Автор Тема: Тендовагинит  (Прочетена 12675 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен N.U.K.E

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Тендовагинит
« -: Март 25, 2012, 13:08:42 pm »
Преди 9-10 месеца успях да си докарам тендовагинит на двете ръце (с упорито свирене на китара без почивка и ползване на компютър,подпомогнати от халтави стави). Първо имаше слаба болка в китките, после се усили, стигна до раменете. В момента не е болка, а по-скоро дразнене, но понякога почват да ме болят без причина. Изпуквам си китките, лактите и раменете по доста специфичен начин, който май е вреден, но дразненето ме кара да го правя. При повече последователни изпуквания на дясната ръка започва да ме сърби дланта  ::)


Бях при различни лекари, минах през физиотерапия 2 пъти (ултразвук и магнити), обездвижвах (което доведе до отслабване на мускулите и влошаване на положението, раздвижвах (през няколко дни си позволявам до 20 мин. БАВНО свирене), правя упражнения с гири за укрепване на мускулите, но дразненето (и болката при натоварване и понякога без причина) остава.


Лекарката-хомеопат ми каза, че съм имал много енергия в ръцете, но не съм можел да я освободя заради някакви лични проблеми (но не се сещам за такива).

От доста време не мога да се занимавам сериозно с музика (която е основно нещо в живота ми), което вече взе да ме депресира. Можете ли да ми препоръчате алтернативни методи за справяне с проблема? Пробвал съм да визуализирам как болката (червени точки) изчезва и се заменя със зелени, но сякаш без успех.

Неактивен raponce55

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Тендовагинит
« Отговор #1 -: Март 25, 2012, 13:59:44 pm »
Привет N.U.K.E, ако сметнеш за нужно, да приемеш моето мнение, потърси колега ревмокардиолог. Най вероятно се касае за един  артрит провокиран от некой вирус.Нека енергията да ти е в повече ,но требе да къткаш и опаковката оти е за цел живот! :)

Неактивен N.U.K.E

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Тендовагинит
« Отговор #2 -: Март 25, 2012, 14:49:10 pm »
Ходих при няколко лекаря, включително в травматологията в Горна Баня, но никъде не са споменавали артрит, а ми се струва, че би трябвало да са го забелязали досега. Но все пак благодаря за съвета. Във физиотерапията ми казаха да се консултирам с хирург заради едни кръгли образувания на ръцете и мисля да го направя идната седмица.
Все пак бих се радвал да чуя идеи и алтернативно лечение, понеже вече взех да не вярвам много на съвременната медицина.
« Последна редакция: Март 25, 2012, 14:50:34 pm от N.U.K.E »

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Re: Тендовагинит
« Отговор #3 -: Март 25, 2012, 19:26:13 pm »
Търси някой, който да разбира какво ти е и да може да те оправи. На мене така ми оправи подаграта (срамота на моите години) един агент. Ще го питам, ако искаш, за твоя случай...

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Тендовагинит
« Отговор #4 -: Март 25, 2012, 22:36:43 pm »
Ето какво представлява самото заболяване - http://www.bb-team.org/articles/3563_tendovaginit.

Спри да си пукаш ставите. Освен това - не си претоварвай ръцете с толкова много свирене на китарата.

Пробвай да се мажеш с reparil гел в продължение на седмица, стига да нямаш открити рани. Ако имаш някакви образувания може да ги пръскаш със сребърна вода.

Най-добре е да се консултираш с опитен хомеопат, а след това - с традиционен лекар.
« Последна редакция: Март 25, 2012, 22:39:20 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Тендовагинит
« Отговор #5 -: Март 25, 2012, 22:51:52 pm »
Опитай и със скенар-терапия. След първите сеанси ще разбереш имали надежда или не. Аз имах схващане на китката на дясната ръка, най-вероятно от мишката. Два пръста- палеца и средния ми останаха почти неподвижни. И всичко тръгна от рамото. Не знам какво беше заболяването, защото не ходя на доктори, но с тази терапия за около месец сам се оправих.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Тендовагинит
« Отговор #6 -: Март 26, 2012, 13:15:22 pm »
Много трудно е по нета да се дава съвет, най-вече когато се отнася до здравословен проблем. Липсва цялата картина, а не знаем доста инфо за теб, което ще е от голяма полза. Тъй като това не е едностранен проблем. На колко години си?


Какво имаш предвид "кръглите образувания по ръцете", вроговена кожа по дланите ли?


Имаш ли някой от следните признаци - прекалено суха кожа по ръцете, краката; слабост в мускулите; усещане за опъната кожа по лицето; цепещи се нокти; чести простудни заболявания; суха коса; зачервявания по лицето; сенки под очите; трудна концентрация?


След като не вярваш в конвенционалната медицина и аз подкрепям мнението да потърсиш и посетиш опитен класически хомеопат.



oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27