Автор Тема: 1000 за 1: и два доволни народа  (Прочетена 3875 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
1000 за 1: и два доволни народа
« -: Октомври 18, 2011, 20:23:54 pm »
1000 за 1... и два доволни народа *

Освободеният израелски войник Гилад Шалит заяви, че е в добро здраве и се надява освобождаването му в замяна на стотици палестинци от израелски затвори да доведе до мир между двата народа.

Много съм развълнуван и щастлив, подчерта Шалит.

25-годишният мъж, облечен в светлосиня риза, каза това в интервю за египетската телевизия. Това бе първата му медийна изява след освобождаването му от над петгодишен плен, по време на който бе държан без право на комуникация с Израел с изключение на няколко писма, един аудиозапис и една видеолента.

Шалит изглеждаше блед, уморен и замаян и отговаряше колебливо чрез преводач на въпросите на египетската журналистка.

„Тези пет години продължиха дълго, но аз бях уверен, че ще настъпи денят, когато вече няма да съм пленник. Бях убеден обаче, че за това ще са нужни още няколко години“.

Шалит каза, че научил преди седмица за предстоящото си освобождаване.

„Не мога да опиша какво почувствах тогава, но разбрах, че това ще е последната възможност да изляза на свобода“.

Запитан дали би повел кампания за освобождаването на над 4000-те палестински екстремисти, намиращи се в израелски затвори, Шалит заяви, че би бил много щастлив, ако и останалите палестински затворници се завърнат при семействата си. Той обаче каза, че се надява "те да не започнат отново да се бият срещу Израел".

"Надявам се, че тази сделка ще доведе до мир между палестинци и израелци", подчерта Шалит.

На въпрос за изпитанията, които е преживял, Шалит отвърна: "Естествено, семейството ми липсваше много, както и приятелите". Той добави, че сега очаква с нетърпение "да се срещна с хора, да разговарям с хора", а не "да върша едни и същи неща през целия ден."

"Мисля, че египтяните успяха, понеже поддържат добри отношения едновременно с Хамас и Израел," отговори той, когато интервюиращата наблегна на факта, че Египетската служба за национална сигурност е посредничела при освобождаването му.

Рано днес започна размяната на Гилад Шалит за стотиците палестинци, държани в израелски затвори.

В ранните сутрешни часове Шалит беше откаран на граничния пункт Рафа на границата между Газа и Египет, където беше предаден на египетските власти в присъствието на израелски представители.

Малко по-късно Шалит беше предаден на Израел.

Източник


Eon: Странно добро стечение на обстоятелствата според мен. Жест на добронамереност от двете страни или просто игра за извличане на политически дивиденти и от двете страни - вие си решавате.

В момента текат новини по BBC World, при желание можете да гледате онлайн.

* Бел. - Заглавието от мен.
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 20:27:07 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:1000 за 1: и два доволни народа
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2011, 20:45:54 pm »
Аз също се изумих, но може би това е видимата част от айсберга.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:1000 за 1: и два доволни народа
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2011, 00:14:55 am »
Предлагам ви да погледнете пуснатите палестинци къде отиват - http://thepiratebay.org/torrent/3759278/Occupation_101_-_Palestine-Israel_Mideast_Conflict_[DVD]_[ENG]
А, до колко това е акт на добра воля ще си проличи в близкото бъдеще, ако вече нямате едно на ум  ;D
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:1000 за 1: и два доволни народа
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2011, 10:55:29 am »

А, до колко това е акт на добра воля ще си проличи в близкото бъдеще, ако вече нямате едно на ум  ;D


Имаме, имаме, винаги трябва да имаме. :)
При действия на изсраелската "държава" никога не е имало и няма да има "акт на добра воля".
Това ционистко-фашистко образувание-Израел/Богоборец/, винаги действа с някаква умисъл, но не към по-добро. Винаги!
Спомняте ли си, че наскоро пак се разшумя за признаването на палестинска държава? Доста държави се произнесоха-"за".
Тези последни техни действия-"кон за кокошка"/1000+ за Шалит/ мисля, че са продиктувани точно от това.
Между тези над 1000 освободени палестинци, 100% има вербувани от МОССАД.
Тези подривни единици ще се "разбудят" след известно време и израелските отговорни фактори ще кажат:"...видяхте ли как отговарят тези неблагодарници на нашият акт на добра воля?"

Пет години оставиха Шалит в плен, и чак сега предприеха стъпки!? 100% е имало преговори, но еб@си преговорите-5 години.
Всяко тяхно действие не е току-така...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:1000 за 1: и два доволни народа
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2011, 11:07:49 am »

1000 за 1... и два доволни народа *



Еон, палестиците сигурно са доволни от тази сделка.
Напълно доволни ще бъдат, ако изсраел се върне в границите от 67-ма год. :)
Това няма как да стане, защото целият "Проект Израел" на Ротшилд ще падне в канализацията!
Де ще знаеш, може и това да е целта, след като им е станало ясно, че са сбъркали мястото.

С този акт на пускането на 1000+ "терористи" на свобода, може да целят да провокират нещо по-глобално и да се преселят в "Проект Еврия"-България.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
4176 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2006, 11:49:49 am
от ultrafutur
15 Отговора
9511 Прегледи
Последна публикация Май 18, 2008, 21:07:09 pm
от fargo81
8 Отговора
5008 Прегледи
Последна публикация Април 30, 2009, 10:08:56 am
от emilkos

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27