Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859081 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1785 -: Август 03, 2013, 19:51:04 pm »
Леееко стои хлабава спиралата. Иначе изглежда добре. Не би трябвало това усукване да е проблем. 

По принцип трябва да изглежда така:


Неактивен gelsyn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
  • orgonizator
    • AngelOrgonCreations
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1786 -: Август 06, 2013, 09:16:24 am »
@sidewinder, с какво лакираш накрая готовият Меден оргонен синхронизатор? И още един въпрос: Тенсор ринга, с какво го запояваш в краищата, всмисъл тинол ли използваш за медта?
Благодаря!

Неактивен aggravator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1787 -: Август 09, 2013, 10:53:50 am »
да, става с тинол. За по-добра спойка аз добавям и флюс - продава се в баумакс в малки сини кутийки 20гр. Иначе може и само тинол.

Имам едно питане. Искам да си взема махало,но понеже нямам опит в използването да се допитам до вас има ли значение материала на конуса - камък,метал; има ли значение дебелината ,дължината на верижката и изобщо какво се нуждае човек да знае ако реши да си закупи??

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1788 -: Август 09, 2013, 20:41:03 pm »
Да има значение материала. Много неща имат значение, особено за начинаещи. Четене и решаване на нужното за теб конкретно.
6285174923344176257

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1789 -: Август 09, 2013, 21:22:11 pm »
Лично аз бих използвал такова махало.
6285174923344176257

Неактивен gelsyn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
  • orgonizator
    • AngelOrgonCreations
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1790 -: Август 10, 2013, 08:42:52 am »
A относно смолите, Епкосидната е ясно че става, но ме интересува Полиестерната как стоят нещата при нея? Гледам по клиповете в тубата, хората ползват Water clear casting resin, знаете ли откъде в Бг може да се купи?
Благодаря!

Неактивен aggravator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1791 -: Август 12, 2013, 20:38:03 pm »
Аз лично чувам за пръв път подобна смола, защо просто не използваш епоксидна.Доколкото знам ефектът от нея е най-добър.

Имам един въпрос. Решил съм се да правя оргонит като искам да включа мед, алуминий, стомана и евентуално титаниев оксид.
Въпросът ми за стоманата е възможно ли е да добавя болтчета ,защото предполагам материала ,от който са изградени е стомана с цинково покритие. Поправете ме ако греша  ::) .Имам ги в изобилие и предпочитам тях пред това да затварям още пари в сачми.
« Последна редакция: Август 12, 2013, 21:02:52 pm от aggravator »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1792 -: Август 12, 2013, 21:59:55 pm »
aggravator, най-евтино ще ти излезе със стоманени стружки от фреза. Първо важно изискване за металните частици е да нямат строга повтаряемост във формата и размера. Сачми, гайки, шайби или болтчета не са желателни.

Неактивен aggravator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1793 -: Август 12, 2013, 23:02:33 pm »
Благодаря за отговора ти сайдуайндър,а също и на бофара по-рано!

Има логика да са в такъв вид самите стружки, не помислих... Ще си потърся някъде из София някой цех ,където могат да ми дадат. Случайно да ми кажете на какви цени става пазаренето за тях или опита ви показва,че може и за без пари да мина..?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1794 -: Август 13, 2013, 10:21:29 am »
Зависи на какъв стругар ще попаднеш. На мен са ми давали и без пари, а съм давал и по 10лв за чувал алуминиеви стружки. Един килограм стружки от алуминий върви по 1,30лв в пунктовете за изкупуване на метали. Килограм медни стружки, ако не се лъжа бяха по 7лв. Така че всеки ще иска да изкара някой лев от тази суровина. Един познат стругар ми разправяше, че циганите много се навъртали около контейнерите за стружки.
« Последна редакция: Август 13, 2013, 10:24:45 am от sidewinder »

Неактивен gelsyn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
  • orgonizator
    • AngelOrgonCreations
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1795 -: Август 13, 2013, 16:19:58 pm »
Aз ходих при трима стругари и никой от тях нямаше медни стружки! Голям дефицит, голямо нещо...  ???

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1796 -: Август 13, 2013, 17:56:27 pm »
Снощи ходих да съзерцавам падащите звезди /т.е. метеорити/. Според мен би било много полезно, ако имате възможност поне един оргонит да застива по време на изготвянето му на открито, там където може да попие /макар и нищожна частица/ от енергията на тези падащи звезди.
6285174923344176257

Неактивен aggravator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1797 -: Август 13, 2013, 20:38:04 pm »
bofara ,това е добра идея, за която не се бях замислял.

А за медните стърготини е истина ,че не се намират лесно в София. Днес си намерих стоманени от един фрезист и той сам ми каза,че хора като него предпочитат да ги продават за някой лев. Явно асоциацията ,че искам стружки за без пари (стомана) му се връзва в съзнанието и за мед, което няма нищо общо ,но както и да е.

Имам друго питане. Надявам се да не задръствам излишно темата с въпроса си понеже ми остава да прочета още около 30-на страници. Няколко недели си обикалях Витоша и си събирах етапно парчета втвърдена смола от боровете. Исках продукта да е максимално органичен. В последствие видях ,че парчетата ,които бях събрал (смола върху дървесина) могат да се разтопят на водна баня и само с някакъв разтворител ,така че смолата да падне от дървесината. За съжаление трябваше да добавя и химикал (разтворител за боя) и миризмата на смола сега е убита до известна степен. Свойствата са запазени. Прецедих многократно смолата и съм събрал близо 400мл. На консистенция при нормална температура е точно като мед. Тъй като мисля да я използвам вече, се питам дали при положение ,че е борова ще има някаква промяна в отношенията на добавяния втвърдител към смолата или пропорциите си остават както описаните досега? Така например мисля да добавя фини с по-големи частици метал в оргонита. Първо искам да добавя фините към смолата и след това да заливам. Втвърдителят ми е на Лакпром и по рецепта би трябвало да е 10%+5%(реално 50% от 10%).

Благодаря.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1798 -: Август 13, 2013, 20:46:27 pm »
bofara ,това е добра идея, за която не се бях замислял.
Оттук:
Цитат
п.с. между другото, следвайки тези принципи и настройки може да се изработи конкретен оргонит, допълнително усилващ тези качества, при това те /качествата/ ще се запишат по време на застиването на епоксидната смола и ще са достъпни впоследствие винаги, когато е необходимо. При грамотна изработка би се получил много силен талисман.
6285174923344176257

Неактивен aggravator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1799 -: Август 13, 2013, 21:01:08 pm »
Ако трябва да сме точни около 15 август е идеален период за програмиране на оргонит ,резониращ на енергията на Юпитер ,предвид попадането на Марс и Юпитер в един и същи градус (хелиоцентрично).Отделно двойката съвпада с един градус и с Меркурий през този ден ,а и Нептун е на точно 120 градуса с Юпитер(много силна комбинация). Денят също така е и четвъртък (деня под вибрацията на Юпитер). Енергията се усилва поради факта,че на същия ден е и Богородица. Изследвам хелиоцентричното движение на планетите, защото според мои и чужди изследвания то има по-силно въздействие върху живата материя отколкото геоцентритчното. Подобен енергиен "прозорец" се среща около 22-23 август ,но не толкова силен като този на 15ти.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27