Автор Тема: Опасност от извънземен вирус в Интернет, може да възникне, алармира уч  (Прочетена 26590 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
 ;D Аман от насаждани от разни американци /па били те и учени/ страхове - то не бяха Годзили, то не бяха гигантски алигатори, то не бяха Свръхмухи, та сега - те ти ново двайсе - извънземен компютърен вирус!!! Ех, мър малеее!!!  ;D ;D ;D Ама така са свикнали да се плашат те, ту някой Предатор, ту пък Пришелец започва да мори изневиделица нещастните земляни, а наоколо им всеки се хваща на масово прокламираните простотии - всъщност това си е чиста печалба за филмовите компании! И е голяма реклама за самия чичо Сам - нали точно той пък е призван да спаси света - другият култов мит за великата нация от Супермени и Супергърли!!!  ;D  ;D
Интересен е моментът в който подобни щуротии се пръкват на бял свят, те имат една единствена задача - да отвличат вниманието на хората от определено и сериозно събитие! В момента е най наболял въпросът с икономическата криза - е защо ли пък да не си мислим как да си спасяваме софтуера от извънземни бацили! Или пък събитието има друг характер?!? Споменах в предишния си пост /а и в този, сега/, че този човек с научни титли или не знае какво говори /което е малко вероятно/, или с казаното от него той подчертава факта че ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СА ТУК И ПОЗНАВАТ ДОБРЕ ТЕХНОЛОГИИТЕ НИ /не само компютърните/ И ТЕХНИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ!!! Последствията от днешната дезинформация обаче няма как да преценим и претеглим, остава ни единствено да чакаме, за да разберем края на тази история.
Прав си marhs, като си мислиш че може би има и други прихванати сигнали и не е само WOW, но единствено за него информацията е пробила досега секретността. Мисля че не цялата истина е казана и за него, а по случая на хората са подхвърлени трохички от пъзела, за да се оправдае участието на милиони с личната си техника в програмата SETI Home!!! Известно е че по тази програма ти не знаеш как се използа собственият ти компютър в определено време от денонощието!!! Едно е лесно да се проумее обаче, че всички РС които са включени в тази схема имат невероятна производителност и изчислителен ресурс... но, как се управлява такова количество машини в рамките на денонощие??? И многоръкия Шива не може да се справи с тази задача!!! КОЙ ТОГАВА Я ИЗПОЛЗВА!!! И КАК!!! Резонно е да си помислиш че не човек, а супер компютър я управлява, супер интелект, бих го нарекъл дори, да но супер машини с възможности за такава дейност едва ли има създадени на Земята! Вярно че съществуват три броя Крей, но те не работят в глобалната мрежа, а и едва ли имат такива възможности... Кой тогава!?!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
В последно време изключително бързо се развиват PC технологиите и космическата техника и във връзка с казаното Сириус и за управлението на СЕТИ си мисля и аз за извънземното участие.Една колежка даже е убедена, че за създаването на PC-тата има божия намеса  :D намеса-ми то същото.
Ами то може и да има вече извънземни вируси в нета-как да ги различим ако са ги направили (маскирали) по подобие на нашите.Хубаво ни сигнализира г-н Керигън да е жив и здрав.
Абсолютно си прав Сириус за филмите, отвличането на вниманието и СЕТИ.Нали трябва да управлява мнозинството.Още чичко Ленин бил казал, че киното е най-силното средство за агитация ;).Ако за нещо започне да се подхвърля по малко информация в публичното пространство, то сигурно вече го има. А и хората тряя да се подговят за него.
Това за структурата и работата на СЕТИ е нистина впечатляващо.Даа, но може и да се гледа в компютрите на хората ;D ;)
Въпросът е какви са дългосрочните намерения на управляващите.?? :-\Каква е стратегията.Засега виждаме, че е-да се оправят малко за сметка на многото.
Поне такива са видимите факти.  :-\;)

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Опасност от извънземен вирус в Ин
« Отговор #17 -: Декември 20, 2008, 09:55:26 am »
Всъщност не само иновацията е интересният момент в случая с развитието на РС технологиите. Точно толкова интересен е и въпроса за производството - скоростта с която се променят производствените линии за бъдат пуснати на пазара новите модули и чипове. Преструктурирането на прозводствените линии съвсем не е проста работа, изисква новообучени специалисти и машини. Но процесът е неимоверно бърз - времето между оповестяването в пресата за един новосъздаден продукт и момента на навлизането му в производство за масова употреба е съкратен в рамките на година, че и на по-малко дори! Като че ли предварително всичко е нагласено и се знае. Преминал съм през почти цялата гама РС от 1986 - та година досега и това с което работя днес, няма нищо общо с първата ми машина - Правец 8Д. Но въпросът не стои така само пред хардуера, това важи и за софтуера с пълна сила! Невероятната гъвкавост на системата буди съмнение и няма начин да не буди, след ката знаем колко трудно повратливи са останалите клонове на земната икономика като цяло. Много отдавна в мен зрее идеята, че скокобразното развитие на ИТ технологиите, е пряко свързано с някои инциденти, като този от Розуел, например. Говоря за заимстана или предоставена технология и в този смисъл съм склонен да се съглася с теб, че наистина може и да има някакви вируси с незнаен произход - пуснати като тестови в мрежата за изпробване на възможностите и слабите места на техника и програмно осигуряване. АКО ОБАЧЕ
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 00:59:55 am от Mirotvorec »

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Ако обаче в мрежата има наистина вирус с извънземен произход, то той подчинявайки се на основните принципи /защото в противен случай не би могъл да съществува, камо ли да се разпространява/ на земната информатика ще МОЖЕ да бъде открит и достъпен за противодействие! Така че всички съмнения и тревоги в този смисъл са неоснователни.
Г-н Кериган, говори нещо в момента което, както казах и преди, просто не можем да преценим и претеглим, но това не ни дава право да останем спокойни! Факт е и друго - пари за СЕТИ няма, но програмата действа. Каква ще е съдбата и - един Обама знае, но доколко нещата зависят от него изобщо!?! Най вероятно, ако тръгне да рита срещу ръжена, той ще се сблъска със противодействието на знайни и НЕЗНАЙНИ сили. СЕТИ е удобен параван, зад който се крият много, много тайни! Както и в НАСА и при СЕТИ видимостта е доста замъглена! 

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Yes,Yes естествено че има връзка със зона 51.Ми наистина скороста на развитие на PC технологиите тези за връзка и електонен достъп до хората! е удивителна.И аз съм запознат е изработването на първите ЕИМ в Б-я, и по-точно с паметта (първата твърда памет беше огромна по размери).Съставната и част беше ПВС платка-бяла, в която, в дупки по диагонали нареждаха малки медни пръстенчета 2-3 мм. в диаметър и млади жени прекарваха със специални игли медни нишки по X, Y i Z-3 направления.Паметта на една ЕИМ, тогава съдържаше много хиляди такива платки. А сега.Една флашка съдържа памет колкото един хангар на стара ЕИМ (електронно изчисл. машина).
Айде да отдадем и заслуженото на учените ни, но при PC-тата има нереално бърз прогрес-така е.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Лично не съм бил ангажиран в производството на модули и елементи за РС, но съм добре запознат със устройството на много от тях, включително и тези от старите поколения  :). Помня какъв фурор предизвика в онези години у мен работата с един ИЗОТ. Бавна и тромава машина, работеща на ФОРТРАН. Оттогава до сега са минали едва тридесетина години и за това време толкова качествен скок!!!  :o Звучи невероятно, нали! Все едно в началото на века да сме открили колелото, а в края - междузвездните полети!
 :)Като спомена Ареа 51, та се подсетих за онази, другата ареа - Силиконовата долина. Известна е на всички /както и НАСА/, уж нещата са прозрачни, но всъщност новините в областта на ИТ технологиите изобщо не идват от там, а от компаниите производителки - IBM, Intel или AMD. За Силиконовата долина само се знае че съществува! И тук важи максимата - искаш ли да скриеш нещо, постави го на лично място! Няма да се учудя ако в момента там дешифрират архитектурата на поредния извънземен процесор...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Според мен в развитието на компютрите и тв електрониката няма нищо свръхестествено, нито пък извънземно.

Аз също помня старите машини. Може би не сте достатъчно запознати с процесите при развиването на нови технологии.

1. Първо, развитието е главно екстензивно - т.е. увеличава се количествено броя на транзисторите, на регистрите, на клетките съдържащи памет, на кеша в процесора, и кеша на много други места.

2. Второ, увеличават се мегахерците - отново екстензивно. Всеки следващ процесор има нужда от все по-голям и по-голям вентилатор, докато стигнем тия с водно и хладилно охлаждане.

3. Кое прави възможно 1 и 2?
1во и 2ро се постигат с един куршум (2заека) - преминаването към по ситна (дребна) технология - машините, които щамповат транзисторите започват да работят със все по-миниатюрни пътечки.
Принципа на щамповане е подобен на фотокопирането - има една основна плака, от която се копира чертежа. Колкото по фино и миниатюрно се разграфи, толкова повече транзистори ще има за 1ца площ.

Като изключим горните 2 основните принципи на устройството на компютъра, също и на главния процесор, не са мръднали ни най малко.
Има си процесор, рам, постоянна памет(дискета, цд, твърд диск и тн)(модел на вон нойман)
http://en.wikipedia.org/wiki/Von_Neumann_architecture

Е, сега има по-различен тип графични карти, които са горе долу като изцяло отделен компютър - с процесора му, с вентилатора му, с паметта му, с шините му; а също и струват колкото компютър.
Но тези графични карти със сигурност не са се появили ей така, изведнъж

USB flash, блу рей, и подобни са нови, но те са в следствие на 1. и 2., и то най-вече 3

Наскоро се започна преминаването към 2ядрени, 4 ядрени, а в бъдеще 2n ядрени процесори.
Причината е, че намаляването (3.) започна да се изчерпва и стига предела.
Така се налага по-скъпото, и отново екстензивно развитие(екстензивно - количествена промяна, но не и качествена)


Икономически причини:

ПЦ Индустрията е за милиарди и милиарди долари.

1. Супер висококвалифицирани учени работят в големи екипи, като едновременно в света съществуват много такива екипи.

2. Технологиите се пускат в сравнително планиран ред. Въпреки, че не се разработват точно в такъв.
Може да се случи 2-3 години да няма никакъв напредък. Може да се случи само за година да има разработени 3 различни метода, всеки от които да осигурява различен напредък.

Дали ще бъде пуснат само най-ефективния от 3те?
Не!
Пуска се най-слабия. В началото на високи, цени, а после се намаляват. Успоредно с това другите процесори (или изобщо електроника) могат да се произвеждат в друга фабрика и да стоят на склад. Или пък да имат технологията, но да не са започнали производство.
Едва след като мине 1-2г, и компаниите са изкарали достатъчно пари от 1та технология, ще се пуснат и другите, като отново ще са на високи цени, а после ще намалят ЗА ДА ОБЕРАТ МАКСИМУМА ОТ ВСЯКО НИВО НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ (така и така тия чипове са примерно със постоянна себестойност 20$ (разходи за самата фабрика), и лична себестойност 1$(разходи за силикона и пластмасата).
Дали ще се продават на 1000$, на 200$ или на 50$, се определя от това кой ще ги купува.

т.е. вярно, че пускането на технологии става отчасти контролирано, но говорим за контрол от 2-3 години макс, и то по чисто икономически причини.
Като целта е да има непрекъснат поток и смяна.
Абсурдно е да се мисли, че това са технологии опреди 50 години.

Ето какво пише Гордън Мур през 1965г.
http://en.wikipedia.org/wiki/Moore%27s_law
Той забелязва интересна тенденция. На около 2г, броя на транзисторите и веригите за 1ца цена се удвоява (което е ръст в екопоненциална формула 2n
Това става широко известно като Закон на Мур.
На линка в укипедията има графики с реалните числа за тези изминали години.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Опасност от извънземен вирус в Ин
« Отговор #22 -: Декември 21, 2008, 22:01:10 pm »
Здравей Tangrata_ !  :)
Добре си описал тънкостите на произведствения процес и структурата на един персонален РС и както казваш - почти няма промяна в стандартната конфигурация! Така е! Както и при всяка друга наложила се технология, не са необходими промени в основния дизайн, а и това което влиза в състава и е напълно достатъчно, както да задоволи нуждите на средностатистическия потребител, така и да бъде приложено в управлението на производствени процеси с определена цикличност на процесите. Така е и все пак промени има и някои от тях са значими - казваш че си запознат със старите РС... Въпреки това, позволи ми да припомня нещо от това с което се работеше преди малко повече от тридесет години и което днес е изчезнало вече безвъзвратно, заменено от друго:
   1. Периферни устройства - перфокарти и перфоленти, магнитни ленти и магнитни дискове; Механични броячи като дисплеи; ТВ приемници вместо монитори; Касетофони вместо флопи...
   2. Логически тригерни вериги направени от лампи, както и феритна памет /описана от marhs/, впоследствие заменени с такива направени от германиеви транзистори.
   3. Невероятно усложнено въвеждане на бази данни и впоследствие достигането до необходимото и работата с него поради ниското ниво на програмиране.
   4. Огромните габарити на ЕИМ, заемащи цели сгради. 
В началото на осемдесетте години започнаха да навлизат по-прогресивни елементи, като логическите интегрални схеми и на тяхнната база започнаха да се произвеждат предвестниците на персоналните РС - калкулаторите, които в самото начало бяха настолни и работеха само със мрежово захранване, а в средата на 80-те бяха миниатюризирани до познатия днес джобен калкулатор, но изпълняващи съвсем елементарни математически задачи. Тогава започнаха и да се появяват на пазара първите 8-битови персонални компютри. Тъй като тогавашните машини нямаха хард-диск, се налагаше информацията да се пази на магнитни носители - дискети или магнитофонни касети, разнообразие имаше и в дисплеите - използваха се както черно-бели ТВ приемници, така и специално конструирани за съответния модел монитори, вървящи в комплект с компютъра.
Следващото поколение персонални РС, създадени в края на 80-те и началото на 90-те години, бяха по-бързи и стъпили вече на по-модерните 16-битови чипове и затова навлязоха бързо на пазара. Но и при тях липсата на хард-диск ограничаваше възможностите им за обработка на информацията. При тях се наложи и нов език от по-високо ниво - ПАСКАЛ, а като операционна среда - ДОС на Майкрософт.
Хард-дискът навлезе едва в преходните разработки 16 - 32 битови машини в началото на 90-те години, като първите устройства бяха със завидните 10 до максимално 20 МБт пространство. До тогава дискетите бяха основен носител, паметите се редяха или на чипове върху дънната платка или на банки, като РАМ максимално можеше да бъде до 2 МБт. Към основната конфигурация беше въведена мишката. Тук е редно да спомена че едва в този момент и Майкрософт пуснаха на пазара своята първа версия за операционна среда с потребителски интерфейс - Уиндоус 2. Към хардуера бе добавен и още един елемент - видеокартата. Началните параметри на видеомодула бяха несравними с тези на днешните устройства! Първата ми видеокарта от онова време доколкото си спомням бе ВДЦ 1 с 1 МБт видео РАМ. Започнаха да навлизат и цветните монитори, а видеокартите се развиха до технологията ВЖА.
От средата, та до към края на 90-те години масово навлязоха 32 битовите машини, Интел се разцепи, като от него се отдели днешният му конкурент АМД и двата гиганта глътнаха по-малките производители, например Сайрикс. До 2002-а година на пазара властваха 32 битовите машини базирани на технологиите на Интел и АМД, като първите им мощни модели от средата, та до края на 90-те години едва, едва достигнаха 900 МНц, хард-дисковете десетина гигабайта, външните носители се допълниха с новото СД-устройство, а дискетите започнаха да губят значимостта си, поради малкия си обем и тромавостта на самото флопи устройство.  Отделно на това в софтуерен аспект Майкрософт стана пълновластен господар на пазара - глобален монополист, пускайки нови версии на операционната си среда Уиндоус`95, 98, 98 СЕ. Интернет средата възникнала в втората половина на 90-те години започна да става все по-незаменим източник на информация, едновременно с това и давайки възможност за комуникация между хората чрез съответните програми или пощенски услуги.
От тогава, до днес, всичко се разви просто главоломно! Днес работим с двуядрени процесори с тактова честота измервана в Гигахерци, хард-дисковото пространство достигна Терабайт, РАМ се измерва в Гигабайти... Излезе новата Блю-рей технология - реален конкурент на ДВД /обезмисляйки самата идея за двуслойните ДВД подложки/.
   Така, ако тръгна да пресмятам нещата, така както е забелязъл Мур, според изложената от мен хронология, то сигурен съм че ще има доста несъответствия. Вярно не съм го правил до сега, но още от пръв поглед забелязвам че цялата технология не се развива в нормален ритъм. Непоследователността е именно тази, която просто ми се набива в очи! Нереални са за мен тези качествени скокове, затова се и съмнявам. Всъщност Мур представя нещата от страна на статистиката, а с нея могат да се правят какви ли не математически еквилибристики. Статистически погледнато, нещата стоят точно така, както си ги представил, но исторически те изглеждат другояче.
Малко дълъг стана поуста ми, но се изкушавам да напомня че не само това влиза в арсенала на днешния ден, бях споменал в предишен поуст, за Крей компютрите. За съжаление за тях почти нямам информация, освен че за охлаждането им се използва течност БЛИЗКА ПО СЪСТАВ до човешката кръв. Знам че са ограничени по брой - ако не ме лъже паметта - има 3 такива системи, от които една работи във Пентагона, една в Министерството на Енергетиката на САЩ и още една е дадена за използване от НОАА, която е в пряко подчинение на ФЕМА /и оттам на НСА/. Знам че това е изключително мощтна и продуктивна технология, но нищо повече от това. Явно сме на прага на създаването на Изкуствения Интелект! А няма да се учудя ако в този процес пряко участие вземат  и малките зелени човечета... Усмивки и весели празници желая на всички!!!  :)  ;) :)
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 01:01:53 am от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Sirius, благодаря за интереса. От поста ти става очевидно, че не си чел достатъчно материали по въпроса. Без да имам желание да правя сравнения, тъкмо завършвам компютър сайънс в доста престижен университет. И в общи линии съм меко казно доста запознат с въпроса. Имал съм и предмети за историята на програмните езици, за операционните системи, за историята на компютрите, какво точно в тях се развива и тн и тн.
Целият прогрес конкретно при компютрите е напълно закономерен. Просто в някои конкретни области е възможно рязко подобряване на технологиите, а при други не.
Тактовата честота и броя на транзисторите е една от областите, където е възможно рязко подобрение. Но това подобрение е екстензивно - т.е. количествено, не качествено. Реално писах, но май подмина това, основното устройство на един процесор си остава съвсем същото.

Прехода от лампи към транзистори е наистина ключов. Не знам кой точно го е измислил. Предполагам, че в интернет пише. Точно тоя преход спомага да се намали драстично размера на компютъра, и да се увеличава скоростта толкова много. Това, обаче, става много много отдавна. Аз с лампови компютри не съм работил. А и не вярвам ти да си ...

Писах вече, всичките тия терабайтове харддискове и памети - са екстензивен напредък, количествен.
Скоростта на един харддиск, обаче почти не се променя за всички тия години.
Скоростта на едно флопи, на едно сд, също.

С намаляването на размера на транзисторите намалява и консумацията на ток. Затова и новите калкулатори не се включват в тока.

Относно големите компютри - те винаги са правени по поръчка, от специални архитекти, като включват групи процесори, 1000 или не знам колко бройки, като ползват от процесорите на пазара в момента.
Далеч не са 3, много повече са. И струват скъпо (което е нормално)

Ще поровя малко в интернет, за да изкарам малко факти и статистика, защото твоите определено се разминават с истината:
Първият харддиск е направен от  IBM 1961г.
Първотофлопи е направено от  IBM 1970г.
http://www.duxcw.com/digest/guides/hd/hd2.htm

Пак там:
"1973г IBM прави първият запечатан твърд диск тип Уинчестър, с капацитет 30мб"
"1980г IBM прави първият гигабайтов твърд диск, с размер на хладилник ..."

За езиците:
Паскал - 1970
паскал винаги е бил, още от самото си създаване учебен език. Никога не е имал особено практично приложение.

Езици, които в момента са модерни и се ползват:
Фортран, Лисп, Кобол - създадени 1950-1955
Си (отново един от най-актуалните в момента) - 1969-1973

С++ - 1980 (най-добрият език известен до сега. Почти изцяло съвпада като синтаксис и структура със С, дори програмите писани на С са съвместими ...)
Джава - 1991г - един от най-новите и късно създадени езици. (нов нов, ама скоро ще чукне 20г)

С#(шарп) - 2000г. (този наистина вече е нов - 8г.)
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_programming_languages



операционни системи:
UNIX - края на 60те(може би около 1969г) (написана на С) една от най-широко ползваните и до сега. Съвсем актуална. Тя и Ундоус делят основно пазара на професионални оп. системи.
(поддържаща "мултитрединг" много преди ундоус да съществува (мултитрединг - работа на няколко програми едновременно)) (нейна под версия е безплатния - Линукс)

Дос - 1981г (едва 20 години по-късно)

Уиндоус:
вер1 - 1985 (преди 23г)
вер2 - 1987 (преди 21г)
вер95 - 1995 (преди 13г)
http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_operating_systems

Методите на програмиране, алгоритми, устройство на операционните системи, всевъзможни хитринки, работата на компютъра с периферните устройства, всичко това дори и в момента се учи от книги, писани преди 10-15г, и разработени от конкретни хора, също доста отдавна. Всяка една миниатюрна дреболия, била във софтурера или в хардуера си има лична история, и с нея са се занимавали 100 професора, кой от кой по-начетени, а и надарени, докато остане в днешния си вид. Има си култови имена в софтуерната теория, които обаче не са популярни за масовия човек, но са до болка познати на конкретно занимаващите се, и които са правили ключов принос в дадена посока.

Дано съм внесъл поне малко яснота :)
Весели празници и от мен!
« Последна редакция: Декември 22, 2008, 00:39:36 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Oт три години без антивирус и още нищо не съм хванал... Да се пробват, ако могат, с моя компютър  ;D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
чувал съм, че епълите вируса не ги ловял, дори и да е извънземен.

Ама нямам излишни пари да поддържам такова чудо.  :P
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Опасност от извънземен вирус в Ин
« Отговор #26 -: Декември 22, 2008, 14:19:00 pm »
Моя компютър вече мина през кръщаването с вируси. Доста се бяха насъбрали при свалянето на едни лекции, и знайни и незнайни. Човека, който ми го поддържа се хвана за главата, не беше срещал много от вирусите изобщо. Сложи ми нова антивирусна, засега е добре, но и аз си взех поука и вече не свалям лекции.

Дано само скоро да се намери време и най-сетне да ми инсталират "Линукс". Някой може ли да каже, ако има такъв, каква му е съвместимостта с "Уиндолса". Ползвам и "Опера".
« Последна редакция: Декември 22, 2008, 14:19:51 pm от хадзапи »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Четох, четох, пък не се сдържах. Истини, полуистини, легенди, заблуди.
Я направете списък на желаещите, да спретна една лекция.
Макар, че както се очертава - на Блог отива работата, в светлината на последните питания на хадзапи
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Max

  • Гост
Относно: Относно: Опасност от извънземен вирус в Ин
« Отговор #28 -: Декември 28, 2008, 18:32:11 pm »
Дано само скоро да се намери време и най-сетне да ми инсталират "Линукс".

С вирусите ще ти е по-лесно отколкото с Линукс, мисля.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Tangra, може и да си прав донякъде за логичното и последователно развитие на Комп.теория, практика и производство,като се замисли човек.Наистина не следя конкретното развитие на процесори, платки, памети и т.н. комп. части.Но винаги има и едно съмнение за нечие "рамо", идея.
Иначе борбата между програмите и вирусите, копира още вечното съревнование между снаряда и куршума и бронята, например.
Мисля, че не е лоша идеята на колегата за блог по темата Вируси (шпионки и т.н.) и защита от тях.Що не.Никой от нас е предпазен 100% от вируси и други вредни "животинки" в нета.

 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27