Автор Тема: „Любими” сериали в българския ефир  (Прочетена 13401 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 6Christoph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Както повечето тук знаят, една от целите на илюминати е разрушаване на семейството, унищожаване на семейните ценности. Как искат да го постигнат - чрез промиване, отравяне съзнанието на средностатистическия „спящ”. А има ли по-добър начин за това от поднасянето на сериал, който да запълни времето между ядосването на шефа и справянето с домашните проблеми(в повечето случаи).
Съзнателно няма да се впускам в дълбоки анализи.
Първият телевизионен „бълвоч”, който ще спомена и който може би повечето от вас познават е сериалът „Малкълм”(любим на много бивши и настоящи тийнейджъри). Та той е пълен с подсъзнателни атаки и модели на поведение. Като се почне от лудите невротични родители и се стигне до децата, които с удоволствие ще направят поредната поразия. А главният герой е интелигентният юноша, който въпреки гениалността си винаги оплесква нещата. Посланието на сериала е: „Родители - премирете се с бъркотията и финансовата каша и знайте, че нищо не можете да направите. Деца - манипулирайте родителите си и правете каквото ви скимне, без да се съгласявате с мнението на тези дъртаци.” Още нещо: В интрото на „Малкълм” се вижда едно голямо око( ;) ). За децата,които са го гледали излиза, че е нещо нормално да биеш брат си, да крадеш пари от вашите и т.н.(уат дъ фък?!)... А нека тези, които са го гледали се замислят: Някъде във всичките 7,8 сезона споменава ли се ФАМИЛИЯТА на семейството?

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #1 -: Юли 14, 2012, 14:48:02 pm »
Това хич не е бълвоч.
Ауу, това ми е любимия сериал. В момента пак си го припомням и го гледам. На 6 сезон съм. Кат не ти харесва не гледай.
Виждате във всичко конспирация и промиване. Едва ли не смяташ хората за безмозъчни същества неспособни да правят разлика м/у филм и реалност. Ама явно ти не знаеш.
И за какво ти е да знаеш фамилията. За бога човече - това е просто комедиен сериал. Служи за разпускане, забавление и т.н. Не съм видяла в някой който го е гледал да прави тези неща.
Аз пък като малка нямаше такива сериали, но пък сме се били с брат ми. И съм манипулирала мама и без да гледам такива сериали. То тогава беше комунизъм.
То по твоята логика какво да гледаме. Само лиготийка да не би да не вземем да почнем да правим лошотийки.
Човече, гадости хората са правили и преди появата на телевизора.

Неактивен 6Christoph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #2 -: Юли 14, 2012, 15:06:30 pm »
Не казвам че не ми харесва(даже искрено ме забавлява), просто сериалчето лъха на брейнуош от далеч. И има голямо влияние върху психиката на по-младите(знам го от разговорите ми с такива). Естествено че боищата с братя и сестри и манипулирането на родители ги е имало и преди, просто този тип сериали насърчават това поведение.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #3 -: Юли 14, 2012, 16:08:06 pm »
Пак да те питам. Това поведение съществувало ли е преди появата на телевизията?

Неактивен 6Christoph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #4 -: Юли 14, 2012, 16:35:16 pm »
 :D Да, разбира се...От друга страна, щом пишеш в този форум би следвало да знаеш или поне да си чувала какво е телевизията.  ;)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #5 -: Юли 14, 2012, 16:52:40 pm »
И какъв е извода? Според мен едва ли има вина някакъв сериал.

Неактивен atila777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #6 -: Юли 14, 2012, 17:46:04 pm »
6Christoph е прав/а, но аз ще вмъкна нещо.
Като каза за голямото въпросно "ОКО" ще ти кажа че има и така нареченият 25 кадър.
Той е измислен метод за въздействие на съсзнанието и подсъзнанието на хората чрез поставянето на допълнителен видео кадър с цел скрита реклама. Ще ви дам един прост пример:
Дават филма Питник и в момента на смяна на кадрите се показва за части от секундата реклама на Кока-Кола "пийте кола" Яжте McDonald" и т.н
Благодарение на този ефект да се види излишния рекламен кадър не е трудно, може дори да се прочете кратка дума, ако тя е написана с голям шрифт и е позната на зрителя.Психологическият ефект е официално опроверган от Американската асоциация по психология.
Окупирай Уолстрийт и България!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #7 -: Юли 14, 2012, 18:02:22 pm »
Този 25 кадър доколкото знам е забранен. Аз в McDonald не съм ходила от 4 години. Не консумирам такава храна. Бая реклами и филми съм гледала, но нещо май нямат ефект.
Хайде къде в този сериал има този кадър?

Неактивен 6Christoph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #8 -: Юли 14, 2012, 18:07:41 pm »
Да, atila777, „25ият кадър” или подсъзнателна реклама” е широкоизползван метод забранен със закон в някои страни. Иначе за окото в интрото на сериала - не само че не е „25и кадър” но и стои на екран около 1,2 секунди.

Неактивен atila777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #9 -: Юли 14, 2012, 18:48:42 pm »
kalan ето ти сериал в който има 25-кадър
Под прикритие

П.П много си упорита  :D ;)
Окупирай Уолстрийт и България!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #10 -: Юли 14, 2012, 18:59:27 pm »
Ми аз  тоз под прикритие не съм го гледала. Нещо не ме влекат бг сериалите.
А къде е точно този 25 кадър? Дай линк към него да го видим какво ни внушава. Сигурно е нещо за ББ. :lol:
А в БГ забранен ли е 25 кадър? Ако е така намери го и дай да ги разпердушиним. :---

Неактивен 6Christoph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #11 -: Юли 14, 2012, 19:04:47 pm »
Да, нека да видим какво са вмъкнали. Под прикритие е един от любимите ми сериали...

Неактивен atila777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #12 -: Юли 14, 2012, 19:23:27 pm »
Повярвай ми не е само този филм/сериал с 25-ти кадър ;)

http://socialevo.net/otkrit-25-ti-kadar-v-seriala-pod-prikritie-44200

Филмът е "Боен клуб" и вътре наистина има скрити кадри. Аз успях да хвана на две места, първият в началото на филма и вторият съвсем накрая, точно преди надписите.
Окупирай Уолстрийт и България!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #13 -: Юли 14, 2012, 21:27:30 pm »
И то ако е забранено това държавата какво прави?
А вие като сте го гледали този епизод затърчахте ли се да купувате пиле?

Неактивен 6Christoph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #14 -: Юли 14, 2012, 21:57:00 pm »
Не си спомням след епизод на „Под прикритие” да съм хуквал за пиле. :lol: Подсъзнателната реклама не влияе еднакво на всеки, дори при половината не работи.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27