Автор Тема: За фонтанелата  (Прочетена 6422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
За фонтанелата
« -: Юни 09, 2012, 17:53:45 pm »
За първи път правя тема тук и ако не е за тук или има такава тема, то моля модераторите да я преместят или изтрият. Търсих, но нещо не мога да се справя с търсачката - не иска да ми търси по една дума или словосъчетание.

Та имам един на прима виста леко странен въпрос: Случайно да сте забелязали на вас или хора около вас да им "омекват" главите в областта на задната фонтанела?

Напоследък забелязвам едно такова странно явление в няколко от главите на мои познати (4-5 човека) и включително и моята. На мястото на задната фонтанела или точка 9М от акупресурните масажи за глава, се отваря черепа колкото монета от 20 стотинки. При някои е малко по-малка, а при други малко по-голяма. За онези, които биха изразили недоверие ще споделя, че моята я опипа личната ми лекарка и потвърди съмненията ми - задната фонтанела е отворена. Тя самата идея си няма защо, от какво или как - меко казано беше втрещена. На едната ми приятелка е отворена колкото главата на 6 милиметров ПВЦ дюбел, а на другата е доста голяма "дупка". Общите симптоми са прекалена замаяност, все едно в главата ви плуват облаци и ви носят из въздуха и постоянно желание за сън, които в общи линии преминават след около месец и половина.

За точка М9 намерих само това: 9M Заден улей (фонтанела) контролира функциите на мозъка, движението на енергията, отстранява подпухналост. Разположена е на задната фонтанела, хармонизира енергията между хипофизата и шишковидната жлеза, контролира преместването на енергията надолу към гръбначния мозък. Оказва лечебно въздействие при мозъчни разтройства, изважда от организма излишната течност, отстранява отоците на краката, подуването. Лекува дебелото черво. Това е една от важните точки в акупресурата.

Реално тази фонтанела се затваря на 4-5 месец от раждането и изобщо не би трябвало да е отворена...  ::)

Ето и картинка:
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: За фонтанелата
« Отговор #1 -: Юни 09, 2012, 19:57:21 pm »
Да!По-мека е тъканта там.Усещането за твърдост е почти като натиск върху сляпото око.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: За фонтанелата
« Отговор #2 -: Юни 09, 2012, 20:22:26 pm »
Аз си мислех че само тинейджърите са със незатворени фонтанели но като си пипнах голата кратуна и  :o, само че нали съм дърт е около 1 стотинка, то и мозъка  ми е толкова :D но направо чудно :unknown:.
« Последна редакция: Юни 09, 2012, 20:48:08 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: За фонтанелата
« Отговор #3 -: Юни 09, 2012, 21:21:23 pm »
Дори няма и усещане за твърдост. По-скоро кожата там е по-дебела. Отстрани черепа е твърд като камък, а фонтанелата си е мека. Е, не е като на бебетата, защото тяхната кожа на главичките е мека и нежна, а на възрастен индивид си е доста дебела там.

Това е доста странен "феномен" все пак. Още нямам никакво обяснение за случващото се...  :(
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27