Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859186 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1680 -: Февруари 28, 2013, 10:34:47 am »
По начало си прав Бофара, но ако един хармонизатор работи и въздейства на растенията, ще въздейства и на висши организми. Според мен няма избирателност.

Няма как един човек, живял по начин, зловреден за тялото му, в патогенна зона и много електромагнитно замърсяване и с направата на няколко хармонизатора да отчетем коренна и бърза промяна в жизнения му статус. Процесите в живите организми и съобществата са инертни и слава богу, че са такива. Иначе щяхме да сме свидетели на големи контрасти в природата и то за кратък период от време.

Но когато изследваме как влия някакъв фактор, биотичен или абиотичен, всеки учен ще предпочете за моделен организъм тази, който расте бързо и измененията в него настъпват относително за крътко време. При човека трябва да минат години, за да се усети оздравителния ефект от хармонизиращи растения, кристали, оргонити, и други патерици от този характер.

Това е синтезирано мнение от гледна точка на науката, изказано от мен. Не го натрапвам, просто така работи изследователския подход.

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1681 -: Март 05, 2013, 11:48:00 am »
Здравейте!
Споделям нашата идея за оргонитен фън шуй  :dance:

http://www.fengshuibg.com/articles/articles/256-health-5-end-2

Неактивен Arry

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1682 -: Март 08, 2013, 21:23:54 pm »
Здравейте приятели !

Искам да споделя с вас нещо странно за мен. Направих си тенсор пръстени. Измерих ги по скалата на Бовис. Отчетох стойности над 48 000 !!!!! Възможно ли е това ? И най-странното , че от както съм ги направил стойностите растат.

Моля за коментар. Греша ли нещо ?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1683 -: Март 09, 2013, 00:00:42 am »
Здравейте приятели !

Искам да споделя с вас нещо странно за мен. Направих си тенсор пръстени. Измерих ги по скалата на Бовис. Отчетох стойности над 48 000 !!!!! Възможно ли е това ? И най-странното , че от както съм ги направил стойностите растат.

Моля за коментар. Греша ли нещо ?

Защо не! :hi:

http://www.twistedsage.com/Documents/ExtraOrdinary%20Technology%20Article.pdf

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1684 -: Март 11, 2013, 13:20:12 pm »
Рефлексотерапията на ръцете е изключително полезна за всички органи на човешкото тяло. Ето пример за съответствия на органи върху ръцете /оттук/:



Пак там можем да прочетем за свойствата и въздействието на метала мед върху човешкия организъм /май всичките хармонизатори на Слим Спърлинг се изработват от медна тел/:

Цитат
неспецифичните начини на лечение е с мед.
Хората познават много отдавна целебните свойства на медта. В древна Индия с нея са лекували кожни и очни заболявания. Рецепти за различни "медни лекарства" били използувани от лекарите в цял свят. Още Аристотел и Гален са познавали металотерапията. Аристотел пише, че притискането на мед към ударени места предотвратява синините и че в случая действува "още нещо" освен студенината на метала; че с мед се лекуват подутини и че при лечението на язви върху тях се слагат медни пластинки.
В древна Гърция медта се е използувала за лечение на глухота и при възпаление на сливиците. Великият Авицена препоръчва след оперативно отстраняване на гнойни сливици устата да се плакне със студена вода с оцет в нея, след което към раната да се допре меден сулфат ("син камък").
Лекарите от древния Изток лекували счупвания на кости с прах от червена мед, който се пиел с вода или мляко.
В Русия също отдавна използуват медта за лечение. С нея лекували радикулити, полиартрити, натъртвания и счупвания на кости, епилепсия и много други болести, даже холера. И с основание. Забелязано е, че в страшните холерни времена работниците от медопреработва-телните заводи, а също и живеещите близо до складове с мед не боледували от холера. Бурлаците на Волга, за да не боледуват от холера, слагали под петите си медни монети и носели медни кръстове.
Медта спира възпалителните процеси, успокоява болките, ускорява набъбването на циреи, помага да се избегнат инфекциозните заболявания, стимулира защитните сили на организма. Под въздействието на медни дискове се повишава активността на левкоцитите. Медта лекува бързо. Ако при възпаление на белите дробове вечерта се наблюдава висока температура, то след налагането с медни монети температурата до сутринта се нормализира.
Медта разсейва всички доброкачествени тумори. Много жени, болни от фиброми - тумори на гърдата, след налагане с монети са оздравели.
Медта действува добре на сърдечно-съдовата система: при болки в сърцето монетите се слагат в подклю-чичната ямка. Прикрепват се и се носят непрекъснато. Болките може да изчезнат още след 10 дни.
След удар по крака често се получава тромбофлебит. За да бъде предотвратен, медни монети се поставят в обувката под чорапа.
Медни монети лекуват хемороиди и спират хеморои-далното кръвотечение, понеже въздействуват добре върху вените около ануса. Една монета може да се постави ребром непосредствено върху аналния отвор, а втора да се затисне от седалищните половини, но така, че двете да не се докосват една до друга. При хронично заболяване са нужни повторни курсове нощно време.
Медта добре лекува хронични болести като отит, хай-морит (синузит на горната челюст), трахеобронхит. При хайморит трябва да се налагат дребни монети, но понякога и те са твърде големи. При трахеобронхит монети се налагат върху шията. (Но мед не бива да се използува преди преглед от лекар, понеже картината на болестта бързо се мени вследствие употребата на метала и лекарят не е в състояние да постави вярната диагноза).
За лекуване на глухота малка монета се слага върху изпъкналата кост зад ухото, а друга - върху ухото откъм лицето.
Медта активизира действието на инсулина в кръвта. Затова при лечение с мед инсулинът може да бъде намален или спрян.
При използуване на мед нервната система се успокоява, изчезва безсънието. Медта придава бодрост на организма. Тя намалява главоболието, ако стои на болните места (чело, слепоочия, тил) в продължение на 15-20 минути. Лечението с мед облекчава слединфарктните състояния, а при инфаркт мед се слага в подключична-та ямка. При лечението се използуват пластини от червена мед. Това са тънки, добре шлифовани медни кръгчета с различен диаметър, които при отделните заболявания се слагат върху съответните БАТ (биологично активни точки).
Може да се използуват пластини или монети с размери от 1 до 8 см в диаметър, с дебелина 1-3 мм. За засилване на ефекта преди употребата им т& трябва да бъдат нажежени на огън, да се изстудят и да се почистят с шкурка. Подготвените по този начин пластини се слагат върху болезнените участъци за срок от 6 часа до 3 денонощия. Пластините се прикрепват върху кожата с лейкопласт. След като се свалят, кожата се измива с топла вода и сапун. Обикновено курсът по медотерапия продължава от 3 до 20 дни. Забелязано е, че ефектът е по-силен, ако пластината залепне към кожата, която под нея придобива зеленикав цвят. Народните лекари считат, че ако има плътно сцепление между кожата и медта, тогава металът може да се приложи в лечението, ако няма такова сцепление - медта е безполезна.

Ако се комбинират двата метода /рефлексотерапия и използване на тибетски медни топчета в частност/ се получава кумулативен ефект:

Цитат
въртене в ръка на две медни топчета. С такива топчета тренират тибетските лами, монасите, майсторите на кунг-фу. Напредналите обикновено ги търкалят така, че да не се докосват едно до друго (вместо топчета могат да се използуват орехи). Топчетата имат 5 функции:
1. Осъществяват лечебен масаж на точки по дланите, свързани с вътрешните органи;
2. Канализират стреса и отрицателните емоции. Например: ако са ви обидили, вземете топчетата и ги въртете злобно, за да извадите стреса от себе си.
3. Акумулират енергията Ци.
4. Тренират страничните мускули на пръстите, които при човека са атрофирани. Именно тези мускули се използуват за нанасяне на удари с върха на пръстите.

Дори съм срещал в сайта на хакерите на сънища, че се препоръчва практикуването с такива /или подобни/ топчета, приблизително с размер на орех за осъществяване на т.нар. осъзнати сънища, които могат да бъдат много полезни.

Понеже това са хармонизатори изискващи активност от страна на оператора си, т.е. активни в смисъл на влагането на действие /волеви акт на ръцете и пръстите  :)/ могат да се използват и като средство за стабилно подхранване на собствени мислеформи /понеже акумулират ци от собствените ви ръце в себе си - свойство на медта/, което може да бъде едно прилично средство за осъществяване на елементарни желания /а защо не и материализиране на по-сложни мислеформи във физическия свят след натрупване на известен опит/. В такъв случай /а и принципно/ е нежелателно да се дават в ръцете на други хора, за да не поемат техните енергии, които може и да не са особено полезни за вас.

Аз съм практикувал с кестени, но е полезно да се използват наистина медни топчета /или месингови/ поради ян свойствата на тези метали. В Пловдив в индийския магазин на центъра преди време имаше "пеещи топчета", но тогава не си купих - сега вече няма, има само от някакъв камък, май че беше оникс, ако не се лъжа, но ако се изпусне топче от оникс на асфалта не съм сигурен, че ще остане цяло, а в началото се изпускат.. :)

Иначе са изключително полезни. Но медни - никъде не мога да намеря. Пишете ако знаете откъде.. Благодаря.

p.s. не знам от мебелен магазин, трябва да проверя..

п.п.с. според мед кръгъл оргонит /както едни оргонитни обици в много по-горен пост/ няма да има такива свойства като медните топчета..
« Последна редакция: Март 11, 2013, 13:24:19 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1685 -: Март 11, 2013, 15:02:36 pm »
Ама това е по Востоков бе..... Ха ха ха хаааааа!!!! :lol: :lol: :lol:

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1686 -: Март 12, 2013, 09:12:46 am »
Всеки, включително и Востоков може да копира разни знания както от дълбока древност, така и по съвременни /стига разбира се да може да се включи в информационното поле на планетата/. Доколкото си спомням Сайдуайндър беше споменавал, че разработките на Слим Спърлинг също имат древен произход.. А самите тези топчета в никакъв случай не могат да се нарекат лична разработка на Востоков. Да не говорим за рефлексотерапията, която има сериозни западни разработки..

Ако приемем, че нивото на уважение към един или друг човек /или група от хора/ е показател за нормална биоенергетика в дадения момент - в случая на "хахаха" бих се замислил за евентуални причини, които предизвикват това състояние..  ;)

Аз, примерно, не харесвам разработките на Спърлинг, свързани с елементалите /Кхалеме и другите/, не че не работят, но си имам причини да не ги харесвам. Което не значи, че не проявявам нужното уважение.

Ефектът от топчетата /само че с кестени/ съм го пробвал лично, при това не за ден-два. Много е полезно, ако се прави както трябва. Жалко, че не продават такива топчета от червена мед в езотеричните магазини, естествено ефектът би бил по-силен. Работата с тях е изключително проста /нямам предвид майсторското им въртене - с цел създаване на енергиен вихър - по часовниковата - ян и обратно на часовниковата - ин качества. Или пък тези 'пеещите' - със звуците, които издават може да се подхрани дадена мислеформа, или да се структурира пространството посредством техния звук - както примерно с окарината/. Не само гъвкавост и сила на пръстите се постигат посредством това въртене, но и масаж на меридианите по пръстите. Отделно, се масажират /на принципа на холограмата/ всички органи от тялото. Лично аз съм се занимавал да си засилвам меридианите  по пръстите по часове - всеки меридиан е водещ за 2 часа от денонощието, т.е. 12 меридиана - 24 часа. Ефектът е много хармоничен - използвах биоенергията на собствените си пръсти. Въобще древните са били много грамотни и в трите сфери на съществуване /по Хермес Трисмегист - ментална, астрална и физическа/, а това, което достига до нас в писмена форма са само жалки трохи.
6285174923344176257

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1687 -: Март 12, 2013, 09:32:30 am »
Между другото тук /в края на страницата/ може да се видят реални ефекти и въздействия, регистрирани в официална клиника в Малайзия /не мисля, че трябва да обяснявам на грамотни читатели точно на този форум, защо не в някоя развита европейска страна/ от вода, заредена с мю-частици от вертушката върху качеството на кръвта на изследвани лица. Аз лично не коментирам, но си позволявам да преведа малка част:

Цитат
резултатите са практически едни и същи - на кръвни съсиреци (червени кръвни клетки, свързани помежду си в гроздове или наредени в дълги нишки), които не могат да проникнат в най-тънките капиляри, винаги се разделят на отделни клетки и ... оживяват!

Бъдете здрави. :)  И .. хармонични!
6285174923344176257

Неактивен Arry

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1688 -: Март 12, 2013, 12:34:52 pm »

Аз, примерно, не харесвам разработките на Спърлинг, свързани с елементалите /Кхалеме и другите/, не че не работят, но си имам причини да не ги харесвам. Което не значи, че не проявявам нужното уважение.

Този коментар на колегата bofara ме подтикна да споделя нещо свързано с фигурите на елементалите.
Изчетох почти всичко до което се добрах и си ги направих всичките. Част от тях започнах да нося постоянно със себе си. След около 2 седмици забелязах, че не се чувствам конфортно. Осъзнах че постепенно ставам раздразнителен и нещата около мен тръгват в нежелана от мен посока. Реагирах веднага и ги оствих у дома. Сега са всички заедно. Може би не трябва да се носят дълго време или да не са разделени.
Междувременно, разглеждайки древните символи забелязах, че те са изрисувани по друг начин, а ние ги правим различно.
Така както си ги направих аз и както съм ги виждал и в този форум - тези елементи са "отворени". В смисъл двата края на медната тел не са свързани. (както много други хармонизатори) Хванах се и направих нов, като този път свързах двата края (запоих ги) и постигнах същата форма.
Измерих новия вариант и установих , че стойностите на енергията са много по-високи. Сега нося със себе си новия вариант и очаквам реакциите на тялото си.

Става въпрос за Plymella. Имам снимка , но нещо не мога да я вмъкна.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1689 -: Март 12, 2013, 12:56:06 pm »
Може би имаш предвид това:



Аз лично няма да мога да се справя с направата му. Медна тел с дължина един свещен кубит да се завърти с три вихъра и да се свържат краищата. Но да се направи така, че нито да има нужда да се реже, нито да се добавя тел, а и намотките на трите вихъра да са равен брой.  ??? ???

Неактивен Arry

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1690 -: Март 12, 2013, 13:02:13 pm »
Да, само че на Plymella.  Не беше лесно, но го направих. :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1691 -: Март 12, 2013, 13:35:01 pm »
Всъщност сега се сещам как ще стане за трискелиона.

Като си измерим един кубит (523-529мм), създаваме окръжност без да я затваряме. Под 120 градуса бележим три точки, като емблемата на Мерцедес (Това не е реклама  :D). После с клещи-човчича щипваме на маркерите и навиваме погледнато отгоре надясно. Независимо къде ни се падне снадката, запояваме. Не съм го пробвал, сега ми хрумна. Но ще пробвам днес. Би било прекрасно, ако се окаже правилна схемата. След като има правилна тройна симетрия, би трябвало и точките да са на равно отстояние.

Неактивен Arry

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1692 -: Март 12, 2013, 13:39:16 pm »
Това успях да кача. Дано се вижда нормално. :)

« Последна редакция: Март 12, 2013, 13:54:45 pm от Arry »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1693 -: Март 12, 2013, 13:41:47 pm »
Симетрично се е получило, но си могъл и по-дискретно да го запоиш - без да има такава топка калай. А дали е с дължината на свещения кубит?
« Последна редакция: Март 12, 2013, 13:55:50 pm от sidewinder »

Неактивен Arry

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1694 -: Март 12, 2013, 13:47:28 pm »
Да, свещен кубит е. Не правя компромиси с това. Относно калая - не съм се усъвършенствал още :)
А и като се има предвид , че това ми е успешен опит от толкова много неуспешни. Доволен съм !
Най- важното за мен беше , че показа стойности по Бовис над 48 000.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 13:55:26 pm от Arry »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27