Автор Тема: Сферичен обект с размерите на Юпитер блокира слънчево изригване?  (Прочетена 4917 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Натъкнах се на доста интересно видео в Ютуб. Черен или прозрачен обект с размерите на Юпитер блокира слънчево изригване на 25 май - Гледайте долу вляво и особено след 1:20 мин.

Вие какво мислите? Доста наподобява на видеото от по-рано тази година (11 март), в което се вижда подобна сфера но по-скоро прикрепила се с пипало към слънцето - Луда работа! ::)
« Последна редакция: Юни 19, 2012, 14:58:10 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Наистина е интересно. Пък може би целта не е да блокира изригването, а примерно да зареди. Де да го знам. Разни кораби, разни двигатели. :)

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Много ясно се вижда как протуберанса се отразява от тяло със сферична форма. Може и да е същото тяло, което"зареждаше" преди няколко дни слънчева енергия? Трябва да има страшна защита и да не се влияе от гравитацията.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Тези така наречени "протурберанси" и "пипала" смятам, че са високоволтови електростатични разряди и нищо повече.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Според мен тялото не е сферично. Сферичен е само щита му, ако допуснем, че е кораб. Пък и температурата над повърхността на Слънцето не е много фрапираща - 5000-6000 °C

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Това нещо скоро някъде го бях видял обяснено с пълното видео от появяването на "сферичния" обект пускащ хобот към Слънцето до откъсването му от него. Снощи се порових, но не намерих точно това което търсех... така е като не си записвам. Обяснението беше за нещо подобно на познатото ни торнадо само, че породено от електромагнетизма в короната на слънцето. Един вид електромагнитна буря с торнадо. Вижда се и заигравка с плазмата... а както знаем плазмата е подвластна на магнитното поле. Обяснението ми се вижда напълно възможно като се има предвид сложната и променлива картина на магнитното поле на Слънцето.



http://www.youtube.com/watch?v=r-zt8qnTcLM - Слънчеви вихри и торнадо?

Въпреки, че като гледам все имам чувството за наличието на някакъв "тъмен" обект е напълно възможно да е само някакво поле. Добре би било да се замислим и да си отговорим на няколко въпроса. Гравитацията на Слънцето е много по-голяма от Земната. Може ли да има неподвижен обект толкова близо до Слънцето който да противодейства на гравитацията му така, че да не го дръпне? Какъв е този обект който не отразява никаква светлина от Слънцето? Вероятно я поглъща цялата...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27