Автор Тема: Алергии и как да се справим с тях?  (Прочетена 15637 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Алергии и как да се справим с тях?
« -: Февруари 27, 2012, 05:15:22 am »
Здравейте!

Мисля, че ще е добре всички с суфорумци с алергични проблеми да споделяме неволите си тук.

От близо 2-3 години забелязвам, че когато консумирам слънчоглед, започвам да имам ужасен сърбеж по носа, който понякога се разнася из крайниците. От година и половина имам периоди, когато имам задух(трудно си взимам дълбоко въздух) не знам дали е свързано с алергичната реакция към слънчогледа(олиото?), защото има вариант да е просто от стрес/притеснение.

Принципно съм резервиран към всякакъв вид доктори и за сега не мисля да посещавам алерголог. Най-интересното в случая е, че не получавам алергични реакции от слънчогледовото олио, възможно ли е това? Може би, защото олиото е рафинирано?

Ако продължа да консумирам слънчогледово олио, дали би имало негативен ефект върху здравето ми?

Имал съм и други съмнителни пристъпи на алергия, които обаче не съм сигурен дали са точно от този тип. Понякога когато се разхождам из природата получавам сърбеж по цялото тяло, който бързо отминава. Не знам дали винаги сърбежа е признак на алергия, може би ги тълкувам грешно симптомите?

Алергията принципно не се ли предава генетично?

Обмислям в много скоро да минавам на суровоядство и може би това ще ми реши проблемите, но принципно човек, който е алергичен към слънчогледа не е ли голям шанса да развие алергии и към други видове ядки?
« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 05:16:54 am от pph »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2012, 09:07:03 am »
Ако това ще те успокои, аз също като ям слънчоглед и ме сърби носа и кихам, но не мисля, че е алергична реакция, макар да има сенна хрема и към слънчогледа. Можеш да си направиш тестове към какво имаш алергии, не е нужно, ако имаш такива да ги лекуваш след това с традиционна медицина.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2012, 10:02:17 am »
И аз искам да споделя нещо свързано с мен. Много често ми се случва когато изляза навън и пече слънце да кихам. Изведнъж като ме облее слънчевата светлина, нещо започва да ми дразни синусите и кихам поне по 3-4 пъти. Подчертавам, че това ми се случва през цялата година, независимо какъв е сезонът (само през зимата не толкова, защото тогава слънцето огрява много слабо). После ми минава и повече не кихам. Възможно ли е да имам нещо като слънчева алергия?
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2012, 14:01:11 pm »
pph,
на колко години си ~ 20? Само при консумация на слънчоглед ли наблюдаваш това? Какъв слънчоглед консумираш - суров или печен?  Наблюдаваш ли някакви обриви по кожата?
Алергиите са пост-ембрионални, т.е. придобити след раждането.
Направи си тест за алерген, ако имаш желание. Но знай, че няма нито напълно здрав човек, нито човек без някаква проява на алергична реакция :)

Слънчогледовото олио не е най-удачният вариант за консумация, тъй като начинът му на съхранение, който се предлага обезсмисля полезните му качества. Слънчогледовото олио е полиненаситена мастна к-на - Омега 6, която под действието на светлина, топлина и въздух тя се разрушава и се превръща в свободен радикал. Трябва да се извлича на тъмно при мин. температури и да се съхранява в хладилник и в тъмни стъклени опаковки. А всички знаем как се предлага на пазара.


The Time Lord,
само кихане ли наблюдаваш? Зачервяване по кожата, обрив има ли?
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2012, 14:39:07 pm »
На 25г. съм. Само при консумация на слънчоглед(печен) наблюдавам това, като симптомите сапочнаха да се проявяват през последните 2 години някъде. Обриви не съм забелязвал. Все пак ми е интересно, защо не получавам същата реакция след консумация на олио/в сготвени ястия и т.н./?

За олиото знам, че е далеч от полезно, просто се чудя с какво може да се замести и същевременно да не удря в джоба? А и знаете реакцията на повечето хора при отказ на нещо толкова общоприето и те гледат едва ли не все едно си изперкал.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2012, 21:34:20 pm »
Към Iveta - Няма нищо друго освен кихането. Няма обриви или зачервявания по кожата. Но това кихане от слънце го имам още от както бях малък (сега съм на 17 години) и никога не съм му обръщал особено внимание.

Към pph - Най-добрия заместител на слънчогледовото олио в храните е зехтинът. Не знам дали точно за кулинарната употреба на олиото говориш, но ако е така ще ти препоръчам изцяло да минеш на зехтин. Най-вече в салатите и другите студени ястия е препоръчително да се използва зехтин, маслинов. Има и марки, които са на сносни цени, а особено в големите супермаркети.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #6 -: Февруари 28, 2012, 01:51:19 am »
Слънчогледът в много случаи се предлага мръсен, с прах и със сол.
Ако купиш пакетче слънчоглед, и го измиеш, ще изтече много черна вода.
Дребните частици от люспите също дразнят.
Т.е. ти нямаш алергична реакция конкретно към слънчогледа, а към праха по него и начупените шлюпки. Също и към солта.
Пробвай да си приготвиш сам слънчоглед. Да го измиеш добре с вода, да го опечеш, а след това да го люпиш с ръце. И без да го осоляваш.
Тогава да видим имаш ли алергична реакция, или нямаш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #7 -: Февруари 28, 2012, 10:00:47 am »
И при мен се получава същото със слънчогледа. Но когато аз си го пека нямам такива проблеми. Веднъж наистина измих малко количество от семки. То си беше направо кал. Слънчогледа вече го ям суров и накиснат във вода няколко часа. По-вкусно е.
Иначе от години имам алергия към слънцето. Когато ме близне слънцето на краката и ръцете получавам зачервявания, ситни пъпки и отвратителни сърбежи. Някой ако има подобен проблем и се е оправил нека сподели.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2012, 15:20:17 pm »
Възможно е да имаш розицея:
http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article/10435

Трябва да се обърнеш към лекар. Знам, че е много упорита болест и може да трае месеци. За да мине трябват лекарства.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2012, 19:33:48 pm »
Знам какво е розацея. Майка ми страда от това. Но тези зачервявания са предимно по лицето и врата. А при мен не.Една лекарка ми каза, че и аз имам розацея, но други двама лекари потвърдиха, че нямам. Въпреки това съм ходила на лекари и решението за слънчевата алергия засега е слънцезащитен крем. Но розацеята е почти нелечима. Малко са хората, които са се излекували от нея.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2012, 22:54:31 pm »
Аз знам за излекувани. Но не знам какви лекарства са ползвали.
Със сигурност обаче са ползвали лекарства в продължение на седмици, и дори месеци. Мазила май.
Останах с впечатлението, че и твоето е на лицето. Сега гледам, че си писала краката и ръцете.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2012, 23:16:19 pm »
Едното лекарство което предписват в повечето случаи си спомням че е трихомонацид. Но примерно майка ми много повръща от него и не може да го пие. Но наистина лечението отнема месеци.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #12 -: Февруари 29, 2012, 14:51:05 pm »
pph, слънчогледовото олио, което се използва масово за готвене е рафинирано. Изчистени са всички протеинови остатъци.
Вредно го прави, защото не знаем самия произход, състав, начина на преработка, съхранението противоречи на всичко и начина на му на консумация в ястията.
Не трябва да се пържи на високи температури, и да се избягва пушенето на мазнината, защото веднага се образуват свободни радикали. Подходящо е за студена кухня и за топлинна обработка на по-ниски температури макс. до 160 градуса. Трябва да се съхранява на тъмно и хладно, и да се избира студенопресеновано. Задължително на етикета да има отбелязано, че съдържа вит. Е, полиненаситена мастни к-ни - Омега 3 и Омега 6.
Защо не се опиташ да го консумираш суров? Или замени слънчогледа с тиквено семе, това си е малка магнезиева бомба.

kalan, на колко години е майка ти? От кога страда от розацея, тъй като често се наблюдава при жените по време на климактериума, придружена от силна дехидратация.
Аз лично съм против конвенционалната медицина и предписанията на лекарства и различни мазила, които са антихистаминови. Възможността от появата на по-късен етап на астма, бронхити, ангини, проблеми с черния дроб е изключително голяма.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Еруин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #13 -: Февруари 29, 2012, 17:53:13 pm »
Иначе от години имам алергия към слънцето. Когато ме близне слънцето на краката и ръцете получавам зачервявания, ситни пъпки и отвратителни сърбежи. Някой ако има подобен проблем и се е оправил нека сподели.
Аз имах слънчева алергия, наистина слънцезащитните кремове са временно решение на проблема.
Това го имах от по-преди, но не се проявяваше често, докато не ми се отключиха купчина алергии- прах, полени, пух, котки, кучета и тн. Почти всичко, за което ме тестваха, изкара положителен резултат, алергията към слънце се засили и тя.

Първо, ходих на лекари, които ми изписваха скъпа козметика, от която се обривах допълнително.
По-късно направих тестове за алергии и започнах лечение с алергени- инжекции, които се бият по схема 2/3 пъти в седмицата(подкожно в ръката- може спокойно да си ги бие човек сам, не е обвързващо с медицински персонал)
Въпросното лечение продължава нормално 3 години.
След малко повече от година спрях да си бия инжекциите, защото забелязах, че като пропусна инжекция и започвам да се обривам отново.
Алергиите не бяха толкова обострени, но определено не бяха излекувани.
В този период отвътре ми дойде натрапчивото желание да променя начина си на живот и да спра с инжекциите.
Не мога да кажа с точност, кое от всичко даде резултат. Според мен алергиите си заминаха няколко месеца след като спрях консумацията на месо и увеличих приема на свежи плодове и зеленчуци. Комбинирано със здравословна доза спорт и самоналагане на повече хигиена в мислите.
Наистина не знам, кое точно ме отърва от алергиите, дано да намериш своя начин. :-X Можеш да пробваш хомеопатия, на мен преди време не ми хрумна за тази възможност.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Алергии и как да се справим с тях?
« Отговор #14 -: Февруари 29, 2012, 19:04:58 pm »
Имах колежка също имаше слънчева алергия. Излекува се. Започна много дълго време да кара на плодове и течности. Примерно караше по 20 дни и после 20 дни захранване и пак така. На почивки.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27