Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 857710 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Duras

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1905 -: Януари 18, 2014, 21:32:16 pm »
Аааа, казахме, за програмирането на кристалите казахме, и то доста ясно! гледайте пак ...
Хора, имайте предвид, че това е телевизия, не ние определяме времето и правилата, да им бъдем Благодарни, че изобщо са толкова отворени за нови неща, подкрепящи и доброжелателни към темата :)

Здравейте,

Забравих, че това е телевизионно предаване и времето е ограничено. Може би моето подсъзнателно очакване е било детайлите, които са достъпни в тази тема за изработването на оргонит, да ги видя показани и обсъдени в предаването.

С коментара си исках да обърна внимание, че поднесената информация не е напълно достатъчна за изработването на оргонит.

Чудесно е, че национално представена телевизия е отделила време за тази тема.

Колкото повече информация достига до хората, толкова по добре!

Поздрави.


Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1906 -: Януари 19, 2014, 16:06:06 pm »
Наистина, в едно предаване за няколко часа, още повече с не толкова научно, а по-скоро забавно-развлекателна насоченост не може да се претендира, че ще показва детайлно и научно-обосновано. Отделно пък не е важно кой, кога и защо е показал и разказал на хората за оргонитите /Повечето тук не използваме истинските си имена от реалният свят, нали :bye2:/
Най-важното на такова едно кратко представяне е, при това в предаване гледано от доста хора е, че на който му е интересно може да потърси повече информация и да се запознае с повече подробности.

Хайде нека спрем в тази тема да обсъждаме кой, кога, къде и как е споменал за оргонитите и биоенергийните хармонизатори и я оставим да си се развива по начина по който е започната - споделяне на информация, снимки, методики и съвети.
 :drinks:
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Ivokz92

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1907 -: Януари 22, 2014, 20:36:59 pm »
Здравейте,аз съм нов ще ме светнете ли от къде си поръчвате двойно фасетираните кристали че май много трудно се откриват  :unknown:

Неактивен Duras

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1908 -: Януари 22, 2014, 21:51:36 pm »
Здравейте,аз съм нов ще ме светнете ли от къде си поръчвате двойно фасетираните кристали че май много трудно се откриват  :unknown:

Здравей,

Не двойно фасетирани, а двойно терминирани ( double terminated natural quartz crystal ).

Можеш да погледнеш тук: http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=double+terminated+natural+quartz+crystal&_sop=15

Можеш и да се разходиш по магазините за кристали и полускъпоценни камъни. Трудно ми е да сравня цена в интернет и в магазин, но във интернет има доста по-голям избор като големина и цени. И в зависимост какво си решил да правиш да си избереш и големина.

Избери си естествени кристали, които не са обработвани допълнително. Колкото по съвършенно изглеждат толкова е по-голям вероятността да са полирани. Естествените кристали не са толкова гладки, винаги са шестостенни и не са толкова добре оформени. Повърхноста им е по груба, може да имат шупли и дребни примеси, разни дребни несъвършенства в дълбочина. Ако е прекалено лъскав, без никакви несъвършенства, може и да е чисто стъкло. Поне аз бих имал едно на ум, попадайки на такъв "кристал".

Може някой от колегите тук да те ориентира и за български магазин с по-богат избор. На зад в темата бяхме обсъждали вече този въпрос, порови се ако искаш и ще го намериш.

Поздрави.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1909 -: Февруари 15, 2014, 07:32:10 am »
Оказва се, че използваното в оргонити цвете на живота се е използвало и от тамплиери и от кабалисти и др.
6285174923344176257

Неактивен liika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1910 -: Февруари 15, 2014, 20:34:21 pm »
^ Звучи много интересно,жалко,че руския ми е F- ... ::)

Някой може ли да ме насочи,къде в Пловдив,мога да поръчам изработка на пирамидален тефлонов калъп?
Или от друг материал?Изглежда че никой не може да ми направи калъп за пирамида  :(

Неактивен 1z0

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1911 -: Февруари 16, 2014, 10:05:00 am »

И аз доста търсих, калъпи и след няколко полу-успешни опита да си направя от картон :), попаднах на това. Мисля че може да са ти от полза.

^ Звучи много интересно,жалко,че руския ми е F- ... ::)

Някой може ли да ме насочи,къде в Пловдив,мога да поръчам изработка на пирамидален тефлонов калъп?
Или от друг материал?Изглежда че никой не може да ми направи калъп за пирамида  :(

Неактивен dr.bishop

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1912 -: Февруари 17, 2014, 09:02:31 am »
Не е нужно да давате такива огромни суми за калъпи, в Пловдив има на центъра един магазин Lokah продават свещи с формата на пирамида , по нея може да си направиш. Използвах картон и хартия за печене, нищо сложно няма! Ако напишеш в ютюб - how to make paper pyramid ще ти излезнат много предложения. Правиш си шаблон, подсилваш добре ъглите, за да не ти се изметне калъпа, облепваш с хартия за печене отвътре и нямате проблеми! Успех  :)

Неактивен liika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1913 -: Февруари 17, 2014, 21:51:15 pm »
Благодаря за отговорите!
След като тези от ибей са успяли да я направят от метал,и то перфектна,защо да не може и някой от тук да я направи?

А като е от картон..няма ли да залепне смолата по него? Или имаш предвид отвътре да се сложи хартията за печене за да не залепва?
Дори и така да е...не е за нескопосани хора,няма да успея  :D Трябва ми нещо стабилно :)

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1914 -: Февруари 17, 2014, 22:12:45 pm »
..А като е от картон..няма ли да залепне смолата по него? Или имаш предвид отвътре да се сложи хартията за печене за да не залепва?..
Може просто хартията да се промаже с восък, примерно. Или да се огъне под конкретен разрез стоманена планка, която да оформя пирамида /макар че и тук, според мен, няма да се размине без мазнина или восък, за да се отдели епоксидната смола във вече застинало състояние/.
6285174923344176257

Неактивен dr.bishop

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1915 -: Февруари 18, 2014, 08:48:14 am »
Ето така изглежда шаблон за пирамида
http://kiltedkachersmetaphysics.files.wordpress.com/2011/11/pyramid-pattern.jpg
Най-лесния за мен вариант беше да го изрежа, залепвам го на картон, залепвам от вътрешната страна хартия за печене, подсилваш задължително ръбовете с тиксо, за да не ти се изметне калъпа и си правиш оргонит вътре! Ако нямаш доверие на хартията за печене, залепи кухненско алуминиево фолио, намажи го с нещо мазно- олио, смазка, машинно масло .... и си правиш оргонита вътре  :)

Неактивен hyparh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1916 -: Февруари 19, 2014, 19:28:25 pm »
На мен ми стана интересно какви оцветители се ползват за смолата, за придобиване на желан цвят?
Кондензаторите не са това, което са.

Неактивен gelsyn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
  • orgonizator
    • AngelOrgonCreations
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1917 -: Март 03, 2014, 07:45:36 am »
На мен ми стана интересно какви оцветители се ползват за смолата, за придобиване на желан цвят?
Оцветители, които се използват в сладкарството (емулгатори). Има ги в специализираните магазини. Засега съм доволен.
Относно пирамидалните форми, ползвам тази:



Оргонита се вади много лесно:

http://www.ebay.ie/itm/Hape-Sand-Sun-Ancient-Architecture-Sandcastle-Mold-Egyptian-Pyramid-/291068196035

Разнообразието е голямо, както и цените. Калъпите за свещи също е идея, има избор на форми, но са финансово неизгодни и ваденето е по-трудно.
По-горе някой беше споменал стомана за форма, но мисля, че алуминий е по-добър вариант (топлообмен, тежест). Въпрос на избор все пак.

Неактивен hyparh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1918 -: Март 07, 2014, 14:26:55 pm »
Мерси gelsyn, взех си няколко оцветителя за проба.
Кондензаторите не са това, което са.

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1919 -: Март 09, 2014, 01:50:11 am »
Дали ще е добре, ако си харесам нещо от http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R3.TR4.TRC1.A0.H0.Xorgonite&_nkw=orgonite%20pyramid&_sacat=0&_from=R40&_clu=2&_fcid=3&_localstpos=CR7%208QD&_stpos=CR7%208QD&gbr=1&_trksid=p2045573.m339  примерно? Дайте съвет какво да сложа в стаята ми. Благодаря :)
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27