Автор Тема: Варненски неволи  (Прочетена 17889 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

milenski

  • Гост
Отг: Варненски неволи
« Отговор #30 -: Август 29, 2006, 13:05:14 pm »
Вчера над Варна премина торнадо. По-точно над морето. Успях да го снимам, малко преди да се разпадне. Съжалявам, че снимките не са добри, но фотоапаратът ми фокусира много трудно облаци и снимката, на която успях да го уловя най-добре, е кошмарно размазана, нищо не се вижда, казано накратко.
Няколко минути след разпадането на торнадото тук се изля някакъв порой, придружен с гръмотевици. Интересното е, че когато дъждът почти спря, от летището излетяха три самолета. Буквално три-четири минути след излитането на последния, настана истински потоп. Не дъжд, а някакъв водопад се изливаше над града. Дали е само съвпадение...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Варненски неволи
« Отговор #31 -: Август 29, 2006, 13:44:04 pm »
Да вчера беше ужас направо - даже блока ни се наводни отвсякъде  :o

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Варненски неволи
« Отговор #32 -: Август 29, 2006, 18:33:52 pm »
Това е смерч,а не торнадо.
 А пък в тоя дъжд аз бях навънка.Една мълния падна на 10-на метра от мен
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

milenski

  • Гост
Отг: Варненски неволи
« Отговор #33 -: Август 29, 2006, 20:11:01 pm »
Това е смерч,а не торнадо.
 А пък в тоя дъжд аз бях навънка.Една мълния падна на 10-на метра от мен

Хехехеееее  :D Не врат, ами шия :))))
Смерч и торнадо са синоними. Ако не вярваш, питай Гугъл. Вярно е, че това, което съм снимала, е със съвсем символичен размер. Но същият такъв "смерч" преди четири години събори два крана на пристанище Варна. И тогава аз бях в периферията му.
Колкото до мълнията, явно не са се прицелили достатъчно добре ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Варненски неволи
« Отговор #34 -: Август 30, 2006, 02:05:34 am »
То и тука пука страхотен дъжд. И аз бях навънка и станах гьол, добре, че бях по джапанки. А, днес едно слънчево, все едно нищо не е било, само да не бяха тези чемтреилс... Айде да не създавам конспирация, но след като пороя позатихна (после си валеше нормално няколко часа) чух откъм летището да прелитат два самолета един след друг. Ужасно силно гърмяха, не бяха като обикновен самолет, дори майка ми дойде от другата стая и вика "К'во става, бе!?"
« Последна редакция: Август 30, 2006, 02:08:47 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Варненски неволи
« Отговор #35 -: Септември 13, 2006, 12:19:52 pm »
от около седмица на различни места из града се появяват симпатични надписчета 'обичам BG' с по едно знакче отстрани, което ми обясниха, че символизира Тангра... не знам кой ги прави, но с тях града е доста по-симпатично място, ходя и се радвам
и имам подозрения, че е някой от този форум, можете да си признаете, той админа почти неволно вече издаде местонахождението на двама юзъри:))

което ме кара да се замисля, има ли желаещи за форумна среща, този път по-голяма от последната /3 човека/:)?
ако искате пишете на ЛС
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Oberon

  • Гост
Отг: Варненски неволи
« Отговор #36 -: Септември 13, 2006, 14:56:04 pm »
Смерчът и торнадото са 2 различни неща. Смерчът е торнадо, само че над вода. И се получава по обратния начин на торнадото. Скоростта на въртене е различна и тн.
В минали векове та чак до средата на 20 век, хората не са разбирали природното явление "смерч". Именно затова, когато се изсипят 2 тона сафрид над някое село в Небраска например, хората са си мислели че иде края на света:)

milenski

  • Гост
Отг: Варненски неволи
« Отговор #37 -: Септември 13, 2006, 15:54:36 pm »
Това го пише в Большая Оберонская Энциклопедия, предполагам, щот в мойте енциклопедии пише друго (а именно, че торнадо е хамериканското име на смерча), ама хак да ми е. Друг път вече ще знам кого да питам  ;D

Oberon

  • Гост
Отг: Варненски неволи
« Отговор #38 -: Септември 13, 2006, 18:22:36 pm »
Това го пише в Большая Оберонская Энциклопедия, предполагам, щот в мойте енциклопедии пише друго (а именно, че торнадо е хамериканското име на смерча), ама хак да ми е. Друг път вече ще знам кого да питам  ;D

Смерч

Смерч (над сушата се нарича тромб, а в САЩ - торнадо)

Смерчът е едно от най-мощните атмосферни образувания. Образуването му е свързано с наличието на мощна купесто-дъждовна облачност (Cb). Представлява фуниеобразен малкомащабен вихър с вертикална ос, приличащ на тъмен облачен стълб. Той се спуска като хобот от основата на облака. Ако краят му достигне близо до земята или до водна повърхност, отдолу към него се издига прашен или воден стълб, който се придвижва с голяма разрушителна сила. Над водна повърхност диаметърът на смерча е около 25-100м, а над сушата - 100-1000м. Височината на хобота е 150-1500м, а скоростта на предвижване на цялото образование - от 40 до 100км/ч. Скоростта на вятъра достига колосални стойности и може да се мени в големи граници. Разрушителното действие на смерча се дължи на огромната скорост на вятъра и силното понижение на атмосферното налягане във вътрешните му части. Това се потвърждава от факта, че сгради, оказващи се на пътя на смерча, като че ли се взривяват. При рязкото падане на външното налягане, налягането вътре в сградите се оказва значително по-високо, вследствие на което стъклата на прозорците се чупят, а покривите се пръсват или се повдигат и след това се отнасят от вятъра.

Хм....значи ми е старо ингфото:) Приемам критиката!

lostprophets

  • Гост
Отг: Варненски неволи
« Отговор #39 -: Септември 24, 2006, 07:25:42 am »
 А защо всъщност трябва да стигаме до Бог??? Нали той е навсякъде?
Между другото, всеки има право да прави каквото иска. Когато аз съм раздавал листовки, не съм искал никой насилствено да тръгне срещу волята си, а просто да помисли..Вярно е, че естеството на "зарибяването" е било съвсем различно, но дали ще говориш на хората за вегетарианство, за екология или за Бог, то си е все прокламация. А какъв е смисълът да се бориш и да вярваш в някаква идея, да следваш даден мироглед, ако не искаш да го споделиш с останалите!?
 Поздрави и успех!

Oberon

  • Гост
Отг: Варненски неволи
« Отговор #40 -: Септември 27, 2006, 19:25:06 pm »
А защо всъщност трябва да стигаме до Бог??? Нали той е навсякъде?
Между другото, всеки има право да прави каквото иска. Когато аз съм раздавал листовки, не съм искал никой насилствено да тръгне срещу волята си, а просто да помисли..Вярно е, че естеството на "зарибяването" е било съвсем различно, но дали ще говориш на хората за вегетарианство, за екология или за Бог, то си е все прокламация. А какъв е смисълът да се бориш и да вярваш в някаква идея, да следваш даден мироглед, ако не искаш да го споделиш с останалите!?
 Поздрави и успех!

:))))
Казваш Бог е навсякъде? Така е. И въздуха е навсякъде, ама трябва да вдишаш, за да го усетиш и използваш и тн:) Бог може да е навсякъде, но не направиш ли усилие да го достигнеш, там и ще си остане - около теб хехехе. Това едно на ръка. Второ, между другото, всеки няма право да прави каквото си иска. Ти нямаш право да отнемаш живот например. Ако го направиш, кармата си е твоя. Но ти нямаш право да го правиш. И т.н и т.н..

Оберон

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27