Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859270 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1125 -: Май 19, 2012, 16:16:09 pm »
1. Пирамидите са създадени изкуствено с доста цели, като една от тях е да се контролират енергиите и съзнанието на живото същество - нашата планета Земя. Изключително удачно е показано в книгата, посочена от SMSI-H - аналогията със су-джок е 1:1. 
2. Не знам дали на някой би му било приятно да живее със забодени игли по различни негови части, които да контролират потока на неговата енергия не по естествен начин.
3. Картите Таро представляват 'антени' за такива енергии, но енергията, особено от големите Аркани може да се използват от много малко на брой същества на Земята.
4. Вихърът, създаден от върха на пирамидата служи да транслация на съзнанието на фараона /а щом забраняват на самолети да минават над тях значи и не само на фараона/ към дадено 'измерение'.
5. В природата няма естествено създадени нито пирамидални, нито конусни, правоъгълни и други такива структури. Всичко е техногенно. Техно-контрол.
6. Да постигат се определени ефекти и положителни резултати от използване на пирамиди. Но е добре да се отчитат не само тези резултати, а да се погледне и в по-дългосрочен план. Например при същата тази су-джок терапия /естествено при грамотно въздействие/ се получава подобряване в, да кажем здравословното състояние на дадено лице, но е възможно /не винаги, зависи от кармичните натрупвания/ да се измени нещо в социумните му взаимоотношения например...
7. Аз лично ако реша да правя пирамида бих обмислил добре за какво ми е необходима, както в краткосрочен, така и в дългосрочен план.
 :)
6285174923344176257

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1126 -: Май 19, 2012, 17:12:56 pm »
sidewinder,

Айде сега... Ти какво? Не си чел "Документите Тера" ли? Не мога да повярвам, че се е случило! Ако наистина не си я чел, направи го и ще спечелиш много.

Разбира се, че не винаги е имало пирамиди на Земята. И разбира се, че не е извършван баланс на енергиите ПРЕДИ НАСЕЛЯВАНЕТО И ТЕРАФОРМИРАНЕТО НА ЗЕМЯТА. Никога не съм казвал, че пирамидите са естествени и са константа на Земята от създаването й. Преди тя е била диво място, една безжизнена скала. Пирамидите са съществен елемент в тераформирането на Земята, те присъстват от много дълбоки древности и много от тях са на дъното на океана или пък са заровени под днешното ниво на почвата, както е в Крим или пък в Босна.

Разликата между плътната и кухата пирамида?... Хе-хе-хе-хе... много ме развесели! Аз да не съм Виктор Степанович Гребенников, че да знам... Може би отговорът ще се намери в посочената от мен книга. Още не съм я почнал, но ще й дойде и на нея времето. Надявам се да намеря отговора там, но предполагам, че ще е доста сложен, защото нещата са свързани с геометрия и математика, закони, по които става преобразуването на ефира и т.н. Като пример за сложност само ще посоча платформата на Гребенников. По принцип тези неща си ги пише в древните писания, поне тези, които са достигнали до нас, ама транскрипцията и преиначаването са си казали думата. Дано скоро бъдат намерени правилните подходи при четенето на старите текстове. Много истина е написана в тях.
Много интересна реплика на пирамида са направили авторите на това произведение,



което е хем кухо, хем е плътно. Етапите на строителство на това невероятно съоръжение можете да проследите тук:
http://pyramids.iicufi.org/index.php?id=55&L=0%22%20onfocus%3D%22blurLink%28this%29%3B

Дано ви е интересно! Снимков материал бол.


« Последна редакция: Май 19, 2012, 17:47:26 pm от SMSI-H »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1127 -: Май 19, 2012, 18:32:24 pm »
Бр-р-р-р-р-р...

Какви са целите на пирамидалната форма? Един от отговорите вижте в този филм:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&hl=bg&v=84baE6n1118


След 5,20 минута, чуйте какви неща разправя конструктора на горната пирамида при експеримента му в Хеопсовата.
 
А на долния линк можете да изтеглите книгата му в pdf формат. Какви страхотии пише в нея...

http://oksanagolubeva.ru/blog/valerij_uvarov

Теглете и я печатайте, че едва я открих. Голям зор беше!
« Последна редакция: Май 19, 2012, 19:02:28 pm от SMSI-H »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1128 -: Май 19, 2012, 20:08:52 pm »
Garvan, ще преставлява ли трудност да метнеш едни пропорцианялни размери за умален макет на хеопсовата пирамида. Предполагам, че ако метрите се превърнат в сантиметри пак ще стане, а?


Нещо се запалих и аз да си правя. Още не съм решил от какъв материал да е. Може би от стъклени стени.

Щом бръснарско ножче от иридиева сплав се заточва при положение, че е направено така, че да не може многократно да се заточва по конвенционалните методи, значи работата е дебела.
« Последна редакция: Май 19, 2012, 20:10:18 pm от sidewinder »

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1129 -: Май 19, 2012, 20:13:47 pm »
sidewinder,

Айде сега... Ти какво? Не си чел "Документите Тера" ли? Не мога да повярвам, че се е случило! Ако наистина не си я чел, направи го и ще спечелиш много.

Разбира се, че не винаги е имало пирамиди на Земята. И разбира се, че не е извършван баланс на енергиите ПРЕДИ НАСЕЛЯВАНЕТО И ТЕРАФОРМИРАНЕТО НА ЗЕМЯТА. Никога не съм казвал, че пирамидите са естествени и са константа на Земята от създаването й. Преди тя е била диво място, една безжизнена скала. Пирамидите са съществен елемент в тераформирането на Земята, те присъстват от много дълбоки древности и много от тях са на дъното на океана или пък са заровени под днешното ниво на почвата, както е в Крим или пък в Босна.

Разликата между плътната и кухата пирамида?... Хе-хе-хе-хе... много ме развесели! Аз да не съм Виктор Степанович Гребенников, че да знам... Може би отговорът ще се намери в посочената от мен книга. Още не съм я почнал, но ще й дойде и на нея времето. Надявам се да намеря отговора там, но предполагам, че ще е доста сложен, защото нещата са свързани с геометрия и математика, закони, по които става преобразуването на ефира и т.н. Като пример за сложност само ще посоча платформата на Гребенников. По принцип тези неща си ги пише в древните писания, поне тези, които са достигнали до нас, ама транскрипцията и преиначаването са си казали думата. Дано скоро бъдат намерени правилните подходи при четенето на старите текстове. Много истина е написана в тях.
Много интересна реплика на пирамида са направили авторите на това произведение,



което е хем кухо, хем е плътно. Етапите на строителство на това невероятно съоръжение можете да проследите тук:
http://pyramids.iicufi.org/index.php?id=55&L=0%22%20onfocus%3D%22blurLink%28this%29%3B

Дано ви е интересно! Снимков материал бол.




С нетърпние отворих линка, но се разочаровах на 2рата секунда! Пирамида от железобетон... Всеки, криво ляво запознат с материята, ще ви каже, че това си е загуба на пари и труд! Освен това, с просто око се вижда, че "пирамидата" на братушките е с неправилни пропорции.
И, за да не става нужда да се задават излишни въпроси, ще ви припомня, че пирамидата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е с пропорциите на Хеопсовата, с други думи, трябва да е според златното сечение. Ония, които са строили Хеопсовата са били МНОГО наясно, какво правят, така, че най-мъдрото, което можем да направим е да вървим по тяхните стъпки, а не да се опитваме да откриваме наново топлата вода.
Скоро ще довърша работата си по един доста сложен оргонит с пирамидална форма и се надявам, ако имам добри резултати разбира се, да споделя с вас постигнатото. :drinks:

Неактивен emo_G

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1130 -: Май 19, 2012, 20:17:40 pm »

Много интересна реплика на пирамида са направили авторите на това произведение,



което е хем кухо, хем е плътно. Етапите на строителство на това невероятно съоръжение можете да проследите тук:
http://pyramids.iicufi.org/index.php?id=55&L=0%22%20onfocus%3D%22blurLink%28this%29%3B


Тъкмо съм подхаванал книжлето на пичовете, построили пирамидката от снимката. Като гледах модела на пирамидата с по-малките пирамидални кухини, които служат за резонатори, ми изникна идеята за оргонит направен по подобен модел. Само че вместо кухини да се използват малки оргонитчета с формата на пирамидки, които да се подредят по подходящия начин. Какво ще кажете, за едно подобно устройство?

Мислех да си правя оргонит с пирамидална форма и силно се замислям да вложа в него девет по-малки пирамидални оргонитчета като резонатори откъм основата, както е на снимката. Двете неща, които ме притесняват са: как да докарам достатъчно точно разположението на по-малките пирамидки в оргонита, докато застива смолата и откъде да намеря достатъчно малки кристали за малките пирамиди.  :unknown:

Каква е най-подходяща да бъде плътността на малките пирамиди-резонатори?
« Последна редакция: Май 19, 2012, 20:20:33 pm от emo_G »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1131 -: Май 19, 2012, 20:23:45 pm »
Garvan, ще преставлява ли трудност да метнеш едни пропорционални размери за умален макет на хеопсовата пирамида. Предполагам, че ако метрите се превърнат в сантиметри пак ще стане, а?


Нещо се запалих и аз да си правя. Още не съм решил от какъв материал да е. Може би от стъклени стени.

Щом бръснарско ножче от иридиева сплав се заточва при положение, че е направено така, че да не може многократно да се заточва по конвенционалните методи, значи работата е дебела.

Оказа се, че не е толкова трудно да се направи материал за пирамида. Достатъчно е да имаме кварцов пясък в достатъчно количество. Ако няма кварц нещата не стават толкова добре. Така че цимент и кварцов пясък става. Стените могат да се леят в куфраж поотделно и след това да се слепват. Добре е на върха да се сложи и един по-голям кварцов кристал за пирамидон.

Garvan,

Внимателно проследи историята на строежа, ще видиш колко кварцов пясък са вложили в цимента и облицовките.

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1132 -: Май 19, 2012, 20:32:32 pm »

Garvan,

Внимателно проследи историята на строежа, ще видиш колко кварцов пясък са вложили в цимента и облицовките.

Проследих го... То, че са сложили много кварцов пякък, заслужава похвала, но нищо не променя! Влагането на стоманена арматура в конструкцията, кото очевидно повтаря (а и, как ли би могло да е иначе?!) формата на пирамидата, я прави безполезна! Пак повтарям, всеки, който се е интересувал сериозно от темата знае ДВЕ ОСНОВНИ правила:
1. Или правиш пирамида според Златното сечение, или не се захващай!
2. Пирамида НЕ СЕ ПРАВИ от метал, просто не работи! Изключението, което потвърждава правилото е АЛУМИНИЯ...

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1133 -: Май 19, 2012, 20:41:29 pm »
А, и още нещо, соето забарвих да кажа....
Това, как пирамидата с пресечен  връх и с остър връх, насочват енергията е АБСОЛЮТНО ВЯРНО!
Само че, аз не мога да се сетя за какво би послужила пирамида с остър връх, освен за свръзка някаква, с някого :unknown: ....?
Лично аз съм на мнение, че за домашна употреба, много по-добра е пресечената пирамида. Все пак, ако някой реши да си я сложи под леглото (под моето имам 5), едва ли ще предпочете лъчът енергия да му влиза в едно, хм, по такова място, пред това да обхваща по-голяма част от тялото му...
Друг е въроса, как можем да постороим пирамида с ПЕРФЕКТЕН връх :unknown: Както и да го мисля, все ми се струва, че колкото и да се стараем да го "заточим" до перфектност, все в един момент, пирамидата ще се окаже пресечена, пък било то дори и на ниво кристална решетка....


Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1134 -: Май 19, 2012, 20:57:55 pm »
 Здравейте!
Споделям от архива си някои от най-интересните си находки за пирамидите, първият линк за платото Наска и връзката му с тях ме впечатли особено, преведох резюметата набързо:
http://www.youtube.com/watch?v=PSowx7h11G0&feature=player_embedded#!
В платото Наска останаха по-малко тайни ...
  Това видео продължава темата за линиите в Google Earth, както и темата за geoglyphs, разположени в различни части на света и до днес без никакво ясно обяснение. Оказа се, че линиите на Наска са указател към най-важните мегалити... А символиката, начертана там е пътя на Човека, извървян по стъпалата на развитието...


за пирамидите:
Пирамиды - то, что от нас скрывают...(часть 1)
http://rutube.ru/tracks/4217167.html?v=686fb89ae2dfc2ea689b9011df8c8d97
Пирамиды - то, что от нас скрывают...(часть 2)
http://rutube.ru/tracks/3810613.html?v=0c73e8c8bb9eacc200adbd3c153261b7
   Проучвания, свързани с пирамидите и тяхното предназначение на Земята ... Взаимовръзката между китайските и египетските пирамиди, потопа и пирамидите, изместването на оста на Земята, накъде гледа Сфинкса, новият Северен полюс ...
Пирамиды - то, что от нас скрывают...(часть 3)
http://rutube.ru/tracks/3813259.html?v=80885df680ba9539bc20e2cd5ae0dcc9
   Изследвания на автора по въпроси, свързани с пирамидите и не само... взаимовръзката между китайските, египетските и мексиканските пирамиди и други древни мегалити ... храма Минакши, храма на Баал и т.н. .. Как може да се използва тази връзка... метода за движение на магнитния полюс, чрез който може да се определи възрастта на древните мегалити.
« Последна редакция: Май 19, 2012, 20:59:27 pm от pleasure »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1135 -: Май 19, 2012, 21:15:11 pm »

Garvan,

Внимателно проследи историята на строежа, ще видиш колко кварцов пясък са вложили в цимента и облицовките.

Проследих го... То, че са сложили много кварцов пякък, заслужава похвала, но нищо не променя! Влагането на стоманена арматура в конструкцията, кото очевидно повтаря (а и, как ли би могло да е иначе?!) формата на пирамидата, я прави безполезна! Пак повтарям, всеки, който се е интересувал сериозно от темата знае ДВЕ ОСНОВНИ правила:
1. Или правиш пирамида според Златното сечение, или не се захващай!
2. Пирамида НЕ СЕ ПРАВИ от метал, просто не работи! Изключението, което потвърждава правилото е АЛУМИНИЯ...

Не си съвсем прав. Виж какво пише тук: http://pyramids.iicufi.org/index.php?id=59
Цитирам: "    1. Утерянная в веках память о том, что древние зиккураты шумеров были металлическими сооружениями, сохранилась в некоторых текстах. В книге «Архитектура, мистицизм и миф», в которой рассказывается о зиккурате Борсиппы, восстановленном при Навуходоносоре, Уильям Летаби переводит сохранившуюся на нем надпись следующим образом:

    «Я восстановил и довел до совершенства чудо Борсиппы, храм семи сфер мира. Я возвел его из кирпичей и покрыл медью»."

А за първото ти твърдение, за което също казвам, че не си съвсем прав, виж тук: http://pyramids.iicufi.org/index.php?id=106&L=mesrcnxweslna
Цитирам:"Пирамида с выраженными свойствами должна обладать достаточно большой собственной массой и неслучайным значением высоты, связанным с определенными шумановскими резонансами, условиями резонансной кратности. Лучше, если параметры пирамиды будут согласованы с основными циклическими константами, задающими определенный биоэнергетический ритм всему живому на планете.

Такую пирамиду можно разместить прямо в квартире или офисе. Размер стеклянной пирамиды, обладающей достаточно активным структурирующим полем должен быть около полутора метров в высоту и 70 см. в основании. Конфигурация пирамиды отличается от знакомых очертаний пирамиды Хеопса. Угол наклона граней к основанию изменен для увеличения интенсивности структурирующего поля пирамиды. При этом важнейшим ключевым параметром, будет являтся отношение высоты пирамиды к ширине основания, соответствующее значению, связанному с собственной частотой планеты Земля в низкочастотном диапазоне! "


Видя ли; "Конфигурация пирамиды отличается от знакомых очертаний пирамиды Хеопса"?
И това също: "При этом важнейшим ключевым параметром, будет являтся отношение высоты пирамиды к ширине основания, соответствующее значению, связанному с собственной частотой планеты Земля в низкочастотном диапазоне! " . Е сега шумановата честота не е като онази преди 12000 години, когато са строили Хеопсовата пирамида, повишена е.
« Последна редакция: Май 19, 2012, 21:22:32 pm от SMSI-H »

Неактивен emo_G

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1136 -: Май 19, 2012, 21:20:15 pm »
Размери на пирамиди от 100 до 1000мм, които GARVAN бе така любезен да ми предостави:


Предполагам, че мерките са за пирамиди с връх...
« Последна редакция: Май 19, 2012, 21:26:44 pm от emo_G »

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1137 -: Май 19, 2012, 21:23:35 pm »

Garvan,

Внимателно проследи историята на строежа, ще видиш колко кварцов пясък са вложили в цимента и облицовките.

Проследих го... То, че са сложили много кварцов пякък, заслужава похвала, но нищо не променя! Влагането на стоманена арматура в конструкцията, кото очевидно повтаря (а и, как ли би могло да е иначе?!) формата на пирамидата, я прави безполезна! Пак повтарям, всеки, който се е интересувал сериозно от темата знае ДВЕ ОСНОВНИ правила:
1. Или правиш пирамида според Златното сечение, или не се захващай!
2. Пирамида НЕ СЕ ПРАВИ от метал, просто не работи! Изключението, което потвърждава правилото е АЛУМИНИЯ...

Не си съвсем прав. Виж какво пише тук: http://pyramids.iicufi.org/index.php?id=59
Цитирам: "    1. Утерянная в веках память о том, что древние зиккураты шумеров были металлическими сооружениями, сохранилась в некоторых текстах. В книге «Архитектура, мистицизм и миф», в которой рассказывается о зиккурате Борсиппы, восстановленном при Навуходоносоре, Уильям Летаби переводит сохранившуюся на нем надпись следующим образом:

    «Я восстановил и довел до совершенства чудо Борсиппы, храм семи сфер мира. Я возвел его из кирпичей и покрыл медью»."

А за първото ти твърдение, за което също казвам, че не си съвсем прав, виж тук: http://pyramids.iicufi.org/index.php?id=106&L=mesrcnxweslna
Цитирам:"Пирамида с выраженными свойствами должна обладать достаточно большой собственной массой и неслучайным значением высоты, связанным с определенными шумановскими резонансами, условиями резонансной кратности. Лучше, если параметры пирамиды будут согласованы с основными циклическими константами, задающими определенный биоэнергетический ритм всему живому на планете.

Такую пирамиду можно разместить прямо в квартире или офисе. Размер стеклянной пирамиды, обладающей достаточно активным структурирующим полем должен быть около полутора метров в высоту и 70 см. в основании. Конфигурация пирамиды отличается от знакомых очертаний пирамиды Хеопса. Угол наклона граней к основанию изменен для увеличения интенсивности структурирующего поля пирамиды. При этом важнейшим ключевым параметром, будет являтся отношение высоты пирамиды к ширине основания, соответствующее значению, связанному с собственной частотой планеты Земля в низкочастотном диапазоне! "


Видя ли; "Конфигурация пирамиды отличается от знакомых очертаний пирамиды Хеопса"?

Не твърдя, е съм прав. Просто споделям наученто от мен в продължение на доста години и емпиричния ми опит. В Крайна сметка, всеки може да твърди каквото си поиска, но за мен са важни фактите! Всеки може да го провери сам, прави си една пирамида от картон и още една, но от мед например. След това проверява коя работи.... :good:

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1138 -: Май 19, 2012, 21:27:31 pm »
Размери на пирамиди от 100 до 1000мм, които GARVAN бе така любезен да ми предостави:


Предполагам, че мерките са за пирамиди с остър връх...

За мен беше удоволствие!
Да, за пирамиди с остър връх са, но нищо няма да им стане когато ъгъла на наклон и дължината на страната на основата са спазени. Когато, тези две величини са спазени, няма проблем, пропорциите ще са спазени и пирамидата ще си работи идеално! :bye2:

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1139 -: Май 19, 2012, 21:27:49 pm »
Оф, знам, че ще ме бактисате вече, но ще си позволя още един цитат:
"Такие материалы как: органическое стекло, картон, различные пластики, для строительства пирамиды не подходят. Лучше всего, если мини-пирамида будет выполнена из стекла, т. к. этот материал наилучшим образом отвечает резонансным характеристикам, необходимым для получения соответствующего результата."

Стъкло братчета...

И още нещо:
"Важнейшим фактором в эффективности структурирующих свойств пирамиды является зона перехода сред, определяемая структурой материала и качеством поверхности боковых граней пирамиды. Чем контрастней разница между плотностью воздуха и плотностью материала и выше качество поверхности, тем лучше свойства пирамиды. "

Доколкото успях да схвана не е перспективно да се правят пирамиди по-малки от 70см. Такива нямат почти никъв ефект, особено ако са под 30 см. Най-удачните за домашни нужди, изработени от стъкло, са се оказали тези с височина 1 метър.
« Последна редакция: Май 19, 2012, 21:37:53 pm от SMSI-H »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27