Автор Тема: Мистериозна болест състари жена с 50 години  (Прочетена 6458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Непознат за медицината синдром състари красива виетнамка с 50 години, твърди в. “Дейли мейл”.

Става въпрос за 23-годишната Нгуен Тай Пьонг, която заприлича безвъзвратно на 73-годишна жена, след като яла риба. Самата тя отдава състаряването и отпускането на кожата на лицето и тялото си с много остра алергия към рибни продукти.

Драмата за нея започнала през 2008 г., когато един ден усетила сърбежи по кожата. “Бях толкова зле, че не можех да спя. Чешех се непрестанно”, споделя жената. Купила си някакви лекарства от аптеката, защото със съпруга й били бедни и не можели да си позволят да отиде на лекар.

“След месец кожата ме сърбеше по-малко, но обривът остана. После преминах на традиционна медицина и тя премахна обрива”, споделя Нгуен, която не помни какво точно лекарство е взела. От този момент нататък кожата започнала да подпухва и да се отпуска.

Според специалистите възможно е лекарствата, които жената приемала, да са навредили на кожата, тъй като те съдържали кортикоиди.

Лечението с тях можело да отключи рядко срещаното кожно заболяване мастоцитоза, при което тялото произвежда твърде много мастни клетки.

Не било изключено мистериозното състояние да се дължи и на липодистрофия.

Това е рядък синдром, при който мастната тъкан под повърхността на кожата се разпада, докато самата кожа продължава да расте с поразителна скорост. Това състояние не се лекува. За съжаление то оставя жертвите си с отпусната кожа и силно набръчкани лица. Смята се, че в света има 2000 души, които страдат от този синдром.

“Такава ми била съдбата. Бях красива млада жена, а сега изглеждам като баба”, казва Нгуен, която носела маска на лицето извън дома. Важното било, че съпругът й, който бил дърводелец, все още я обичал и болестта не променила отношението му към нея. Местни лекари от болница в провинция Бен Те, където Нгуен живее, се заинтересували от състоянието й. Те обещали да я прегледат безплатно и да се постараят да върнат част от младостта й с лазер.

Източник: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1105776
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Мистериозна болест състари жена с 50 години
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2011, 20:40:00 pm »
http://vbox7.com/play:0c84ff6d

Доколкото знам,изследвания са правени още по времето на Хитлер,от Йозеф Менгеле
.Освен всичко останало,май се е опитвал да изработи средство за"вечна младост",като е изследвал(меко казано де)деца болни от прогерия,или иначе казано,прогресивно остаряване.Май целта му е била да предотврати скъсяването на теломерите.
Нищо странно и мистериозно не виждам в случая на виетнамката :flag_of_truce:

http://www.bas.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0149&n=000077

Неактивен osinator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Мистериозна болест състари жена с 50 години
« Отговор #3 -: Април 28, 2014, 19:11:24 pm »
   Не че вярвам особено, но в някакъв вестник четох, че Ванга споменава за някаква такава болест, с която за секунди човек се състарява. Но доколкото си спомням беше някъде след 2020 г. Тия вече какво ли не разработват, само и само да унищожат човечеството. От друда страна се чудя дали Ванга случайно го е казала това или някой й е казал да го спомене. Много неща, които тя казва, се оказват верни, но дали някой от комунистическите й пазачи не е бил доста по- напред с материала, та това да е било един вид предупреждение за плана за унищожението ни.  ???
Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Мистериозна болест състари жена с 50 години
« Отговор #4 -: Април 29, 2014, 00:32:10 am »
   Не че вярвам особено, но в някакъв вестник четох, че Ванга споменава за някаква такава болест, с която за секунди човек се състарява. Но доколкото си спомням беше някъде след 2020 г. Тия вече какво ли не разработват, само и само да унищожат човечеството. От друда страна се чудя дали Ванга случайно го е казала това или някой й е казал да го спомене. Много неща, които тя казва, се оказват верни, но дали някой от комунистическите й пазачи не е бил доста по- напред с материала, та това да е било един вид предупреждение за плана за унищожението ни.  ???
Ти беше ли там когато Ванга го каза? И аз не бях.
Това дори е по-зле от ЕЖК /една жена ми каза/, защото използват известни хора, тук-феномен, вече не жив.
И как пък само лоши предсказания, болести....


А, ето нещо хубаво-мъжът й я обичал и останал до нея, въпреки болестта й. Това- за Нгуен.

Неактивен osinator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Мистериозна болест състари жена с 50 години
« Отговор #5 -: Април 29, 2014, 09:03:20 am »
Не, и аз не бях там, но мисълта ми беше, че някой го е пробутал това твърдение за нейно... Някой вече е знаел- това е, което ми направи впечатление
Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27