Автор Тема: За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните  (Прочетена 7162 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« -: Септември 03, 2011, 17:34:46 pm »
Реших да отворя тази тема, каня се от много време, но един нов потребител ме подсети (благодаря за което) с подписа си "In La Kesh - Ти си друго Аз! ( Поздрав на Маите)".

Та тук, ще постна моят критично-езотеричен поглед върху тази "цивилизация":

Пиша цивилизация в кавички, защото тази римска (май такава беше) дума е тотално изпразнена от смисъл. Точно "цивилизованите" хора са се доказали като най-безскрупулни, ползващи робски труд, водещи войни за плячка и т.н. Нашите "велики" маи са просто технологично неразвит, примитивен вариант на Новият Световен Ред. Добре де малко силно звучи :), но нека погледнем без предубеждение и всичката пропаганда за "духовност" и холивудски стереотипи (самият факт, че от холивуд /свещено дърво/ "обичат" маите трябва да ви говори нещо)...
Маите нямат демокрация - оставете това малко да попие в главите :) Пък после си мислете и за сегашната "демокрация" :)
Там има тоталитаризъм с обожествяване и култ към личността, а "личност" и Аз са имали много малко членове на примитивното "общество". На върха на пирамидата има обожествен жрец който играе ролята и на цар, и на съдия, фараон и прочее. Той коли и беси, а обществото няма думата!

Няма да давам подробни терминологии, картинки, митология и т.н. Който иска да търси! Желая да провокирам мисъл, а не просто консумиране на готов материал, затова само ще загатна, чрез моето лично мнение, било то вярно/грешно и други етикети.
"Великите" маи правят жертвоприношения на демони, които мислят за богове... Какво да коментирам повече за това?!
Седиш си в колибата, гледаш си жената и децата и хоп - идват няколко здравеняка и те информират, че бога-змия е гладен и иска да изяде сърцето ти, а главата ти да бъде символично забучена на кол пред пирамидата в каменния град. Трагично... а ние в момента ги величаем и им се радваме - пълна скръб!
Мнозинството са живеели в колиби, а каменните градове са се ползвали за търговия на роби, ритуали, игри-зрелища за богатите и т.н. Точно затова всички разкопки показват огромно население - запазени каменни структури за живот на кръг от избрани, богопомазани (разбирай демонопомазани).

Сега да не тръгне някой с клишетата за великите структури, геометрията, календара и други наистина велики постижения. Тези постижения са дело на тесен кръг архитекти, с огромно знание, което знание е било (и все още е) мнооого скрито от масите. Колко от нас (и аз влизам тук) можем да си построим... ами... каквото и да било :) ?! Няма да казвам ГСМ или телевизор, а дори да си запалим огън без кибрит или запалка...
Е, също толкова хора и от тяхното "общество" и "велика цивилизация" са можели да броят до 20, а да не говорим да разбират календара и колосалните космически епохи описани в него.

Мога да пиша още много за демона-змия, жреците, но оставям на вас да си напишете домашното :)
Ще завърша с това с което започнах - In La Kesh - Ти си друго Аз
Много вярно! Но не както си мислят псевдо-духовниците на нашето време (аз също нямам Истината, но смея да твърдя - виждам глупостите и отсявам до някъде).
Ние сме свързани, всичко Е едно, НО едновременно е и отделно. Залитането в крайности е специалитет на Тъмните. Същият принцип е и ограниченото "мислене" или си антирусия, като си проЕС, или обратното. Еми не :) Мога да мина и без 2те едновременно :)

Ти си друго Аз... Да, Азът е това което ни дели от животните (общо казано), това е най-фрапантната разлика.
Минерално тяло имат - планините, растенията, животните и хората.
Етерно (животворно) - растенията, животните, хората.
Астрално (чувствено) - животните и хората.
Азъ (Буки и Веди) - само ХОРАТА.
При "великите" маи този поздрав е оцелял много дълго време, именно защото те са били едни от последните на планетата които са развили АЗЪ!
Сиреч, били са на косъм да изпуснат следващата стъпка в еволюцията, именно защото демона-змия и неговите строители на пирамиди и каменни градове са си свършили много добре работата. Почти са успели да ги поробят ДУШЕВНО, с фалшиви доктрини и тъмни сили!
Та израза "ти си друго аз" не е велика мисъл за свързаността на атомите на квантово ниво, а учудване и детски възторг на хора осъзнали АЗЪ - "Аз съм аз, а ти си друго АЗ". Компренде? :)

Отивам да постна същото и в друг форум, за да изразя крещящото си възмущение от преклонението към демони-змии, което очевидно не е стихнало и до наши дни! Лая си аз, ама кервана върви, казано по арабски (хм арабски - джинове - джинове с виещи се опашки излизащи от лампа - маи и виещи си змиебогове... оф паралели на еднакви принци няма изброявам до утре).
Мислете, не само последователно, хоризонтално, с ляво полукълбо, но и вертикално, мултиизмерно, с дясно полукълбо. Баланс между двете, нещо което ми е смътно, но се опитвам и аз.
Успех и бягайте далече от тия "богове", дето искат да им принасяш жертва! Пък като израстнем нагоре - няма да има нужда даже и да бягаме, те ще бягат от нас :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #1 -: Септември 03, 2011, 18:20:10 pm »
Хареса ми!  :hi:

Неактивен subequatorial

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
  • Namaste -богa в мен се прекланя пред богa в теб
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #2 -: Септември 09, 2011, 18:34:16 pm »
Рядко съм виждал подобни глупости!
Великите Мая - са били посредниците между Възвисените Владици и обикновените хора
Възвисените владици са хора ,постигнали изключително високо ниво на съзнание - още по времето на Атлантис. За да се осъществи връзката с обикновените хора, Маите са тези , които са препредавали Изключително високи нива на знания за Общото Благоденствие.
 Виждам само конвенционално( за Масите) знание у вас драги.
In La Kesh - Ти си друго Аз! ( Поздрав на Маите) www.metamorphnow.net www.metamorphnow.info Реалност

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #3 -: Септември 09, 2011, 18:43:38 pm »
Цитат
Рядко съм виждал подобни глупости!
Ами погледни си пак писаниците в сайта :)
А сега я се пробвай да се аргументираш, че нещо не виждам аргументи никъде.
Цитат
Великите Мая
Не са мая (за хляб), а МАИ.
Цитат
- са били посредниците между Възвисените Владици и обикновените хора
Кои са "възвисените владици" (ново двайсе пак), "ааа незнам как да оборя това, затова за пред другите ще плясна нещо което звучи "езотерично"...." (търкаля се по пода от смях)
Цитат
Възвисените владици са хора ,постигнали изключително високо ниво на съзнание -
Значи маите са посредници между възвисени хора и кого?
Имаме (според теб) маи, "владици" и кой още? Че маите да са посредници?
Цитат
още по времето на Атлантис.

Между Маите и Атлантида разликата е огромна. Къде пък я намесваш Атлантида от нищото, пак без никаква връзка?!
Цитат
За да се осъществи връзката с обикновените хора, Маите са тези , които са препредавали Изключително високи нива на знания за Общото Благоденствие.
Как? Като са режели глави?
Или като са продавали роби?
Как бе? Пак празни приказки, никакви аргументи...
Цитат
Виждам само конвенционално( за Масите) знание у вас драги.
Ми ние които сме против жертвоприношенията в името на "богове" змии сме такива в очите на пропагандаторите от Тъмната страна (какъвто не си) и на невежите.

Неактивен subequatorial

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
  • Namaste -богa в мен се прекланя пред богa в теб
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #4 -: Септември 09, 2011, 19:32:23 pm »
Да, Маите в по- късен период от време са извършвали жертвиприношения. Но това не са Древните Маи, а по- скоро това което е останало от тях. Наследници на Древните Маи е са само тези в Гватемала. 
Мая - е името на племето. Маи - хората
In La Kesh - Ти си друго Аз! ( Поздрав на Маите) www.metamorphnow.net www.metamorphnow.info Реалност

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #5 -: Септември 09, 2011, 19:40:38 pm »
Може да ти си иска да е така, но за това няма доказателства. Това което е останало от тях е недвусмислено - били са заблудени.
Точно затова и цивилизацията им умира.
Името им умира.

Неактивен sabazii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #6 -: Септември 09, 2011, 21:17:46 pm »
Субекваториален приателю, моля те поспри се малко. Виж там почети повечко и помисли, че нещо май голямо объркване настана.Рядко давам мнения в сайта, ама не се сдържах.то не беше Кундалини, не бяха Маи.Ами тука има хора дето тоя сайт го четат от пет години.И сега се чупят от смях. То бива наивитети, ама.... Хайде със здраве. :blum2:

Неактивен subequatorial

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
  • Namaste -богa в мен се прекланя пред богa в теб
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #7 -: Септември 09, 2011, 21:44:57 pm »
Драги приятелю,
Само с четене нищо не става.
НИкакъв обем интелектуални познания не са достатъчни да помогнат тогава , когато това е най-нужно. Не могат да компенсират липсата на практика.
Не знам какво четете в България, но внимавайте моля.

In La Kesh - Ти си друго Аз! ( Поздрав на Маите) www.metamorphnow.net www.metamorphnow.info Реалност

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2011, 20:57:53 pm »
P.E.A.C.E. - съгласен съм. Честно казано цялата тази работа с много "духовните" маи е доста сбъркана.

Например в супер манипулативната поредица "The Seven Mayan Prophecies" (която я има в колибка), през цялото време ни надуват главата за това колко "напреднали" са били маите. Как те се стремели към щастие и духовен погрес. Как уж "дълбоко" разбирали реалността.

А в същото време, съвсем тенденциозно, нито дума не се каза в поредицата за това, че маите са правили човешки жертвоприношения, за това как жреците са изтръгвали от гърдите на жертвите си все още биещото сърце на военноплениците и робите, хранейки енергийно демоничните йерархии. Голяма "духовност", направо да ти умре магарето.
« Последна редакция: Октомври 01, 2011, 21:06:53 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен raysoflight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2011, 21:48:05 pm »

Например в супер манипулативната поредица "The Seven Mayan Prophecies" (която я има в колибка), през цялото време ни надуват главата за това колко "напреднали" са били маите. Как те се стремели към щастие и духовен погрес. Как уж "дълбоко" разбирали реалността.

А в същото време, съвсем тенденциозно, нито дума не се каза в поредицата за това, че маите са правили човешки жертвоприношения, за това как жреците са изтръгвали от гърдите на жертвите си все още биещото сърце на военноплениците и робите, хранейки енергийно демоничните йерархии. Голяма "духовност", направо да ти умре магарето.

И аз си мислех за същото  :i_am_so_happy:
« Последна редакция: Октомври 01, 2011, 22:19:34 pm от raysoflight »

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: За "великите" Маи и пропагандата на Тъмните
« Отговор #10 -: Юли 15, 2012, 10:06:43 am »
Хора пренасящи в жертва други хора не просто не са велики. Те са направо на нивото на влечугите. По десетки хиляди всеки ден са умирали на олтарите им. Водили са войни само с цел да вземат пленници, които да пренесат в жертва на някакви демонични същества, които нямат нищо общо с т.н. богове. В известен смисъл трябва да сме благодарни на Кортес, който е бил свидетел и това е повлияло на действията му след това. Какво би се случило, ако испанците небяха успели да сложат край на атцтеки и маи? Какво щеше да представлява светът днес?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37708 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12104 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27