Автор Тема: Пречи ли ви звукът от джамията в София?  (Прочетена 4143 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Пречи ли ви звукът от джамията в София?

Видях че тази тема не е обсъждана и ще ми е интересно да чуя и вашите мнения, а прочетох и чух абсурдни изказвания на журналисти и политически лице , които ме карат да се замисля дали всички тези хора осъзнават какво говорят, разсъждавайки единственно през ограничената си политическа призма.

Смятате ли,  че националния протест на Атака (20.май) срещу мегафоните от минарето на джамията има единствено за цел да спре обезличаването си като партия или точно обратното ?

Съгласни ли сте, че трябва да се толерира всяко едно религиозно изповедание, което се възползува от религиозните си догми и фанатизъм , в случая когато става въпрос за звуков mind kontrol, kойто надхвърля границите на дадена вяра и несъзнатално въздейства върху подсъзнанието и на останалите граждани .

 И всичко това се случва в столицата на България - София, а не в Кайро, Абу Даби или Истанбул......проснати килимчета в центъра на София и мюфтийски проповеди огласяващи цяла София.


http://www.webcafe.bg/id_983519703

http://frognews.bg/news_35896/Pred_sofiiskata_djamiia_-_miusiulmani_na_kilimcheta_i_politsai/
« Последна редакция: Май 29, 2011, 11:52:04 am от Z-931 »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Пречи ли ви звукът от джамията в София?
« Отговор #1 -: Май 29, 2011, 13:54:10 pm »
Естетствено ,че пречи. Да сложат високоговорители и на църквите, та да слушаме поповете.
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Пречи ли ви звукът от джамията в София?
« Отговор #2 -: Май 29, 2011, 14:31:40 pm »
  Ako успеят и поповете да си извоюват подобно право пред Софийската община току виж на политиците им е светнало за какво става на въпрос и ще спрат да заливат медиите с неадекватните си коментари за правата на човека и вероизповеданията.

Само че тогава може да подменят говорителите на "джамиите" и тези на "църквите" с тези на парламента... ;D


П.П. А ако човекът е будист и иска да медитира на спокойствие и всички тези говорители му нарушават единството със себе си и космоса, как  ли би реагирала Софийската община на подобно мирно вероизповедание и как ли би  го интерпретирала сред медиите в Брюксел .... ;D
« Последна редакция: Май 29, 2011, 14:58:35 pm от Z-931 »

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Пречи ли ви звукът от джамията в София?
« Отговор #3 -: Май 29, 2011, 20:31:04 pm »
Естествено,че пречи или поне дразни.Не съм длъжна да слушам виенето на ходжата в православната си държава.Когато по мегафоните звучи турски вой-това е религия,а когато си пусна българска музика,това е провокация.Аман от платени медии.Някак си е неестествено всички да пеят в един тон.
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Пречи ли ви звукът от джамията в София?
« Отговор #4 -: Май 29, 2011, 20:40:01 pm »
Зет-добра тема.Естествено, че пречи и дразни. Но тук е мястото на овластените /от нас/ лица да се намесят и да защитят интересите на българите, а не да се крият зад празнословие. Това означава да тръгнат срещу ДПС и Доган и се иска смелост, която те нямат.Това означава и да се нарушат някакви евентуални предварителни договорки със Сокола и т.н. Засега ще слушаме ходжата и ще се радваме на благия поглед на лидера на ДПС. :hi:
« Последна редакция: Май 29, 2011, 20:41:43 pm от bojinkata »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Пречи ли ви звукът от джамията в София?
« Отговор #5 -: Май 29, 2011, 21:32:47 pm »
Значи да видим правилно ли съм разбрала.Те могат да надуват уредбата до дупка пък аз не мога да слушам вкъщи силна музика. Ами следващия път като я надуя и ми се скарат съседите, ще кажа че се моля или нещо такова и с пръст не могат да ме пипнат. Освен да се сложат едни яки уредби и на българските църкви.
Нека си протестират атака ама не по този грозен начин. Сигурна съм, че и двете страни са виновни.
Абе мисля си нямаше ли някакъв закон за допустими децибели? Сега ясно е, че всеки има право да вярва в каквото си иска, но да натрапва това на околните за мен е недупостимо.

Неактивен Sevastokrat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Пречи ли ви звукът от джамията в София?
« Отговор #6 -: Юни 01, 2011, 21:38:15 pm »
Напълно против съм!!!А това дето излязоха да се молят пред джамията,беше пълна провокация.Не,че и Атакистите постъпиха напълно разумно де...

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Пречи ли ви звукът от джамията в София?
« Отговор #7 -: Юни 01, 2011, 22:00:45 pm »
От 3 години мюсюлманите имат разрешение от Столична община да се молят на килимчета пред джамията.Тъй че не са нарушили нищо. Друг е въпроса защо общината е разрешила това, което никъде в Европа го няма. ::)
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 08:21:42 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27