Автор Тема: Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд  (Прочетена 9837 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mImE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Spiritus Imperat Res Rei
Здравейте!  :)

Предварително се извинявам, че заглавието на темата не е с.. религиозно звучене, но със сигурност е за този раздел - ще се убедите сами.
Намерих този материал в друг форум, но трябва да го има и тук!
Човекът, който изнася семинара, се казва Кент Ховинд. Добър човечец - праведен. :yes: Може би един от най-добрите говорители, който по много убедителен начин доказва, че Земята е сътворена за шест дни преди 6 000 години от Бога, и че еволюционната теория е религия с опасни последствия за цялото човечество.
Преди да започнем каквато и да е тема, моля да изгледате следния откъс:

Линк към видео файла - http://dox.bg/files/dw?a=8d3b01b134
Линк към субтитрите - http://dox.bg/files/dw?a=b07d3bc1e6
След прожекцията (отделете си време, по възможност сами и без да превъртате)  ;) ще се радвам да споделите мнение.
Не е нищо страшно или неприятно - за скептиците сигурно ще е малко шокиращо  ;D
Приятно гледане! :)
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 00:32:55 am от mImE »
Expectation is your dread. Intention is your future.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2012, 16:08:37 pm »
Наречете ме както искате,скептик или неверник или както искате,но този човек е объркал планетата!!!Мое мнение...  :nea:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2012, 18:44:18 pm »
Ще дам мое мнение по въпроса за следното.
Земята не сътворена за седем или шест дена, а за един момент, ако се направи сравнение на сътворението в Битите 1 и Битие 5, ще видим че коректното е това в глава 5, защото описанието в първата и втора глава освен да прави некоректна пропаганда за съботата друг смисъл няма. Седмият ден в миналото не е ден на почивка и религиозни занимания, а е денят в който се отбелязва края на света, което според сегашните разбирания е пак религиозен ден.
Другото ми изчисление е, че земята не е чак толкова млада наши 6000 години според изчисленията от Библията, а малко по възрастна. Почти 8400 старозаветни години, което умножено по 3/2 е 12600 години наши. Предполагам такива сметки не ви говорят нищо, но ако някой наистина се итересва от моите открития, които са само мои, ето една диаграма за разпределението на времето от сътворението до сега.
https://docs.google.com/leaf?id=0B8DLMmdMtyutYzdjMjQ1OTEtMTA1My00MTQwLTk2OGYtMTdlYTY3ZDljMTEz

Времето е стойност в познаването на света по-важана от всичко друго, без познаване на времето като фактор в реалността, познанията са просто фантазии.
Soli Deo Gloria!

Неактивен mImE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Spiritus Imperat Res Rei
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2012, 20:13:00 pm »
Искам също да добавя, че въпросният лектор Кент Ховинд е осъден на 10 години затвор за укриване на данъци.

Съдба ли е.. Провидение ли е.. Не знам   :unknown:
Expectation is your dread. Intention is your future.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2012, 22:05:49 pm »
...ще добавя,че този не само планетата е объркал,а и времето!  :rofl2:
mImE ,така пусната темата бая куца...или ме обори.  :writer:
bogoizbrania 12600 години наши???,смятам че си смятал спрямо името си.Не се засягай...тука всички сме луди по своему...  :bye:
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 22:14:19 pm от tazmdg »
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2012, 23:07:25 pm »
е осъден на 10 години затвор за укриване на данъци.
Не е укриване на данъци, а злобарите намерили закон от 60-те, забраняващ разделянето на банкови сметки. Кент Ховинд е единственният човек осъден според този закон. Поредното дказателство за масовото разпределение на комунягите, дори и в САЩ.
Soli Deo Gloria!

Неактивен mImE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Spiritus Imperat Res Rei
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2012, 16:52:04 pm »
Куца.. В смисъл.. ? Не те разбрах - не ми се спори :) Ако нещо не ти е наред - не коментирай. Мерсии :)
Expectation is your dread. Intention is your future.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2012, 19:07:29 pm »
Куца,в смисъл...че няма как да ме убеди никой,как Бог сътворил Земята!Ако ще за 6 дни,от кал и т.н.,ако ще Библията да го казва(която едва ли има 10% истина,че от преписвания едва ли някой знае коя част наистина е истина),а това за 6-те хиляди години...направо е смехотворно!Иначе съм си на ред,споку...просто след толкова години четене и търсене на истината за живота,вселената и всичко останало...мога да заявя,че търся истината след дълбоко съпоставяне с вътрешното ми разбиране!Разбира се,това си ми е лично виждане и разбиране,сам избирам в какво да вярвам и в какво не(предполагам,както и ти самата)!!!Нека всеки си вярва в каквото иска.Има достатъчно теми не само в хнет,които доказват обратното,т.е....едва ли е Бог...  :o
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен mImE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Spiritus Imperat Res Rei
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2012, 00:41:06 am »
Всъщност се радвам, когато някой се противопоставя разпалено на темата за Библията, Господ и религията като цяло.
Напомня ми за самата мен едно време.. :)
Но нищо не се тревожете - никога не е късно за блудния син да се завърне.. ;)
Хубава вечер ! :-*
Expectation is your dread. Intention is your future.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2012, 12:09:18 pm »
mImE,с добри намерения,към сериозно шарлатанство,това е твоята религия...Мен не ме брой,много отдавна ме разочарова църквата и по-скоро към дявола да се присъединя,отколкото да се върна към църквата(не че някога съм вярвал в чистите й помисли към хората)...И наистина много се паля по религиите, шарлатанството им няма край!!! ???
Намери си някой споделящ твоите убеждения,така няма да си самотна в заблудения ти илюзорен свят!
Хубав ден и от мен.  :hi:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен mImE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Spiritus Imperat Res Rei
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2012, 16:31:46 pm »
Моята дума - срещу твоята. Само че аз съм с по - добрия и възпитан тон. За щастие последната дума няма да е наша :)
И факта, че си мислиш, че се опитвам едва ли не да привличам някакви хора към някаква църква или секта, показва, че сериозно си се объркал.
Пуснах си темата със линковете - като гледат хората филма - сами да си преценят.
Според мен не си бил никога към никаква църква, за Сатана - даа, като че ли той пише вместо теб, а?  :blum2:
Като гледам и подхода ти в диалога - успех !
« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 16:37:15 pm от mImE »
Expectation is your dread. Intention is your future.

Неактивен mImE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Spiritus Imperat Res Rei
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2012, 16:47:29 pm »
е осъден на 10 години затвор за укриване на данъци.
Не е укриване на данъци, а злобарите намерили закон от 60-те, забраняващ разделянето на банкови сметки. Кент Ховинд е единственният човек осъден според този закон. Поредното дказателство за масовото разпределение на комунягите, дори и в САЩ.

Даа, и аз се поинтересувах от щатската съдебна система и се разрових - наистина този забравен закон са го използвали само и единствено срещу него.  :o
Всичко възможно са направили, за да го вкарат в затвора и да му запушат устата - явно много ги дразни някои хора - по света и у нас. :)
Expectation is your dread. Intention is your future.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #12 -: Февруари 27, 2012, 21:36:33 pm »
Да,тона ми е пиперлив,защото "това" гуру зачерква много велики цивилизации,а това сериозно се противопоставя на разбиранията ми,а и науката,това  експлодира в мен.В се пак "църквата" замъглява сериозно познанията ни от историята,няма друг Бог,който да може това,религията-може!
Отделно съм виждал в Троянския манастир неща,дето не трябва да виждам....Тоя Бог е покварен в зародиш при мене...,няма как да му се кланям...вярвам,а родом се водя христянин,е даааа бе!Предпочитам да ме имат за езичник...сатана или светиня,се таа
 :hi:
« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 21:38:04 pm от tazmdg »
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2012, 00:56:49 am »
Да,тона ми е пиперлив,защото "това" гуру зачерква много велики цивилизации,

Тези велики цивилизации, са измислени през 19-ти век от хора с лошо образование, още по лошо възпитание.
Soli Deo Gloria!

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Възрастта на Земята - семинар на Кент Ховинд
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2012, 11:05:54 am »
Добре,преди 6000 години е имало само Бог!Не е имало човешки цивилизации,не е съществувала и Земята,убедихте ме!...Повече няма да се обаждам по тази тема,явно вярвам в нечия развинтена фантазия,а не Божията...  :nea:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27