло, каквото и да, доколкото схванах през един бърз прочит.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 18:06:32 pm от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #1 -: Септември 14, 2012, 19:25:40 pm »
Според мен в този уред се използват торзионни полета.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #2 -: Септември 15, 2012, 17:14:37 pm »
Някой занимавал ли се е с направата на такава отоплителна машина?
. . . .
Не, никой не би могъл да направи отоплител от описаното, аз даже взех та изтеглих и пдф-то от линка, голяма грешка. Събрани са снимки от дърводелска работилница и са подредени в  несързана поредица с измислени коментари.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #3 -: Септември 15, 2012, 17:18:49 pm »
Това ми прилича на консервна кутия от маринована херинга, въртяща се на дрелка. :D

Не се захласвайте по всяко нещо, което видите. ;)
Бъди Слънце!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #4 -: Септември 15, 2012, 17:19:11 pm »
Ето ви истинска отоплителна машина и не се занимавайте с глупости:


Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #5 -: Септември 15, 2012, 20:01:42 pm »
Именно - кутията е консервена и онагледява принципа, по който работи системата, а не готова за работа отоплителна машина. Поради простотата на конструкцията, пуснах темата да видя дали някой не се е пробвал да я възпроизведе, да се види дали функционира.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #6 -: Септември 16, 2012, 05:40:05 am »
Маринована херинга ... на баба ти хвърчилото!
То ясно си пише на английски, че е кутия от су-па:D

Майтапа на страна. Може би с дрелката само се монтира нещо. Не вярвам вечно да стои там и да се върти. Иначе какъв генератор за свободно отопление ще е, ако една дрелка вечно работи и харчи ток.

Не знам кое ви се стори лесно на изработката. Като овторих ПДФ-а се хванах за главата. Има там набутани много метални дискове вътре. И не знам какво още. Това е само за хора с много свободно време. На мен по-евтино ми излиза да си плащам за тока от контакта.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #7 -: Септември 16, 2012, 06:02:37 am »
Ето ви истинска отоплителна машина и не се занимавайте с глупости:

Цитат
this is Lenz's law, the same force that can cause a magnet to fall slowly down the center of a copper pipe, except you force the copper to pass through the magnetic field quickly, therefor the equal but opposite reaction is the copper heating proportionally to energy the device, which you are using to spin the wheel, consumes.
Винаги обичам да чета коментариите на видеотата.
Току виж някой професионалист с по-сериозни познания се изказал.
Превод: Това не е генератор за безплатна енергия, а законът на Ленз в действие.
Силата, която кара магнит да пада бавно към центъра на медна тръба.
В случая с видеото, обаче, е обратно. Има обратна реакция. Кара се медната тръба да мине бързо през магнитното поле. Което кара медта да се загрябва пропорционално на енергията, която е използвана да се задвижи мотора, и която консумира конвенционална енергия.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #8 -: Септември 16, 2012, 11:43:49 am »
Tangrata_  Искаш да кажеш че тока дето го харчи да върти диска ,ако го беше използвал директно да загрее медната тръба пак щеше да постигне същия ефект няма никаква икономия или печалба на енергия . Ако е така съгласен съм с теб.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Ротационен безгоривен отоплител
« Отговор #9 -: Септември 16, 2012, 13:56:47 pm »
Не мога да гарантирам. Просто преведох един коментар от едно друго видео, където е снимано същото нещо.
Видеото е ето това:
Иначе да, това се има предвид.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27