Автор Тема: Политически дискусии и спорове  (Прочетена 16654 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #15 -: Август 25, 2012, 11:26:00 am »
        С  колко  пари  избягаха  Галеви?  При  кое  управление?  Не  ми  казвай,  че  това  е  станало  без  протекция  отгоре?  При  кое  управление  се  свалиха  обвиненията  от  Топлото? 
        Съпричастноста  с  низините  е  пиар  и  нищо  повече?

При кое управление бяха откраднати десетки милиарди леове? При кое управление се правеха абсурдни заменки с имоти за милиони левове? При кое управление беше изсечена 25% от българската гора (видял съм го с очите си)?

НДСВ, ДПС и БСП в предните два мандата.
Бъди Слънце!

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #16 -: Август 25, 2012, 11:35:24 am »
А видял ли си,в момента как се сече,и имаш ли представа,колко е останала,защото аз съм през ден в гората и имам преки наблюдения!!!Конкретно за гората питам(щото за партий не ми се спори)За горите надали е имало по масова сеч отколкото при днешното правителство!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #17 -: Август 25, 2012, 11:44:09 am »
А видял ли си,в момента как се сече,и имаш ли представа,колко е останала,защото аз съм през ден в гората и имам преки наблюдения!!!Конкретно за гората питам(щото за партий не ми се спори)За горите надали е имало по масова сеч отколкото при днешното правителство!

Масовата сеч на гората започна точно 2001 г. (добре си го спомням). Какво съвпадение, нали? :D

През следващите години това продължи. До 2009 бяха изсечени толкова големи територии, че реално ако беше продължило със същия темп, гора просто нямаше да остане. И между другото - за горите отговаряше точно ДПС и през двата предишни мандата (виж кои са били министри на земеделието и горите).

Няма да се учудя, ако си от някой район, контролиран от Лютви Местановата партия, поради което сеченето продължава.
« Последна редакция: Август 25, 2012, 12:23:41 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #18 -: Август 25, 2012, 11:45:40 am »
     Млади  момко,   1989г  чрез  държавен  преврат  мафията  завзе  власта!  След  това  вече  мафията  си  имаше  държава,  което  ни  различава  от  останалите  бели  държави.
Това  само  промитите  с  много  белина  (изчистени  до  блясък)  мозъци  отказват  да  го  приемат!!!!!!!!
    Провали  се  Луканов,  провали  се  Виденов,  дойде  на  власт  Костов,  потърси  ли  сметка  на  предходните?   Провали  се  Костов  някой  да  му  потърси  сметка?  Провали  се  тройната,  да  й  потърси  някой  сметка? 
    Ти  не  можеш  ли  да  разбереш  простата  истина,  че  всички  управлявали  ни  от  89г  насам  са  членове  на  една  организация.   
     България  не  стана  съюзна  република,  няма  да  стане  и  щат,  но  съм  сигурен,  ще  стане  вилает  и  политиката  на  Борисов  в  тази  насока  е  по-отчетлива.
      Борисов  покровителства  висшите  ешалони  на  престъпноста,  както  и  предходните  правителства,  защото  това  са  ТЕ  самите.
       Питай  какво  не  ти  е  ясно,  но  не  се  исказвай  неподготвен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #19 -: Август 25, 2012, 12:20:07 pm »
Превратът стана на 9.11.1989 г. в световен мащаб. Да ти говори нещо тази комбинация? Ммм? ;)

В България, а и в останалите страни от Източна Европа, комунистите сами се свалиха от власт, затова и революцията се нарича "нежна". А щом като сами са се "свалили", значи изобщо не са си тръгвали.

Именно любимецът ти Луканов създаде мафията в България, след което беше убит. Съвсем случайно, Луканов беше хазарски евреин и агент на СССР...

Мафията служи на държавата, а държавата служи на международни "илюминирани" организации. Разликата е, че преди целувахме гъза на източните тайни общества, а сега - на западните тайни общества. :D
« Последна редакция: Август 25, 2012, 12:25:13 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен buden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #20 -: Август 25, 2012, 12:54:32 pm »
Вижте, може да спорите колкото си искате. Обаче, форумните спорове на тема политика отдавна нямат никакъв смисъл. Всеки втори вече плюе властта по някакъв начин в нета, но на властта не й пука. Абсолютно никакво значение нямат тези засукани изречения и факти, с които си защитавате тезите. Единственото общо заключение до което можете да стигнете е, че всичко е пигшит и толкова.

И едните, и другите имате право, ако има и трета страна, и те ще имат право. Никой не научава нищо ново, нищо градивно от цялата работа. Спор, който даже повечето хора не четат, а подминават.
И не, че на мен ми е интересно или пък се правя на дипломат-омиротворител, с друга цел се включвам. Искам да съм част от гражданско общество, което от време на време да коригира властта, но с писаници в нета отдавна не става. В началото може би ставаше, може би властта е чела. Но престъпниците сред властимащите еволюират както всичко останало. Престъпниците се променят, и те душа носят задниците.

Във времена като днешните не можете да жегните масата като посочите престъпника, дори и доказателства да извадите срещу него. Просто на хората почти не им дреме за това. И с право. Ок, получават се някакви простести чрез фейсбук, но това е 3 пъти в годината примерно, а човек вътрешно протестира всеки ден, не е ли така?
За какво протестираха хората през 2012г у нас - шистовия газ, горите над София, горивото .. или май това включва и 2011г. И какви са резултатите? Опитайте се да ми отговорите.

Ако спорите с цел да коригирате нещо и да подобрите бъдещето добре, но получава ли се? Или просто си правите гимнастика на мозъците?

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #21 -: Август 25, 2012, 13:53:41 pm »



Щом като Борисов ще продава България на Израел - работата е ясна.
Вече нямам интерес към този спор, който започнах. Явно не съм бил изцяло прав. :hi:

Изходът е или голям национален протест, или еврейска колонизация. Явно нямаме голям избор. :(
« Последна редакция: Август 25, 2012, 13:57:06 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #22 -: Август 25, 2012, 13:59:17 pm »
А бе Monolith, къде го видя това вслушване. Просто за момента се правят, че има корекция, после пак си прокарват първата идея, която обикновено е в интерес на монополите. Просто пиар.
        Виждам, че не желаеш да отговориш на въпроса ми: Част от коя партия са били  голям брой от управляващите преди да станата членове на герб? Monolith, би ли ми отговорил, че сега ни плашиш с комунистите? Това няма разбира се значение, защото те пак си остават с червените книжки в задния джоб, като ББ, например. Не е лошо да приключиш с този наивитет, но ти си знаеш.
       Аааа, виждам прогрес! Поздравления.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #23 -: Август 25, 2012, 14:06:17 pm »
Божинката - това е ясно, че всички са бивши комунисти и настоящи шабес-гои.

Както писах в горния си пост, след последната излязла информация става ясно, че изходът е или голям национален протест, или еврейска колонизация.

Какво ще стане зависи и от хората, до известна степен.
Бъди Слънце!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #24 -: Август 26, 2012, 14:28:30 pm »
Много добре осъзнавам, че в политиката чисти хора няма, но това пък не значи, че всички са маскари.

И в крайна сметка, пак не успя да разбереш какво се опитвах да ти покажа.
Не става дума за това дали политиците са маскари или са чисти хора - това е безпредметно. Политиците нямат власт в развитието на гео-политическите процеси. Други са хората, които упражняват тази власт. Политиците могат да решат дали да ти озеленят градинката пред блока, да решат в колко часа ще се включва уличното осветление - до тук се изчерпва тяхната самостоятелност във вземането на решения. Още един път ще го кажа - безпредметен е казуса, дали политиците са чисти хора или пък всички са маскари. Не са те хората които вземат решенията - от това се обезмисля дилемата, дали са маскари или не - това просто няма значение. Опитай се да допуснеш, мозъка ти да поразсъждава над предишното изречение - поне за няколко секунди. Дай му тази възможност да помисли над тези неща.
Разговора, който водим с теб е горе-долу следния: аз ти казвам погледни небето да видиш облаците, ти ми отговаряш - да птичките са хубави. Аз ти казвам - облаците виж, не птичките. Ти ми отговаряш - да птичките летят на юг. И относно политиците се получава, горе-долу същото - аз пиша за едно, ти схващаш напълно друго нещо. Затова спирам.


...или еврейска колонизация.

Ето и друг голям проблем, откъдето ти тръгват накриво разсъжденията. Излез от тази примитивност, да класифицираш хората с признак - националност. Понятията еврейска колонизация, американска колонизация и подобни са също безпредметни. Проблема не е нито в евреите, нито в американците, нито в хората от Папуа Нова Гвинея и т.н. Хората които са отзаде в сянка, не се делят на бели/черни, на християни/мюсюлмани и т.н. Това от което "те" са обединени, не е националтата черта, патриотизма и т.н.
Давам пример: педофилията не се определя с националност. Педофили има и негри и бели и азиатци, и християни и мюсюлмани, и българи и евреи и американци, и т.н и т.н. Педофилите не се делят по национален признак.

Причина за редакция: обединяване на коментарите.
« Последна редакция: Август 26, 2012, 15:08:47 pm от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #25 -: Август 26, 2012, 15:19:39 pm »
Пурку, това сравнение между политици и педофили, дори нудисти много ми хареса. Много е точно. Когато целта е  да се краде и манипулират масите, цветове няма. Това много добре се вижда в Бг, където много депутати/естествено не  само те/ Н-пъти си смениха партиите. Тези дето им дърпат конците също нямат цветове и партийна принадлежност. Въпросът е кога народа ще се събуди от вековния си сън? :hi:

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #26 -: Август 31, 2012, 22:23:44 pm »
Повярвайте ми, че ако избори се провеждат на 6 месеца а не на 4-5 години, на всички нас ще ни излезе стотици пъти по-евтино.
Според мен, разлика винаги има, но мислите ли, че има генерална разлика между която и да е медийно-представяна партия?
Като напълните улицата и най-вече заспалите столичани, може да искате някаква промяна.

Неактивен buden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #27 -: Септември 11, 2012, 00:27:31 am »
Имало ли е случай в българската история политик или партия да са обявявали публично спонсорите си?

Малко офтопик ако може: Един приятел ми беше казал, че свестният политик се познава по това, дали е правил самоубийствен атентат в НС при пълна зала.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #28 -: Септември 23, 2012, 17:38:32 pm »
Берекет чок гюзел или нещо такова, и такива точно като теб, дето си пуснал темата, които се преструват на националисти или са мн глупави или са се продали. ГЕРБ е турско оръжие на първо място, човек трябва да е мн. тъп за да не го види това. И класацията ти е боклук, защото какво трябва ни интересуват икономическите измислици?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Политически дискусии и спорове
« Отговор #29 -: Септември 23, 2012, 18:08:40 pm »
   Да  те  попитам,  до  колко години  ще  бъдем  вилает!  За  поста  и  позицията  ти :hi:
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27