Автор Тема: Ползата от форумния експириънс ?  (Прочетена 4029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Ползата от форумния експириънс ?
« -: Юли 05, 2011, 13:05:53 pm »
Трупането на знания в дадена област от форумите е слабо. Автора на темата поставя своя въпрос и останалите изказват мнение ,често бива безмислено,извън темата , голяма е и часта на тези,които искат да се покажат какво знаят и могат.Откъсаци информация от тук-там , няма подредба,мнението на другите често не е от значение.

36 страници да четеш мнението на хората,лавинообразно темите се превръщат в  общ чат на тези които нямат личен живот и са изградили виртуален такъв с останалите от  форумното стадо.


Ползата на форум ,в който всеки си изразява мнението ,е когато искаш да разбереш даден продукт как се оценява качествено.Като анкета във форум където хората са тийнове или расисти .
Полезен може да ви е форум за отглеждане на марихуана,кой какъв успех е имал с  дадена лампа .
Но за духовни практики или здравни проблеми,мнението на другите е неприложимо,защото всеки е уникален.

Ако искам да науча нещо мога да напиша в търсачката ,да ми покаже определн форум,и тема ,с точното мнение оцветено в жълто , мога да  прочета статия ,да  видя  клип или най-добре да потъна в дебела книга.



Във форумите всички имат аватари,подписи,БРОЙ на коментарите,често мнението почва с "АЗ" , повторение на теми,избутване на вече дискутирани развити теми,някои потребители вече ги няма,а са били важна част от форума,други нови са дошли  и са на  ниво  реклама на собствените познания . Постоянно има някой недоволен,някой мн умен,караниции,разправии,форумни тролове, за какво е всичко това? Вместо да излезем да се съберем на живо да обсъждаме ,си седим затворени по  стаите и киснем в тези форуми,това е изкуствена крайност. Ако е с цел подобряване на социалните контакти тогава защо всички са анонимни, с  никове от някой холивудски филм и аватари на разни кумири от  телевизора,защо поне  родния град не си напишите ?



Това мнение го пиша за да видя вашите мнения по въпроса,за да се обедя,че няма смисъл да държа в  боокмарка си 20 форума и във всички да съм регистриран,за да чета скритите подфоруми, за да  разбера,че най добрата информация идва от книгите и истинското знание е това,което придобиваш сам,защото пътят към истината е самотен !



п.п. не искам да обидя никой  точно в този форум,от тук пускам това мнение  после се отправям към подобни като xnet ,indigota ,и все серизони такива  :Confus_3:


Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #1 -: Юли 05, 2011, 14:19:56 pm »
И другаде писах за това, но заслужава да се повторя, именно този форум ми помогна в някой от най важните открития отностно вярата. Не съм намерил тук отговора, даже мога да призная, че мнението ми за повечето потребители не е високо, но различния начин на разглеждане на важни въпроси ми помогна да стигна до обяснение на някои от най-важните неща за света.
А именно книгите не дават добра имформация както ще се убедите когато станете на моята възраст, точно 99,99% от хората които пишат дебели книги следват някаква политика и служат на нечии нечисти интереси, като станете на моята възраст ще се убедите сам.

Цитат
на тези които нямат личен живот и са изградили виртуален такъв с останалите от  форумното стадо.
Е нали потребителите са анонимни, как знаеш кой какъв живот има? И какво точно е личен живот? да правиш курсове между телевизора, хладилника и мястото с двете нули ли е личен живот за вас?
Soli Deo Gloria!

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #2 -: Юли 05, 2011, 14:42:58 pm »

Цитат
на тези които нямат личен живот и са изградили виртуален такъв с останалите от  форумното стадо.
Е нали потребителите са анонимни, как знаеш кой какъв живот има? И какво точно е личен живот? да правиш курсове между телевизора, хладилника и мястото с двете нули ли е личен живот за вас?



Претрупано украсени профили уникално изработени аватари , линкове към лични блогове,сайтове, 10к мнения  регистриран 2003 година активен в момента , във всяка тема му гледаш аватара,дълги мнения,чете и отговаря на дълги мнения в теми с по 26 страници, и общо взето си чешат езиците и спорят, и тук виждам такива хора.  

Много ми хареса една тема във философския форум " За екзистенциалните кризи"
От нея разбрах,че и най-знаещите в този форум с готини аватари и 5к мнения изпадат в депресии,но и знаят как да излязат,научих как абонати с 6 мнения и без аватар се справят супер и научих  трикове как да излизам от дупката, други пък ме потресоха с  ужасната си съдба , изчетох всичко от първата буква до последната  +  препинателните знаци. Беше  полезно. Интересувам се от осъзнато сънуване но като видя  темата и се отказвам да чета, намерих 1 сайт с инфо и прочетох 1 книга и се смятам за  знаещ по въпроса само ми трябва воля и контрол, инак вече имам интересни случки докато спя !

това можах да ти отговоря виртуален мой приятел  :yes:
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 21:52:27 pm от Black Adder »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #3 -: Юли 05, 2011, 15:57:41 pm »
Май нещо си сменил тревата, по-полека младежо. Знам че като си на черешата освен да се държи клавиатура и мишка друго по-добре да не се прави.
Soli Deo Gloria!

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #4 -: Юли 05, 2011, 16:16:37 pm »
За мен ползата от този форум конкретно е, че човек може да се ориентира в зависимост от темата, която го интересува какво да търси, прочете и да направи собствено проучване за нещата. Има много ценни линкове, мнения, анализи, които си струва да се прочетат, така че приемам това място по-скоро като виртуална библиотека :) Но признавам си, нямам нито време, нито търпение да изчета всичко, така че карам по диагонал и каквото ме вълнува в момента, а разни междуличностни разногласия и спорове просто ги пропускам.

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #5 -: Юли 05, 2011, 17:07:31 pm »
За мен ползата от този форум конкретно е, че човек може да се ориентира в зависимост от темата, която го интересува какво да търси, прочете и да направи собствено проучване за нещата. Има много ценни линкове, мнения, анализи, които си струва да се прочетат, така че приемам това място по-скоро като виртуална библиотека :) Но признавам си, нямам нито време, нито търпение да изчета всичко, така че карам по диагонал и каквото ме вълнува в момента, а разни междуличностни разногласия и спорове просто ги пропускам.


точно така и аз правя, линкове или препоръки за дадена книга, рецепти , идеи , или коя  марка техника или дреха с даден модел става или не .

А абоната под твоето мение е образец за офф топик и греши,че  съм се напушил,нищо ,че съм писъл за  тази билка понадоло , грешни разбирания  създава виртуала .  ::)


Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #6 -: Юли 05, 2011, 19:28:24 pm »
... за да  разбера,че най добрата информация идва от книгите и истинското знание е това,което придобиваш сам,защото пътят към истината е самотен !


Тук уцелваш десятката ;) пътят към истината трябва да си го извървиш сам, тогава това е  ТВОЯТА Истина.
А за книгите, хмм, всичко дето го пише по книгите ако се раждаше по нивите, щеше да е берекет невиждан.


Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27