Правете разлика между фалшификация и манипулация.
Манипулацията е когато залъгваш циганите и неграмотните с кебапчета и суми от по 20-30 лева. Също и когато изнудваш хора от дадено предприятие със уволнения и т.н. Използваш странични начини за да надхитриш системата.
Фалшификацията е когато просто създаваш и унищожаваш гласовете на избирателите. Не е нужно да заобикаляш системата като я манипулираш, а просто моделираш самата избирателна система.
Старомодния начин на фалшифицирането е с - "гласоподаватели фантоми". В избирателните списъци има стотици хиляди фантоми. Хора, които реално не съществуват. Във всеки един момент когато е нужно да се обърне вота се вкарват фантомите. За да не бъде прекалено явно и да има интрига за хората, коронният им номер е винаги с балотажи.
Другата "хватка" е с електронното гласуване - когато се вкарва вота на дадения избирател в системата, вместо да се даде +1 за съответния кандидат, +1 отива в другия кандидат. Или пък заиграване - вместо +1, става -1. Идеята е броя на реалните (живите) гласоподаватели и тези регистрирани в системата, винаги да отговаря на истината. Защо мислите, че бързат да развиват електронното гласуване в цял свят. Не въвеждат електронното гласуване, за да пестят хартията.
Други им са мотивите.
Друга "хватка" за прилагане на фалшификации е с вкарване на законопроекти, наредбички и т.н. в последния момент преди настъпване на изборите. Самите законопроекти и наредбички са в духа на демокрацията, обаче накрая в преходните разпоредби, става пак голямото заиграване.
Във всяка една държава, включително и в Русия, изборите се фалшифицират и манипулират. И колкото е по-малък вота, толкова е по-лесно да се фалшифицира и манипулира.
Единственото място, където не се фалшифицират и минипулират изборите е в някоя племе, което не познава банковите и политическите системи.
Въпреки, че изглежда просто и логично, пиша го понеже някои просто не се замислят.