Автор Тема: Отменят КАЗАРМАТА?  (Прочетена 5425 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отменят КАЗАРМАТА?
« -: Юни 29, 2006, 12:49:12 pm »
От 1 януари 2008 г. отпада наборната военна служба, реши парламентът - най-накрая!!!

От 1 януари 2008 г. ще отпадне наборната военна служба, реши парламентът, който прие днес на второ четене промените в Закона за отбраната и въоръжените сили.
Младежите, които изпълняват наборна военна служба или алтернативна служба и не са отслужили пълния й срок към 31 декември 2007 г. се уволняват, считано от 1 януари 2008 г., приеха депутатите.
Наборниците ще могат да кандидатстват за приемане на кадрова служба след полагане на военната клетва, а не както досега след изслужване на 2/3 от законоустановения срок на наборната служба.

Доколкото разбрах е прието и на първо и второ четене във парламента, сега само трябва да се публикува във Държавен Вестник.
НАТО и АМЕРИКАНСКИТЕ ВОЕННИ ще ни пазят... :-[

ЕЗК 
« Последна редакция: Юни 30, 2006, 17:33:10 pm от Horus »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #1 -: Юни 30, 2006, 17:33:27 pm »
Да, беше крайно време.

Неактивен lss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #2 -: Юни 30, 2006, 21:36:43 pm »
беше ясно, че ще я отменят... поне вече го приеха
е, не

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #3 -: Юли 01, 2006, 01:52:52 am »
Да, беше крайно време.
  :-X

 кое , да остане без АРМИЯ , и да ни се налага да ни пази НАТО ли  ??? ами не мерси , при наличието на един ЕТНИЧЕСКИ проблем , направо ще ни стане " горещо "
  >:(
  ЕЗК 

Eon

  • Гост
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #4 -: Юли 01, 2006, 07:25:26 am »
ЕЗК замисли се малко.

То една армия ни е нашата мани мани. И с нея и без нея си е все същото човече.

Сигурно 50% от войниците са роми (не че имам нещо против тях), но не знаят къде е ляво и дясно.

Те ли ще те пазят от нашественика. Те ли ще изпълняват диверсионни тактики и т.н. и др. глупости.

Айде моля ти се.  :P

Етническия проблем може да стане ако се предизвика отгоре чрез пропаганда. Иначе е абсурд.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #5 -: Юли 01, 2006, 13:07:09 pm »
ЕЗК замисли се малко.

То една армия ни е нашата мани мани. И с нея и без нея си е все същото човече.

Сигурно 50% от войниците са роми (не че имам нещо против тях), но не знаят къде е ляво и дясно.

Те ли ще те пазят от нашественика. Те ли ще изпълняват диверсионни тактики и т.н. и др. глупости.

Айде моля ти се.  :P

Етническия проблем може да стане ако се предизвика отгоре чрез пропаганда. Иначе е абсурд.
:-X

  Не споря за качеството на армията , аз също съм бил в казарма , и ми е напълно ясна цялата сиситема , просто ме притеснява , при евентуална пропаганда, като тази преди време за АВТОНОМИЯ в Родопите какво ще правим. В България етносите , ТУРЦИ и ЦИГАНИ са вече повече от Българите , и никой от нас не знае какво може да стане. Според мен това си е тактически ход, наложен от ВИСШИТЕ ИНСТАНЦИИ...  :-\

  ЕЗК

Eon

  • Гост
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #6 -: Юли 01, 2006, 13:11:15 pm »
Не са повече спокойно.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #7 -: Юли 01, 2006, 13:12:41 pm »
Не са повече спокойно.
:)

 Съгласен съм ... ;)

  ЕЗК 

prestor

  • Гост
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #8 -: Юли 03, 2006, 01:25:58 am »
Наборната служба е излишна. Не виждам с какво би помогнала в случай на етнически конфликт, както казва esound. По-полезни за България бихме били ако 6 или 9 месеца прекараме в самоосъвършенстване, отколкото в тичане от старшината до другото дърво. Така или иначе ако се стигне до етнически конфликт, няма да ни се позволи да се защитаваме с войската си( справка Косово).

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Отменят КАЗАРМАТА?
« Отговор #9 -: Юли 06, 2006, 06:21:13 am »
Войската ни ли?
На кой стадион ще я събираме за шоуто?

Подобно на това, когато предали на китайския военен министър, че албанците обявили война на Китай.
Като чул колко са, той запитал "В кой хотел са настанени?" ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27