Автор Тема: Политиката на Русия  (Прочетена 87864 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Политиката на Русия
« Отговор #135 -: Октомври 01, 2012, 19:16:18 pm »
... но пък са много тясно свързани с темата за Русия ...  :unknown:

Нали няма да започнете спам със снимки на български партизанки и чалга звезди от настоящето ни. Или да обвиним лошата Русия какъв пример дава на бедните си "роднини"?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Политиката на Русия
« Отговор #136 -: Октомври 02, 2012, 00:47:50 am »
Е сори принцесо но нещо такова няма как да бъде пропуснато. И двете жени са депутатки, но като предите едната е родена при създаването на СССР другата малко преди разпада.





Soli Deo Gloria!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Политиката на Русия
« Отговор #137 -: Октомври 02, 2012, 00:49:37 am »
Всичките тези жени са родени в СССР, на черно белите снимки малко след създаването на червената империя, на цветната точно преди разпадането.

Да влезеш маскиран в църква и да дивееш на малоумна музика, не е достойно за уважение. А за пръдня.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Политиката на Русия
« Отговор #138 -: Октомври 02, 2012, 12:44:35 pm »
Ми пък не съм съгласна. Самата музика не е мой тип, но в случая е хубаво да се обърне внимание на текста. А и те не са хулили Бог, а Путин ми се струва. Все пак в църква се пее и никъде не пише какъв стил да е. :D Не са чупили или убили някого.
Грешката им е била, че не са се замислили, че ще има някои религиозни типове които ще се обидят. А такива дори не знаят защо се обиждат. Но за щастие много хора са разбрали какво са целяли.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Политиката на Русия
« Отговор #139 -: Октомври 02, 2012, 13:10:22 pm »
kalan - не бъди наивна. Това беше политически ход, който е организиран от някой от опозицията на Путин, а може би и от самия Путин, за да си вдигне рейтинга, създавайки си измислени врагове. Целта и на двата варианта е отвличане на вниманието на хората от съществените неща.
Бъди Слънце!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Политиката на Русия
« Отговор #140 -: Октомври 02, 2012, 13:23:14 pm »
Значи не съм чак толкоз наивна. Е може и да съм   в случая, но кой да знае. Кажи ми защо мислиш, че е политически ход. Щеше да е ако ги беше помилвал примерно  за да се направи на готин. Лично аз смятам, че изборите бяха адски манипулирани.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Политиката на Русия
« Отговор #141 -: Октомври 02, 2012, 13:38:13 pm »
Значи не съм чак толкоз наивна. Е може и да съм   в случая, но кой да знае. Кажи ми защо мислиш, че е политически ход. Щеше да е ако ги беше помилвал примерно  за да се направи на готин. Лично аз смятам, че изборите бяха адски манипулирани.
Би ли обяснила,защо смяташ,че изборите бяха адски манипулирани?
Адски ми е интересно,как се създава общественото мнение :)

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Политиката на Русия
« Отговор #142 -: Октомври 02, 2012, 14:07:14 pm »
Изборите бяха манипулирани, шарените кифли също... Изобщо всичко в Русия се манипулира. Путин даже даде база на американците на руска територия. :o

Те затова руснаците се разочароваха и масово идват в България и други страни по- на запад да живеят.
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 14:10:15 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Политиката на Русия
« Отговор #143 -: Октомври 02, 2012, 14:17:03 pm »
   А  къде  не  се  манипулират  масите ??? ???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Политиката на Русия
« Отговор #144 -: Октомври 02, 2012, 14:49:08 pm »
Би ли обяснила,защо смяташ,че изборите бяха адски манипулирани?
Адски ми е интересно,как се създава общественото мнение :)
А защо смяташ, че едни избори не могат да бъдат манипулирани и подправени най-вече? Може да се тръби за честност, прозрачност в изборите, но това си остава само тръбене. Може ли един гласувал, да е сигурен, че останалите незнам си колко милиона са гласували. Не. Доверяват се на системата. Имаше преди време слухове при изборите за Буш, как нарочно на много хора не са позволили да гласуват. Но сега източник не мога да ти дам. Бях чела някъде статии и в док. филм беше споменато.
Общественото мнение се създава точно с манипулация. Почват кандидатите да ръсят куп хуботийки, но колко от обещанията са спазени? А смешното е, че хората си продължават някой отново за същите хора да гласуват. Ако знаете колко истински и верни почитатели примерно на бате Бойко срещам ще ви настръхнат косите.
А и доколкото си спомням след избирането на Путин имаше доста протести. Та си мисля, ако наистина толкова хора бяха гласували за него, защо се вдигнаха?
Знаете ли мисля си, защо да не се приема закон който да забранява на който и да е държавник да остава на пост, ако не си изпълни обещанието. Ще ги видя тогава как ще почнат малко повече да се стараят.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Политиката на Русия
« Отговор #145 -: Октомври 02, 2012, 15:45:21 pm »
Правете разлика между фалшификация и манипулация.
Манипулацията е когато залъгваш циганите и неграмотните с кебапчета и суми от по 20-30 лева. Също и когато изнудваш хора от дадено предприятие със уволнения и т.н. Използваш странични начини за да надхитриш системата.
Фалшификацията е когато просто създаваш и унищожаваш гласовете на избирателите. Не е нужно да заобикаляш системата като я манипулираш, а просто моделираш самата избирателна система.
Старомодния начин на фалшифицирането е с - "гласоподаватели фантоми". В избирателните списъци има стотици хиляди фантоми. Хора, които реално не съществуват. Във всеки един момент когато е нужно да се обърне вота се вкарват фантомите. За да не бъде прекалено явно и да има интрига за хората, коронният им номер е винаги с балотажи.
Другата "хватка" е с електронното гласуване - когато се вкарва вота на дадения избирател в системата, вместо да се даде +1 за съответния кандидат, +1 отива в другия кандидат. Или пък заиграване - вместо +1, става -1. Идеята е броя на реалните (живите) гласоподаватели и тези регистрирани в системата, винаги да отговаря на истината. Защо мислите, че бързат да развиват електронното гласуване в цял свят. Не въвеждат електронното гласуване, за да пестят хартията.  :) Други им са мотивите.
Друга "хватка" за прилагане на фалшификации е с вкарване на законопроекти, наредбички и т.н. в последния момент преди настъпване на изборите. Самите законопроекти и наредбички са в духа на демокрацията, обаче накрая в преходните разпоредби, става пак голямото заиграване.
Във всяка една държава, включително и в Русия, изборите се фалшифицират и манипулират. И колкото е по-малък вота, толкова е по-лесно да се фалшифицира и манипулира.
Единственото място, където не се фалшифицират и минипулират изборите е в някоя племе, което не познава банковите и политическите системи. :)

Въпреки, че изглежда просто и логично, пиша го понеже някои просто не се замислят.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Политиката на Русия
« Отговор #146 -: Октомври 03, 2012, 20:43:43 pm »
Ами в крайна сметка пак по "делата, ще ги познаете". Може ли с нечисти средства да се прави нещо хубаво? Ситуацията в Русия е малко по-различна. Първо знам, че никой не е пророк в своята си страна. Второ руснаците,според мен и те като нас (въпреки, че не са преживяли такова робство, са преживели много несгоди) и недобронамерени управници, и най-вече в по-новата си история и имат една мазохистична нотка в народопсихологията си.
От друга страна е изключително агресивната медийна политка на света.
Трябва да си даваме сметка, че облъчената тълпа иска красиви и плоски лъжи, колко ли пъти в историята е разкъсвала хора, които и мислят доброто.
Не е вече тайна, че в Русия свобода на словото няма, но какви са идеите зад това, не мога да кажа.
Нали знаете, че едно от известните неща, е Земята да бъде разделена на 10 зони.
Така, че аз незнам какво замислят Путин и сие.
А въобше самата тълпа обича да бъде водена за носа, в момента не виждам как с откровеност и честност може някой може да води тълпата, камо ли да управлява стотици милиони.
Сега, ясно е, че зад "подривните елементи" на опозицията седят западни инжекции, това обаче не отменя факта, че пак се използват средства без оглед и от едната и от другата страна, доколкото те са две страни.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Политиката на Русия
« Отговор #147 -: Октомври 03, 2012, 21:53:23 pm »
Едно последно отклонение от темата:

Ето за електронното гласуване:

Ето малко материал и за българския вариант с фантомите:
http://frognews.bg/news_34923/Izbirateli_fantomi_ni_debnat_otvsiakade/
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Политиката на Русия
« Отговор #148 -: Октомври 05, 2012, 21:50:07 pm »
Путин говори в общи линни срещу глобално световно правителство. hm

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27