Автор Тема: От Адам До Бог  (Прочетена 82347 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #90 -: Август 21, 2012, 13:32:48 pm »
  Бог наказва този когото обича!
Да ви имам разбирането, Имам пет левъ въф левия джоб! Доказателства?
       А  тези  които  мрази  какво  ги  прави?
Самия Закон защитава Единността на Божественото творение и неговата неприкосновенност, а не отмъщението и разделението още повече наказанието. Въпрос на Гледна точка.
     Отца  и  Сина  и  Светия  Дух  -  това  единство  ли  е?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: От Адам До Бог
« Отговор #91 -: Август 21, 2012, 14:05:33 pm »
Какво да ги прави? Търпи ги! Бог е търпелив, дълготърпелив.
Бог не мрази персонално никой. Това са чисто човешки разбирания.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #92 -: Август 21, 2012, 14:14:41 pm »
Не мога да разбера само едно като се каже религия (и по-конкретно християнска) и всички почват да говорят за престъпление (грях) и наказание!!! А пък уж Христос говори за "Любов"!!! А сега ми обяснете каква е тази аномалия?
Ако Христос е божи син и все повтаря "Любов", защо Бог да твърди:
Битие 2:
"14 Тогава рече Господ Бог на змията: Понеже си сторила това, проклета да си измежду всеки вид добитък и измежду всички полски зверове; по корема си ще се влачиш, и пръст ще ядеш през всичките дни на живота си."
15 Ще поставя и вражда между тебе и жената и между твоето потомство и нейното потомство; то ще ти нарани главата, а ти ще му нараниш петата.    
16 На жената рече: Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено всяко твое желание и той ще те владее.    
17 А на човека рече: Понеже си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: Да не ядеш от него, то проклета да бъде земята поради тебе; със скръб ще се прехранваш от нея през всичките дни на живота си."

Голяма любов! Няма що!
          Това  е  нещо  сериозно,  и  много  се  съмнявам,  че  ще  ти  отговори  някой  от  теолозите,  защото  ще  трябва  да  обясни  що  е  любов  според  библията,  а  там  от  страна  на  Боговете  има  само  наказания  и  то  сурови.  Библията  насажда  страх,  а  не  любов,  в  евангелияна  е  същото,  на  първо  място  е  отца  и  сина,   другото  няма  значение.   
         Любовта  трябва  да  се  докаже!!  Това  е  камъчето  в  чипика,  и  как  ги  боде,  а  няма  начин  да  го  извадят,  щото  е  поставено  не  от  боговете  в  библията,  а  от  Абсолюта.  Чакам  теолозите  да  ме  разубедят.

  1. Когато питат Иисус защо Моисей им дава разводно писмо,
"8. Каза им: Поради вашето коравосърдечие Моисей ви е оставил да си напущате жените; но отначало не е било така." - Матей
      Защо отговаря с тези думи? - Защото им обяснява именно, че изначално Човек е единна проява на Бог - Цял Адам, олицетворение на Свещенния Брак! единство на плът и дух, на промисъл и действие У Бога.

   2. Когато го питат с кого ще живее мъжа, след смъртта си ако жената е била в последствие жена на брата му..
 "29. Иисус им отговори и рече: заблуждавате се, като не знаете Писанията, ни силата Божия;30. защото при възкресението нито се женят, нито се мъжат, но пребъдват като Ангели Божии на небесата." - Матей

  2. Защо като Ангели. Ангелите са цялост на мъжко и женско.


     Ако Ангела "Падне", то би следвало да се раздели, както и Ева се дели от Адам, на + и – на Женска и Мъжка съставни части, тъй като е привлечен от по- плътната вибрация, по който начин и взаимодейства със Земните прояви. Но тъй като неговото устройство е Андрогинно ( женско/мъжко в баланс) то Ангела би загубил единството си в Бог – неговата връзка, разкъсващо ще се прекъсне, дори да е „паднал” с  божествени намерения... Не без друго в някой тео. Изследвания се говори, че Ангелите се влияят от Вибрации ..например камбанен звън, лая на куче и присъствие на животни – тоест вида организация и енергийна вибрация..  Но неговото обитаване е в нива, които са ангелски. Всяко само по себе си се движи, на принципа на въртеливото движение по спирала, пораждащо вибрация, както всяко движение.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #93 -: Август 21, 2012, 14:16:52 pm »
  Бог наказва този когото обича!
Да ви имам разбирането, Имам пет левъ въф левия джоб! Доказателства?
       А  тези  които  мрази  какво  ги  прави?
Самия Закон защитава Единността на Божественото творение и неговата неприкосновенност, а не отмъщението и разделението още повече наказанието. Въпрос на Гледна точка.
     Отца  и  Сина  и  Светия  Дух  -  това  единство  ли  е?
  1. Бог не мрази, но гнева му  се проявява като отговор на неприетата Любов.
   Божия огън е и гняв и любов, по избор и приемане.
  2. Да единство.
« Последна редакция: Август 21, 2012, 14:26:33 pm от del »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #94 -: Август 21, 2012, 14:50:22 pm »
Гняв?!?У Бог?!?А къде остава търпението и толерантността?Ако някой не приема любовта днес,все утре ще я приеме..Божето за чии се гневи?Не е ли чувал,че"всяко нещо с времето си?"Или..щом не е по свирката му..Гняв :diablo:

п.п.Гневът спада към общоприетите негативни емоции(ЗЛО),а тяхното изразяване( и то в такива дребнави ситуации)не говори мноо за духовност у бог..не'нам..мо'е и да бъркам..

П.П.И нали Злото няма нищо общо с бог..Човека бил виновен..Е..божето що изпитва"зли"емоции,присъщи на "низшите духом"?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: От Адам До Бог
« Отговор #95 -: Август 21, 2012, 15:11:25 pm »
Товарищи религиозници много човешки качества преписвате на господа си ;), Логос, Творец …… аз му викам Силата, се занимава с макронещата, изобщо не го и еня за вас (други се интересуват от вас, други), толкова ли не го разбрахте това. Нали се хвалите че ви дал “свободна воля”  оправяйте се сами.

Един грънчар прави грънците си и си ги харесва и обича, вижда на някои от тях стърчащи бучици и хоп с нокътя, той нито ги мрази нито ги обича, така е и с нас Той не се интересува от нас но ако почнем да пречим повече отколкото трябва .... хоп с “нокътя” и ......  :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #96 -: Август 21, 2012, 15:37:48 pm »
Гняв?!?У Бог?!?А къде остава търпението и толерантността?Ако някой не приема любовта днес,все утре ще я приеме..Божето за чии се гневи?Не е ли чувал,че"всяко нещо с времето си?"Или..щом не е по свирката му..Гняв :diablo:

п.п.Гневът спада към общоприетите негативни емоции(ЗЛО),а тяхното изразяване( и то в такива дребнави ситуации)не говори мноо за духовност у бог..не'нам..мо'е и да бъркам..

П.П.И нали Злото няма нищо общо с бог..Човека бил виновен..Е..божето що изпитва"зли"емоции,присъщи на "низшите духом"?

   Всеки чува, каквото иска. Какво е отговор? Могат да ти дадат Обич, а ти да го разбереш като гняв, защото както чувстваш и мислиш, това и чуваш. За който обича е видно, че и когато Любимия отвръща с неразбиране пак съзира и проявява любов. Но когато не приемаме и не виждаме Любовта, обвиняваме "другия" в неразбиране и гняв. Затова и Божия Огън за едни е проява на Гняв, а за други проява на Любов.
« Последна редакция: Август 21, 2012, 15:56:41 pm от del »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #97 -: Август 21, 2012, 15:50:51 pm »
Товарищи религиозници много човешки качества преписвате на господа си ;), Логос, Творец …… аз му викам Силата, се занимава с макронещата, изобщо не го и еня за вас (други се интересуват от вас, други), толкова ли не го разбрахте това. Нали се хвалите че ви дал “свободна воля”  оправяйте се сами.

Един грънчар прави грънците си и си ги харесва и обича, вижда на някои от тях стърчащи бучици и хоп с нокътя, той нито ги мрази нито ги обича, така е и с нас Той не се интересува от нас но ако почнем да пречим повече отколкото трябва .... хоп с “нокътя” и ......  :D.

Приеми, че Човешката воля не е в съгласие с Божествената и ще те хване всяка "друга" воля. Но чрез неволята човек намира познанието. Обвинителя е противоречието в нас, това което разяжда единството ни - изяжда живота.
Един отец има двама сина, единия изпълнява волята му друг не. Кого ще обича повече отеца?
    "Притчата за блудния син

И още каза: един човек имаше двама сина;
и по-младият от тях рече на баща си: татко, дай ми дела, който ми се пада от имота. И бащата им раздели имота.
Не след много дни, младият син, като събра всичко, отиде в далечна страна, и там прахоса имота си, като живееше разпътно.
А след като той разпиля всичко, настана голям глад в оная страна, и той изпадна в нужда;
и отиде та се пристави у едного от жителите на оная страна, а тоя го прати по земите си да пасе свини;
и той бе петимен да напълни корема си с рожкове, що свините ядяха, но никой не му даваше.
А като дойде в себе си, рече: колко наемници у баща ми имат в изобилие хляб, пък аз от глад умирам!
Ще стана и ще отида при баща си и ще му река: татко, съгреших против небето и пред тебе,
и не съм вече достоен да се нарека твой син; направи ме като един от наемниците си.
И стана, та отиде при баща си. И когато беше още далеч, видя го баща му, и му домиля; и като се затече, хвърли се на шията му и го обцелува.
А синът му рече: татко, съгреших против небето и пред тебе, и не съм вече достоен да се нарека твой син.
А бащата рече на слугите си: изнесете най-хубавата премяна и го облечете, и дайте пръстен на ръката му и обуща на нозете;
па докарайте и заколете угоеното теле: нека ядем и се веселим,
защото тоя мой син мъртъв беше, и оживя, изгубен беше и се намери. И взеха да се веселят.
А по-старият му син беше на нива; и на връщане, като наближи до къщи, чу песни и игри;
и като повика едного от слугите, попита: що е това?
Той му рече: брат ти си дойде, и баща ти закла угоеното теле, защото го прие здрав.
Той се разсърди, и не искаше да влезе. А баща му излезе и го канеше.
Но той отговори на баща си и рече: ето, аз толкова години ти служа, и ни веднъж твоя заповед не престъпих; и мене никога дори козле не си дал, за да се повеселя с приятелите си;
а като дойде тоя ти син, който прахоса имота ти с блудници, за него ти закла угоеното теле.
А той му рече: чедо, ти си винаги с мене, и всичко мое е твое;
а трябваше да се зарадваме и развеселим затова, че тоя ти брат мъртъв беше, и оживя, изгубен беше, и се намери."
(Лука 15:11-32)

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #98 -: Август 21, 2012, 16:15:44 pm »
   Адам  и  Ева  (като  материя)  са  безсмъртни  чрез  поколението  си,  както  и  всички  ние,  а  да  не  би  душата  ни  да  е  смъртна?? 
   Има  ли  безсмъртна  материя,  то  мраморни  скали  времето  руши,  та  камо  ли  тела  от  пръст  и  кост,  смъртта  е  била  предвидена,  за  инкарнацията,  а  непослушанието  е  било просто  повод  за  обявяването  й!!   За  желанието  си  да  знаеш  --  наказанието  е  смърт  в  мъки!!  Ама  вие  сериозно  ли  смятате  това  за  нормално?  Я  не  се  шегувайте? 
    Така  е  постъпвала  и  "светата"  инквизиция  6 000 000  инакомислещи  изгорени  на  клада.

   Митко,
Чрез какво е безсмъртен Христос - Иисус? Кое е неговото поколение?
Кого нарича той отец, кои братя и коя е майка му?
Кое поражда мъката и смъртта?
Как умира материята?
"светата"  инквизиция от Бога ли идва?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #99 -: Август 21, 2012, 16:31:15 pm »
За горното хуу..Двоен стандарт..Ма за лъжата на Бог що траеш?Иначе гле'ам,умееш да какнижеш чаршафи..Бравос!Ма аз не ща чаршаф.Искам елементарен отговор ЗАЩО БОГ ЛЪЖЕ?И няма да спра да питам,та ако ще през всеки пост да е..И...Накрая току виж темата си дошла на мЕстото :D

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: От Адам До Бог
« Отговор #100 -: Август 21, 2012, 16:42:00 pm »
1.Приеми, че Човешката воля не е в съгласие с Божествената и ще те хване всяка "друга" воля.
2.Но чрез неволята човек намира познанието.
3.Обвинителя е противоречието в нас, това което разяжда единството ни - изяжда живота.

Del тия ги приказвай на някой друг ;), писал съм и ще ти го кажа и на теб щото четеш ама само това което ти отърва.
1.Човек има свободна воля колкото да си избере кренвирш ли да яде или луканка  :D! Аз със сигурност знам че това което ти е писано неможеш му избяга  ;).
2.А това че чрез неволята намира познанието е най голямята глупост дето съм чул ???.
3.Това последното с възвишените слова го оставам без коментар.

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #101 -: Август 21, 2012, 16:42:10 pm »
За горното хуу..Двоен стандарт..Ма за лъжата на Бог що траеш?Иначе гле'ам,умееш да какнижеш чаршафи..Бравос!Ма аз не ща чаршаф.Искам елементарен отговор ЗАЩО БОГ ЛЪЖЕ?И няма да спра да питам,та ако ще през всеки пост да е..И...Накрая току виж темата си дошла на мЕстото :D

  Аз не разбирам в какво намери лъжа.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #102 -: Август 21, 2012, 17:30:41 pm »
Пффффффффффф.......Ами хууу...Пак от начало...


17 но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.



Умира ли Ева в същият ден,питам в прав текст,и без простотии,че ми писна от празнословие!АКо не умира значи бог ЛЪЖЕ!!!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #103 -: Август 21, 2012, 17:32:01 pm »
   Адам  и  Ева  (като  материя)  са  безсмъртни  чрез  поколението  си,  както  и  всички  ние,  а  да  не  би  душата  ни  да  е  смъртна?? 
   Има  ли  безсмъртна  материя,  то  мраморни  скали  времето  руши,  та  камо  ли  тела  от  пръст  и  кост,  смъртта  е  била  предвидена,  за  инкарнацията,  а  непослушанието  е  било просто  повод  за  обявяването  й!!   За  желанието  си  да  знаеш  --  наказанието  е  смърт  в  мъки!!  Ама  вие  сериозно  ли  смятате  това  за  нормално?  Я  не  се  шегувайте? 
    Така  е  постъпвала  и  "светата"  инквизиция  6 000 000  инакомислещи  изгорени  на  клада.

   Митко,
Чрез какво е безсмъртен Христос - Иисус? Кое е неговото поколение?
Кого нарича той отец, кои братя и коя е майка му?
Кое поражда мъката и смъртта?
Как умира материята?
"светата"  инквизиция от Бога ли идва?
        Христос  е  безсмъртен  чрез  спомена!!!    Знам,  че  е  имал  поколение  (не  Меровингите)  а  Магдалена  му  е  била  жена.
       В  книгата  пише  кой  е  баща  му  коя  е  майка  му.   За  непорочното  зачатие,  я  стига!!  Христос  е  човек  като  нас,  но  като  съзнание  е  достигнал  нирвана,  затова  неговото  съзнание  може  да  се  слива  с  това  на  Боговете.  Също  той  е  бил  подвластен  на  закона  за  кармично  развитие!
        Кое  причинява  мъката,  отговора  е  еднозначен  --  неразбирането!  Защо  умираме -  изчерпва  се  потенциала  за  развитие
       Умира  една  конфигурация  (разгражда  се)  и  се  структурира  друга.   Нищо  не  се  губи  само  се  видоизменя.
       "Светата"  инквизиция  копира  действията  на  боговете.  Содом  и  Гомор,  огън  и  меч!!  Всичко  е  от  хората  и  за  хората! 
      Да  не  забравяме,  че  и  оттатък  пак  си  оставаме  хора,  подчинени  на  дуалноста  и  кармата!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #104 -: Август 21, 2012, 17:33:38 pm »
         Така  е  Дел,  но  защо  няма   две  еднакви  тълкувания?  Даже  вие  капацитетите  в  библиознанието  не  сте  на  едно  мнение,  та  камо  ли  ние  лаиците,  защо  е  тази  завоалираност?  Не  за  да  могат  обикновените  хора  да  се  докоснат  до  истината,  а  напротив  да  се  скрие  от  тях  къде  с  многословие,  къде  направо  с  изопачаване. 
        Сега  същото  явление  го  наблюдаваме при  политиците.  Един  нарече  народа  си  некачествен  материал,  а  слугинажа  му   обясни,  че  той  искал  да  каже  неосъзнат.
        Дел,  истината  трябва  да  се  казва  винаги  в  прав  и  категоричен  текст.   
        В  по  горният  пост  ти  казваш  същото  като  Паалла - Хоол  които  цитирах  в  една  друга  тема,  ако  потърсиш  ще  намериш  поста.  Ако искаш,  ще  ми  е  приятно  да  направиш  една  съпоставка.

   Митко,
Предполагам това е цитата:
 "Човек  има  два  вида  съзнание  пасивно  подсъзнание  (съзнание  за  ирационалното)  и  активно  съзнание  (съзнание  за  реалноста  тук  и  сега)!  Двете  части  са  свързани  с  мост!  Когато  сме  малки  информацията  циркулира  свободно  в  двете  посоки  с  напредване  на  възраста  обаче,  активното  съзнание  все  повече  задръства  с  информация  моста,  пречейки  на  обратният  поток  докато  го  прекъсне  напълно!  Този  мост  се  нарича  интелект  и  ширината  му  сме  я  избрали  ние  преди  да  се  родим!"  Паалла - Хоол
Сега го погледнах.
Надявам се администраторите да одобрят поставянето му. Аз мисля, че цитата е напълно в духа на темата, доколкото засяга Човешкото възприятие и отговаря на въпроса защо и как добиваме съзнателност. Разбирам какви въпроси поражда цитата.
    1.Въпроса за памет за миналите ни същности и има ли такива?
    2. Избора интелекта - настройката. Ако се позовем на П.Х, тогава избора за Моста - интелекта между съзнание и подсъзнание сме го направили "преди това". Но как тогава ще събудим подсъзнанието, ако обременени от задръстващите идеи на Битието не достигаме до "вътрешното ни скрито себе", което аз наричам сянка - отреченото, отхвърленото, неразбраното/подсъзнателното/ - за някой от срам, и други чувства, подтици, които сме свикнали да приемаме като валидни, сякаш ни изчерпват като личност.
     
    За мен в способността да приемаме без да съдим, дори себе си, когато ни се вижда невъзможно, поради факта, че сме станали отговорни и ни се вижда, че някои избори са "лоши" и ни боли от тях, това наричам Любов - приемане - милосърдие. Обвинението спира погледа  навътре, защото боли. Боли да знаем, че в подсъзнанието ни стоят заключени всички наши демони, че сме могли да се справим, а не сме и други...
    Да вървиш свободен - невинен, простен в себе си, както са децата, и едновременно да си отговорен, за последствията от избора си, центрира Личността, Освобождава Духа.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27