Автор Тема: Всяко куче и котка с микрочип от догодина  (Прочетена 13766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Всяко куче и котка с микрочип от догодина

07 юли 2006 / News.dir. bg
Въвеждане на пълен регистрационен режим на всяко куче и котка, родено или пренесено на територията на Варна предвиждат обсъдените вчера от експертния съвет по проблемите на безстопанствените животни проектопромени в Наредбата за обществения ред.
В досегашния нормативен документ се създава цял раздел, който регламентира реда за отглеждане на домашни животни във Варна, пише в. "Черно море". Той ще влезе в сила от 1 януари 2007 г.Регистрите ще се водят от районните администрации. Там ще се отразяват не само домашните любимци, но и бездомните кучета и котки на територията на съответното кметство. В актуализирането на регистъра ще участват и домоуправителите на жилищните блокове, които до края на април всяка година ще бъдат длъжни да предоставят на районните администрации отчети за живеещите в блока домашни любимци. За всяко куче или котка, отглеждано в домашни условия, ще се издава удостоверение за регистрация. В него ще се вписват имената на собственика и животното, адреса на който кучето, котката или друг вид домашен любимец пребивава, данните от имунизационния паспорт, датата на самата имунизация. Освен това в документа ще се придружава и от декларация на собственика, че е запознат с наредбата и ще я изпълнява. Ще бъде вписан и номерът на микрочипа, който ще се имплантира на всяко домашно животно. 5 лева е предложената такса за издаване на удостоверение, 20 лева ще струва регистрацията и тя ще се плаща всяка година до 31 март. Право на безплатно удостоверение ще имат домашните животни на инвалидите, служебните кучета, опитните животни, тези, които се използват от Българския червен кръст, кастрираните и ловните кучета.



Работата върви на зле ! Сега аз ако не искам да сложа на кучето си чип излиза че съм престъпник! Предпочитам да ме глобят отколкото да му сложа чип! Няма ли някакви изследвания че тези чипове оказват вредно влияние върху здравето на животните? И да има бързо ще бъде фалшифицирано и съм убеден че голямата част от хората ще си мислят че  правят едно добро дело "предпазвайки" животните си от загубване и от тъпите промиващи мозъци предавания по дискавъри които ни убеждават колко е добре любимците ни да са с чипове а много "загрижени родители" с радост ще сложат чип на детето си за да са спокойни че няма да се загуби! Когато стане задължително и хората  да си слагат чипове вече ще навлезем в периода на едни интересни събитийца описани в Библията.
« Последна редакция: Юли 08, 2006, 18:03:31 pm от Alien »

Eon

  • Гост
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #1 -: Юли 08, 2006, 18:05:36 pm »
Даааа... Добре си описал последователността на събитията... Логична последователност.

Чипове на домашни любимци, футболисти, затворници, деца и т.н.

След време и на 'нормални хора' останалите без чип стават престъпници автоматично = Out Law

Welcome to the world of Gataka...  :'(

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #2 -: Юли 08, 2006, 18:13:03 pm »
Аз лично не вярвах  че в България това ще дойде толкова бързо! Обаче ако ще е за нещо гадно новите технологии изпреварват  всички останали държави и пристигат при нас светкавично  >:( . Ако стане въпрос вече на всички да се слагат чипове да се надяваме че оправданието че този факт нарушава "религиозните ми права" ще свърши работа  :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #3 -: Юли 08, 2006, 18:50:19 pm »
Цитат
След време и на 'нормални хора' останалите без чип стават престъпници автоматично
Май ще ставам престъпник  :(
Не мисли като човек!-Крион

Eon

  • Гост
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #4 -: Юли 08, 2006, 18:52:22 pm »
И аз  :P :P :P

Ysmin

  • Гост
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #5 -: Юли 08, 2006, 19:24:48 pm »
. Ако стане въпрос вече на всички да се слагат чипове да се надяваме че оправданието че този факт нарушава "религиозните ми права" ще свърши работа  :P
Докато религиите не са обединени в една  оправданието ти може и да върши работа....

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #6 -: Юли 08, 2006, 19:41:21 pm »
Да, наистина много бързо дойде в България! Явно пришпорват нещата. За съжаление, май че следващите ще са децата.И аз се питам как един ден ще откажа чипа.Няма да мога да работя, защото условието е да го имаш. Ако все пак работя няма да мога да си получа парите ,ако по някаква случайност ги получа няма да мога да пазарувам с тях! Какво ли е решението?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Eon

  • Гост
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #7 -: Юли 08, 2006, 20:29:58 pm »
Да не позволим да го направят.

Ще ги 4&$#*%#%#%^  в идиотите  >:( >:( >:( >:( >:(

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #8 -: Юли 08, 2006, 20:36:42 pm »
Да не позволим да го направят.




Неактивен lss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #9 -: Юли 09, 2006, 10:56:58 am »
горките животни... нямаше как да ни се размине и на нас в България, жалко че няма кой да спре този процес
е, не

Eon

  • Гост
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #10 -: Юли 09, 2006, 11:23:27 am »
Ако излезем като французите вънка преди месеци и ще успеем...


Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #11 -: Юли 09, 2006, 16:47:19 pm »

   >:( всичко с времето си ...  :(

  ЕЗК

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #12 -: Юли 10, 2006, 11:25:24 am »
ТЕ искат да ни сложат чипове.И ние го знаем.
Ние не желаем чипове. И те го знаят.
Действията и на двата отбора са почти ясни.
Това "почти" предполага елемента "изненада".
Но кой е предвидил този елемент?
Защо ми се струва, че са ТЕ?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #13 -: Юли 10, 2006, 14:33:01 pm »
ТЕ искат да ни сложат чипове.И ние го знаем.
Ние не желаем чипове. И те го знаят.
Действията и на двата отбора са почти ясни.
Това "почти" предполага елемента "изненада".
Но кой е предвидил този елемент?
Защо ми се струва, че са ТЕ?
:)

 защото са по  - умни от нас  :D, в края на краищата , от колко време на Животните в Природата им слагат какви ли не гадории за да им изучават миграцията ... :o
 но все пак си мисля , че на запад разни хора вече отбягват този номер  ;)
 ЕЗК 

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Всяко куче и котка с микрочип от догодина
« Отговор #14 -: Юли 10, 2006, 15:22:29 pm »

 а да , сега си спомних : сигурно повечето от вас са гледали САУТ ПАРК , е там помните ли за В чипа , ето какво ще стане всъщност  :)

  ЕЗК 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27