Автор Тема: За масовата депресия  (Прочетена 12766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
За масовата депресия
« -: Април 26, 2011, 10:03:17 am »
По празниците бях в провинцията и не че в Софето е кой знай колко по различно,но се изумих на масовата депресия там.Хората освен ,че са депресирани от безпаричие ,са и изключително неспособни да се самотивират,да намират решения на проблемите си,да гледат положително и да мислят креативно.Вече се оказва проблем общуването ми с такива хора. Не знам как да се справя,не искам да ги слушам,а и не мога да им помогна,защото за тяхната помощ са необходими години.  Хората не искат да решават проблемите си,предпочитат да им висят за да има за какво да се оплакват,за да имат теми на разговор.Преди години и аз съм била като тях,но съм положила усилия да подобря живота си и приемането на себе си и света. И сега имам нужда да се скрия дълбоко в планината,но и без социален живот не става. И въобще е такива мисли ми се въртят в главата,вие какво мислите по темата.Как се общува с хората,просто депресията е масова,а не локална.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:За масовата депресия
« Отговор #1 -: Април 26, 2011, 12:47:03 pm »
Трудно се общува с такива хора. За мен дори е болезнено. Също си мисля напоследък да заживея дълбоко в планината, където да няма хора около мен поне на 10 километра радиус.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:За масовата депресия
« Отговор #2 -: Април 26, 2011, 13:21:02 pm »
Интересно, но и на мен ми минават такива мисли, нищо чудно всики да сме под масова психоза. Не е нормално човек да иска да се усамотява, поне не и на вашата възраст, на моята е по приемливо, когато бях на вашите години преди много време не съм имал такива мисли, но сега като слушам около мене само за болести и липса на пари даже си мисля, че е наказание да съм в София.
Soli Deo Gloria!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #3 -: Април 26, 2011, 13:52:36 pm »
Много мой връстници обмислят да живеят на тихо и спокойно място и да някак си става едновременно,поне в моето обкръжение. Когато отидох във въпросния провинциален град,които много харесвам и заради природата и заради спокойствието и заради топлото отношение на хората , отидох с идеята ,че мисля  да живея там,но се разочаровах.Там хората са още по унили и депресирани.Мислех си, в по спокоен сред живописна природа град ще се чувствам по добре,но депресията там е още по мрачна.Това ме навява на мисълта че искам да живея на още по усамотено място. Но също така ме навява на мисълта за непоносимост към хората или поне недоволните такива.Не знам къде е точно проблема,честно.В мен,за това че не мога да проявя разбиране към тях или в това ,че найстина е по сериозан проблема и това е естествено следствие.Също така, човек каквото вижда извън себе си ,обикновенно го притежава,което прави и мен депресирана, и така депресирания бяга от депресията физически,а тя всъщност е психичен процес и не зависи толкова от мястото. Невъзможността да отидеш в къщичка в гората също се явява проблем.Първо защото няма да има с какво да се издържаш и после защото не можем да станем отшелници и да се изключим от социума,просто така.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За масовата депресия
« Отговор #4 -: Април 26, 2011, 14:53:13 pm »
Понякога си мисля, че депресията е резултат от греховният живот който водят хората и се явява като резултат от него и една невъзможност да имат това което си мислят ,че заслужават. Тя е резултат и доказателство, колко насериозно се вземат някои хора и колко здраво са оплетени в мрежите на собствения си егоизъм и и алчност. И ако приемем депресията, като душевно страдание, то тя си е напълно заслужена. Така, че и през девет панини в десета да избяга човек ще си е същия волно или неволно програмиран депресиращ тип.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:За масовата депресия
« Отговор #5 -: Април 26, 2011, 14:55:42 pm »
Фишбоун, депресията в случая е зараза, предавана по комуникативен път. Външно влияние един вид.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #6 -: Април 26, 2011, 15:06:32 pm »
Абсолютно съм съгласна.В момента е зараза.Хората си я разпостраняват доброволно,даже си мислят че живеят чрез нея,че им дава сили.Виждам всекидневно как го правят.Измислят си и си създават драми,освен тези които обстоятелствата им предлагат.Когато им предложиш помощ ,те я отказват защото не знаят какво да правят ако не са депресирани,смятат че ще им е скучно.Но иначе мечтаят,за пари,за яхти,за ......

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За масовата депресия
« Отговор #7 -: Април 26, 2011, 15:14:24 pm »
Фишбоун, депресията в случая е зараза, предавана по комуникативен път. Външно влияние един вид.
Да смятам, че главните виновници са външни фактори, но самата предразположеност към депресията не е нещо външно.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За масовата депресия
« Отговор #8 -: Април 26, 2011, 15:18:21 pm »
Измислят си и си създават драми,освен тези които обстоятелствата им предлагат.Когато им предложиш помощ ,те я отказват защото не знаят какво да правят ако не са депресирани,смятат че ще им е скучно.Но иначе мечтаят,за пари,за яхти,за ......
Е то това вече не е депресия тва е глезотия породена от голяма доза мързел.
За такива препоръчвам 7 номер мотика, бързо ще ги излекува.
« Последна редакция: Април 26, 2011, 15:20:58 pm от fishbone »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #9 -: Април 26, 2011, 15:57:20 pm »
В известен смисъл ,да,не говорех само за тези хора обаче.
И все пак как мислите в кого е проблема,в депресирания или в този който иска да избяга от депресираните?Масовата депресия или не чак толкова масовото пробуждане?

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:За масовата депресия
« Отговор #10 -: Април 26, 2011, 16:00:50 pm »
В основата на депресията са мързела, глупостта и ограничения мироглед. Да чакаш някой друг да ти свърши работата и да ти реши проблемите. Да живееш с мисълта да натъпчеш стомаха и да пийнеш нещо по-силно, цигари. Евентуално игра на карти и тв-сериали. Какво очакваш от такъв човек. Проблема си е на депресираните.
« Последна редакция: Април 26, 2011, 16:02:00 pm от teni »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #11 -: Април 26, 2011, 16:18:39 pm »
Да де ама се явява и мой,защото съм заобиколена от депресирани,а искам да съм заобиколена от такива който могат да намерят мотивацията в себе си,такива който мислят положително и търсещи,а те май след пика на нарастване почнаха да се губят на фона на депресираните.Такива който са с моята енергия и вибрация. Сещам се за едно послание на Крион в което се казва,че ние трябва да сме там където е нужно за да вкарваме баланс,да светим в тъмнината.Все пак обаче това е доста натоварващо.Усещам как малко по малко започвам да ставам единак.В случая имам семейство де,но като цяло се отдръпваме от такива хора,а това не знам дали е точно "светене".Виждам как почват и мойте дружки да търсят изход от тази ситуация.Те също се чудят какво да правят.Искат спокоен живот,положителен. А заобиколени от депресии не намразваме ли депресираните? И тази омраза как по точно ще се превърне в светлина? Опитвам се да бъда толерантна,да ги разбирам да им помагам,но то просто не може.Трябва много време и желание от тяхна страна,а те нямат такова,вече не искат никой да им помага,никой да чуят.В същия момент някой ще каже че гледам от високо,не е така,аз искам да сме равни и те да намират в себе си силата и мотивацията,но те не искат.Не знаят как,не им се полага усилие.

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Re:За масовата депресия
« Отговор #12 -: Април 26, 2011, 16:26:09 pm »
Няколко години подред си пожелавам да се срещам само с готини хора. Сега това се случва - досадници и депресари просто отбягвам. Все по-малко ме интересува как това ще им се отрази. Ако мога да помогна на някого и видя, че има смисъл - правя го. На останалите депресари не обръщам внимание и гледам да ги накарам и те да не ми обръщат...

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:За масовата депресия
« Отговор #13 -: Април 26, 2011, 16:31:28 pm »
Проблема не е едностранен. Като цяло това е грешка в системата, и напоследък е станала по-осезаема.
Нормалното агрегатно състояние на хората е да са щастливи. Щастливи по дефолт и безусловно.
Причините за това могат да са вътрешни и външни. Вътрешните, при хора които не са наясно със себе си, не знаят какво искат или непробудили се и неосъзнали че са си самодостатъчни. Външните, които са повече, са стреса, рекламите, които пропагандират че нещо ти липсва за да си щастлив.
Така че дори пробудили се могат да не са щатсливи и депресирани в една неблагоприятна среда, заобиколени от зомбита.
По-лошия вариянт е хем да са заспи, хем да се влиаят от външните фактори, мисля че тези са неспасяемите които има предвид есес
« Последна редакция: Април 26, 2011, 16:38:48 pm от Sangre »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За масовата депресия
« Отговор #14 -: Април 26, 2011, 16:55:37 pm »
А заобиколени от депресии не намразваме ли депресираните?
Това е коронния им номер. Те се нуждаят от тази твоя отрицателна енергия. Целта им е да те превърнат в донор и тук е връзката с енергийното източване(вампиризъм).
Цитат
И тази омраза как по точно ще се превърне в светлина?
Чрез прошка и смирение, ако вече си допуснала разбира се 'омразата' в своя ум и сърце.
Цитат
Трябва много време и желание от тяхна страна,а те нямат такова,вече не искат никой да им помага,никой да чуят.
Искат, искат, но само тогава, когато имат лична изгода.
 За мен това е техния номер(блъф)който обаче при мен понякога не минава.
Изобщо тази роля на депресирана жертва направо ме развеселява. Това обаче не изключва опастността и сложността на това опасно бих казъл и вече актуално и масово заболяване, което има не една и две форми, някои от които тежки с множество проявления и причини.
« Последна редакция: Април 26, 2011, 17:09:09 pm от fishbone »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27