Автор Тема: Нова политика – политика на народа  (Прочетена 11794 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #15 -: Август 14, 2011, 23:15:33 pm »
То едно време, когато народа управляваше, напускането на страната беше забранено. Освен ако не си благословен от властващите урУди.

Та, не знам. Може да не те пуснат  8), я какъв ценен кадър си. Ще им бачкаш там на "работниците" и "селяните" (последното може и без кавички) за пез пари.
 @--- ("Червената идя, по-зла е от Юдея") (к'ъв творец съм, има и рима даже)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #16 -: Август 15, 2011, 13:32:27 pm »
Едните си мислят, че са "капиталисти" (къде ви е капитала да питам само?), другите си мислят, че са комунисти (къде ви е комуната?). И куп още примери, но може би нямам знанията все още (а и желанието), да обясня защо никога не е имало капитализъм и никога не е имало комунизъм!
А да... и двете са ги спонсорирали едни и същи банки и банкери. На Ленин и Троцки им пращат милярди от западни банки, за да осъществят холокост над православния изток, ама всеки писка за евреите на Хитлер. Това което е убил "комунизма" и това което в момента убива "капитализма" (чрез войни и ГЛАД) е несравнимо, а враждата леви/десни, комунисти/капиталисти - просто показва, че още не сме готови за ВЛАСТ НА НАРОДА, просто защото НАРОД НЯМА :)
Източна Европа обаче (и България доста) носи искрата на народа! Защото Запада има нации, ние сме имали народ! На-Род! ;) Дано скоро се събудим (включително и аз) и да се посмеем на миналото и колко заблудени сме били.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #17 -: Август 15, 2011, 14:49:11 pm »


Но на мен ми свучи като утопия, а иначе не е зле.








..., другите си мислят, че са комунисти (къде ви е комуната?).




Ето ви я и "утопията", и "комуната" на практика... ;D
Четете, интересно е  :):
 
ЕДИН ПО-ДОБЪР СВЯТ Е ВЪЗМОЖЕН. МАРИНАЛЕДА - УТОПИЯ ПРЕВЪРНАТА В РЕАЛНОСТ

Там, където е възможен друг по-добър свят: град, наречен Мариналеда         (Дъглас Хамилтън)





В Испания на около 100 км. източно от Севиля се намира малък град с 2700 жители, наречен Мариналеда. Това е един от многото земеделски градове в провинция Севиля, заобиколен от километри равни обработваеми полета. Това, което различава Мариналеда от всички други места в Испания, а може би и в Европа, е, че през последните трийсет години тя е център на постоянна работническа борба, място; където се е появил жив, развиващ се и реален социализъм. Имах късмета да посетя града миналата седмица, във време на дълбока икономическа криза и политически цинизъм, и бях крайно удивен от уникалните му социалистически постижения.



Целият материал:
http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/03/blog-post_12.html

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #18 -: Август 15, 2011, 15:44:35 pm »
И каква е гаранцията, че новата комуна няма и тя да е спонсорирана от същите хора?
То да не си мислите, че най-отпред на комунската манифестация има лепнат плакат "Наш любим и първи спонсор: Рокфелер". Естествено всичко ще изглежда благовидно и розово.
Естествено ще има разни гладни и гръмогласни комунстченца, дето ще пишат по форумите и ще създават суматоха и врява. То тези работи се работят в пирамида. Има си хора на върха, има и хора в основата. Всеки е пионка, дори и най-правдоподобния.

Къде ми е капитала, викаш? Мен заплата ми стига. Стига да е истинска.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #19 -: Август 15, 2011, 16:05:22 pm »

И каква е гаранцията, че новата комуна няма и тя да е спонсорирана от същите хора?


Ако говориш за Мариналеда, аз мисля, че е експеримент и "спонсорите" следят нейното развитие.

Някъде в материала се споменава, че има "спусната завеса" над Мариналеда...

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #20 -: Август 15, 2011, 16:44:38 pm »
Какво става когато "няма" потребление...чифутската система отива по дяволите където и е мястото. Точно това се случва защото хората на Доброто и тези на Злото имат общи съзнания. Проблема за вас роби на хартийката е че ние сме мнозинство, а вие сте пътници. 8)

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #21 -: Август 15, 2011, 17:44:56 pm »
Кои сте "вие" и кои са "те"? ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #22 -: Август 15, 2011, 21:16:31 pm »

И каква е гаранцията, че новата комуна няма и тя да е спонсорирана от същите хора?


Ако говориш за Мариналеда, аз мисля, че е експеримент и "спонсорите" следят нейното развитие.

Някъде в материала се споменава, че има "спусната завеса" над Мариналеда...


Със сигурност е експеримент, на същите, които са решили да експериментиртат с човека и през комунизъма.  И сега с едни и същи "спуснати завеси", ръководени от едни и същи сценаристи "зад оградата", се опитват да пресъздадат нещата, които са изгубили през това си време отново. Аз лично не виждам някаква разлика, между експиремента "Маринелда" в Испания  и  самия комунизъм. Просто, някой се опитва в момента да култивира "човека" и "обществата" в определени комуни и норми, които временно ще имат някакакъв ефект като цяло върху човечеството!!!!

П.П. Между другото да попипитам, на  този   "БЛОГ ЗА СЕРИОЗНИ ХОРА" не му ли е хендлър    МОРФЕЙ    ;D

http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/03/blog-post_12.html ...

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #23 -: Август 15, 2011, 21:49:36 pm »
Вече почти всеки мислещ и чувстващ човек знае, че нещо не е наред със света ни.... Това е глобален проблем, който не се решава от една утопия... Мисля си, че когато дойде времето и решението.... то няма да зависи от разумните ни решения, а от душата ни и от другото ни аз... Така че просто се обичайте

Неактивен M.E.S.S.I..A.H

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #24 -: Август 16, 2011, 11:24:28 am »
Как може да се говори за какъвто и да било морал в политиката, за някаква система с позититивен капитализъм, обединяването на малцинства и малки групи в комуни и по места които сами ще си определят правилата на играта. Акира виждам че говориш за "бедни" и "богати" как щели да се заобичат и да работят заедно за развитие на обществото ...... "политика на народа"  ;D :lol: ;D стига моля ти се, звучи като преразказана извадка от другата ти тема ":Социална структура на една извънземна планета"  . Това са прекрасни заглавия и начални идеи ,но са лишени от всякакъв смисъл и съдържание, просто звучат като сектантски книжлета адресирани към дълбоките провинции на централните САЩ или верно като некф брадясал германски евреин. Имаш хубави и светли идеи ,но когато се говори за бъдещето трябва да изникват реални и цветни визии ,а това не може да се получи ако нямаш отправна точка в сегашната реалност. Опознай малко системата и нещата сами ще се навържат в ума ти.Не искам да те обезсърчавам, но некомпетентността не е оправдание.

`
Колкото до Испания и Мариналеда .... там още треперат че се опитват да отделят Баска държава и изглежда напълно в границите на нормалното,а и схемата на малко аграрно градче не може да се приложи в мегаполисите.
Според мен след 60 години изолация,ембарго,репресии и мизерстване социализма успя като експеримент и то без да го искат и без никаква намеса на финансовите изроди единствено в Куба. Мисля че по естествен път след много страдание и естественото предаване на властта на Кастро (заради старост ) кубинците се превърнаха в най духовната нация и без никви мантри ,медитации и учения се наредиха до тибетците, на които им липсва обща култура и образование за съжаление. Няма по чист народ евала им права.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #25 -: Август 16, 2011, 12:49:39 pm »

 
В Испания на около 100 км. източно от Севиля се намира малък град с 2700 жители, наречен Мариналеда.

Целият материал:
http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/03/blog-post_12.html

Mен ако питаш, сигурен съм, че на някое друго и скрито от нас място, се извършва обратния експеримент ;). И ще преценят, кой от двата строя да ни наложат. Намислили са нещо......ама какво :-X?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Formentera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 97
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #26 -: Август 16, 2011, 19:31:02 pm »
П.П. Между другото да попипитам, на  този   "БЛОГ ЗА СЕРИОЗНИ ХОРА" не му ли е хендлър    МОРФЕЙ    ;D

http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/03/blog-post_12.html ...

[/quote]

 ;D ;D ; :lol: МОРФЕЙ не е хендлър на "БЛОГ ЗА СЕРИОЗНИ ХОРА"  :lol:

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #27 -: Август 17, 2011, 09:16:08 am »
С политика не става. Социалната структура на обществото трябва да се промени. Системата трябва да е друга. Тази система, в която всеки ден умират по над 30 000 деца от глад, а други дрискат в златни кенефи явно не работи. Никоя система, която позволява да съществуват класи няма да успее. Никоя система, в която приоритетът е печалбата няма да има успех. Тук не говорим как да усъвършенстваме тази система, а как да я променим коренно.
Когато човечеството достигне до нивото, в което да няма нужда от пари и политици - тогава ще мръднем напред. Не може всеки да ми говори колко духовно извисен е и накрая да участва в цялата злоупотреба с човечеството.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Нова политика – политика на народа
« Отговор #28 -: Октомври 07, 2011, 07:04:02 am »
Така е Уличен Боецо и с автора на темата и мен ставаме трима а това вече си е за статистика.Аз не разбирам как може да има толкова объркана логика и мироглед ,които да обясняват за изтребление,вникване в системата за да видиш как работи и ще разбереш .Подръжници на консуматорската система с промити мозъци негодни да виждат проблема.Да не говорим за решаването му.Тъй де,са ако нема да ми пуатат оти че работим,дека ми е кяро. ???
  :blush:
 Не виждам нищо по различно в идеята от тази изложена в Цайтгайст и некои други места и се радвам ,че все повече хора осъзнават нуждата и решението .Не разбирам как може да сте такива профани и да правите такива кухи изказваня но предполагам е наслада да кънтят в главата.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27