Автор Тема: Числото 11 прекалено много съвпадения  (Прочетена 33537 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #15 -: Май 18, 2011, 17:50:01 pm »
А ти к'во каза по темата?

Първия постинг е дълъг 100 метра. Трябва ли да коментирам всяка запетайка, наведнъж, че да съм по темата?
Не винаги имам толкова време и нерви да пиша.
В повечето случаи коментирам доста подробно. Тъй като, обаче виждам е все тая напоследък взе да ми се изпарява мотивацията.

А конкретно, може и да има нещо вярно в това 11. Но много от примерите са чиста СТЪКМИСТИКА. И по начина по който са изложени трудно подлежат на коментар.
Сега се сетих, имаше на едно място, че Кабалата била хубаво нещо. Еми хубаво. Правете си магии тогава. Играйте си с числата.

Само ми е странно, уж професионални нумеролози сте, с числа си играете, а елементарни сметки от 2ри клас математика трудно правите. Някак ми са несъвместими 2те работи.
Или карате само на преписване от статии и книжки, а?

Наистина какъв по-точно коментар очакваш?

Това, дето се събират цифрите на дадено число, че се гледа после какво число е, е толкова абсурдно логически и математически, че не знам накъде повече. Знам, че нумеролозите много го обичат.
Все едно да събираш ябълки с круши, обаче. Защото цифрата си е цифра, а числото число. И нямат нищо общо.
Все едно да събираш "километри" (разстояние), с "километри в час" (скорост).
Защото числото, това е цифра(километър) в 10( в час)

Ако бяхме не 10ична а някаква друга бройна система, 2ична, 8мична, 16ична,
тогава тези резултати щяха да са коренно други.
А за хора, с по-широка переспектива на възрпиятие (програмисти, маи, анунаки и други подобни) 10ичната ни система е някаква екзотика, и си ползват съвсем други броични системи.

Само малоумниците могат да бъркат цифри с числа, защото им изглеждат по един и същи начин написани. Но реално нямат нищо общо. Все еднода бъркаш събирателната частица "и" с буквата "и".

Е, сега като писах повече, по-добре ли е? И по темата ли е?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Агент Мръднал

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
  • The Evil's always stronger, Hope's dead ...
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #16 -: Юни 17, 2011, 22:14:04 pm »
Formentera, Бен Ладен го ликвидирали на 2-ри май -> 2.5.2011. -> 2+5+2+0+1+1=11.
Отново имаме 11... Странно "съвпадение".
THE TRUTH IS OUT THERE

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #17 -: Юни 17, 2011, 23:20:51 pm »
Постинга ти е N:16, от 22:14:04
16+22+14+04=56 5+6=11 ... Странно "съвпадение".
Не разбрахте ли, че като си играете с цифрите достатъчно дълго време, винаги ще стигнете до произволно избрана цифра?
Хайде моля ви, не търсете съвпадения там където ги няма!
Така само увеличавате 'шума' в картината.

Неактивен Formentera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 97
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #18 -: Юни 20, 2011, 03:22:22 am »
Превела съм ви нещо, което сметнах за нтересно. Толкова.
Ето ви и източниците, за някой все пак може да са интересни.


http://redjedi.foroactivo.net/t6625-numero-11-eventos

http://mundoconmisojos.blogspot.com/2011/03/rick-clay-numerologia.html



Ако някой от вас иска да оспорва статията, то ще е добре да не го прави с преводача, а с източнка на самата информация. Но това наистина ще се окаже доста трудно, защото част от тази информация е заплатена с живот, живота на Рик Клей.
Ами човека е имал смелостта да се поразрови малко по надълбоко в нещата, а не само да пише по форумите и да оспорва неща, които не разбира.
Колко от нас имат смелостта, волята и амбицията да защитят идеите в които вярват с живота си?  Толкова по този въпрос.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #19 -: Юни 20, 2011, 11:04:55 am »
Formentera, а къде е превода?

Неактивен Formentera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 97
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #20 -: Юни 20, 2011, 12:24:27 pm »
Formentera, а къде е превода?

Как къде е превода.

Аз отворих тази тема и първата статия - Числото 11 прекалено много съвпадения Това е превода. Тази статия съм я направила като превод от линковете, които посочих в предният си коментар.Всички коментари към темата се отнасят към първият пост - превода. За това казах, че с мен няма какво да спорите по въпросите за числото 11, защото аз съм само преводача, а с преводач не се спори. :)



Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #21 -: Юни 20, 2011, 12:42:43 pm »
Пак съм недоразбрала. Мислех, че е нещо ново.Сори :)

Неактивен Row

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #22 -: Юни 25, 2011, 11:06:12 am »
Formentera, Бен Ладен го ликвидирали на 2-ри май -> 2.5.2011. -> 2+5+2+0+1+1=11.
Отново имаме 11... Странно "съвпадение".
Или поне тогава е обявено... Ако приемем, че е мъртъв и включим конспирацията около 25-то число (било то дата, месец, година, също както 2Pac е бил убит на 25 години, Майкъл Джексън на 25-ти Юли и т.н.) и кажем, че е бил убит на 25-ти Април и изключим годината както 9/11 ще получим 25.04 (2+5+0+4=11)... И така можем да си играем до безкрайност:)Ето и едно събитие във Facebook - http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/event.php?eid=116710448360693 . Пак числото 11. :) А може ли ако някой има информация да ме светне защо през 2012 е възможно въвеждането на новия световен ред? Като цяло вярвам в символиката и фактите около въпросното число, но въпреки това има случаи в които всичко е плод на лична интерпретация колкото да се създаде някаква конспирация:)

А и също така, ако е Осама Б. Ладен буквите ще бъдат 11 на брой, както и тримата му братята поне за които аз чух, ако от Бин оставим само Б-то пак се получават 11 букви. В мита за 9/11 е споменат Shanksville - пак 11 букви... Просто в момента гледам Zeitgeist: Final Editon и си броя буквичките, ха-ха-ха:)
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 12:16:44 pm от Row »

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #23 -: Юни 25, 2011, 23:50:33 pm »
А може ли ако някой има информация да ме светне защо през 2012 е възможно въвеждането на новия световен ред? Като цяло вярвам в символиката и фактите около въпросното число, но въпреки това има случаи в които всичко е плод на лична интерпретация колкото да се създаде някаква конспирация:)

С подобни "твърдения" просто си правят гаргара с хората позовавайки се на символиката на числата. Защото на 12/13 завършва един природен цикъл и на 1/0 започва нов. Тук 12 и 13 от една страна и 1 и 0 от друга-са взаимно заменяеми. Например имаме: 12 зодиакални знака, 12 деления на часовника и 12 месеца в годината. Тези числа в случая символизират СМЪРТТА (12/13) и ПРЕРАЖДАНЕТО/ТРАНСФОРМАЦИЯТА (1/0). Поради това казваме, че 13 е фатално число /Числото на смъртта, Петък 13-ти и т.н./. Хвърли един поглед на картите таро с номера 12,13 и 0 от големите аркани и ще видиш този процес. И така, след 12 в природата следва 1... и цикълът отново се повтаря. В това се състои цялата заигравка!

Ако питаш мен, новия световен ред не е никакъв нов световен ред а същия стар, изтъркан и до болка познат Стар Световен Ред в който си живуркаме от край време. Просто периодически изменят формата му, тъй като според вселенските принципи /в които те без съмнение вярват/ нищо в този свят не е статично и трябва да търпи развитие.

И докато не съм забравил... през 2012-та година няма да има никакъв край на света /за тези които вярват в подобни абсурди/. Имаме само краят на един природен/календарен цикъл и началото на нов!
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 00:24:42 am от PUSHER »

Неактивен Row

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #24 -: Юни 26, 2011, 09:50:19 am »
Благодаря ти за информацията, а относно числото 13 - то има много причини да бъде смятано за фатално, даже съм забелязал, че по някои филми като стане прекалено напрегнато и/или се случи нещо лошо и има часовник, събирайки всяко едно число повечето пъти се получава 13, ха-ха-ха:) 2012 - да, това определено са абсурди, помня наскоро отворих една тема за въпросната година и едно промито момче, говореше за 4 Слънца и Нов Господар... Определено е имало Brain-washing... новия световен ред - имам предвид, че той съществува, но хората не го осъзнават, а тук във форума очакваме да го въведат и да ходим с пирамидки по челата буквално... а ние какво НЕ правим по този въпрос за да не ни слагат етикети и т.н. както бе зададен същия този въпрос в една тема? Както и да е, нека не се отклоняваме от темата:).. За 11 казах - вярвам, че няма винаги съвпадение, но нека не правим от мухата слон за всяко нещо, тъй като ако си прекалено буден или прекалено заспал (наяве) - то и в двата крайни случая изхода е един... Трябва да има баланс:) И да, все пак е хубаво да разглеждаме всичко, истината е някъде там, а ние разполагаме само с буквите явно...


PS: А за края на света е ясно, че каквото и да ни падне на главите, накрая ние ще се избием помежду си...
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 18:49:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #25 -: Юни 26, 2011, 15:23:35 pm »
Радвам се, че бях полезен.
Повярвай ми, главната причина да смятаме дадено число за фатално или благоприятно се корени в асоциации свързани със самата природа. Ето една такава асоциациа във връзка с предния ми пост. В 12 часа в полунощ настъпва “злокобният” 13-ти час /Часът на Смъртта/. Той продължава от 12:00 до 1:00. Тринадесетката тук е “невидима”, но простата аритметика ни показва следното: 12+1=13 /Затова пък по обяд си е напълно "видима" и казваме дирекно 13:00 часа/. Много знаменитости намират смъртта си именно в същия този 13-ти час. Последния такъв беше Майкъл Джексън.

И още един пример. През Декември /12-ят месец/ годината символично умира, за да се роди отново през Януари /1-ят месец/. Затова 12-ката в случая е “фаталното” а  1-цата  “благоприятното” число. Друг пък може да каже, че и 12-ката е благоприятно число защото завършва/затваря цикъла. Въпрос на интерпретация.

Ето го ритуалът, ето я “магията”. КОПИРАНЕ на природата му е майката!

Най-интересното и екзотично определение което съм чувал за числото 11* беше от една интернет поредица. Там се казваше, че 11 е “Числото на Магьосникът”. Тук боравим с цикъл от 1 до 10 където разглеждаме тези две числа като “Божествени”. Затова 11-ката в случая се явява като нумерологично предизвикателство /от кабалистична гледна точка/ към Бог или намеса в Неговите дела. А един мъдър човек веднъж ми каза “11 – това е Бог и неговата Сянка”. Последното много ми хареса! Също така 1+1=2. Сега си идваме на думата, защото тук вече боравим с Дуализмът – най-старата религия на света! Почитането на деня и нощта, на зимата и лятото, на слънцето и луната... на мъжкото и женското начало... в природата!

Както виждаш, разсъжденията върху всяко едно число могат да бъдат продължени до безкраен брой интерпретации и накрая пак стигаме до Природата!

* 11 - Единадесет (Eleven)
• Eleven (El-Even)
• El = Бог
• Even = Поставям се наравно; Изравнявам се с;
• Да обобщим: El-even = Поставям се наравно с Бог.

ПП: Дано да не стигаме до пирамидките по челата, защото се сещам за една много перверзна асоциация свързана с тях ;D
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 18:50:16 pm от Mirotvorec »

Неактивен Row

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #26 -: Юни 26, 2011, 19:29:13 pm »
Благодаря отново за информацията, следователно темата най-спокойно може да бъде преименувана и да бъде за числата като цяло:) "11 - Бог и Неговата Сянка" и на мен ми хареса определено:) А това за пирамидките - то си е така вече, но за това казах буквално:) Е, може би, аз съм бавен, но не знам за каква асоциация се сещаш ти, но във всички случаи е перверзно, все пак тази дума не се свързва само със секса, я, ха-ха-ха

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #27 -: Юни 27, 2011, 06:44:13 am »
Честно, хора, как си ги нагласяте тия работи?
Как от 12 до 1 полунощ било 13тия час, като по обед се казва 13 едва когато мине 1
Т.е между 12 и 1 е все още 12тия час.

Като е толкова природно и важно това деление на 12, защо тогава дните от седмицата не са 12? Ами дните от месеца защо не са 12? Ами пръстите на краката ми защо не са 12?

За (eleven) също си е пълно нагласяне.
Английския език е доста късен език. И е производен на други по-стари езици.
Единайсет на други езици е (до колкото помня)
onze - френски
once - испански
onDICHI - италиански (където dichi e десятка)

Няма никакви богове в името.
Аз пък "eleven" мога да си го изтълкувам като "ученика Н" ("eleve" e е ученик на фр)
или пък "да вдигнем/повдигнем Н" ("eleve" e повдигам на фр)

Изобщо експлоатацията на тълкуването може да е всякаква.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #28 -: Юни 27, 2011, 09:31:31 am »
Прав си, но само донякъде.

“Тринадесетия час” е нарецателно понятие за първия час след полунощ. Идва от западния фолклор, затова не ти говори нищо. За времето по обед си е така. Тук съм бързал и съм допуснал неволна грешка, за което се извинявам. Останалото си важи.

Да 12 е важно число, но не е единственото число, затова нямаш 12 пръста примерно.

Английският наистина е късен език /от времето на У. Шекспир, Ф. Бейкън и компания/, производен на по стари езици. Създаден е изкуствено за сравнително кратък период от време на базата на окултни принципи и е направо претъпкан с божества и “божествени” вулгаризми. Това прави “Езикът на Глобализацията” най-перверзния,  манипулативен /понеже гледам, че в подписа си си имаш линк към НЛП-форум/ и лесен за усвояване език. Вземи примерно някоя средна по дължина дума “раздроби” я на части и наблюдавай какво става. Разбира се всяка дума в него има повече от едно възможно тълкуване /по примера на кабала/. Само трябва да знаеш какво да търсиш.

Напълно нормално е да получиш различни резултати прекарвайки думата Eleven през други езици различни от английския. И аз не намирам нищо смущаващо в българската дума “Единадесет” примерно. Но и не съм филолог! Ако има такъв наблизо, нека се чувства свободен да ме коригира.
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 15:58:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Числото 11 прекалено много съвпадения
« Отговор #29 -: Юни 27, 2011, 17:55:34 pm »
Форумът в подписа ми не е НЛП. Има вътре раздел НЛП, но тоя раздел е просто добавка и е много малка част от цялото. Която едва ли някой ползва.
Все едно този форум, заради това, че има теми за НЛП да се нарече НЛП форум. Не става.
Не съди прибързано.

Парадокс или не, но в другия форум съотношението истина/лъжа е много много по-голямо, отколкото например в този форум, където хората са "тръгнали да търсят ИСТИНАТА".

С окулт за "съжаление" (искам да кажа "за щастие") не се занимавам. И също така не чета подобна литература и тн. Така че нямам аргументи за сега за изводите за английския. Може и да са верни, може и да не са.

Ето например какво казва Уикипедията. Там са дадени няколко възможни произхода на думата. Очевидно и учените също се съмняват:
http://en.wiktionary.org/wiki/even

Цитат
Etymology 1

Old English efen (adjective), efnan (verb).

Etymology 2

Old English efen

Etymology 3

Old English ǣfen. Cognate with Dutch avond, German Abend.
http://en.wiktionary.org/wiki/%C3%A6fen

Etymology

Proto-Germanic *ēfanaz. Cognate with Old Frisian ēvend, Old Saxon āƀand (Dutch avond), Old High German āband (German Abend), Old Norse aptann.

Освен това, even може да се тълкува като стара дума за нощ.
Така че "eleven" да не означава равен на бога Ел, а "Нощния бог Ел"
Цитат
even (plural evens)

    (archaic or poetic) Evening.  
        1526, William Tyndale, trans. Bible, Matthew ch. 8:

            When the even was come they brought unto him many that were possessed with devylles
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27