Автор Тема: За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.  (Прочетена 10667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Нека в тази тема всеки, който има политически предпочитания - да каже за кого е гласувал и защо. Резултатите от анкетата ще са видни след нейното приключване.

Партия - .......

Обосновка - ....... (В няколко изречения.)
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 10:49:01 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2011, 11:38:40 am »
Липсва опцията "Не гласувах".
Аз лично не участвам в узаконяване на властта на политическата олигархия.
Това че олигархията е решила да си присвои моя глас, като негласувал, не променя моята гражданска позиция.
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 11:59:56 am от xnet_user »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2011, 15:30:15 pm »
Партия - ГЕРБ.

Обосновка:
Грижа за икономиката - дефицитът се поддържа нисък, правят се дългосрочни планове за развитие - постепенно вдигане на стандарта на живот и умерен растеж. Строи се инфраструктура - пътища, подкрепя се откриването на нови предприятия и поддържането на съществуващи такива чрез разпределяне и усвояване на еврофондовете. Подобряват се международните отношения на България с другите страни от Европейския съюз и се създават условия за сътрудничество и умерен оптимизъм за бъдещето. Също така за разлика от предишните премиери, г-н Борисов наистина е мъж. Даже и когато прави грешки, е достатъчно доблестен да ги признае и да ги поправи, като така дава пример и на останалите хора от парламентарната си група, заемащи водещи позиции. Бойко доказа също така, че не търпи лица, които са безотговорни и неспециалисти и при възможност ги сменя с по-добри.

Това е моето мнение в момента.


Настоящата тема НЕ е дискусионна. На който не му харесва форма̀та, или смята да се прави на философ - да отива в другите теми от раздела.
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 15:55:00 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2011, 22:30:23 pm »
Липсва опцията "Не гласувах".
Е, вече има, иначе нямаше как да гласувам /в анкетата/  8)
Обосновка: Измислената от ДС партия на 'охранителите' няма как да накара  мислещ човек да гласува, колкото и пари да налива в реклама и колкото и да увеличава бюджета на МВР.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отго
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2011, 23:21:07 pm »
Свободни хора сме и живеем в демократична страна, всеки има право да каже свободно за кого е гласувал, ако реши да го направи и не го е страх.
Аз явно съм от не мислещите, които правят избор. Никога не съм участвала в партия, нямам намерение да го направя някога, не съм привърженик на нито една политическа партия. Избрах да гласувам за новия ни президент, защото за мен беше по-добрият вариант, функцията му е представителна и гласувах за личност, не за партия. Така си представям един президент на дадена страна интелигентен, преуспял, богат.
На който не му харесва и иска да избяга Терминал 1 и 2, ще се срещнем там :yes:
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 23:23:44 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2011, 00:05:54 am »
Аз не гласувах, защото :
Не желая и няма да избирам по-малкото зло, както много хора лековато правят.
Не желая и няма да поддържам система доказала се като неработеща.
Не харесвам моя глас да бъде изчукан като к.... , макар че и  без дори да съм го дал "закона" го позволява.От тук си правя и сметка какви хора са правили законите и кой облагодетелстват.
Не виждам промяна в политическото държание в нито една партия. Това се дължи на по-горе споменатата причина от Блак, а и на факта , че комунистическите големци поставиха децата им да седнат на техните места(някои от тях все още са в играта).
Как да гласувам за Бойко например? С това неземно его няма да ме привлече, но мога да похваля учителите  му, справят се добре.
Мисля че във форума има достатъчно видео,снимков и текстов материал, който ще откаже всеки разумен човек (лично мнение не го приемайте навътре) от доверие и гласуване за която и да е партия в парламента.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2011, 09:42:15 am »
Някой знае ли защо резултатите от анкетата не се виждат след гласуване? Пробвах и с FF и с IE.
Keep 'em occupied!

Неактивен Mercury

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2011, 10:10:46 am »
Аз пък задрасках бюлетината и отдолу написах "Няма да ми вземете гласа!"
Е, то е ясно, че отиде за разпределение, ама си изразих становището.  :) Защото просто няма за кого да гласувам. Говоря за балотажа. И двамата - Калфин и Плевела - не стават, според мен. Единия БСП, другия бизнесмен... Пък и беше ясно, че ББ си е подсигурил победата, тъй че и с моя и без моя глас все тая. Всичко си беше нагласено отдавна.
 :flag_of_truce:
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 10:15:15 am от Mercury »
"Въображението е по-важно от знанието." Албърт Айнщайн

Неактивен darksun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2011, 10:15:26 am »
Не гласувах,т.е. гласувах с невалидни бюлетини. Това не е моята игра. Това не е нашата игра. Ние им трябваме за да бетонираме съществуващото статукво. Не,благодаря.
This shit's got to go ...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2011, 11:28:28 am »
Нямах намерение да пиша в тази тема, но като четох постовете, реших:

Народа му писна да го води доган и компания и си даде гласа, видно е по резултатите, а вие си говорете че били купени и разни там небивалици, моят глас никой неможе да го купи, АЗ решавам за кого да го дам!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #10 -: Ноември 01, 2011, 11:32:06 am »
Аз задрасках всички кандидати. На всеки логично мислещ човек му е ясно защо. До политическата сцена не се изкачват случайни хора. А за ГЕРБ, както спомена съфорумеца arakha няма нужда да споменавам.

П.П: Някой може ли да ми каже кой и защо ми изтри първото мнение в темата?

Нямах намерение да пиша в тази тема, но като четох постовете, реших:

Народа му писна да го води доган и компания и си даде гласа, видно е по резултатите, а вие си говорете че били купени и разни там небивалици, моят глас никой неможе да го купи, АЗ решавам за кого да го дам!

Темата е кой за кого гласува и защо. Мисля, че е редно да се обосновеш по темата. Ясно е че всеки сам решава за кого да гласува.
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 11:35:46 am от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2011, 12:09:21 pm »
Темата е кой за кого гласува и защо. Мисля, че е редно да се обосновеш по темата. Ясно е че всеки сам решава за кого да гласува.

ГЕРБ, то е толкова ясно, за обосновката прочети предния ми пост
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2011, 12:47:28 pm »
Аз пък гласувах за кандидатите на БСП. От деца се познаваме с новия кмет на Община Садово, познавам и новия кмет на Катуница, как да не гласувам за тях. Надявам се да променят нашето село към по-добро. За президент на първия тур гласувах за Светльо Витков, на втория пуснах невалидна бюлетина. Не исках нито Плевнелиев, нито Калфин за президент. Плевнелиев беше може би най-корумпираният министър от правителството, от всички проекти, които осъществяват, до изпълнителя достигат само 30% от парите, отпуснати от Европа, другите 70% остават в джобовете на управляващите.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отговора си.
« Отговор #13 -: Ноември 01, 2011, 22:16:39 pm »
Аз лично не участвам в узаконяване на властта на политическата олигархия.
Това че олигархията е решила да си присвои моя глас, като негласувал, не променя моята гражданска позиция.
Абсолютно точно.
Участието в избора(независимо за кого)поддържа същестуващата мафиотска обществено-политическа система.Очевидно нейното унищожаване не може да стане чрез предвидените от самата нея средства (избори) ;)

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:За кого гласувахте и защо? Обосновете отго
« Отговор #14 -: Ноември 01, 2011, 22:42:55 pm »
Нямах намерение да пиша в тази тема, но като четох постовете, реших:

Народа му писна да го води доган и компания и си даде гласа, видно е по резултатите, а вие си говорете че били купени и разни там небивалици, моят глас никой неможе да го купи, АЗ решавам за кого да го дам!
Не е задължително да ти купят гласа. Достатъчно е да ти внушат чрез обещания и разни други небивалици, че Той е спасителя, отмъстителя, ще накаже лошите хора, ще вземе парите на богатите и ще ги даде на бедните и други глупости, които искаш да чуеш, за да повярваш и си готов зомби. Гласуваш съгласно указанията по телевизията, а си въобразяваш че имаш собствено мнение. Дори не се усещаш,че си манипулиран, обработен и си убеден в това, което Те искат да вярваш. Така стоят нещата зад кулисите. За болшинството от форума тези работи са ясни, видно от постингите им. Явно още ти е рано да ги проумееш./не може се пише разделено/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27