Автор Тема: Варненски неволи  (Прочетена 17890 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Варненски неволи
« -: Август 07, 2006, 21:38:03 pm »
Сектите са плъзнали из Варна. Преди няколко дни едни пичове от неизвестна протестантска църква се бяха разположили в морската до един от главните пътища,раздаваха листовки  и зарибяваха хората.Вчера пък попаднах на едни "Сахаджа йога",които са не по-зле.Чудно ми е следващите кои ще са.
 За сметка на това сега тече международен фолклорен фестивал....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Варненски неволи
« Отговор #1 -: Август 07, 2006, 21:42:33 pm »

 следващите ще са извънземните   :)

  ЕЗК   ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Варненски неволи
« Отговор #2 -: Август 07, 2006, 21:55:52 pm »
А, ти, защо не пробва да ги изгониш? Поне скандал да беше вдигнал да привлечеш вниманието. Хората са доста притеснителни, сами да направят скандал, но като видят, че някой друг го е направил го подкрепят. Ако можеш да бягаш бързо, пробвай следващия път да им се развикаш ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Варненски неволи
« Отговор #3 -: Август 07, 2006, 21:58:23 pm »
ми просто се изгаврих с тях.
 По забавното беше на сахаджа йогите.Та те изкарали една снимка на мадамата дето им е гуру и викат "вгледай се в червената точка на челото на Шримата джи".Съответно аз им викам "Тц..Тая ми вибрира кофти" Ония зациклиха и се оцъклиха ;)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Варненски неволи
« Отговор #4 -: Август 07, 2006, 22:07:24 pm »
"Тая ми вибрира кофти", това ще стане култовата реплика във форума, наред с лафа на Админа за интернет :).
 Следващия път като ги фиксираш отскочи до най- близкото Нагъзинче и се зареди с картон яйца. Заеми удобна позиция, откъдето да не си в обсега на йогите и почваш обстрел по тях и по снимката. Гарантирано действа. ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Варненски неволи
« Отговор #5 -: Август 08, 2006, 02:30:37 am »
ми просто се изгаврих с тях.
 По забавното беше на сахаджа йогите.Та те изкарали една снимка на мадамата дето им е гуру и викат "вгледай се в червената точка на челото на Шримата джи".Съответно аз им викам "Тц..Тая ми вибрира кофти" Ония зациклиха и се оцъклиха ;)

Браво Гил!

И аз имах един спор се едни такива, ама тогава не знаех колкото сега и ....си заминах. Ако сега ми паднат, ще...ги заобиколя сигурно, щото пък открих, че тия като лежат на пирони и си мъчат телата - отнемат най-мощното оръжие, дадено им за съществуване във физическия свят.

Ама от друга страна да се оставят да тровят душите на невинни хора?! Вярно идеята за яйцата е добра, че можеш да действаш от далеч.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Варненски неволи
« Отговор #6 -: Август 08, 2006, 02:39:24 am »
Обаче, тука има и друга гледна точка, малко извън ФЪН. Ако с яйцата вместо да помогнеш навредиш на хората, които се опитваш да предпазиш? Смисъл, че така им отнемаш правото на избор, сами да решат по кой път да тръгнат и да поемат отговорността.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Варненски неволи
« Отговор #7 -: Август 08, 2006, 02:52:56 am »
Обаче, тука има и друга гледна точка, малко извън ФЪН. Ако с яйцата вместо да помогнеш навредиш на хората, които се опитваш да предпазиш? Смисъл, че така им отнемаш правото на избор, сами да решат по кой път да тръгнат и да поемат отговорността.

НЕ и НЕ!

Аз се сблъсках и с двете - и с обвинения "коя си ти, че да ми кажеш" и "защо не ми каза?". Много пъти......

И двете решения - да кажа и да не кажа са ми коствали много душевни терзания, но накрая открих "ключето" - ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ СИ КАЖЕ МНЕНИЕТО, НО ОСТАВИ ДРУГИТЕ ДА РЕШАТ ЗА СЕБЕ СИ!

(Затова си и изкарвам толкова критики по форуми и разговори - интересно е да видиш реакции. Хората дето са очаквали подсъзнателно да чуят мнение, ще изразят веднага - "добре, че ми каза", а другия лагер "това си е твое мнение или коя си ти, че...". Аз не говоря разбира се за говоренето по принцип, а за умението да се слуша, да се оцени и да се даде мнение. Или тези йоги - кой ще спре при тях - определено няма да е баба ми, ами хора които са чули или чели думата йога и са на кръстопът. Така, че едно мнение винаги е в полза в борбата с тъмните.)

Ей бе съсипаха красивата ни морска столица! Последния път като видях Варна ми се ревеше.....

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Варненски неволи
« Отговор #8 -: Август 08, 2006, 03:12:14 am »
Имаш право. А за слушането в "Боен Клуб" си го казаха много точно: "В днешно време никой не умее да слуша. Всички чакат да свършиш да говориш за да започнат те" (цитирам по памет).
 Аз нямах предвид, че специално твоето мнение може да навреди, говорех специално за случая с яйцата. Ако ги изгониш, хората, които минават от там по- късно няма да срещнат йогите. Ти можеш да си изкажеш мнението, но и "тъмните" също могат. Така или иначе, ако йогите останат или не, хората пак няма да чуят всички мнения. Ако не ги изгониш, хората ще чуят само версията на йогите и могат да се подведат. Ако ги изгониш става обратното, нищо няма да чуят и няма да се позамислят. Единствения вариант е да застанеш редом до йогите и когато спрат някой да го зарибяват и ти да кажеш своите възражения, защо не трябва да им се връзва. После оставяш другия да реши за себе си.
 Но това е невъзможно, затова остава алтернативата с яйцата  ;)   :)  Абе разсъждавам си, понякога и аз си се чудя какви глупости ръся. Поздрави.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Варненски неволи
« Отговор #9 -: Август 08, 2006, 03:24:53 am »
М-м-м-м цялото товя твое мислене asdfghjkl  ме навежда на мисълта, че просто трябва да си следваме интуицията. Или преведено - ако минеш край такава секта и вътрешния ти глас не се обади или просто видиш "умрели души" които и Господ не може да им помогне, интуицията ще ти каже че е безсмислено, ама аз си мисля че..... щом Гил се е разтревожил, той е усетил, че и някои Търсещи души които могат да бъдат спасени са в опастност.

(Сега пък и аз си разсъждавам.... :D)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Варненски неволи
« Отговор #10 -: Август 08, 2006, 03:44:05 am »
Абе, яйцата са му майката... :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Варненски неволи
« Отговор #11 -: Август 08, 2006, 10:29:38 am »
ми просто се изгаврих с тях.
 По забавното беше на сахаджа йогите.Та те изкарали една снимка на мадамата дето им е гуру и викат "вгледай се в червената точка на челото на Шримата джи".Съответно аз им викам "Тц..Тая ми вибрира кофти" Ония зациклиха и се оцъклиха ;)
А защо просто не приемем ,че това е техния избор.И опитваики се да ги съдим, не им ли отнемаме правото на избор,като подсъзнателно им казваме "моята система да достигна Бог е по -добра от твоята"
А ако душата е направила този избор още преди да се инкарнира?И ако след такъв акт не се помолим за себе си запомислите спрямо "тях" и после за тях за Светлина по пътя им,значи червената ни лампичка трябва да светне :-\
ПОздрав :)
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Варненски неволи
« Отговор #12 -: Август 08, 2006, 12:20:05 pm »
Ами и аз това казвах в една друга, тема, че вече не знаеш на кого помагаш и на кого вредиш с всяко твое действие. В един момент се опитваш да помогнеш, а в следащия без да осъзнаваш си навредил повече отколкото предполагаш. Но затова живеем за да се учим. В случая ако оставим настрани тези, хора с техния избор, трябва да обърнем внимание на останалите, които си нямат идея в какво се намесват. Да им се даде мнението и на двете страни, а от там нататък те ще решат, кое е добро за тях. Това е на теория, на практика става невъзможно да следваш йогите из целия град и всеки когото спрат да го омайват и ти да ходиш да го разубеждаваш. За това става въпрос тук, на теория може цял ден да си разсъждаваме но какво правим на практика?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Варненски неволи
« Отговор #13 -: Август 08, 2006, 12:27:19 pm »
Цитат
А защо просто не приемем ,че това е техния избор.И опитваики се да ги съдим, не им ли отнемаме правото на избор,като подсъзнателно им казваме "моята система да достигна Бог е по -добра от твоята"

Може би, но за мен това е пораженческа политика. Ако трябваше да бъде така, нямаше да има толкова учители и духовни водачи през различните епохи. Никой от тях не мълчи - всеки казва "това е моята истина, а ти си помисли....."

И честно да ви кажа, аз например се вслушвам в хората и реакциите им. Ако видя например материали или хора пропагандиращи секта "титимама будирама...въздух под налягане" задължително ще се ослушам за съвети.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Варненски неволи
« Отговор #14 -: Август 08, 2006, 13:04:05 pm »
А защо просто не приемем ,че това е техния избор.И опитваики се да ги съдим, не им ли отнемаме правото на избор,като подсъзнателно им казваме "моята система да достигна Бог е по -добра от твоята"
А ако душата е направила този избор още преди да се инкарнира?И ако след такъв акт не се помолим за себе си запомислите спрямо "тях" и после за тях за Светлина по пътя им,значи червената ни лампичка трябва да светне :-\
ПОздрав :)
Ми така е.Ама не пречи да се гавриш с техния избор,колкото и а е непочтително.Най-вече защото те с еопитват да наложат своя избор над другтие.Пък ти Шриматаджи виждала ли си я?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27