Автор Тема: Опасност от извънземен вирус в Интернет, може да възникне, алармира уч  (Прочетена 26592 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Наистина ме интересува мнението на запознати, дали може и каква е съвместимостта на Уиндолс и Линукс на един компютър!?!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Наистина ме интересува мнението на запознати, дали може и каква е съвместимостта на Уиндолс и Линукс на един компютър!?!

Разбира се че може :) Може да имаш и Windows и Linux на един и същ компютър и да си ги ползваш. Не едновременно разбира се, стартираш или с едната ОС или с другата :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
ЧЕСТИТА НОВАТА 2009 година на всички.Желая ВИ най-вече здраве и късмет-всичко друго може да се купи. :) :D

Доколкото съм чувал Линуксът и производните му ОС системи не ги хващало вируси. Но силно се съмнявам в това.Няма съвършенни ПЦ програми-щом нещо се създава от човешка ръка и мисъл, поне засега, всичко може и да се разруши. Това естествено не е добре, но има вероятност.Донякъде съвършено е само златото като метал. Това е и логиката-живътът е една непрекъсната борба за оцеляване и по-добър живот.
В този ред на мисли логично е да има и извънземни PC-та, които също да не съвършенни и да имат също своите вируси. Нали живеем в една постоянно променяща се вселена, респективно час от галактиката и слънчевата система.
 
Благодаря на Сириус и Танграта за подробностите около развитието на Комп. техника и хардуер.Наистина ако се загледам в подробностите на развитието на PC-технологиите всичко си има земната логика.Не ми остава много св. време, но ще се поровя из нета за историята на компютъра за технологии,дати, имена.

koruin

  • Гост
Не, че не ги хваща, по-скоро трябва да си малоумен и сам да си стартираш при всяко пускане на ОС вируса.  ;D

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Не, че не ги хваща, по-скоро трябва да си малоумен и сам да си стартираш при всяко пускане на ОС вируса.
???? Какво искаш да кажеш?? Нали всеки нормален си има антивирусна програма.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Спирайте си Интернета,да не ни зомбира някой извънземен вирус.А я най добре си хвърлете компютрите през прозореца за по-сигурно.После пътя за планината и цял живот извисяване.

Тая тема как успя да стигне 3 страници ?

Трябва да пробваме в някой сайт да напишем,че Извънземен трипер плъзва по въздуха и всички земни жени са заразени...след края на подробната статия ще напишем името ми + учен пред него и воала.Колко страници в бурни дискусии да очаквам тук,5,10 ?
А колко човека ще спрат да правят секс? Той нали и без това е вреден...
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 14:18:02 pm от UpsideDown »

koruin

  • Гост
Не, че не ги хваща, по-скоро трябва да си малоумен и сам да си стартираш при всяко пускане на ОС вируса.
???? Какво искаш да кажеш?? Нали всеки нормален си има антивирусна програма.

При Windows всичко е по подразбиране позволено. При Linux е обратното - подобен род процеси трябва да се стартират изрично от потребителя, при това при всяко стартиране на ОС. :)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
и wINDOWS, и Linux, и МасОSx са толкова сигурни, колкото е компетентен собственика им. иначе отиваме към първия Албански вирус:
Цитат
Здравейте!
АЗ съм първият албански вирус! Моля изпратете ме на всички си контакти в адресната си книга, в ICQ, Skype, MSN, Yahoo и GSM. След което форматирайте харддиска си, ако обичате!
Благодаря за вниманието! :D
Колкото за питането на хадзапи - можеш да си инсталираш и 10 операционни системи на един компютър, ако искаш ( и ако можеш). Картинки, фирлми, музика, WEB страници ще ти се отварят еднакво от всички системи. Стартирането на програми (и най-вече игри), правени за една платформа, на друга такава, ще е свързана с малко или много четене.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
 :)UpsideDown ма не ни е страх от вируси, а още по-малко от секс  :D ;). Последното си е даже много убаво и полезно (ако се предпазваш, ъв корс) и не смятам да го забравя. Просто когато има заплаха естествено е човек да се интересува как да се предпази.
Ми тя затова и темата е стигнала 3 листа.По точно хората я направиха, защото доста се интересуват от Комп. вируси.Немалко са си патили от тях.Еми специ за тебе, пък и за останалите, пускам част от вирус-листата на Кашперски лаб, към днес 04.01.09 г., за да видиш за кво става въпрос.

Name of malicious program   ↑ Detection time   Update released
4 January 2009

Backdoor.Win32.PcClient.zfn   13:55     
Trojan.Win32.Monderb.acpd   13:55     
Trojan-GameThief.Win32.WOW.eby   13:55     
Trojan-GameThief.Win32.WOW.ebx   13:55     
Backdoor.Win32.Hupigon.fkxe   13:55     
Backdoor.Win32.PcClient.zfo   13:55     
Trojan-Downloader.Win32.RtkDL.deu   13:55     
not-a-virus:WebToolbar.Win32.FenomenGame.oyl   13:55     
Worm.Win32.AutoRun.wob   13:55     
Trojan-GameThief.Win32.OnLineGames.uduw   13:55     
Trojan-Spy.Win32.Banbra.bfp   13:55     
Trojan-GameThief.Win32.OnLineGames.udux   13:55     
Trojan.Win32.Favadd.su   13:48     
Backdoor.Win32.Hupigon.fkxd   13:48     
Trojan-Downloader.Win32.Bagle.akc   13:48     
Trojan-GameThief.Win32.Magania.aqip   13:48     
Trojan.Win32.Monderb.acpc   13:48     
Trojan-Banker.Win32.Banker.acrm   13:48     
Net-Worm.Win32.Kido.em   13:48     
Trojan-Spy.Win32.Iespy.btk   13:48     
Trojan.Win32.Monder.ahjp   13:41     
not-a-virus:AdWare.Win32.Adrotator.bq   13:41     
Backdoor.Win32.Bifrose.aimm   13:41     
Backdoor.Win32.Hupigon.fkxb   13:41     
Trojan.Win32.Monder.ahjq   13:41     
Backdoor.Win32.Bifrose.aimn   13:41     
P2P-Worm.Win32.SpyBot.pji   13:41     
Trojan-Downloader.Win32.Calac.ahm   13:41     
Trojan-PSW.Win32.QQPass.eyq   13:41     
Trojan.Win32.Monder.ahjr   13:41     

1   |  2  |  3  |  4  |  5  |  Next Page >>  |  Last Page    

Това е само първа стараница !  ;D ;D ;D

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Това за секса го написах във връзка,темата където се обсъждаше и заради бисерите вътре го споменах,няма значение.
След като изпитвате заплаха от вируси по Интернет си намерете форум отделен специално за това и си ги обсъждайте там.Или сте заплашени от ИЗВЪНЗЕМЕН вирус,който ще се мушне Интернет,ще зарази всички пц-та,ще изтегли информацията от тях,така извънземните ще ни разучат,след известно време ще задействат вируса да самоунищожи всички компютри и комуникации и от небето ще се появат летящи чинии готови да ни завладеят ?  ;D

Аз да ти пусна ли списък с антивирусните програми през които съм минал ?...по дълъг е от твоя  :D Затова и от години не ползвам никаква антивирусна програма,никакви допълнителни firewall,спай и адуер и всякакъв подобен "предпазващ" софтуер,а компютърът ми си работи без проблем, дори с уникално податливия на такива заплахи и самоунищожителни проблеми Уиндоус.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Честно казано мен по ме е "страх" от шпионките, които си теглят данни от Компа ти без да усещаш, даже и да имаш програма за контрол на текущия трафик.
Еми ако се е поизчерпила темата може и да спре.

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Едва ли се е изчерпила.. просто последните 2 страници нямат нищо общо с нея, както съвсем "тънко" ви намекна Адър-а. Предполагам около 80% от пс-тата (ако не и повече) изобщо се ползват само от геймъри и за.. глупусти общо взето, едва ли ще направят много поражения като спрат wow-a на 3527865382753 келеша. И ако ни мислят лошото тия извънземни могат просто да свалят сателитите, я някой разбере какво е станало, я не...
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Здравейте! Танграта, прочетох поста си внимателно и разбрах кое е породило съмнения у теб относно написаното - забравил съм да уточня че съм описал НАВЛИЗАНЕТО НА РС в Бг /хардуер и софтуер/  и изобщо нямах в предвид развитието на технологиите в световен мащаб. Друга грешка която ще коригирам веднага е споменаването на липсата на хард-диск при 16-битовите машини - имаха в конфигурацията си такъв с размер 10 МБт /максималното за онези времена в БГ/. Трето - относно технологията Крей! Грешката е моя че никога до този момент не се бях ровил в мрежата да търся специално информация за него. Оказа се че съвсем не е това за което говорех. Въпреки това, ще кажа че технологията за която споменах съм сигурен че съществува, макар и не под името Крей. Преди години по Дискавъри един учен изучаващ космическите катастрофи спомена че е ползвал услугите на машината на ФЕМА, която била една от трите такива съществуващи в света и спомена за това къде са останалите две, а като факт че тя има необикновена структура спомена и за охлаждащата и течност /подобна по състав на човешката кръв/. В този смисъл - ако Ти знаеш, или си чувал или можеш да научиш нещо ще ти бъда благодарен, ако го споделиш с нас. Относно началото на използването на транзисторите в хардуера и името на чоека досетил се да ги внедри, цитирам "Наистина Шокли не губи време и през 1955 г. основава в северна Калифорния полупроводникова компания, полагаща началото на днес световноизвестната "Силициева долина". Може да се каже, че Бардийн, Братейн и Шокли предизвикват първата искра, от която се разгаря великата информационна клада, на която всички ние днес се греем." за повече виж http://www.inrne.bas.bg/wop/ARCHIVE/wop_1_2001/05_Transistor.html
Ще добавя още че никога не съм работил на лампови компютри, но съм виждал такива /:) поне пултовете им за въвеждане на входните данни и изходната информация - останалата част - не съм/.  За колегите тук, който се интересува повече от история на РС, то може да посети http://comexgroup.com/technologies/comp_history.htm
Имам намерение скоро да открия тема в форума относно тази технология и развитието и. Ще те замоля, тъй като тук се натрупаха голям брой оффтопици за които се извинявам на Веселяк, че ги предизвиках с постовете си, та ще те замоля по горното ми запитване към теб, ако намериш някаква информация да ми отговориш там, или ако предпочетеш на лични, за което предварително ти благодаря и ти изказвам респект!
За мощните компютърни разработки, тук ще пусна една препечатка от в. Дневник от 12 юли 2005г.

"Суперкомпютрите - бързи, по-бързи, “Блу джийн”

IBM затвърди превъзходството си на пазара на суперкомпютри, използвани за решаването на сложни изследователски проблеми, предаде Ройтерс. Според последната и същевременно юбилейна 25-а поред класация, обявена в края на юни, половината от 500-те най-бързи и мощни суперкомпютри в света са произведени от корпорацията, докато делът на "Хюлет Пакард" е спаднал значително. Списъкът се изготвя от екип от трима учени от Германия и САЩ и обявяването му съвпадна с Международната конференция по суперкомпютри в Хайделберг.
Данните, публикувани в класацията, обявявана два пъти годишно, сочат, че IBM разполага с 259 компютри в топ 500 или 51.8 процента срещу 43 процента през ноември 2004 г. В същото време делът на "Хюлет Пакард" спадна до едва 26 процента, или 131 от най-мощните машини в света, срещу 170, или 34 процента, преди шест месеца. "Силикон графикс" (Silicon Graphics) е увеличила дела си на 24 компютъра в топ 500 срещу 20 през ноември. "Дел" е вкарал 21 машини в класацията, а "Крей" (Cray Inc.) - 16. Японската корпорация NEC, която през 2002 г. създаде най-мощния суперкомпютър - The Earth Simulator Center, през последната година беше изпреварена от IBM и вече е едва на четвърто място. "IBM е на прага да постигне такова надмощие, с каквото разполагаше в изчислителната техника преди 40 години", казва анализаторката Стейси Куанд от "Куант аналитикс", базирана в Санта Клара, Калифорния.
За пръв път от създаването на класацията топ 500 (www.top500.org) през 1993 г. всички включени в нея компютри са с капацитет над един терафлоп, т.е те са в състояние да извършват по трилион калкулации в секунда. Последният в класацията действа със скорост от 1.17 терафлопа, което се равнява на общата мощ на всички включени в първата класация компютри. Нито един от суперкомпютрите, влизащи в топ 500 през 1997 г., не би се включил в тазгодишната класация, посочва Ройтерс.
От създаването на първия суперкомпютър досега скоростта на свръхмашините е нараснала 500 000 пъти. "Крей-1", сглобен в Националната раборатория в Лос Аламос, САЩ, през 1976 г., изчисляваше със скорост 80 мегафлопа (80 млн. операции в секунда), припомнят специализирани издания.
Доказателство за изключително бързият напредък на компютърната сила сред най-мощните машини в света е фактът, че 201 компютри от предишната класация са отстъпили от позициите си, което пък обяснява драматичните размествания в индустрията. Суперкомпютри на IBM са се класирали на първите две места и са общо 6 в топ 10.
Бизнес конфигурации на корпорацията, противопоставящи се на по-традиционните модели, ползвани от правителства и академични лаборатории, са на практика 161 от 500-те компютъри, включени в класацията. IBM доминира и ниските нива, като 193 системи работят с евтиния софтуер на "Линукс" и са съставени от стотици или хиляди чипове, произведени за масовия пазар. Ако се съди по използваните в суперкомпютрите компоненти, големият победител е "Интел", чийто евтини и масови чипове са вложени в 333 от влезлите в списъка машини. Преди шест месеца тази констатация беше валидна за 287 машини. Процесорите на IBM движат 77 от свръхмашините, тези на "Хюлет Пакард" - 36, а на "Адвансд майкро дивайсис" (Advances Micro Devices) - 25. Повечето от най-добрите суперкомпютри на IBM всъщност ползват чипове на "Интел" или AMD.
Като знак за нарастващата технологична мощ на Китай най-многолюдната държава в света е включила 19 компютъра в топ 500, непосредствено след Япония, която разполага с 23 свръхмощни машини. Още по-впечатляващ е фактът, че Китай за пръв път влезе в списъка преди три години с един-единствен суперкомпютър. Общо Азия разполога с 58 супермашини. В Европа Германия отново поведе на Великобритания с общо 40 суперкомпютъра в списъка срещу 32 британски. В предишната класация Лондон водеше Берлин с 42 срещу 35.
Общо в Европа има 114 суперсистеми. Пет от първите 10 компютъра ползват дизайна на IBM Blue Gene, който работи с пауър-чипове в редица. В момента най-бързият компютър в света е "Блу джийн" (Blue Gene/L) на IBM, който е способен да извършва 136.8 трилиона изчисления в секунда. Той е разположен в лабораторията "Лорънс Ливърмор" в Калифорния и е проектиран с цел да извършва симулации с ядрени оръжия за американската Национална агенция по ядрена сигурност към министерството на енергетиката. Системата е все още в състояние на доизграждане и след завършването й ще разполага с 65 536 процесора и ще удвои способностите си, което ще й позволи задълго да запази водещото си място. Тя ще решава и проблеми, свързани с молекулярна динамика, метрично моделиране и турбуленция и нестабилност в хидродинамиката. В предишната класация скоростта на "Блу джийн" беше 70.7 терафлопа. В отговор през май Япония обяви плановете си до 2010 г. да създаде суперкомютър, който да е в състояние да извършва по един квадрилион операции в секунда, или 1000 терафлопа, с което да си върне първото място в класацията.

----------

Топ 10 на най-мощните компютри


№ Название Местонахождение Скорост/терафлоп

1 Blue Gene/L Лаборатория "Лорънс Ливърмор", САЩ 136.8
2 BGW Изследователски център "Т. Дж. Уотсън", САЩ 91.8
3 Columbia Изследователски център "Еймис" на НАСА, САЩ 51.9
4 Earth Simulator Център "Ърт симулейтър", Япония 35.9
5 Mare Nostrum Суперкомпютърен център в Барселона, Испания 27.9
6 LOFAR Университът в Грьонинген, Холандия 27.4
7 Thunder Лаборатория "Лорънс Ливърмор", САЩ 19.9
8 Blue Protein AIST, Япония 18.2
9 Blue Gene Solution EPFL, Швейцария 18.2
10 Red Storm Национална лаборатория "Сандия", САЩ 15.2

Относно заплахата от извънземен вирус, мисля че няма повод за притеснение :) - пореден американски фишек! И не се предоверявайте на антивирусни програми - няма панацея! Макар  Касперски да претендира за такава, техния продукт е толкова тежък, че не го препоръчвам никому! Както и АВЖ и НОД 32. Без тях компът работи много по-бързо и леко! Ако все пак не сте уверени ползвайте Семантек или някоя подобна, която да не Ви се меси в много в работата и да не затруднява много сърфирането. Файруелът също представлява главоболие и е добре след инсталацията на Уин-а на секюрити центъра да му се отнеме /максимално/ правото да се намесва в работата Ви. Веселяк, отново извинявай за поредния офф!!! Колеги и Вие също!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Здрасти Sirius,

Не ти отговорих защото не съм чувал нищо за тези машини (3-те), а и нямаше нова тема отворена. Информацията за супер компютрите, които си дал е интересна. Там е работата, че при компютрите промяната е бърза. Ако преди 2-3 години е имало 3 супер мощни суперкомпютъра, нищо чудно те да са вече изместени. Справка - твоята статия.

За охлаждането с някаква субстанция мисля следното:
По принцип смисъла на компютърното охлаждане е, просто да охлажда определен модул, който загрява.
Най-добрия метод (до колокто знам) за охлаждане е принципа на хладилника. При него трябва да имаш газ или течност с подходящи физически характеристики. Например при хладилниците има газ фреон, а при леките коли има вода (може би защото водата има по-голяма плътност, и съответно поради това може да пренася по-голямо количество топлинна енергия, а също и защото супер ниски температури не са необходими, отрицателни например, където водата няма да се справи)

Т.е. За течността при охлаждането са важни само физическите характеристики - температура на топене, на кипене, плътност.
Далеч не съм физик, и едвам връзвах 3-ките, но това е, което помня от 8-9 клас по физика от средното.

Може в гугъл да се потърси с ключ
"super computers with liquid cooling"
Първата статия, която ми попадна е тази:
http://news.cnet.com/8301-10784_3-9911760-7.html
Даже има снимка на множеството водни тръби опасали суперкомпютъра.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Tangrata прочетох пак постовете ти-преди ги погледнах отгоре отгоре. Е логиката ти е желязна.Наистина не съм запознат с подробности за развитието на компютрите от 1980 г насам.
Всъщност със Сириус дадохте някои подробности по въпроса, за което съм Ви наистина благодарен.Просто нямам време за четене и ровене в Интернет.
Колкото до извънземните вируси и във фентъзи филма "Денят на независимост-та" се говори доста за тях.Но там пък земния вирус свърши хубава работа.За да ни пуснат вируси извънземните трябва да проучат добре земните вируси и да направят своите по техен образ и подобие, за да имат ефект. Абе предположения,  :)предположения. :)..
М/у другото кой беше измислил първия вирус???

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27