Автор Тема: Протестите в България  (Прочетена 54769 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Протестите в България
« Отговор #90 -: Октомври 08, 2011, 12:30:15 pm »
Trandev, как го виждаш от вътре да се ''оправим'' ? Как ? Както рапона(б.борисов), който дойде на власт с мащабни обещания от сорта - Ще вкарам в затвора доган, ще преборя престъпноста, ще разследвам корумпетата от бсп и пр. сладки лакърдии ......А в крайна сметка, власта, престъпноста, доган си стиснаха ръцете и продължиха по старо му. РАЗБЕРИ, ЧЕ ТРЯБВА ХОРА ОТ ВЪН. Вече 22години опитвахме с вътрешни, но както виждаш, не се получи. Факт. Поне няколко години ще трябват, но ще разръчкат навързаните като свински черва-власт, мутри, олигарси, съдии, прокурори, ченгета и пр. измет, коята тероризира и граби нацията. От  вътре няма как да стане. И АЗ съм патриот и искам сами да си разчистим държавата, но няма как да се получи.Ще кажа защо няма да се получи. Защото процесът на ''изнамиране'' на читави хора готови да поемат власта е дълъг процес и изисква технологично време. А държавата не може да е на автопилот. И от бързане във власта ще се набутат м/у читавите пак догановци, костовци, царчоци, станишевци, масларовки, бойковци, дянковци и пр. измет и тор. И пак ще сме - обърнал се Илия пак в тия. За това трябват хора от вън да поемат нещата до като отсеем зърното от плявата. Сега разбра ли ме защо е необходимо това? 
« Последна редакция: Октомври 08, 2011, 13:09:56 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Протестите в България
« Отговор #91 -: Октомври 08, 2011, 13:58:24 pm »
Ето и един цитат от друга тема от форумът като подкрепа но горната теза и малко просветляване на темата,от insomnia1304 от темата „Буря пред българската икономика„ :
Цитат
ОРЕЛ, РАК И ЩУКА

В състояние на тежка икономическа и още по-тежка ментална криза българската държава и общество правят поредната голяма грешка, като се дърлят колко дяволи могат да се съберат на върха на една игла. Споровете им имат чисто квазиполитически характер и играят ролята на димна завеса за истинските проблеми на страната. Целият този театър има две задачи. Да хвърля прах в очите на ЕС и САЩ и да дообърка окончателно българския избирател.
На практика орелът, ракът и щуката са същества от едно котило, но са се кръстили с имената Орел, Рак и Щука. В мъглата и мътната вода българинът не вижда, че те са братя-близнаци. Цялата тази абсурдна пиеса се играе пред една публика, която не различава кой казва репликите и емоционално ги приписва според случая на този, който той, зрителят, би искал да ги казва. Защото репликите са едни от 20 години, но според обстановката един път ги казва опозицията, а след това бившите управляващи.Това политическо рондо, колкото и да е странно на пръв поглед, успешно замества реалната политика и реалните избори.
В детството ми имаше една такава шега:

„Бай Иван стария,
жител на България,
седнал под лешника
да си чете вестника.

Във вестника пишело:

Бай Иван стария,
Жител на България
......" И т.н, и т. н.

В най общи линии вече повече от 20 години става точно това. Този странен и нелеп политически кръговрат ежедневно се подкрепя с десетки и стотици доказателства. Така след кръговрата на вода и кръговрата на лайната се появява и трети кръговрат. Този, на българската политика. За по-голяма сигурност по медиите непрекъснато се появяват едни и същи физиономии на политици, политолози, социолози и анализатори, които поддържат гъстотата на мъглата така, че избирателят да не забележи реалната обстановка. И ако за политиците е ясно, че тази пиеса напълно ги удовлетворява ми е странно и чудно защо медиите и гражданите не се обединят в една организация с идеална цел, която да изхвърли на депото в Цалапица или Суходол цялата политическа пасмина и чак тогава да избират кой накъде да поеме-наляво, надясно или към центъра. Защото за България е вредна цялата политическа палитра от сдружения със стопанска цел, наричащи себе си политически партии. В момента българинът стои като омагьосан пред масичката, където ловкият мошеник играе с капачките на „Тука-има,тука-нема" и никак не се усеща, че тази игра няма правила. Тя е фокус. А фокус по правилата-няма. ПиАрите на т. нар. „партии" непрекъснато измислят магически слова, които замъгляват съзнанието на публиката и ги превръщат от мислещи хора в орда футболни фенове. Полуистината и откровената лъжа са се смесили и са образували такава амалгама, че напълно са изместили разума и критичното отношение към това, което става. Ще дам няколко примера:

Един, т. нар. „политолог" преди доста време измисли магическата фраза, че „преходът е завършен". Но не обясни какво разбира той под думата „преход". Уеднаквяването на смисъла на термините е задължително условие между говорещи и слушащи, за да има въобще смисъл от говоренето. Защото в термина „преход" има много и най-разнообразни параметри, които дават смисъла за нещо кардинално и цялостно. Възможно е част от тези параметри да съществуват, но липсата на останалата част от смисъла обезсмисля направеното. Тази реплика ми напомня с квазифилософското си звучене като онази смешна приказката, че „Колелото на историята се върти и ще се върти до окончателната победа на комунизма!" А после? Явно, че колелото ще спре и няма да има повече история. Самата дума „преход" съдържа в себе си нещо динамично и безкрайно. Защото след задължителните компоненти, които обуславят смисъла на една кардинална промяна идва време за усъвършенстването на новото и неговото шлифоване. И това се прави, докато се изчерпи една доктрина и дойде друга, по-съвършена и по-подходяща за времето.
Друг пример ще ви дам в ежедневните задявки на т. нар. „политици" по страниците и екраните на медиите. Бившият министър-председател твърди, че сегашното правителство е като оркестърът на „Титаник", който свири абсурдно весела мелодия, за да не разберат от ІІІ-та класа, че сблъсъка с айсберга е неминуем. Но този, същият, не определя какво е „Титаник", кой е айсбергът и кой е насочил кораба в тази посока с таза скорост. Така тази фраза, дори и да е вярна в частта си за оркестъра, се превръща в една манипулирана полуистина, имаща за цел да насочи вниманието на публиката в мъглата.
Третият пример е свързан със субординацията на властите. Президентът и премиерът се кълват като пуяци колчем им се пъхне микрофон пред онази дупка, от която би трябвало да излизат добре обмислени и отговарящи на потребностите на нацията и държавата приказки. Това може да означава минимум две неща. Че президентът и премиерът работят по съвършено различни програми, неотговарящи на конституционните текстове, или че са твърде посредствени като индивиди и не виждат себе си като отговорни и загрижени за нацията държавници. На практика те си правят ПиАр игрички и чрез изземането на емоционалното внимание на публиката монополизират ежедневието със скрити предизборни действия.
Самият факт, че Орелът, Ракът и Щуката се хранят на една ясла и издават едни и същи звуци, означава, че те са от един и същи вид. Това трябва да ни държи нащрек и да не се поддаваме на емоциите, а правилно да виждаме какво се крие зад политическото дърдорене. На практика трябва да ги задължим да говорят смислено и отговорно и да приемат една задължителна програма за целта, курса и скоростта на прехода. Нещата имат шанс да се оправят тогава, когато публиката им каже къде се намираме, каква е целта и по кой път трябва да вървим. Тогава вече ще впрегнем трите магарета в една каруца и ще ги управляваме чрез поводите и, ако се наложи, с камшика.
http://www.forumat-bg.com/politika/673?task=view
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Протестите в България
« Отговор #92 -: Октомври 08, 2011, 14:03:13 pm »

Галене, къде е БЪЛГАРСКАТА полиция и БЪЛГАРСКИТЕ СЪДИИ да осъдят виновниците?


Няма такива. Казах го снощи.


Сегашното е кривосъдие и кривораздаване.



Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Протестите в България
« Отговор #93 -: Октомври 08, 2011, 14:09:53 pm »
Трябва петиция до европарламента с молба да ни назначат времмено експертно правителство.

И аз не съм съгласен, както Трандев, с теб, Ари.

И тук си имаме читави хора, както сам отбелязваш.

Ще ни сложат западни зомбита с промити мозъци. Мани-мани. :)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Протестите в България
« Отговор #94 -: Октомври 08, 2011, 14:43:40 pm »
И до като изнамерим читавите, във власта пак ще се намъкнат утайките и ефект пак няма да има :(. Разбери, че се изисква много време до като отсеем зърното от плявата. А през това време, държавата как ще се управлява? Как и КОЙ? Пак ли от бойковци, догановци и царе? Единственото ни спасение е временно експертно правителство от вън. Те може и да са зомбита, но поне ще разчистят кочината, наречена в момента Чалгария. Мислете малко, стига го удряйте на патриотични чувства.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Протестите в България
« Отговор #95 -: Октомври 08, 2011, 15:15:25 pm »
Аз сам ЗА,експертно правителство отвън за няколко години.Това е добро решение,като не можем сами да се оправим.Да ,все чакаме някой отвън да дойде да ни оправи и те идват и ни оправят,ама ще е добре да се обарнем към когото трябва ,а не към стари Дс връзки и нови имена.
Да, колко яко, нали? Само, дето това вече е правено в България(за пример:цар Фердинанд)и после като се обърка нещо, или някои няма как да крадат се започва как може някой, който не е българин да ни управлява. Тоест, ти предлагаш за решение да си намерим някой отвън, върху чиято глава после народът да сипе камъните? Сигурно след това и новите Б.Б. по-лесно ще излъжат българите. Чудно решение и то само, защото отказва всеки един човек да поеме отговорност за своите действия.
В Белгия например, над 200 дни нямаше правителство,а си живеят доста добре сега, сходно беше и по време на нямането на правителство, и държавата имаше как да се управлява, и като стана проблемът с е-коли, спряха вноса на краставици, а в България си имахме правителство пък ни беше казано от министъра на земеделието, че няма как да бъде спрян вносът на някои зеленчуци.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Протестите в България
« Отговор #96 -: Октомври 08, 2011, 16:12:01 pm »
ARRI, кой си мислиш ни оправя откакто има демокрация?Със сигурност не сме ние.
Правителсвата на кой мислиш служат и се подмазват?Колко закона измениха за да се харесат на "големите батковци"?Колко "патриоти" с патриотичните си слова продаваха фирми,земи и какво ли още не на тези от-ВЪН? Същите тези - вънкашните - от началото на прехода се стараеха да докарат България до ниво на което умните хора да не желаят да стоят.На тях им трябвахме точна така, с малцинства,разделени,затъпели,борещи се за залък и гледащи новини за убийства,трагедии и катаклизми.Плащаха (и продължават) на разни социолози да говорят за българите колко били глупави,недоволни,най-лоши и много други гадости, за да ни докарат до нивото на лесното следване на пастира по чиира на живота.
Колко е лесно да се наречеш патриот или националист, а в същото време като такъв да подминаваш ежедневието.
Патриота си кара влака и си краде нафта, както цигането краде домати от градината.
Националиста подава ръка на скинара и подминава с усмивка когато вижда как лъжат бабичката пред магазинчето.
Патриота гласува за Бойко защото вижда себе си в него, а и миналото в което е живял,след което ругае избора си заради емоционалната си преценка.Но той пак ще отиде да гласува(патриот е така трябва) за същия този, отново повярвал на празни приказки,блянове и мечти. И пак същия ще отиде и ще се напие, а после ще се качи на колата и ще затрие някой друг патриот.
Сещате ли се на къде бия?
Ние самите трябва да се променим.Защо ли? Просто е! Защото следващия избран в правителството ще е някой от нас, както е до сега.Това разбира се при положение, че гласовете наистина имат някаква тежест при гласуване.Аз мисля, че тук все още имат такава, все пак сме поизостанали от другите държави и депотатите се борят за място дори и с гласовете на мъртвите.Да, всеки ден измисляме какви ли не начини да заобикаляме всичко което не ни е удобно.Но да не се сърдим, нали на това ни учат нашите патриоти,интелигенцията,независимите медии и критици.Та нали ние малките деца тепърва осъзнаваме всички тези неща.Когато малкото дете попита "от къде идват децата" им се казва, че щъркела ги носи, а след време те сами разбират истината и действат според нея.Ние не се различаваме, и сега осъзнаваме тази истина с което започва процеса на обмисляне на следващите ни дейности в обществото.Така ще се формира и "то" (обществото). Колкото повече хора преразгледат мирогледа и ценностната си система,когато се разбере какво е най-добре да се направи за мен и теб.Не само за мен!
За да ме разберете по-добре ще ви дам един пример от близкото минало.
Задават се избори.Обстановката е напрегната.За пръв път за кмет може да бъде избран турчин( за напред ще използвам българомохамеданин поради факта, че хората които наричаме турци в 90% от случаите са българи с турски произход и са живели поколения тук, това че някой ни (и ИМ) набива в необразованите глави че са турци мен ме дразни) издигнат от ДПС. Да Доган искаше много нашия град и Кеворк не един път спомена за това.Бащата на мой приятел  беше независим кандидат за кмет по същото време.Честен човек историк, направил доста за града като зам.кмет предишни години.Борбата щеше да е между него и кандидата на ДПС.Една вечер бащата на моя приятел получава потресаващо за него предложение от зам.министър от БСП, а то е да се откаже от изборите срещу сумата от 200хил. лева. Той отказа категорично и загуби изборите след...няма да ви казвам какви машинации.Имайте предвид, че кандидата на ДПС дори не искаше поста но заради обвързаноста си към манипулаторите загърби желанията си и стана кмет. Кмет само на думи защото стола му стои празен, а той си развъжда конете.
И сега да видим какво имаме: 1-Бащата на моя приятел и 2-кандидата на ДПС
2.Българомохамеданина избира да загърби това което ще е добре за него и останалите заради обвързаноста и натиска на "приятелите" си.Казвам "и останалите" заради това, че ако не беше заел поста щеше да направи повече за града отколкото с бездействието, което показа докато е кмет.
1.Бащата отказа подкуп заради това, че първо ще предаде себе си а след това и всички останали.
Направете си сметката.Но си я направете сами, без някои да ви говори за това и онова, сами в ума си.
Вече има изблици на осъзнатост от хората и аз се радвам.И ако протестите се водят от такива хора ще е добре, защото те ще се разграничат от агитката криеща си лицето и обслужваща интереса на малка група хора и ще се борят мирно за правата на ВСИЧКИ.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Протестите в България
« Отговор #97 -: Октомври 08, 2011, 16:13:56 pm »
Габи,

За повечето неща си права. Но тука не говорим за етноса, щом всички вие казвате, че към циганите не трябва да има толеранс, и всички трябва да сме равни пред закона, защо излизате по улиците като убиха момчето. Всеки ден едни българи убиват други българи, тогава що не излизате?

Щом искаме да са равни циганите с нас, ОК. Оставете да го хванат Рашков, да го съдят и да го затворят за 30 години за убийство, него и самия извършител. Но май няма да стане... защо... оо да... забравих, защото в нашата прекрасна страна има жалко подобие на съдилище и съдебна система, която е подкупна до червата си.

Хмм, май трябва да излезем да протестираме срещу съдебната система? Или всички в съдебната система не са българи, може би са евреи, цигани, извънземни?

ОК, хубаво, изреждате 7-8 политика, които не са българи и стоварваме върху тях вината. Ами тях кой ги е избрал? Много сме добри като нация в стоварването на проблемите върху друг. Случаят с Рашков е само черешката на изгнилата ни държавност.

Не ме разбирай погрешно, не защитавам циганите. И мене са ме били циганите и добро съм видял от цигани. Интеграция на цигани има. Виждал съм с очите си, но за жалост са малко като бройка. Не казвай, че няма. Генерализирането на нещата и поставянето им под един знаменател показва само едно - незрялост в мисленето.

Това, че не виждаш толерантност между хората в историята не значи, че и ти трябва да си такава. Защо пък да не станеш пък първия човек, който малко по-добре се държи с останалите. Не говоря да си дадеш и другата буза като те ударят по едната. Говоря за справедливост (колкото и изкривена да е нашата чисто човешка представа за това).

Казваш всички тези неща са толерирани и да прощаваме всичките безчинства. Не, няма такова нещо, не трябва да бъде така. Лично аз ще спукам от бой циганина, който открадне пенсията на на някоя баба и тя няма какво да яде цял месец. Но ще спукам от бой и българина и турчина, ако направят това. За тази ситуация не са виновни само циганите, виновни са и българите. Ако полицията и съдебната система работеха - нямаше да има такива неща. А на двете места доколкото знам работят българи. Ако държавата съставена от българи поне малко работеше нямаше да се стигне до тази ситуация.

И следващия път българин като убие друг българин искам да видя всички ви по улиците както последния път... ама надали.
EON,дядо ми бе убит от цигани в полето,а баща ми бе два месеца в кома пак заради тях.Това бяха от онези-"интегрираните" цигани.За това позиции по темата ще има много и все различни(и слава Богу,нали в спора се ражда истината).
Ако лично си изпатил от циганин-ще ги мразиш до края на живота си-няма как иначе,докато не бъдеш отмъстен.
И въпреки всичко съм майка и като такава ,и до ден днешен дарявам на циганетата дрешки и храна,жал ми е за тях,въпреки,че искам да изкореня тази жал!
В съжденията си прав,но както казах мразиш онова,което ти причинява болката.
Ако биеш кучето си с ръка-то ще намрази ръката ти,съответно теб,но ако го биеш с предмет,то ще мрази него ,а не теб!
Така е и когато си недоволен от сметката за телефон-крива е служителката и на нея си изкарваш яда,защото тя е лицето на компанията.
Същото се получава и тук.Циганските проблеми са видимите проблеми,тях ги усещаш буквално.Усещаш ги когато те крадат в трамвая,когато те бият,когато българска майка се нареди пред социалните и те я отпращат,защото е българка,а дават ред на циганката и много други.
За това българина скача като опарен,щом стане дума за цигански тормоз-белия си е бел-черния,черен.И никой няма правото да съди хората тук,които мислят така,защото те са рожби на това общество и така са научени.
Съгласна съм,че милиони се източват от държавата всеки ден,но те са невидими за нас,те са на хартия.Защото никой не видя Милен Велчев да изнася куфари с пари,или там разни енергийни босове да разнасят парите ни на ляво и на дясно.Понеже нещата не се виждат,не се и осмислят,не се и оспорват-само се констатират.
Наистина трябва да се започне от правилното и навременно прилагане на законите.За всички!
Ако българина се почувства отмъстен,ще бъде способен да мисли по-философски и да погледне нещата от друг ъгъл,и да намери проблема,и да намери решението!
А истината според мен е друга.Колкото е по-малка държавата,толкова е по-близко до правителството,толкова е и по-голям шанса на народа(ако знае как),да контролира решенията на това правителство.И понеже нашите политици са страхливи,са направили всичко възможно да се отдалечат от народа си,първо с администрация,второ с администрация и трето,с администрация.Администрация и бюрокрация-от тук идват най-големите проблеми.Колкото и желание да имаш да се бориш по закон и ред,нещата по веригата се късат,губят и накрая оставаш глас в пустиня.Ако обаче някой успее да преодолее всички пречки по пътя си,тогава на помощ идват циганите,които,ако не си достатъчно смачкан и омерзен,да го направят,та да знаеш другия път,да не си вреш носа там,дет не ти е работа.


ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Протестите в България
« Отговор #98 -: Октомври 08, 2011, 17:19:51 pm »
EON,дядо ми бе убит от цигани в полето,а баща ми бе два месеца в кома пак заради тях.Това бяха от онези-"интегрираните" цигани.За това позиции по темата ще има много и все различни(и слава Богу,нали в спора се ражда истината).
Ако лично си изпатил от циганин-ще ги мразиш до края на живота си-няма как иначе,докато не бъдеш отмъстен.
И въпреки всичко съм майка и като такава ,и до ден днешен дарявам на циганетата дрешки и храна,жал ми е за тях,въпреки,че искам да изкореня тази жал!
В съжденията си прав,но както казах мразиш онова,което ти причинява болката.
Ако биеш кучето си с ръка-то ще намрази ръката ти,съответно теб,но ако го биеш с предмет,то ще мрази него ,а не теб!
Така е и когато си недоволен от сметката за телефон-крива е служителката и на нея си изкарваш яда,защото тя е лицето на компанията.
Същото се получава и тук.Циганските проблеми са видимите проблеми,тях ги усещаш буквално.Усещаш ги когато те крадат в трамвая,когато те бият,когато българска майка се нареди пред социалните и те я отпращат,защото е българка,а дават ред на циганката и много други.
За това българина скача като опарен,щом стане дума за цигански тормоз-белия си е бел-черния,черен.И никой няма правото да съди хората тук,които мислят така,защото те са рожби на това общество и така са научени.
Съгласна съм,че милиони се източват от държавата всеки ден,но те са невидими за нас,те са на хартия.Защото никой не видя Милен Велчев да изнася куфари с пари,или там разни енергийни босове да разнасят парите ни на ляво и на дясно.Понеже нещата не се виждат,не се и осмислят,не се и оспорват-само се констатират.
Наистина трябва да се започне от правилното и навременно прилагане на законите.За всички!
Ако българина се почувства отмъстен,ще бъде способен да мисли по-философски и да погледне нещата от друг ъгъл,и да намери проблема,и да намери решението!
А истината според мен е друга.Колкото е по-малка държавата,толкова е по-близко до правителството,толкова е и по-голям шанса на народа(ако знае как),да контролира решенията на това правителство.И понеже нашите политици са страхливи,са направили всичко възможно да се отдалечат от народа си,първо с администрация,второ с администрация и трето,с администрация.Администрация и бюрокрация-от тук идват най-големите проблеми.Колкото и желание да имаш да се бориш по закон и ред,нещата по веригата се късат,губят и накрая оставаш глас в пустиня.Ако обаче някой успее да преодолее всички пречки по пътя си,тогава на помощ идват циганите,които,ако не си достатъчно смачкан и омерзен,да го направят,та да знаеш другия път,да не си вреш носа там,дет не ти е работа.



Ей това горе в черното ми направи впечатление. Gabriela33, "много мило" да сравняваш хората с куче. Но, ако кучето е малко по-прозорливо ще разбере, че с каквото и да го бият(ръка, предмет или дори собствената му лапа, ако някой е по-жесток и вземе му я отреже, като на онова куче Мима, и после го налага с нея)-то все е бито, и все то си носи последствията за това, че вместо да захапе този, който реално го бие, хапе ръката, предмета, и прочие. Циганите може и да имат вина за тока, и прочие неща, но тези, които крадат отпусканите помощи за ромите, и отказват да намерят начин да ги интегрират, и отгоре на всичко им позволяват да безчинстват в пъти са по-отговорни. Нали не смяташ, че едно 5-годишно дете е по-виновно, че не е отишло на детска градина, вместо по-големият на години, образован негов родител? Еми, ако гледаме статистиката по-голямата част от циганите са необразовани и живеят примитивно, докато господата, и госпожите управници са със завършени висши образования(колко ли са фалшиви от тях?),и следователно те би трябвало по-добре да знаят как да оправят нещата. Но явно те са по-зле и от циганите, защото 1. крадат повече от тях, и 2.не им пука за собствения им народ(без значение етноса му).
Милионите и куфарите с пари, които се изнасяли били невидими-ами, че те са си съвсем видими, дефицитът според теб какво е? И на теб ти е потребно да видиш един куфар с пари, за да знаеш, че еди-кой си го е откраднал? Виж им къщите, колите, палатите. Съвсем са си видими откраднатите пари и още повече, че са съвсем възвръщаеми, ако някои неща им се отнемат на някои господа в полза на държавата!
Администрацията се назначава от хора, в нея работят хора, които създават бюрокрацията! За кой ли път ще го напиша, че според мен нищо няма да се оправи за колектива, ако всеки един, индивидуално отказва да се промени! А и кой създава тези "пречки" в администрацията? Кой поощрява циганите? Сигурно те сами. Кой ги пази по време на протестите(което частично ми се стори адекватна мярка), които най-вероятно пак бяха платени от някъде с някаква цел и по време на които нищо не се чу по телевизията за увеличението на парното.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Протестите в България
« Отговор #99 -: Октомври 08, 2011, 19:00:33 pm »
Проблемът с циганите никак не е маловажен и за подценяване, както за нас Българите, така и за съседните ни страни и цяла Европа, и смятам, че е крайно време да се намярят хора и институции, които ще се насочат, конкретно към този проблем, без да намесват другите престъпници в дъражавата ни.
Тоест какво искам да кажа  – чистката трябва да започне от долу на горе, за да не се омесват нещата. На олигарсите ще им дойде времето и те ще си заминат, като се разбутат нещата отдолу.
Медиите и телевизиите се явяват, като един миксер на човешките съзнания, забъркващи смеси от различни политически лъжи и идеологии, които не водят до нищо друго освен до пълно оглупявани и безразличие на масите.
И тъй като не сме единен народ с един лидер, с едно царство, и един водач, както казват германците, а сме сбирщина от  партийни лидери , политически партии и етноси. Предлагам всяка една партия да се захване с конкретен проблем, касаещ бъдещето и оцеляването на българския етнос  и народ, а не всяка да плещи,  че ще се справи със всички проблеми стига народът да гласува за нея....

Пример:  Проблемът с циганите, може да бъде възложен на партия "Атака".
В моите очи единствения, човек който има дарбата и може да разреши този наш всеобщ проблем е Волен Сидеров. Не му пречете, защото спирайки го спирате,  вашето бъдеще, както и това на децата си.

Няма начин да интегрираш хора, които все още живеят в родово-общинния строй и отказват да полагат каквито и да е усилия да водят цивилизован живот. Как да интегрираш хора, които доброволно се отдават на просия, проституция и кражби, хора които искат наготово да ползват придобивките на съвременната социална държава, без да са положили и мъничко труд в изграждането и.

 И всички вие сте тези, които ги захранвате, плащайки данъци на държавата, за да може циганката да си изхрани 5-те деца, които паразитират върху гърба на средно статестическия данъкоплатец.
Ако имаше начин да бъдат интегрирани, то Франция нямаше да разруши лагерите им и да ни ги върне обратно, а щеше да  намери начи да ги интегрира тихо - мълком, без да повдига въпросът на международно ниво, като ни направи за посмешище пред цяла Европа.

Ето и още един пример за циганското самосъзнание:

Преди години Бавария депортира ромски гета , обратно в Македония, като им изгражда, селище със самостоятелни жилища. Какво става? Мангалите продават, къщитите си на богати македонци и се връщат обратно в Бавария с парите, зажививявайки по стария си начин...Е, на ква интеграция се надявате ?....

И отново ще се повторя  :)

След като нямаме една партия, един водач и не сме единни, следва всеки един проблем, касаещ националните ни интереси и сигурност да бъде поставен пред определена партия за решение (примера, който дадох по горе), и  ако същата не се справи с обещанията си за конкретния проблем в рамките на даден срок, да отпадне от избирателната листа през следващите мандати.

Така ще отпаднат много лидери и партии, докато остане една партия, с един лидер  и един народ.

 





Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Протестите в България
« Отговор #100 -: Октомври 08, 2011, 20:16:38 pm »
 Много добро решение.С политика ли се занимаваш?Ако не,време е да почнеш.
И Финландия,не само Франция,направи така.Върна си ни циганите и каза:
   -Ай!Не Шенген.Проблема си е ваш ,като си го оправите-тогава.
  И все пак,като преценим че не можем да се оправим сами,можем да апелираме за помощ отвън,тъкмо и народат ще може да си почине.Да се поокопити малко.Малко по ясна представа да придобие.Дали ще се справят с проблема е друг въпрос.А към кой да се обърнем трети.А как да попитаме хората ,и цигани и българи,дали са съгласни-четвърти.Можем и да поискаме да променят системата и полицията да е подвластна на друга част от структурата на правителството ,или дори да е независим орган и от полиция да се превърне в Полиция.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Протестите в България
« Отговор #101 -: Октомври 09, 2011, 08:53:42 am »
Trandev, как го виждаш от вътре да се ''оправим'' ? Как ? Както рапона(б.борисов), който дойде на власт с мащабни обещания от сорта - Ще вкарам в затвора доган, ще преборя престъпноста, ще разследвам корумпетата от бсп и пр. сладки лакърдии ......А в крайна сметка, власта, престъпноста, доган си стиснаха ръцете и продължиха по старо му. РАЗБЕРИ, ЧЕ ТРЯБВА ХОРА ОТ ВЪН. Вече 22години опитвахме с вътрешни, но както виждаш, не се получи. Факт. Поне няколко години ще трябват, но ще разръчкат навързаните като свински черва-власт, мутри, олигарси, съдии, прокурори, ченгета и пр. измет, коята тероризира и граби нацията. От  вътре няма как да стане. И АЗ съм патриот и искам сами да си разчистим държавата, но няма как да се получи.Ще кажа защо няма да се получи. Защото процесът на ''изнамиране'' на читави хора готови да поемат власта е дълъг процес и изисква технологично време. А държавата не може да е на автопилот. И от бързане във власта ще се набутат м/у читавите пак догановци, костовци, царчоци, станишевци, масларовки, бойковци, дянковци и пр. измет и тор. И пак ще сме - обърнал се Илия пак в тия. За това трябват хора от вън да поемат нещата до като отсеем зърното от плявата. Сега разбра ли ме защо е необходимо това? 

Aри, с хора отвън няма да стане. Ще стане по-лошо, много по-лошо.
Пример Е.ОН, ЕВН и другите енергийни компаний не инвестират печалбите в България, а ги изнасят.
Както се спомена по-горе това е правено с Фердинанд, след което следва национална катастрофа и загуба на територий. Ако се направи пак, ще е край за държавата ни.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Протестите в България
« Отговор #102 -: Октомври 09, 2011, 09:55:16 am »
 :yes:
Проблемът с циганите никак не е маловажен и за подценяване, както за нас Българите, така и за съседните ни страни и цяла Европа, и смятам, че е крайно време да се намярят хора и институции, които ще се насочат, конкретно към този проблем, без да намесват другите престъпници в дъражавата ни.
Тоест какво искам да кажа  – чистката трябва да започне от долу на горе, за да не се омесват нещата. На олигарсите ще им дойде времето и те ще си заминат, като се разбутат нещата отдолу.
Медиите и телевизиите се явяват, като един миксер на човешките съзнания, забъркващи смеси от различни политически лъжи и идеологии, които не водят до нищо друго освен до пълно оглупявани и безразличие на масите.
И тъй като не сме единен народ с един лидер, с едно царство, и един водач, както казват германците, а сме сбирщина от  партийни лидери , политически партии и етноси. Предлагам всяка една партия да се захване с конкретен проблем, касаещ бъдещето и оцеляването на българския етнос  и народ, а не всяка да плещи,  че ще се справи със всички проблеми стига народът да гласува за нея....

Пример:  Проблемът с циганите, може да бъде възложен на партия "Атака".
В моите очи единствения, човек който има дарбата и може да разреши този наш всеобщ проблем е Волен Сидеров. Не му пречете, защото спирайки го спирате,  вашето бъдеще, както и това на децата си.

Няма начин да интегрираш хора, които все още живеят в родово-общинния строй и отказват да полагат каквито и да е усилия да водят цивилизован живот. Как да интегрираш хора, които доброволно се отдават на просия, проституция и кражби, хора които искат наготово да ползват придобивките на съвременната социална държава, без да са положили и мъничко труд в изграждането и.

 И всички вие сте тези, които ги захранвате, плащайки данъци на държавата, за да може циганката да си изхрани 5-те деца, които паразитират върху гърба на средно статестическия данъкоплатец.
Ако имаше начин да бъдат интегрирани, то Франция нямаше да разруши лагерите им и да ни ги върне обратно, а щеше да  намери начи да ги интегрира тихо - мълком, без да повдига въпросът на международно ниво, като ни направи за посмешище пред цяла Европа.

Ето и още един пример за циганското самосъзнание:

Преди години Бавария депортира ромски гета , обратно в Македония, като им изгражда, селище със самостоятелни жилища. Какво става? Мангалите продават, къщитите си на богати македонци и се връщат обратно в Бавария с парите, зажививявайки по стария си начин...Е, на ква интеграция се надявате ?....

И отново ще се повторя  :)

След като нямаме една партия, един водач и не сме единни, следва всеки един проблем, касаещ националните ни интереси и сигурност да бъде поставен пред определена партия за решение (примера, който дадох по горе), и  ако същата не се справи с обещанията си за конкретния проблем в рамките на даден срок, да отпадне от избирателната листа през следващите мандати.

Така ще отпаднат много лидери и партии, докато остане една партия, с един лидер  и един народ.

 





:yes:Това е много добро решение на нещата :yes:
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Протестите в България
« Отговор #103 -: Октомври 09, 2011, 10:10:48 am »
Sangre, никой не казва, че трябва да им харижем държавата, а да ги назначим на работа за 2-3години до като изринат изметта. Разберете, че ние сами не можем. Трябват хора. У нас мутри, олигарси, престъпници, политици, съд, полиция и прокуратура са се сляли в един общ паразитен организъм. Политическите партии функционират като организираната престъпност. Трябва да се започне мащабна чистка, ако искаме да се получи нещо читаво за напред. Не забравяй, че ЕС сам предложи помощ от експерти на Гърция за справянето с кризата. А ние нямаме ли нужда от такива хора? Имаме, даже и по-силно от гърчулята. Няма какво да се заблуждаваме, че сами ще се оправим. Не забравяй, какво каза Рот-''Всяка държава си има мафия, но у България, мафията си има държава''. Ние сами не можем да си вземем държавата от ръцете на мафията. Ти кво предлагаш? АЗ освен помощ от вън или военно положение, друго не виждам. 
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Протестите в България
« Отговор #104 -: Октомври 09, 2011, 12:22:53 pm »
Много сте ми интересни  ;D.
И как по-точно ще си решим проблемите с :"закон за разбойниците" ::) , "изриване" :-X , "Атака"  :bad: , "Ние сами не можем да си вземем държавата от ръцете на мафията"  ???
Виждам колко сте вникнали в конспиративната тематика с подобни изказвания :negative:.
Ученият правещ експеримент при едни и същи условия и очакващ различен краен резултат за мен е стоящ на едно място глупак.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27