Автор Тема: Наръчник на начинаещия форумжия  (Прочетена 14820 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Наръчник на начинаещия форумжия
« -: Септември 02, 2006, 20:08:10 pm »
I. Регистрацията
- изберете си дълъг и интересен прякор, за да се набива на очи - KAZICHENE_RULEZ, Na_MaDaTa_bRaDaTa, OBI4AM_SA6K0, 4aTg}|{uAT@...
Задължително с главни букви и числа!
- в профила си попълнете всичко възможно, така ще имате повече бутончета.
- изберете си шарен аватар, да мига и свисти. Да бъде голям колкото позволява форума.
- за подпис си сложете някаква голяма картинка - уолпейпър например!
Друг вариант е картинка орносно някаква инициатива, например "Аз съм пич и пия боза, А ТИ???", "Аз съм пич и не свалям музика от бай Вълчо, А ТИ???", "Аз съм пич и майка ми е пич, А ТВОЙТА???"... такива картинки можете да откриете в профилите на много хора из българските форуми, сякаш в Data.BG изборът е най-разнообразен.
- ако се сдобиете с някакъв ранг, вие сте направо полу-БОГ!

Направете си повече от една регистрация, безплатно e.

II. Началото
- трябва да имате някакъв стил на писане... "еТ0 ТаKa E go5pe HanPuMep".
- ще ви кажат да прочетете правилата на форума, но НЕ ГИ четете, за Бога!
Повечето хора правилата на държавата (Конституцията) не са чели, пък в някакво форумче ще ви карат, няма смисъл.
От друга страна те са дълги и само ще ви отегчат.
- разузнайте кои са "шефовете"... от време на време им пращайте по някое съобщение "ko prai6" и се дръжте с тях все едно сте приятели.
- задължително питайте как да станете модератор, пуснете поне една тема по въпроса.

Запомнете едно - най-важното е да имате колкото се може повече мнения/постове! (това е цифрата, която ще стои под аватара ви)

III. Теми - заглавията - използвайте предимно "POMO6T", "HEEEEELP!!!!!!!!!!!", "PROBLEM"...
А ако искате да кажете/покажете нещо интересно, заглавието трябва да е така: ZADYLJITELNO ME VIJ, VIJTE TUK, VLEZ BYRZO и т.н
- пишете с латински букви и не зачитайте гадните букви като Ч, Ш, Щ... вместо тях има 4, 6, 6t... пичовете пишат така!
- старайте се да отваряте нова тема за всичко, което не знаете или се колебаете
- ако не ви отговори никой в темата до няколко минути започнете да пускате сами отговори в нея, от сорта - "aide be, nikoi li ne znae???????"
- пускайте темите си най-малко в 2 от разделите
- няма значение в кой раздел пускате темата, има назначени хора, които ги местят където трябва, не се притеснявайте.

IV. Отговори в теми
- отговорът ви да не е повече от 1 ред, максимум 3-4 думи!
В краен случай го разделете на няколко отделни отговора, хем ще увеличите цифричката на постове.
- ако някой някъде ви противоречи - напсувайте го!
Ако не директно по темите - пращайте лични съобщения.
- използвайте мнооого емотиконки, минимум по 3 от вид.
- ако някой каже нещо смешно не забравяйте да пуснете някоя емотиконка, примери - " :mhihi: "...
- използвайте бутоните за украсяване на текста... така де, не са сложени за украса!
"eto kolko gotino se polu4ava"
- задължително използвайте думички като "pi4", "du6ko", "man", "batka"...
Иии... изрази като "aa utepa ribata brato!!" или "xaxxaxa, kurti6 mivki".
- гласувайте във всяка пусната анкета! Ако не ви се чете гласувайте за първата възможност.
След това не забравяйте да пуснете като отделен отговор в темата за какво сте гласували.
- където не сте компетентни изчакайте да отговори някой и след това напишете - "da i az taka mislq" или "ehh, izprevari me "

V. Краят
Все някой ден ще ви омръзне да пишете тук и напсувайте някой от администраторите.
Той сигурно ще ви забрани достъпа до форума, но вие продължавайте да псувате целия форум по други такива.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #1 -: Септември 02, 2006, 22:35:22 pm »
Все някой ден ще ви омръзне да пишете тук и напсувайте някой от администраторите.
Той сигурно ще ви забрани достъпа до форума, но вие продължавайте да псувате целия форум по други такива.

Това самореклама ли е? :P :P :P

Между другото, ако някой се разпознае в това четиво тук, да се обади - ще има награда. :P :P :P

Шегувам се, разбира се. ;D ;D ;D

Този материал е страхотен - препрочитам го и винаги се смея. :D :D :D
« Последна редакция: Септември 02, 2006, 22:37:51 pm от Дъвиан »

milenski

  • Гост
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #2 -: Септември 02, 2006, 22:49:52 pm »
Десетте ужаса, които дебнат из форумите... и как да се справим с тях

(Увод) Случвало ли ви се е да попаднете на форум, който ви се струва изключително интересно и приятно място, където с удоволствие бихте прекарвали част от свободното си интeрнет време всеки ден? Не се заблуждавайте от измамните първоначални впечатления – в мрачните дебри на информационното общество дебнат заплахи по-страховити от чудовищата в компютърните игри. В този кратък материал ще опиша десет от по-често срещаните разновидности, както и известните начини за противодействие срещу тях.

1. Спамерът – за него е въпрос на чест никога да не напише мнение, което е смислено, по-дълго от едно изречение или пък изобщо има нещо общо с темата. Любимият му препинателен знак (а често и единствения, който ползва) е смайлито. Еволюирала разновидност на спамера е мистър Постинг – потребителят, който явно цели да влезе в книгата на Гинес, отговаряйки денонощно и систематично на абсолютно всяко чуждо мнение, а често и на собствените си.
Противодействие – също както хлебарките спамерите и спамът не могат да бъдат премахнати.Смята се продуктите на RAID (BAN и BAN +) могат поне да облекчат проблема.

2.Тролът – обикновено публикува само едно явно провокативно мнение и след това просто се наслаждава на последвалата верижна реакция. Така например във форум за автолюбители той ще изтъкне колко здравословно е ходенето пеша, а във форум за компютърни игри ще обясни, че геймингът е детинско и откровено малоумно занимание. (От мен: А във форум за Хари Потър ще напише колко бозави са книгите.)
Противодействие – решението е учудващо просто – игнорирайте го и той ще си тръгне разочарован. Както знаем от D&D, огън и киселина също помагат.

3. Модераторът – подобно на босовете в компютърните игри, той има уникални способности и точно това го прави особено страховита заплаха. Твърди, че съблюдава за спазването на правилата на форумите, но реалната му и очевидна за всички цел е да наложи режим на терор и диктатура, в който никой потребител да не смее да поства под страх от смъртно наказание.
Противодействие – ако нищо друго не работи, пробвайте да спазвате правилата. Може да не ви се вярва, но помага.

4. Адвокатът (на дявола) – той е замесен във всеки спор и винаги е прав, дори когато твърди, че черното е бяло. Никога не мирясва, аргументите му не се изчерпват и най-голямата радост за него е да си намери друг адвокат, с който да си спорят. Чете чужди мнения избирателно и само по диагонал.
Противодействие – съгласете се с него, че черното е бяло. Това ще го обърка и направи безобиден.

5.Патриотът – това е човекът, който на трети март поства задължителната тема – “DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA” (на латиница с главни букви), а през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновено също на латиница с главни букви).
Противодействие – публикувайте националният химн – той ще изпадне в патриотичен екстаз и временно ще спре да се оплаква.

milenski

  • Гост
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #3 -: Септември 02, 2006, 22:54:58 pm »
6. Интелектуалецът – за да каже това, което другите изразяват с две – три изречения, той изписва поне страница и половина, освен това използва думи, които само той разбира (например “патина”, “ктитор” или “поландрия”). Това не води до проблеми, тъй като и без това никой не чете мненията му. Обича да цитира прочути личности, независимо дали цитатите имат дори бегла връзка с дискутираната тема.
Противодействие – като цяло е безвреден и няма нужда от противодействие, само не се опитвайте да четете публикуваните от него мнения.

7. Хлапето – възрастта, описана в профила му, е някъде около 12-13, но реално е на 5-6, тъй като е от онези, на които им липсват първите 7 години. Много обича да си общува с други хора и утроява комуникацията при какъвто и да е признак за обратна връзка. Представлява идеална илюстрация за недостатъците на реформите в образователната ни система.
Противодействие – също като Уили Койота, хлапето се завръща с подновени сили, независимо какво ще му причините

8. Хакерът-говори на езика L33T и най-голямата радост за него е да научи или да налучка някак си паролата ви и да направи куп глупости от ваше име. Реалните му познания за компютри са от минимални до никакви.
Противодействие – за щастие има сигурен начин да се предпазите от атаките му. Той е **deleted/2@#TehL33th4xORW4Sh3R3_23@I OwnZOrj00I4m4ZZ!**

9. Лъкерът – той се е регистрирал, но стои в сянка, никога нищо не казва и няма как да разберете какво ви крои, преди да е станало твърде късно. Изключително опасен, защото изненадващо може да почне да поства и да се окаже, че принадлежи към някой от другите типове.
Противодействие – не е известно.

10. Сърдитко Петко – този потребител винаги се засяга, приема всичко като лична нападка срещу себе си и периодически си тръгва завинаги от форума. В неговия случай “завинаги” означава период от 2 до 6 дни.
Противодействие – вижте карето към тази статия

(карето – този текст представлява художествена измислица, която не цели да обиди никого. Всяка прилика с действителни лица и форуми е случайна и неизбежна).

Дъвиан

  • Гост
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #4 -: Септември 02, 2006, 22:59:44 pm »
Хахахаха - много се смях. :D :D :D Още се смея. :D :D :D Най-прекрасен е смехът, когато четеш за себе си - хахахаха. :D :D :D Вече ме е срам да напиша каквото и да било - дори това в момента. :D :D :D А, хайде сега, някой да напише кой кой е от тези действащи лица в драмата наречена xnetbg.com. :P :P :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #5 -: Септември 03, 2006, 01:34:01 am »
I. Регистрацията
- изберете си дълъг и интересен прякор, за да се набива на очи

хехехе, ами аз ако си бях оставил стария... ( Д*****е Масони! ) :)
Знаеш. ли кое ще е якото ако има такава функция, която да показва под аватара колко си предупреждаван. Аз искам да ми е ЧЕРВЕНО (за по - голям ефект, де (момичетата си падат по лоши момчета))  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #6 -: Септември 04, 2006, 15:36:09 pm »

 тук случайно някой да идва от ДРЪМ ЕНД БАСС КУЛТ БГ ? че тези ужаси и форуми са ми нещо познати  :) , или греша  :---

  ЕЗК   :)

Eon

  • Гост
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #7 -: Септември 04, 2006, 15:40:07 pm »
Идва от data.bg

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #8 -: Септември 04, 2006, 16:01:01 pm »
Идва от data.bg
:)

 защото в един от форумите който пиша имаше подобна тема , а аз съм лауреят на второ място в БАН листа на гореспоменатият сайт  :-\

 СПАМ СЕКТА  :D
 ЕЗК   ;)

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #9 -: Септември 04, 2006, 21:09:18 pm »
Много добре ми дойде този наръчник. ;) И сега му е времето и мястото да кажа, че много хора като мен желаят да участват във форуми, но не знаят много за правилата и се страхуват да не бъдат смешни в очите на "пеканите " съфорумци. А някои от тях се чувстват като у дома си и не изпускат често да те накарат да се чувстваш виновен   или в по - лошия случай за се заядат за нещо. Съвет от един начинаещ : хич да не ви пука - и те са хора. В този ред на мисли искам да благодаря на Дъвиан, който ми даде първите уроци по правопис и машинопис и ме научи да вмъквам цитати. Надявам се да съм добра ученичка. ;) Ако ми кажете как да слагам  и снимка в поста си ще съм ви дваж пъти по- благодарна. А защо не ми обясните какъв е смисала на тези звездички под прякорите. Йерархия ли е , що ли ? Не съм много суетна, но и аз искам картинка, ама като не знам как и откъде да си да си я сложа... :(
Това ми е първият форум и изобщо отскоро съм в нета и се за кой ли път се убеждавам, че Интернет не е най - доброто , което се случи на човека. Изобщо той е създаден за да предотвати възникванито по естествен път на телепатичната мрежа. И успя. Сега хората стоят с часове пред компютрите и изразяват чувствата си с някакви емотикони  и... възхваляват туй чудо Интернета. Във виртуалното пространство трудно можеш да различиш нечестността, неискреноста - те са майсторски скрити. А ако общувахме телепатично, т . е. сме в една телепатична мрежа нямаше нужда да стоим с часове пред монитора, нямаше да ни болят очите и главата, нямаше да има кой да ни трие постовете и щяхме да се чуваме с мислите си и чувстваме със сърцата си. Някога така е било и така ще бъде. Но ни е писано да минем през Интернета. Тези мисли се родиха у мен, когато прочетох как тук някъде Оберон се жалваше, че му изтрили поста.Сериозно беше ядосан, личеше му ;). Искаше ми се да му кажа, че щом нещо е изтрито от някого, значи е прочетено задължително поне от един човек. А в тези времена това е достатъчно. :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #10 -: Септември 04, 2006, 22:46:37 pm »
Картинка в твоя пост можеш да сложиш, чрез надписа "Допълнителни опции" под карето, в което пишеш мнение. Там има един бутон "Browse" - натискаш го и оттам избираш файл от твоя компютър ;)

Картинка, като аватар, можеш да сложиш като влезеш в профила си. Кликваш на neven, долу, където изписва кой е он-лайн. Вляво имаш карета. На секцията "Редактирай профил" имаш "Допълнителни настройки". Кликваш там.
Има надпис "Имам собствена снимка" има и надпис "Ще кача собствена снимка". Първото се ползва ако имаш картинка в интернет и искаш да сложиш нея. Второто е, ако искаш да сложиш картинка от собствения си компютър. Пак чрез "Browse" и т.н...

Ако имаш питания - насреща съм :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #11 -: Септември 04, 2006, 23:04:04 pm »
Много добре ми дойде този наръчник. ;) И сега му е времето и мястото да кажа, че много хора като мен желаят да участват във форуми, но не знаят много за правилата и се страхуват да не бъдат смешни в очите на "пеканите " съфорумци.  Ако ми кажете как да слагам  и снимка в поста си ще съм ви дваж пъти по- благодарна. А защо не ми обясните какъв е смисала на тези звездички под прякорите. Йерархия ли е , що ли ? Не съм много суетна, но и аз искам картинка, ама като не знам как и откъде да си да си я сложа... :(

Смисъла на звездичките е достъпен само за посветените ;). Някои може да си мислят, че го знаят, но това е за заблуда на ниските нива. На най - високите нива, минаваме, през специален ритуал, при, който трябва да се закълнем във вярност на господаря и да заявим, че Почитаме Луцифер и ще служим на всевиждащото оченце. После Хорус ни въвежда в тайнството. Понякога новодошлите се съгласяват да се принесат в жертва. Аз съм минавал, това три пъти. :) :)
 Щом си нацелила нашия форум от първия път значи на него е трябвало да попаднеш.
 Сега сериозно (да, бе аз кога съм бил). За да си сложиш снимка отиваш на "ПРОФИЛ", после отваряш "Допълнителни настройки". Там поглеждаш полетата отдолу нагоре. Ако искаш да си избереш снимка от сайта, кликваш на "Снимка" и си избираш някоя от полето в дясно, която ти харесва. Ако тези на сайта нИ тЪ кефът, можеш да си сложиш снимка от твоя комп. Тогава кликваш на полето "Ще кача собствена снимка" и после натискаш "Browse". Тогава ти се отваря прозорец с файлове от твоя комп. Ровиш се из компа, докато си избереш някоя сника, която те кефи, кликаш на нея и после натискаш "Open". Когато си готова с това, отиваш най - долу на страницата и натискаш " Промени профила" и накрая отиваш да се похфалиш с новия си аватар в темата за аватарите и подписите. :)

П.П. Ако се случи пак да не ти е ясно нещо си избираш някой и го питаш на ЛС, или отваряш тема.
Ей, Хорус пак ме изпревари, ц-ц-ц...
« Последна редакция: Септември 04, 2006, 23:05:03 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #12 -: Септември 05, 2006, 15:06:46 pm »
Бързо, забравяш, окей...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

dinena kora

  • Гост
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #13 -: Септември 05, 2006, 19:23:41 pm »
лол хаха от сърце се посмях и аз, бтв как се става модератор тук? ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Наръчник на начинаещия форумжия
« Отговор #14 -: Септември 05, 2006, 20:20:49 pm »
лол хаха от сърце се посмях и аз, бтв как се става модератор тук? ;D

Ми практиката е показала че или трябва да си извънземен  или някой древноегипетски бог   :P ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27