Автор Тема: Конфликта в Сирия  (Прочетена 68363 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #90 -: Октомври 04, 2012, 21:50:47 pm »
НАТО обаче е доста въздържано в оценките. Явно провокацията е организирана от сили над това ниво - ръководство НАТО. Всъщност ако турските войски навлязат ще се бият със сирийските кюрди. Поне на този етап не очаквам съществена подкрепа от Запада за Турция. Това може да има охлаждащ ефект за Ердоган. Не се знае само нашето неадекватно правителство, начело с футболиста, каква глупост ще направи.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #91 -: Октомври 04, 2012, 22:02:06 pm »
Не се знае само нашето неадекватно правителство, начело с футболиста, каква глупост ще направи.
Нашето правителство прави глупостите много бързо:
http://www.dnes.bg/politika/2012/10/04/bylgariia-osydi-siriiskiia-rejim-i-podkrepi-turciia.169816
На 14 октомври Путин пристига на посещение в Турция.Русия е втория външно-икономически партньор за турците (след Германия),с тенденция дори да стане най-големия.Като се име предвид "дарбата" на Путин да убеждава,както и огромните му икономически лостове,явно този конфликт идва точно навреме,за да попречи за сключването на някакво споразумение с Ердоган.
Например-Турция да закрие границите си за бунтовниците ,влизащи в Сирия.
Сега сами преценете кой има интерес от тази провокация.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #92 -: Октомври 05, 2012, 12:05:46 pm »
Гледайте една прекрасна песен.Става за тук,става и за раздел "философия":

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #93 -: Октомври 07, 2012, 18:55:15 pm »
На Ердоган му свиха сърмите, погърмя колкото да не е без хич и край. Идва и зима, а газта идва от Русия и Иран. Имаше един период, преди година две, когато иранците му спряха газа точно в студеното. Беше плач. После те му се извиниха, че станало грешка. Сигурно са пробвали как са със запасите. Засега войната се отлага.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #94 -: Октомври 07, 2012, 21:24:15 pm »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #95 -: Октомври 08, 2012, 09:43:10 am »
[quote
Например-Турция да закрие границите си за бунтовниците ,влизащи в Сирия.
Сега сами преценете кой има интерес от тази провокация.
[/quote]

Интерес от провокацията имат само  платените бунтовници, а Турция им помага.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #96 -: Октомври 08, 2012, 10:46:25 am »
Здравейте.
Не знам какво прави Ердоган,ма май някой трупа съчки под гъза му.Май взеха много да си веят байрака,и кат нищо могат да му спретнат някакъв турски сезон.
Живи и здрави.
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #97 -: Октомври 08, 2012, 11:33:33 am »
Само да не стане голяма патаклама, че тогава бензина ще "дим да го няма". Пък и ние покрай него.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #98 -: Октомври 12, 2012, 14:32:38 pm »
Малко около задържането на сирийския самолет от турските власти. Според ВВС става въпрос за радиоелектронно оборудване и части, които може би могат да се ползват в ракети/доста обтекаемо/. Още се коментира, че има части за радиозаглушители. Сандъците са 12. Май изгоря един агент на чуждото разузнаване в Москва. Самото шикалкавене на турското правителство към момента показва, че превозването на тези части не са нарушение на международните закони.
            Но Путин вече им отговори: На 14.10 няма да има среща с Ердоган, поради заетост на руския президент.
 източници:
http://www.bbc.co.uk/russian/rolling_news/2012/10/121012_rn_russia_turkey_plane.shtml
и  http://www.dw.de/dw/0,,10257,00.html

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #99 -: Октомври 12, 2012, 19:39:36 pm »
Малко около задържането на сирийския самолет от турските власти. Според ВВС става въпрос за радиоелектронно оборудване и части, които може би могат да се ползват в ракети/доста обтекаемо/. Още се коментира, че има части за радиозаглушители. Сандъците са 12. Май изгоря един агент на чуждото разузнаване в Москва. Самото шикалкавене на турското правителство към момента показва, че превозването на тези части не са нарушение на международните закони.
            Но Путин вече им отговори: На 14.10 няма да има среща с Ердоган, поради заетост на руския президент.
 източници:
http://www.bbc.co.uk/russian/rolling_news/2012/10/121012_rn_russia_turkey_plane.shtml
и  http://www.dw.de/dw/0,,10257,00.html
Въртят ни както им дойде. Преди Месец пък Обама отказа среща с Нетаняху.
http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/09/11/1904429_obama_otkaza_sreshta_s_netaniahu/
Турция и Израел, ще играят заедно по тая ос, все пак за пророчеството е нужно Сирия да падне, а те са си много близки идеология, аз дори смятам, че исляма е създаден от юдеи.

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #100 -: Октомври 12, 2012, 20:04:55 pm »
... все пак за пророчеството е нужно Сирия да падне ...
За пророчеството на баба Ванга ли иде реч? Аз все си мисля за него, откакно се почна тая война в Сирия.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #101 -: Октомври 12, 2012, 23:03:56 pm »
За пророчеството на баба Ванга ли иде реч? Аз все си мисля за него, откакно се почна тая война в Сирия.
Хм, да трябва да падне Сирия, за да дойде за малко илюзорният златен век за оцелелите... което ще е само началото на краят преди второто пришествие.

Неактивен X_observer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #102 -: Октомври 13, 2012, 16:15:26 pm »
Хм, да трябва да падне Сирия, за да дойде за малко илюзорният златен век за оцелелите... което ще е само началото на краят преди второто пришествие.

Неее, дръжте я да не пада! Аз казвам да издържи Сирия още няколко години, за да мога да си свърша работата :D ... падне ли ще стане неприятно.

Ясно е, че промяна ще има, но за жалост, на мен светлото бъдеще не ми изглежда толкова светло, не и във този му вид, със или без войни. Не е хубаво да се вярва на пророчества и пророци, но изглежда, че за някои неща ще познаят. Въпреки това се надявам всичко качено в интернет да е изменено или измислено.

Само нахвърлям няколко мисли... глобалната умствена деградация сред хората; "проблемите" със Сирия и Иран; засилващата се омраза на арабите към демокрацията (САЩ и НАТО); засилващото се влияние на агресивния ислям; все по-застаряващото население на България (и Европа); издиханията на западната икономика; климатичните промени напомнящи за себе си все по-често.  :negative:
Сега като се замисля не зная кое е по-добре, да падне Сирия и след това свят на крайности, или не. :unknown:

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #103 -: Октомври 16, 2012, 16:43:13 pm »
Ясно е, че промяна ще има, но за жалост, на мен светлото бъдеще не ми изглежда толкова светло, не и във този му вид, със или без войни.
За съжаление и аз не го виждам това светло бъдеще без катаклизми и войни...
Радикална промяна в мисленето на хората не се очаква в скоро време и най-големият проблем не е петрола, световната криза, сринати икономики..., а замърсената планета... Вече "очаквай неочакваното"!
Идва ноември месец, а сме по къс ръкав... Така че Сирия в един момент може да се окаже просто още една капка преляла чашата на крехкото природно равновесие...

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #104 -: Октомври 19, 2012, 14:11:56 pm »
Кога ли ще свърши тоя кошмар? Финансираме с оръжие групировки и терористи, гоним местното население от собствената им държава, които след това ги приютяваме и това се нарича освобождаване от тиранията, за да дойде демокрацията. Тъжно :(
http://btvnews.bg/bulgaria/palatkov-lager-za-siriitsi-nikne-v-harmanli.html
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27